Matroš

Dope

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2015, 103 min

Dope je zajímavý film, takový klasický černošský. Všechno tam bylo - hezké černošky, hlášky, hudba z 90. let, čekal jsem trošku více "gangsta" nebo-li Dope atmosféru, ale i přes to jsem se bavil. Nejvíce jsem žasl na začátku, ke konci to bylo ještě o třídu víc. Uprostřed filmu jsem se trošku i ztrácel. Dobrý, jsem spokojený.(30.11.2015)

Bylo by to za pet, kdybychom tak rychle neopustili premisu a nepustili se do toho twistu ve druhem aktu, ktery je pravda castecne ospravedlneny v tom tretim, ale furt zanechava pachut vychtenosti. Fakt desna skoda posunu tonu, mohlo se to vybalancovat svezeji. Ale i tak paradni prace, zejmena co se mladych hercu tyce.(28.11.2015)

Velmi inteligentní, zábavný a nově osvěžující pohled na coming-of- age film. Nedoufal jsem ani ve snu, že film o Hip Hopu, černoších a drogách mi přiroste k srdci. Dope sice nestrhne humorem, ale sbírá plusy za ostatní atributy. Příjemné hlavní geek postavy, catchy soundtrack, svižné tempo, fungující napětí, slušné zvraty,krásný barevný vizuál a skvělá pointa s poselstvím v závěru. Velmi dobré byť autenticky drsné. Doporučuji už dlouho jsem nikomu tak nefandil! PS: neuvěřitelná zásoba slangů! 80%(14.11.2015)

Ze začátku mě to fakt nadchlo nečekanou kriminální zápletkou a navíc to stále stíhalo být furt sympatické a vtipné. Po rozjezdu "eshopu" to ztratilo dech a nebylo to už úplně ono. Přišlo mi, že to zůstalo tak na půl cesty mezi hravým filmem a agitkou s ambicí něco sdělit. Každopádně herci jsou do jednoho sympaťáci a soundtrack je boží. 70%(30.10.2015)

Naprostý skvost z festivalu Sundance. Od začátku až do konce jsem ani nedutal. Filtrem projeté nádherně prosluněněné Los Angeles dodává filmu skvělou atmosféru a černošské podsvětí zase nádech napětí, jež se dá krájet. Z hlavní postavy, jež je velice nápadný fotbalistovi Didierovi Drogbovi, asi hvězda nebude, ale představuje přesně to, co se od něj čeká a vůbec celá trojka je neskutečně v pohodě. Co víc si přát...90%(8.1.2016)

• - Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)