Matroš

• Nizozemsko

Dope

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2015, 103 min

Trvalo to skoro tři dlouhé měsíce, než jsem konečně narazil na nějakou pořádnou filmovou pecku. Tenhle film mě doopravdy dostal a bavil mě od začátku do konce. Byl přesně podle mého gusta a užil jsem si ho od první do poslední minuty. Skvělý děj a parádně vymyšlený nevšední příběh. Výborně vybraní herci (od těch hlavních až po ty vedlejší). Přidejte k tomu parádní kostýmy (90. léta hip hopu byla fakt cool!!) a jeden z nejlepších soundtracků vůbec, co jsem ve filmech slyšel a máte z toho 4 hvězdičky jak vyšité. K té páté mě neobvykle přemluvila až závěrečná scéna před titulky. Nechci spoilerovat, ale byl to fakt nářez! :))(8.11.2015)

Proč se zápletka rozjede až v polovině filmu? Ale to je ten menší problém. Nějak jsem totiž protentokráte výjimečně neměl náladu na to, jak jsou ve feel-good komediích pokaždé kamarádi hlavního hrdiny sprostší než dlaždiči, a ústřední postava sama se přitom vyjadřuje jako chodící Ottův naučný slovník, jen aby divákovi samoúčelně sedla do noty. Aneb když archetyp štve, místo aby bavil... Líbilo se mi to, ale nevěřil sem tomu.(16.10.2016)

Velmi neotřelá a vskutku originální komedie s velkou spoustou parádních nápadů ve středoškolském prostředí. Vtipné momenty převažují nad trapnýma (uhoněné) klišé z laciných komedií. Zápletka parádní a hudba, na to že ji neposlouchám, tak mi nevadí. Černošský film se špetkou bělismu nemusí sedět každému.(27.6.2016)

Rozpočet $7miliónovTržby USA $17,506,470Tržby Celosvetovo $17,986,781Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ pútavo natočené, príjemne odľahčené a hravé, využíva to svoj potenciál v danej téme /70%/(5.11.2015)

Naprostý skvost z festivalu Sundance. Od začátku až do konce jsem ani nedutal. Filtrem projeté nádherně prosluněněné Los Angeles dodává filmu skvělou atmosféru a černošské podsvětí zase nádech napětí, jež se dá krájet. Z hlavní postavy, jež je velice nápadný fotbalistovi Didierovi Drogbovi, asi hvězda nebude, ale představuje přesně to, co se od něj čeká a vůbec celá trojka je neskutečně v pohodě. Co víc si přát...90%(8.1.2016)

• - Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)