Mistress America

• USA Mistress America (více)

Osamělá studentka prvního ročníku newyorské univerzity Tracy (Lola Kirkeová) zrovna neoplývá vzrušujícími zážitky vysokoškolského života ani oslnivého světa velkoměsta, o kterých snila. Když se jí ale ujme Brooke (Greta Gerwigová), obyvatelka Times Square a dobrodružná lvice salonů, Tracy rázem zapomene na své zklamání a zapojí se do neodolatelně šílených plánů své nastávající nevlastní sestry. (HBO Europe)

bllm

Panebože, Brooke je tak neskutečně nesnesitelná kráva, naprosto mě děsí představa, že bych se s někým takovým měla v reálu setkat, dokoukala jsem to jen proto, že jsem doufala, že se jí stane něco hnusnýho a já budu mít aspoň pocit satisfakce. Tracy je osamělá vidlačka v ošklivým oblečení a neznámo proč se v příšrný Brooke zhlídne a nedojde jí to ani když na ní ječí dalších deset vymaštěných postav, nedojde jí to ani na konci. Naprostá ztráta času a nejen to, ještě mě to znechutilo. ()

wocicko

Mě se ten film líbil. A na to, že je to americký film o filosofující mládeží, se mi líbil hodně. Zaujala mě jednoduchost až zkratkovostt vyprávění děje, které ale úplně stačí na vykreslení postav a emocí. Jako autor trochu "nesoucítím" s hlavní postavou, protože považuji za zbabělé psát o něčem, co jsem viděla na vlastní oči, ale to je jen moje věc. Hezké i jako malá sondička do amerického vzdělávacího systému - ty plky o Aristotelovi a Antigoně byly skvělé ;-) ()

vecneZivec

tak nezajímavě vypadající film a tak se mi líbil... Každej má v okolí svojí Brooke (ať už je to chlap nebo ženská) a chce se jí vyrovnat a nebo jí závidí a to, jak na to nahlíží Tracy, která vidí jak se Brooke rozpadá ve svých snech, a která si až ve finále uvědomí, že vlastně je to její přednost, že těmi nedodělanými sny posouvá spoustu lidí ve svém okolí kupředu, je dobře udělaný a drží mě to ve filmu úchvatným způsobem... ()

kecal

Proste to jen vypráví o úplně normálním běžném nezajímavém životě. Nedá vám to absolutně nic. Nechápu proč tohle někdo natočil, i když to natočil celkem dobře. ()