Reklama

Reklama

Malcolm se opatrně protlouká životem v drsné losangeleské čtvrti, přičemž posílá přihlášky na univerzity a absolvuje přijímací pohovory. Nečekané pozvání na oslavu drogového dealera ho vrhne do podivného dobrodružství, které mu změní život.

Malcolm je geniální podivín, který je posedlý hip-hopovou kulturou devadesátých let minulého století. Společně se svými dvěma nejlepšími přáteli hrají v punkové kapele a pro svůj zpátečnický styl se na střední škole stávají terčem posměchu. Když Malcolmovi někdo v undergroundovém tanečním klubu schová do batohu zakázané látky, jeho život se zkomplikuje. Malcolm se ze všech sil snaží dosáhnout svých snů - dostat se na Harvard, sblížit se se svou vysněnou dívkou Nakiou a nechat si proplatit své jmění v bitcoinech. Snímek Matroš od producenta Foresta Whitakera, okořeněný vynikajícím výběrem retro hitů ve stylu funky, je svěžím, vtipným a energickým dílem, které si získalo nadšené ohlasy publika na filmových festivalech v Sundance a Cannes. (Cinemax)

(více)

Videa (5)

Trailer 3

Recenze (100)

Superpero 

všechny recenze uživatele

Ze začátku mě to fakt nadchlo nečekanou kriminální zápletkou a navíc to stále stíhalo být furt sympatické a vtipné. Po rozjezdu "eshopu" to ztratilo dech a nebylo to už úplně ono. Přišlo mi, že to zůstalo tak na půl cesty mezi hravým filmem a agitkou s ambicí něco sdělit. Každopádně herci jsou do jednoho sympaťáci a soundtrack je boží. 70% ()

StarsFan 

všechny recenze uživatele

Běloši ze střední Evropy nejsou cílovka tohoto filmu a závěrečný pokus o poselství mě lehce minul (ano, zeptali by se tě, protože tu otázku kladou všem), nic to ale nemění na tom, že hlavní herecká trojice je skvělá a několik songů už jsem si přidala do playlistu, i když mě jinak hip-hop míjí velkým obloukem. ()

Reklama

Spiker01 

všechny recenze uživatele

Naprostý skvost z festivalu Sundance. Od začátku až do konce jsem ani nedutal. Filtrem projeté nádherně prosluněněné Los Angeles dodává filmu skvělou atmosféru a černošské podsvětí zase nádech napětí, jež se dá krájet. Z hlavní postavy, jež je velice nápadný fotbalistovi Didierovi Drogbovi, asi hvězda nebude, ale představuje přesně to, co se od něj čeká a vůbec celá trojka je neskutečně v pohodě. Co víc si přát...90% ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Velmi inteligentní, zábavný a nově osvěžující pohled na coming-of- age film. Nedoufal jsem ani ve snu, že film o Hip Hopu, černoších a drogách mi přiroste k srdci. Dope sice nestrhne humorem, ale sbírá plusy za ostatní atributy. Příjemné hlavní geek postavy, catchy soundtrack, svižné tempo, fungující napětí, slušné zvraty,krásný barevný vizuál a skvělá pointa s poselstvím v závěru. Velmi dobré byť autenticky drsné. Doporučuji už dlouho jsem nikomu tak nefandil! PS: neuvěřitelná zásoba slangů! 80% ()

T2 

všechny recenze uživatele

Rozpočet $7miliónovTržby USA $17,506,470Tržby Celosvetovo $17,986,781Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ pútavo natočené, príjemne odľahčené a hravé, využíva to svoj potenciál v danej téme /70%/ ()

Galerie (37)

Zajímavosti (2)

  • Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)
  • Celosvětová premiéra proběhla 24. ledna 2015 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)

Související novinky

Flash si shání kámošku

Flash si shání kámošku

11.07.2016

Březnová řežba Batman vs. Superman naplno rozjela filmový vesmír od DC Comics. Jeho stěžejní hráči se sejdou už v listopadu 2017 v týmovce Justice League, mimo ní ale dostaneme i kupu sólovek.… (více)

Flash má nového režiséra

Flash má nového režiséra

05.06.2016

V srpnu se konečně dočkáme Sebevražedného oddílu a příští rok se comicsový vesmír od DC rozroste o sólovku Wonder Woman a Justice League. Studio Warner Bros. už ale pilně chystá i sezónu 2018, která… (více)

Reklama

Reklama