Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (CinemArt)

Stružák

Inspirace Mijakazim se tu nezapře, ale jinak je to takovej film na jedno podívání. Čemu ale hlavně nerozumím je opět ten mix různejch žánrů. Nevím, proč musí bejt jinak docela hezkej fantasy animák úplně nutně "vtipnej", resp. proč se má o ten vtip vůbec snažit. Moc se mu to totiž nevede a ty rádoby vtipný hlášky celkovej děj akorát narušujou. Takhle to je opět otřepaná klasika – film ani pro dospělý, ani pro děti. ()

Hanys_

Chyběl mi tady trošku zajímavější příběh, jinak docela fain osvěžení v té záplavě jednoduchých animáků. ()

IvoB

Hvězdu navíc za ne úplně přeslazený závěr . Naopak příběh může být pro spoustu dětí docela temný. Jinak se jedná o docela staromilskou pohádku se zajímavou animací, ve které vyniknou spíše prostředí, než samotné postavy. Líbí se mi taky využití japonského prostředí (mytologie) a různorodost příběhu. Je škoda, že příběh tak nějak skáče všude možně a nikdy mě nedokázal naplno vtáhnout – vždyť i některé podzápletky, na které se film zaměřuje, nakonec vyšumí do prázdna bez nějakého opodstatnění. Navíc jsem jeden zásadní zvrat odhalil až příliš brzo dopředu. Tak či tak, je to zajímavá změna oproti jiným animákům, ať už atmosférou, podáním, či náladou. 7/10. ()

buzzwoody

V přenádherné animaci zabalený dojemný a emotivní příběh, poháněný dokonalým voiceactingem a doprovázený báječně povzbudivou hudbou. Nejkrásnější na tom však je, s jakým srdcem je Kubo a kouzelný meč natočen. ()

Prochy38

Parádní pohádka! Jako fakt hrozně hezký příběh. Animace možná není úplně můj šálek, ale rozhodně jsem to po pár minutách přestal řešit, protože postavy byly tolik sympatické a příběh si utíkal rychle svoji cestu. Fakt moc milé překvapení. ()

orkadimenza

Z typu animovaných filmů založených na mýtickém vyprávění se jedná o slabší kousek (oproti třeba Vaianě), který funguje spíše u mladších diváků. Není to jako u Pixarovek, kde se pobaví i dospělá část publika; rádoby vtipy v první polovině jsou velmi slabé, což trochu zachrání alespoň vážné scény ve druhé části. Mimořádně musím ocenit v tomhle případě skvělý český dabing (až na slovní spojení "zachránit Kuboa"), ale ani Kubo se svými nadpřirozenými buskerskými schopnostmi mě nepřesvědčil o výjimečnosti tohohle filmu vzdávajícím značný hold východní kultuře. V dnešní konkurenci animáků se však nemůže řadit výš než na průměr. ()

Patrik256

Rozpočet_ 60 miliónov dolárov // Tržby_ 76.2 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 2 401 707 Kč // Diváci v ČR_ 18 127 // Tržby v USA_ 48 miliónov dolárov ()

H4ku11

Takáto animácia mi nie je úplne najmilšia a dej v niektorých miestach tiež zaostával. Inakosť aj vtipnosť tam nepopieram. ()

Renfield

Nádherný příběh, s úchvatnou, občas výborně hororovou atmosférou! V úvodu je Kubo a stejně tak jeho příběh poněkud zmatený, ale to po příchodu sester a vydání se na cestu ustane. Brzy navíc společně s Opicí potkává postavu Brouka, ten díky své vtipnosti značně odlehčí dosavadní vážný tón příběhu. Prostředí a loutky jsou fantastické, opravdu klobouk dolů před tvůrci - vyplatí se sledovat i titulky. Právě scéna s kostlivcem je jedna z nejlepších, ale na paty ji samozřejmě šlapou mnohé další. V tomto případě mě potěšilo i pěkně podané rodinné poselství příběhu, opravdu pěkně podané. A samozřejmě fantastická hudba Daria Marianelliho! 80% ()

Klajnik

Ta stop-motion animace je krásná, ale proč se ty animáky vždycky snaží tak fádně moralizovat?  Po 4 letech od shlédnutí jsem úplně zapomněl o čem to bylo, což taky o  něčem vypovídá... ()

Risolutore

Místní hodnocení je hodně mimo :) Film je několik světelnejch let např. před posledníma animákama od Disneyho (který jsou ale i tak velmi dobrý!). Nejvíc mi připomněl Avatara: TLA - západní variace na východní pocit a motivy, krásná hudba, heroický a esteticky silný momenty. 100% ()

filipvrbik

Vůbec nevím, kolik tomu mám dát hvězd...Úžasná animace, zajímavý příběh - ale tím to za a) končí a za b) je to taková kravina, která s animákem pro děti nemá pranic společného... WTF, to jako fakt má být PG pro děti? Jako animák naprosto selhává, je to to totálně divné - třeba ty velké oči, nebo obrovský kostlivec - navíc jsem se málem unudil, protože bylo naprosto jasné jak to dopadne a příběh neměl vůbec spád. Subjektivně se mi to pranic nelíbilo...30% ()

Strike

I přes skvělý vizuál filmu trochu chybí opravdová wow scéna, která by tu podívanou nakopla naplno. Bohužel se mi zdá, že se jede tak na 80%. Ale i tak je to zábavné a krásně se na to dívá. ()

Pawlisman

Krásná animace a pěkně originální tajemný příběh. To mi stačí. Snad i dětem. Určitě tvorba správným směrem. ()

Yokolobuna

Tak český překlad je teda "libový". Jinak jde o velice originální a příjemnou pohádku, s pár skvělými nápady, vtípky a parádní animací. Bohužel i pár lehkými nedomyšlenostmi. Tak jako tak jde o kousek, který by žádnému fandovi animáků neměl uniknout. ()

Sentido

Fantazie. Nejbožejší scény jsou absolutní. A byť ne všechny dostaly jejich péči, příběh je s lehkostí tmelí. ()

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s… (více)

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska