Kubo a kouzelný meč

• USA Kubo and the Two Strings (více)

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které společně přebývají, a v přilehlé vesnici ohromuje obyvatele svým vyprávěním, které končí vždy před západem slunce. Domů se musí vrátit před setměním, jinak by ho podle matky mohla stihnout strašlivá kletba. Jednoho večera se však vrátit nedokáže. A varování se promění ve skutečnost. Najednou si uvědomí, že se stal hrdinou vlastního dobrodružného příběhu. V doprovodu chytré a přímočaré Opice a trochu praštěného Brouka se vydává po stopách svého otce, legendárního samuraje. Jeho cílem je nalezení otcovy zbroje, která mu má pomoci obstát v boji se zlem, které má v úmyslu zničit vše, co mu kdy bylo drahé. Tahle výprava bude mnohem dobrodružnější, strašidelnější a zábavnější než cokoliv z toho, co dosud vyprávěl. (Cinemart)

AloeB

Film skvělým způsobem kombinuje krásné nápady spolu s ikonickými asijskými prvky a tvoří tak příjemnou jednoduchou legendu, jejíž příběh je bohužel založen na tak otravném klišé v podobě jednoho otravného brouka (kdo viděl, pochopí) což je škoda, protože bez toho by Kubo mohl být krásnou animavanou podívanou z neokoukaného japonského prostředí. Takto je to jen další jednoduchá klišé tuctovka, jejíž zvrat jsem očekával skoro už od začátku filmu a doufal, že tomu tak nebude. ()

TheSompeque

Kdyby se Fimfárum přesunulo do Asie, vypadalo by nějak takhle. Skvělá animace, bizarní scény a celkem ok příběh. Rozhodně stojí za zhlédnutí. ()

geek.ondra

Umělecký animák jak má být. Fenomenální vizuál ale nepříliš bohatý a podnětný obsah. Úctyhodný projekt který stojí za pozornost. Něco tak originálního se totiž netvoří každý rok. 7,5/10 ()

Rincewind

Kouzelné (doslova), vizuálně nádherné, napínavé, vtipné. Stop-motion animace dá práci a na tomhle jí musela být pořádná hora. A vyplatilo se. Krásný film plný skvělých nápadů. ()

Listyx

Ve výsledku nuda, která nenadchne vlastně vůbec ničím. Příběh by mohl být zajímavý, ale není. Zpracování mohlo být kulervoucí, ale není. Závěr mohl být WOW, ale není. Hlavní hrdina mohl být osobností, ale není. Takže taková podrůměrná animáková vata. ()

0L0V0

Pekná myšlienka, no nestalo sa mi ešte u žiadneho animáku, že by som sa tak nudil. Prehnane veľa akcie, ktorá spočiatku bola úchvatná hlavne spracovaním no po chvíle to začínalo nudiť. Nesadlo mi to a aj keď fakt musím pochváliť spracovanie príbeh ma neuchvátil natoľko aby ma to ťahalo pozrieť druhý krát. 65% ()

Kritik.

Čímsi veľmi pútavé, záhadné, temné (ale nie Burtonovsky temné) a baladické. Zaujímavé, iné. Zvlášť oceňujem nápad, vizuálne zobrazenie a efekty týkajúce sa všetkých papierových výtvorov či kúziel. Nechýbala hĺbka a posolstvo ľudovej kultúry. ()

degster

Pre človeka (doslova) vyrasteného na Disneyovkách majú príbehy od Laiky stále zvláštnu a kľukatú naráciu. Po tomto - mojom treťom - filme sa ale už začínam chytať. ()

E lan

Animovaná fantasy lahůdka. Velmi originální příběh, skvělý, hluboký, smutný. Animace jak z jiného světa, nedokonalá, spíše umělecká. Opravdu radost pohledět. Jen pro děti to moc není, což jsem trochu nečekal. Ale bravo! ()

balcazar

Úvodné tmavé a temné scény ma trochu vystrašili, pretože som sa bál, že sa v takomto štýle bude odohrávať celý film. Našťastie sa obavy nenaplnili. Spojenie akcie a fantasy bolo príjemné, aj humor a hlášky boli vtipné a nesilené. Príbeh a celkovo tento animák mi nepriniesli nič, čo by ma nadchlo a z čoho by som mal nutkanie pozrieť si ho hneď na druhý deň znova. Napriek tomu dávam 3 hviezdy, ktoré sú bližšie k štyrom ako ku dvom. ()

Likan7

Nesedlo mi to ani náhodou. Animace je krásná, ale po příběhový stránce je to na mě takový moc jiný. Možná jsem jen popkorňák a trochu umělečtější způsob Laiky mi nesedí, nevím. Vím jen, že od Kuba jsem celkem dost očekával a nudil jsem se prakticky od nějaké dvacáté minuty. ()

boo-boo

Kubo má na animák dosť dospelý príbeh (minimálne čo do zvratov) a po výtvarnej stránke je doslova neodolateľný. Nástup Kubových tetičiek je podľa mňa test tolerancie bežného dieťaťa k hororu. Dabing prekvapivo nevadil. ()

Maniik88

Krásna originálna rozprávka s netradičnou grafikou a netradičnými východnými motívmi. Z počiatku som sa čudoval, prečo to akosi seká, prečo postavičky sú akoby bábky. Ono totiž postavičky vymodelovali ručne a potom s nimi hýbali voľáko v PC a spočiatku to je zvláštne. Po pár minútach to ale absolútne nevadí. Príbeh je miestami dosť smutný a dokonca až strašidelný (nástup tetušiek). Preto by som bral až staršie deti, aspoň 8++. Súboje s tetuškami majú skvelú choreografia, kúzla sú proste kúzelné, motívy samurajov atraktívne. Aj hudba sa podarila a dabing ušiel, ale ja si to raz pozriem aj v originály, kde svoj hlas prepožičali herecké hviezdy. Po skončení filmu ale pár vecí zamrzí. Putovanie bolo trošku bezcieľne, výzbroj nemala žiadny extra význam a niektoré veci mi prišli nedovysvetlené, ako príbeh matky a jej obtiaže. Odporúčam, bol to krásny a originálny zážitok, lepšie než očakávanie, ktoré vzbudil trailer. ()

RAFT

animák pro nejmenší dětičky .Málem sem měl sto chutí to vypnout ,jedno zhlédnutí bohatě stačí.60% ()

DaveSmith

Nejpříjemnější překvapení minimálně pro tenhle rok. Ono mezi těma všema Pixarama a jim podobnýma se originální animace objevuje jen zřídka. Když se k tomu přidá (podle mýho názoru) takhle úžasnej příběh, nejen co se obsahu týká, ale i stylem vyprávění, vznikne takováhle chuťovka. Nemůžu přijít na jedinou věc, která by mi na tomhle animáku vadila. Dabing super, hudba nádherná a když pak v závěrečných titulkách spustila Regina Spector beatlesáckou Still My Guitar Gently Weeps doprovázenou japonskejma lidovejma nástrojema, já byl na větvi. Prostě pecka a za mě jasná pětka. ()

ŠpetaMarek

Jedna velká nuda. Asi i pěkná, když to tady všichni říkají. Ale mě se nelíbila ani vizuální stránka. Usnul jsem u toho 3x a pokaždé to vrátil zpět a zjistil, že se tam nic nestalo. Tak jsem to ani nedodíval. ()

m.sheila

Je to naprosto nádherný, ta animace!! Plus zábavný příběh, sympatický postavy, úžasný hudba; vtipný a svěží. ()

MAAUZ

Krásnej a výtvarnej film, plnej origami a citů. Ono to vlastně bylo i dost vtipný za pomocí hlášek McConaugheyho alá 6-ti rukýho brouka. Papírovej soldža furt jen ukazoval cestu. Opička měla příjemnej hlas. I ty záporný sestry byly pěkně zpracovaný. Škoda, že se mnou nikdo nechtěl jít na Kuba do kina. ()

elimS

45% - komentář 20ti slovy: Zcela určitě kvalitní a náročná "animace", i nějaká hlubší myšlenka se dá najít, ale já se nudil. Takové suché, bez života. ()

Bumblebee má novou kámošku

Bumblebee má novou kámošku

02.06.2017

Transformeři se (po vzoru mnoha jiných sérií) rozrůstají do filmového vesmíru. Už za pár týdnů uvidíme klasickou pětku, v níž Michael Bay nakopne nové mytologické podtóny, a pak už přijde spin-off s… (více)

Matthew McConaughey si zaběhá

Matthew McConaughey si zaběhá

29.01.2015

Oscar za Klub poslední naděje, spousta chvály za seriálový Temný případ a hitová sci-fi Interstellar. Matthew McConaughey si své herecké vzkříšení užívá plnými doušky a každý jeho krok budí velkou… (více)

Po Škatulácích se vydáme do Japonska

Po Škatulácích se vydáme do Japonska