Matroš

Dope

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2015, 103 min

Velmi svižná a zábavná sonda do ostrého Los Angeleského Inglewoodu v oldschoolovém podání! Je to velmi své s osobitým mixem komedie a tvrdého, nekompromisního života v oblasti nigga gangů a drog, z čehož vzniká skvělá rovnice na aktuální a reálné dění téhle nechvalné části L.A.. Pocta 80. a 90. rapeřině je víc na místě než kdekoliv jinde. Krásně to šlape a baví celé dvě hoďky, je to svižné, zábavné, drzé, plné hlášek a trefných připomínek se sympatickým obsazením. A jako bonus je to pěkně barevné a v závěru to dokáže přinutit k zamyšlení. Btw. Soundtrack je pecka vedle pecky :-). 4,5* a totální překvapení a spokojenost. Dlouho jsem něco podobného neviděl.(26.1.2016)

Moc uhlazené a cool. Především hlavní postavy jsou až moc vystajlované. Nebyl by to problém, kdyby film byl nostalgické retro nebo epizodka o dospívání, Dope se ale ale příliš často snaží přecházet z pohodovější polohy do dramatu z ghetta (a občas dokonce vpluje do jakési žánrově laděné "týmovky") a v tom téměř naprosto selhává. Nikomu z těch děcek nevěřim, že pochází z nějaký rozvrácený rodiny. A vůbec celá ta zápletka je strašně vycucaná z prstu.(9.1.2016)

Zaujímavá zápletka, dobrý spád a sympatické postavy, ktoré celý príbeh ešte viac rozhýbali. Ale predsa len mi na tom niečo prekážalo, a síce taká tá neprirodzená zmena, keď sa z hanblivého chalana v úzadí stal zrazu takýto sebavedomý kápo. Aj keď v závere pri písaní eseje bol ten kontrast dobre podaný a osobnosť človeka treba vnímať z viacerých uhlov. Malcom ma bavil, a tá celá situácia, ktorá odštartovala tú zápletku, ale miestami sa to zbytočne až príliš komplikovalo. A inak ten jeho hranatý účes, to bola katastrofa :D(1.11.2015)

Dope je zajímavý film, takový klasický černošský. Všechno tam bylo - hezké černošky, hlášky, hudba z 90. let, čekal jsem trošku více "gangsta" nebo-li Dope atmosféru, ale i přes to jsem se bavil. Nejvíce jsem žasl na začátku, ke konci to bylo ještě o třídu víc. Uprostřed filmu jsem se trošku i ztrácel. Dobrý, jsem spokojený.(30.11.2015)

Tomu filmu nikdo nemůže upřít to, že má styl. LA je nasnímaný fakt nádherně, až tak nádherně, že i chudinská čtvrť nevypadá jako špatný místo k žití. To je ale právě ten největší průser tohohle filmu, všechno je tu dělaný jen a především pro divákovo oko. Všechno je tu udělaný jen na efekt a při bližším zkoumání to selhává. Je do očí bijící, že kluk z "drsné losangeleské čtvrti", bydlící s matkou samoživitelkou, má prakticky v každý scéně novej outfit. Nehledě na to, že takhle oblečenýmu klukovi těžko uvěříte to, že je geek outsider, nebo že dokonce poslouchá hip-hop z devadesátek. Bral jsem to s nadhledem, s tím, že by se mohlo jednat o fajn, dobře vypadající komedii. Zábavný to bylo, ale komedie se z toho stala až ve chvíli, kdy se tvůrci snažili ukázat i tu dramatickou stránku. Komediální pojetí tomu podle mě sedlo víc a víc by se to hodilo k atmosféře filmu, jenže to už by tolik nevyzněly konečný antirasistický a mírumilovný myšlenky. SPOILER. Podej přihlášku na Harvard, prodej fet, přes internet - protože prodávat fety po malejch dávkách na internetu je naprosto bezpečný a nevystopovatelný. Vyjebej s mafiánským bossem, kterej vyloženě čeká na to, až s ním vyjebe středoškolák, ale nezapomeň mu ještě před tím donést fet přímo do baráku, protože si běžně nechávají high-level obchodníci s fetem nosit cihly fetu přímo do vil od dětí. Založ high school kapelu (lesbická členka nutností), proslav se s ní na sociání síti a hlavně mě nesuď. Stylový, zábavný a dementní.(9.2.2016)

• - Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)