Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (CinemArt)

dudo24

Nie som z filmu nejak extra nadšený. Tematika japonskej kultúry sa mi veľmi páčila ale príbeh bol až moc prekombinovaný, naivný a priamočiary. Plus dávam za zlovestné sestry. Vizuál bol celkom dobrý ale chcelo by to viac zapracovať na plynulosti mimiky úst. ()

baclajean

PRiam PRekvapivo PRíjemné. S peknou pointou, na vysoko kvalitatívnej úrovni aj po zvukovej stránke, hudba Marianelliho perfektne zapasovala, skrátka poctivo spravený animák. ()

bigjames

Jako velký fanoušek Matthew McConaugheyho jsem se Kuba a spol. nemohl dočkat a rozhodně jsem nebyl zklamán. Výkon Matouše byl takový, jaký jsem si ho představoval a zdatně mu sekundovala i Charlize Theron, Rooney Mara a v neposlední řadě i Ralph Fiennes. Laika předvedla úchvatnou práci a celé dílo je jednou krásnou barevnou přehlídkou dokonalého grafického zpracování. I samotný příběh mě velmi bavil, nebyl zbytečně protahovaný a obsahoval v sobě potřebnou dávku mystiky a tajemna. Film se rozhodně vydal jinou cestou než jakou jde většina současných animovaných snímků a to je jen dobře. Více hlubších myšlenek, trochu méně komedie, ale i přesto se člověk zasměje. Zkrátka povedené dílko pro děti i dospělé. ()

Vasyl

Nečekaně japonský a přesto nečekaně dobrý. Akorát tu jejich kajtru už asi nikdy nechcu slyšet. Budu si muset před spaním pustit ještě něco trochu tvrdšího na spravení, abych neměl noční můry v kimonech. ()

x_ander

Skvělý animák, který jakoby ani nevznikl na západě. Z japonské školy si bere to nejlepší a přitom je obalený moderními prvky. O kvalitě animace se nemá smysl bavit, jen škoda až zbytečně předvídatelného příběhu. Napsaný je sice skvěle, charaktery a jejich příhody dokáží okouzlit, jen zápletka a její pointa mohla být originálnější. ()

blondboss

Trošku nechápem tomu jemnému ošiaľu okolo tohto animovaného snímku. Uznávam, že je istým spôsobom výnimočný hlavne animáciami, atmosférou a zároveň japonským nádychom v podaní amerických autorov. To ale nemení nič na fakte, že dej bol dosť strnulý a prvoplánový, fantasy prvky okukané a animačne to bolo v dnešných časoch dosť priemerné, preto aj hodnotenie bude u mňa podobné. 60 % ()

Bossi123

Moc milá pohádka z prostředí orientu. Musím ocenit, že příběh je skutečně pěkný, i pro menší děti, ale zároveň trochu drsný. Humor tomuto snímku rozhodně nechybí, o něj se stará hlavně broukoidní samuraj. Nechyběly ani akční scény a co do vizuálna, nemohu si Kubo vynachválit. Co mě však překvapilo je smutný konec. Jasně, ne každá pohádka musí končit růžově, to vůbec, myslím však, že tady působil poněkud uspěchaně. ()

Deathwing

Z prostého příběhu vyždímali tvůrci úžasný potenciál. Prostá grafika pookénkové animace přenesená do DI-GI podoby je naprosto úchvatná, až na konec, který byl takový zvláštní, skoro až předvídatelný. Co dodat, pěkná rodinná pohádka se spousty papírových kouzel. ()

BarVo

Veľmi príjemné prekvapenie z americkej produkcie. Pomalý rozjazd, po ktorom som sa nestačila diviť. Zaujímavá animácia, inteligentný humor, pôsobivé scény a konečne záporáci hodní silného príbehu /teda aj ja mám divné tety, ale na tieto nemajú/. K tomu tradičné posolstvo na záver, čo viac si možno priať? ()

Sharlis

Krásne a poetické. Príbeh pre dospelých, deti to nepochopia. Hodne mi to v niektorých momentoch pripomínalo Mononoke. ()

marrrrian

Pekný námet, rovnako pekné výtvarné spracovanie, ale tempo nebolo veľmi stupňované, dej postupoval fádne, postavy boli občas napísané otravne a miestami pôsobili až prihlúplo a chémia medzi nimi škrípala. Od poloviny som mal problém udržať pozornosť. Páčilo sa mi ale temnejšie pojatie, soundtrack a svet, ktorý tvorcovia vymysleli. ()

Wourly

Možná, kdyby to bylo v popisu "komedie", tak bych byl s filmem spřízněn více, jelikož se to jistou komedií snaží být... na druhou stranu je to příliš vážné a logika občas také chybí. :'( ()

esmoke

Animovaný film se odehrává ve starém Japonsku, kde kouzla nejsou nic neobyčejného. Měsíční císař hledá malého Kuba, ten proto nesmí být po setmění venku. Což se jednou nepovede, je odhalen a musí se vydat na pouť za magickými předměty které mohou císaře porazit. Film naprosto úžasně vypadá. (2D dabing) Rozpočet: $ 60 miliónů, Tržby: $ 69,929 miliónů. ()

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s… (více)

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska