Matroš

Dope

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2015, 103 min

Menšia kultovka, akou bola pre mňa svojho času Human Traffic, či Go, asi Dope pre dnešnú omladinu nebude, no má to podobne uvoľnený štýl, je to trendy, svižné, pohodové, zábavné, sympaticky obsadené, napísané, parádne nazvučené a keď na to čučíte s potrebným nadhľadom, tak sa bavíte, aj keď vám už dávno nie je "násť" a teenagerské blábolky na tému "čo so životom po strednej?", vám už inak zvyčajne lezú krkom.(29.10.2015)

Moc uhlazené a cool. Především hlavní postavy jsou až moc vystajlované. Nebyl by to problém, kdyby film byl nostalgické retro nebo epizodka o dospívání, Dope se ale ale příliš často snaží přecházet z pohodovější polohy do dramatu z ghetta (a občas dokonce vpluje do jakési žánrově laděné "týmovky") a v tom téměř naprosto selhává. Nikomu z těch děcek nevěřim, že pochází z nějaký rozvrácený rodiny. A vůbec celá ta zápletka je strašně vycucaná z prstu.(9.1.2016)

Tři "joudové" co si jedou to svoje, valijou si nejen hudbu z 90.let a potká je štěstí v neštěsí nebo snad haluz nad haluz... Náramně jsem se bavil, vtipy, hlášky, vše běželo jak má, zvraty zajímavý a konec hodně překvapivý... Tenhle film má něco do sebe, ale to chce vidět... A ten soundtrack!!!! Pecka! 9/10(14.12.2015)

Proč se zápletka rozjede až v polovině filmu? Ale to je ten menší problém. Nějak jsem totiž protentokráte výjimečně neměl náladu na to, jak jsou ve feel-good komediích pokaždé kamarádi hlavního hrdiny sprostší než dlaždiči, a ústřední postava sama se přitom vyjadřuje jako chodící Ottův naučný slovník, jen aby divákovi samoúčelně sedla do noty. Aneb když archetyp štve, místo aby bavil... Líbilo se mi to, ale nevěřil sem tomu.(16.10.2016)

Běloši ze střední Evropy nejsou cílovka tohoto filmu a závěrečný pokus o poselství mě lehce minul (ano, zeptali by se tě, protože tu otázku kladou všem), nic to ale nemění na tom, že hlavní herecká trojice je skvělá a několik songů už jsem si přidala do playlistu, i když mě jinak hip-hop míjí velkým obloukem.(26.12.2016)

• - Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)