Matroš

Dope

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2015, 103 min

Ze začátku mě to fakt nadchlo nečekanou kriminální zápletkou a navíc to stále stíhalo být furt sympatické a vtipné. Po rozjezdu "eshopu" to ztratilo dech a nebylo to už úplně ono. Přišlo mi, že to zůstalo tak na půl cesty mezi hravým filmem a agitkou s ambicí něco sdělit. Každopádně herci jsou do jednoho sympaťáci a soundtrack je boží. 70%(30.10.2015)

Běloši ze střední Evropy nejsou cílovka tohoto filmu a závěrečný pokus o poselství mě lehce minul (ano, zeptali by se tě, protože tu otázku kladou všem), nic to ale nemění na tom, že hlavní herecká trojice je skvělá a několik songů už jsem si přidala do playlistu, i když mě jinak hip-hop míjí velkým obloukem.(26.12.2016)

Naprostý skvost z festivalu Sundance. Od začátku až do konce jsem ani nedutal. Filtrem projeté nádherně prosluněněné Los Angeles dodává filmu skvělou atmosféru a černošské podsvětí zase nádech napětí, jež se dá krájet. Z hlavní postavy, jež je velice nápadný fotbalistovi Didierovi Drogbovi, asi hvězda nebude, ale představuje přesně to, co se od něj čeká a vůbec celá trojka je neskutečně v pohodě. Co víc si přát...90%(8.1.2016)

Menšia kultovka, akou bola pre mňa svojho času Human Traffic, či Go, asi Dope pre dnešnú omladinu nebude, no má to podobne uvoľnený štýl, je to trendy, svižné, pohodové, zábavné, sympaticky obsadené, napísané, parádne nazvučené a keď na to čučíte s potrebným nadhľadom, tak sa bavíte, aj keď vám už dávno nie je "násť" a teenagerské blábolky na tému "čo so životom po strednej?", vám už inak zvyčajne lezú krkom.(29.10.2015)

Moc uhlazené a cool. Především hlavní postavy jsou až moc vystajlované. Nebyl by to problém, kdyby film byl nostalgické retro nebo epizodka o dospívání, Dope se ale ale příliš často snaží přecházet z pohodovější polohy do dramatu z ghetta (a občas dokonce vpluje do jakési žánrově laděné "týmovky") a v tom téměř naprosto selhává. Nikomu z těch děcek nevěřim, že pochází z nějaký rozvrácený rodiny. A vůbec celá ta zápletka je strašně vycucaná z prstu.(9.1.2016)

• - Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)