Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (CinemArt)

Platom

Za tohle pohlazení po duši + pastvu pro oči jsem dal málem plný počet, moc nechybělo... Originální animovaný příběh, který je ze své větší části vážnou a citlivou podívanou, aby mohl v několika momentech skvěle pobavit a rozesmát. Velice příjemná a neotřelá podívaná. ()

Matli

Animák, který není moc pro děti, ikdyž se to dětem líbilo, ale na mě působí prostě obyčejně a průměrně. Každopádně příběh je super, ale celkový dojem pokulhává a ta animace taky nic extra. 61% ()

Qeo

Kubo je stejně tak pěkný jako citlivý. Humorný a přece emotivní. Animace je možná to nejlepší v tomto roce. Pohádka nejen pro dospělé, ale hlavně pro více než dospělé děti. ()

Faila

Po vizuální stránce super, po příběhové stránce ještě víc super. Animáky z poslední doby mi dělají velkou radost a ani Kubo mě nezklamal. Dojal a pobavil a velmi zaujal originalitou příběhu i zpracováním. ()

fablefavorit

Na základě poskytnutých informací jsem se strašně moc těšil a očekával animák roku. Po dnešním shlédnutí však musím říct, že mi film otevřel oči (nebo spíš sebral, ti, co viděli, pochopí). Tak nudné a nezáživné, tak špatně vygradované a s tak neuspokojivým koncem, že dokonce ani dechberoucí animace to nedokáže zachránit. Potenciál tu byl, ale Kubo přestřelil. ()

BOURQUE

Príbeh, ktorý má dušu. Postavy (ako aj charaktery) veľmi rýchlo prijmete a zatvoríte do srdca. Ako sám Kubo hovorí, je to smutný príbeh. Osobné hodnotenie: 81% (****) ()

lemonova

Prehodnocujem pôvodný komentár, lebo Kuboa mám stále radšej a radšej. Ten príbeh má pre mňa neskutočné čaro a silu. Navyše mám slabosť pre dobrodružné rozprávky: vždy som ich dokázala oceniť viac než príbehy o dokonalých princeznách. ;) ()

Ben Nevis

Bylo poznat, že to netočili Japonci, protože děj měl hlavu a patu. Na přiblížení japonské kultury západním dětem je Kubo ideální (i když pro děti možná obsahuje moc zkratek), navíc exceluje po výtvarné stránce. ()

Torgal

Vizuálne úchvatné, ale obsahovo ma to totálne minulo. Do polovice som ani nevedel o čom film vôbec je, lebo som o postavách a ich minulosti defacto nič nevedel. A vlastne ani potom som nechápal prečo Mesačný kráľ neustále Kuba prenasleduje a snaží sa získať jeho druhé oko. 6-/10 ()

BaronDevil

Velmi smutny a zaroven vesely (nebo alepson vtipny) pribeh, zpracovany neotrelym zpusobem. Pro nejmensi asi neprilis dobre stravitelne, ale pro alespon mirne odrostlejsi deti urcite koukatelne a dospelakovi se tahle pohadka proste asi libit musi. ()

Blowler

Z nepovedené pohádky se nakonec vyklubal docela příjemný animák pro dospělé. Vůbec nechápu český překlad názvu, který úplně zabíjí celou pointu filmu. Může pak docházet k takových omylům, jako třeba pustit to děckám před spaním. Vidět to empatičtější dítě, jako jsem býval například já, mám depku ještě týden. Nechci spoilovat, takže se nebudu pouštět do detailů. Třeba to tak vidím jen já, nicméně stojím si za tím. ()

figliar

Nevšedný animák, ale o to lepší a výnimočnejší. Príbeh má fakt hĺbku, ale to je jeho problém, pretože nie je príliš vhodný pre mladšieho diváka. S tým ale tvorcovia určite počítali a chceli zrejme ukázať, že nie len japonci dokážu natočiť rozprávku pre dospelých. ()

chrispe

V překladu názvu se distributoři zase vyřádili, nechápu proč, nedává ani smysl. Jedná se o vcelku nevšední a zajímavou "pohádku", kterou bych nedoporučila mladším dětem, neb i já (ale je pravda, že mě poslední dobou vystraší naprosto vše) jsem při příchodu sester měla zvedlý chlupy na těle :D Film je vizuálně opravdu krásný a táhnou ho dopředu především postavy opice a brouka. ()

pepa3rd

Těžko říci proč, ale uplynul týden a já si skoro nepamatuji o čem tento film byl. Už při jeho sledování jsem byl trochu v rozpacích, když moje nadšení střídalo vychladnutí a opět znovu a znovu ... nakonec se mi ani do hodnocení nechtělo a čekal jsem pár dnů a ... dopadlo to takto. Vzpomínky vybledly a ve mně z toho filmu nezůstalo téměř nic, snad krom pár vizuálních odkazů, které ale nevybavují žádné emoce. Skvělá animace a vizuální zpracování, příběh lehce naivní, až příliš předvídatelný, zajímavé postavy a pár dobrých a vtipných momentů. Za půl roku ale tohle všechno zmizí v zapomnění, jako většina jen lehce nadprůměrných filmů. 60 % ()

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s… (více)

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska