Matroš

• Nizozemsko

Dope

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2015, 103 min

Tohle je osvěžujíví teenagerovská krimi komedie, příběh byl inteligentní, zábavný a i tak doručil zprávu, kterou tehle film vysílá do světa. Líbilo se mi zobrazení života afroamerických teenagerů. Odlišný od streotypů, na který jsme zvyklý. Mladistvé obsazení bylo skvělé, líbil se mi zvláště Shameik Moore. Film jsem si užil.(16.1.2017)

Velmi inteligentní, zábavný a nově osvěžující pohled na coming-of- age film. Nedoufal jsem ani ve snu, že film o Hip Hopu, černoších a drogách mi přiroste k srdci. Dope sice nestrhne humorem, ale sbírá plusy za ostatní atributy. Příjemné hlavní geek postavy, catchy soundtrack, svižné tempo, fungující napětí, slušné zvraty,krásný barevný vizuál a skvělá pointa s poselstvím v závěru. Velmi dobré byť autenticky drsné. Doporučuji už dlouho jsem nikomu tak nefandil! PS: neuvěřitelná zásoba slangů! 80%(14.11.2015)

(48/2016) / Nenápadný film produkovaný plejádov známych mien. Bolo zrejmé, že film sa snaží nenásilne odovzdať akú takú message. Na to ale treba viac ako jednu! odvážnejšiu scénu. Problém je aj nejasné manévrovanie medzi komédiou a drámou, čo iba prispieva k tomu, že sa človek nedokáže s postavami ani filmom stotožniť. (6/10)(8.4.2016)

Fajn filmové překvapení. Rád bych viděl lépe rozepsané charaktery přátel hlavního hrdiny, přesto zvládnou být fajn sympaťáci. Moralistický závěr mi vůbec nevadil, možná jen přehnaná doslovnost to shazuje. Nicméně příjemně odsýpající film s niggama milujícíma bělošský věci. Jako třeba manga komiksy, nebo Donalda Glovera.(8.9.2016)

Velmi neotřelá a vskutku originální komedie s velkou spoustou parádních nápadů ve středoškolském prostředí. Vtipné momenty převažují nad trapnýma (uhoněné) klišé z laciných komedií. Zápletka parádní a hudba, na to že ji neposlouchám, tak mi nevadí. Černošský film se špetkou bělismu nemusí sedět každému.(27.6.2016)

• - Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)