Mistress America

• USA Mistress America (více)

Osamělá studentka prvního ročníku newyorské univerzity Tracy (Lola Kirkeová) zrovna neoplývá vzrušujícími zážitky vysokoškolského života ani oslnivého světa velkoměsta, o kterých snila. Když se jí ale ujme Brooke (Greta Gerwigová), obyvatelka Times Square a dobrodružná lvice salonů, Tracy rázem zapomene na své zklamání a zapojí se do neodolatelně šílených plánů své nastávající nevlastní sestry. (HBO Europe)

wocicko

Mě se ten film líbil. A na to, že je to americký film o filosofující mládeží, se mi líbil hodně. Zaujala mě jednoduchost až zkratkovostt vyprávění děje, které ale úplně stačí na vykreslení postav a emocí. Jako autor trochu "nesoucítím" s hlavní postavou, protože považuji za zbabělé psát o něčem, co jsem viděla na vlastní oči, ale to je jen moje věc. Hezké i jako malá sondička do amerického vzdělávacího systému - ty plky o Aristotelovi a Antigoně byly skvělé ;-) ()

vecneZivec

tak nezajímavě vypadající film a tak se mi líbil... Každej má v okolí svojí Brooke (ať už je to chlap nebo ženská) a chce se jí vyrovnat a nebo jí závidí a to, jak na to nahlíží Tracy, která vidí jak se Brooke rozpadá ve svých snech, a která si až ve finále uvědomí, že vlastně je to její přednost, že těmi nedodělanými sny posouvá spoustu lidí ve svém okolí kupředu, je dobře udělaný a drží mě to ve filmu úchvatným způsobem... ()

kockodan

Grotesknost, svěží zkratkovitost, spád, konverzační humor, dobré výkony, a v tom rychlém sledu ra-ta-ta-ta-ta-ta-ta perfektně načrtnuté postavy 30 something zpovykané, zoufalé New Yorské pizdy jejíž biologické hodiny pomalu začínají mlátit jako Big Ben a která stále neví co se s vým životem, a neuvěřitelně naivní a "hledající" americké college freshmenky z malého města, která si z ní pro nedostatek lepších vzorů udělá modlu v přípravě na to stát se si navzájem step sisters kvůli svatbě svých rodičů. V první půli nekonečných sebestředných monologů Gerwigové (Brooke) jsem pojal podezření, že tento kus nikam nepovede a já se začnu nudit a přestože mi tahle herečka vůbec nesedí, role Brooke byla pro její projev jako vyšitá, proto jsem tu první půli asi taky přečkal ve zdraví. Nesnesitelnou odrostlou bully krávu ze střední zahrála tedy perfektně. Žádnou sympatii ani lítost ve mě její postava nevzbudila, ba právě naopak, čím víc film progressoval, tím víc jsem tu čůzu nenáviděl! A o to snad režisérovi šlo, doufám... Od ruhé poloviny se ovšem zábava rozjede zapojením dalších postav a dále pak především po příjezdu do fancy-schmancy super milionářského baráku v Connecticutu, kde se konverzační i situační humor nádherně snoubí v zábavných kaskádach, které vás sice nerozesmějí k popukání, ale ani neunudí a rozhodně neurazí (arogantní, pasivně agresivní a vlezlý soused, Tonyho trable ve vztahu se svou žárlivkou-stíhačkou, mladá sebevědomá green wife-kamarádka Brooke...). "I need someone I can love, not keep up with.." asi nejvíc poignant hláška ze které trochu zamrazí. Stává se Tracy tím, že se táhá a bezmezně obdivuje Brooke za pár let adeptkou na stejně zpovykanou, nesnesitelnou pizdu jako její step sister to be? Nebo jednou procitne, dospěje, otřepe se hnusem nad tím, čeho všeho byla tekrát v New Yorku (a Connceticutu) v 19 svědkem a Brooke pro ni bude po zbytek života jen cautionary tale? Nevadil by mi na toto téma za rok či dva sequel. :) Zajímavý scénář, dialogy i casting. Za mě 85% ()

kecal

Proste to jen vypráví o úplně normálním běžném nezajímavém životě. Nedá vám to absolutně nic. Nechápu proč tohle někdo natočil, i když to natočil celkem dobře. ()