Julieta žije sama se svou dcerou Antíou poté, co do jejich šťastného života krutě zasáhl osud. Po smrti Julietina manžela Xoana, Antíina otce, prožívají nejhorší období. Obě trpí, Julieta se uzavře do sebe a jejich tichá bolest je postupem času odcizuje. Když je Antíe osmnáct let, opustí svou matku bez jediného slova vysvětlení. Julieta ji více než 12 let zoufale hledá všemi možnými způsoby. Během té dlouhé doby zjišťuje, jak málo svou dceru zná. Až náhodné setkání s Antíou dává matce šanci pokusit se ji získat zpět. Osamělá a zlomená Julieta se rozhodne konfrontovat svůj život a říct dceři pravdu o osudových událostech, které jejich životy rozdělily. (Bioscop)

Kamil111

Nikdo nemládne, a ani božský Almodóvar už není to, co býval. Příliš teatrální, televizní, a ve srovnání s jeho core díly téměř o ničem. ()

skarsely

Nie zlé, ... ale... čakala som viac tajomna, viac temného pozadia rodinnej drámy. Zbytočne zdramatizované do konca. A na záver nám ani nedopriali aspoň sekundový pohľad na zvítanie matky s dcérou. :) Ale veď divák si domyslí, však Pedro... :D ()

HMTD

Dobré téma i herecké výkony, ale je to takové nudné a depresivní. To druhé byl účel a to první možná také člověk se u toho nudí natolik, že o tom víc přemýšlí, ale už je to na hraně toho co někteří radši vypnou než by dokoukali. ()

tata22

Mám toho chlapíka moc rád a doma schované všechny jeho filmy ale tenhle se myslím úplně nepovedl. Né, že by snad byl špatný, asi spousta režisérů by byla hrdá na podobný ale na Pedra to bylo málo. Jsem od něj zvyklý na naprosté bomby, nejlepší filmy vůbec. Tohle ale úplně nezapadlo do jeho jinak fascinující filmografie... Ale jsem rád, že jsem to viděl a shlédnul jsme to v kuse, což o lečcems taky svědčí :-) ()

futislav

Hezky natočený a dobře zahraný příběh. Bohužel dost fádní a poměrně běžný. Nic strhujícího, nic neobvyklého. Takových příběhů najdete v každém větším městě desítky a mnohdy daleko dramatičtějších. Dvě hvězdy za skvělou Adrianu Ugarte a jednu za režii. 60% je myslím odpovídajících. ()

Janek14

Kvalitní vztahové drama bez laciných klišé. Výsledek je skvěle vypointovaný a vše doprovází působivá hudba. ()

kaku108

Stejně jako u předchozích Almodóvarových děl, je i Julieta o silném příběhu. Tentokrát možná o něco méně tragickém, avšak stejně uvěřitelném a i díky skvělým výkonům obou hereček dostatečně osobním. Několikrát mě během filmu napadlo, že příběh samotný možná až tak nosný není, ostatně i děj sám je poměrně stručný, o to více však vyniká skvělá kamera a obecně režisérovo umění. ()

sunny.day

Kamera, hudba, příběh .. hlavně příběhem si mě tento snímek získal. Úžasně ztvárněné utrpení matky, která ztratila své dítě. Ví, že někde je, že žije, ale jinak .. nic .. pocit viny je sžíravý a mění lidi k nepoznání .. a to z filmu vyzařovalo, vycházelo jako slunce nad mraky .. vina .. 75 % ()

lineker

Čekal jsem Almodóvara a dostal jsem Almodóvara. Mix emocí, žánrů a životních osudů. Jen se mne zdálo, že Julieta je oproti předešlým Pedrovým počinům poněkud dietnější. Chyběl mne ten silný drive, který mne třeba naprosto odboural u Carne trémula. Julieta, může z toho důvodu působit civilněji, uvěřitelně, já však od emočního kouzelníka očekávám poněkud silnější kávu. ()

tazdelf

Nebýt to můj milovaný Almodóvar, dám možná hvězdy tři, ale film je to kvalitní, přestože mě lehounce namíchnul konec a neplakala jsem tak, jak jsem u španělských dramat zvyklá, čtyři hvězdy si nicméně zaslouží a to “minimálně” za velice zajímavý příběh jenž je nám odhalován velmi postupně, skvělou hudbu a celkový vizuál. No jo, ta rodinná prokletí, táhnou se napříč generacemi, však to známe, že...? ()

Pucmeloud

Nejvíce mě uchvátila kamera: vynikající kompozice a barevnost jednotlivých záběrů...kochal jsem se. Děj už tak poutavý nebyl... ()

benden

Až jsem také nedýchal nádhernou scénou jelena u jedoucího vlaku, kterou pozoruje krásná Julieta. Jsem prostě filmem pohlcen, proto se neostýchám napsat, že ve filmu vše krásné, i když hodně, hodně smutné. Pohled na jelena, ale ne jelen, ale smrt sebevraha. Pohled z okna na moře z domu vyvolal úžas a zanedlouho další pohled na rozbouřené moře a vědomí, že tam našel smrt milovaný muž. Vzpomínky krásné, vzpomínky smutné, vzpomínky...., ale přesto zvítězila naděje a závěr filmu k tomu vyústil. ()

Sejkorka

Náboženská sekta vymyje dceři mozek a ta 12 let nekomunikuje s matkou. Ať už bylo cokoli předtím, co ji k tomu přimělo, je to tragédie. Film má jen 68 %,pro mě je to rozhodně jeden z těch lepších Almodóvarů. A zase, kolikátý úlovek ze studnice krásných héreček, které navíc umějí hrát. Adriana Ugarte, Julietta v mladším podání. Starší Emma Suárez je taky skvělá. Líbí se mi přehození rolí uprostřed filmu. Dcera utírá mladší matce mokré vlasy a poodhalení ručníku vykoukne ta starší. ()

Startuje Best Film Fest

Startuje Best Film Fest