Malcolm se opatrně protlouká životem v drsné losangeleské čtvrti, přičemž posílá přihlášky na univerzity a absolvuje přijímací pohovory. Nečekané pozvání na oslavu drogového dealera ho vrhne do podivného dobrodružství, které mu změní život.

Malcolm je geniální podivín, který je posedlý hip-hopovou kulturou devadesátých let minulého století. Společně se svými dvěma nejlepšími přáteli hrají v punkové kapele a pro svůj zpátečnický styl se na střední škole stávají terčem posměchu. Když Malcolmovi někdo v undergroundovém tanečním klubu schová do batohu zakázané látky, jeho život se zkomplikuje. Malcolm se ze všech sil snaží dosáhnout svých snů - dostat se na Harvard, sblížit se se svou vysněnou dívkou Nakiou a nechat si proplatit své jmění v bitcoinech. Snímek Matroš od producenta Foresta Whitakera, okořeněný vynikajícím výběrem retro hitů ve stylu funky, je svěžím, vtipným a energickým dílem, které si získalo nadšené ohlasy publika na filmových festivalech v Sundance a Cannes. (Cinemax)

StarsFan

Běloši ze střední Evropy nejsou cílovka tohoto filmu a závěrečný pokus o poselství mě lehce minul (ano, zeptali by se tě, protože tu otázku kladou všem), nic to ale nemění na tom, že hlavní herecká trojice je skvělá a několik songů už jsem si přidala do playlistu, i když mě jinak hip-hop míjí velkým obloukem. ()

T2

Rozpočet $7miliónovTržby USA $17,506,470Tržby Celosvetovo $17,986,781Tržby za predaj Blu-ray v USA //počet predaných kusov Tržby za predaj DVD v USA //počet predaných kusov ║ pútavo natočené, príjemne odľahčené a hravé, využíva to svoj potenciál v danej téme /70%/ ()

Spiker01

Naprostý skvost z festivalu Sundance. Od začátku až do konce jsem ani nedutal. Filtrem projeté nádherně prosluněněné Los Angeles dodává filmu skvělou atmosféru a černošské podsvětí zase nádech napětí, jež se dá krájet. Z hlavní postavy, jež je velice nápadný fotbalistovi Didierovi Drogbovi, asi hvězda nebude, ale představuje přesně to, co se od něj čeká a vůbec celá trojka je neskutečně v pohodě. Co víc si přát...90% ()

EvilPhoEniX

Velmi inteligentní, zábavný a nově osvěžující pohled na coming-of- age film. Nedoufal jsem ani ve snu, že film o Hip Hopu, černoších a drogách mi přiroste k srdci. Dope sice nestrhne humorem, ale sbírá plusy za ostatní atributy. Příjemné hlavní geek postavy, catchy soundtrack, svižné tempo, fungující napětí, slušné zvraty,krásný barevný vizuál a skvělá pointa s poselstvím v závěru. Velmi dobré byť autenticky drsné. Doporučuji už dlouho jsem nikomu tak nefandil! PS: neuvěřitelná zásoba slangů! 80% ()

Superpero

Ze začátku mě to fakt nadchlo nečekanou kriminální zápletkou a navíc to stále stíhalo být furt sympatické a vtipné. Po rozjezdu "eshopu" to ztratilo dech a nebylo to už úplně ono. Přišlo mi, že to zůstalo tak na půl cesty mezi hravým filmem a agitkou s ambicí něco sdělit. Každopádně herci jsou do jednoho sympaťáci a soundtrack je boží. 70% ()

• Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)
  • Celosvětová premiéra proběhla 24. ledna 2015 na filmovém festivalu Sundance v Utahu (USA). (BMW12)