Matroš

Dope

Krimi / Komedie / Drama

USA, 2015, 103 min

Geekové z ghetta šikanovaní gangsterama, hrající v rockové kapele a poslouchající 90s hip-hop se náhodně připletou do hry, ve které využijí své znalosti. Produkoval Pharrell Williams, kterej taky složil songy, který tam ta kapela hraje. Ve filmu hrají mj. ASAP Rocky a Tyga. Pocitově mi to přišlo jako takovej mix Wackness, Scotta Pilgrima, černošských komedií, teenage romcomu a gangsterky :-))....vtipný, chytrý, aktuální(29.1.2019)

Menšia kultovka, akou bola pre mňa svojho času Human Traffic, či Go, asi Dope pre dnešnú omladinu nebude, no má to podobne uvoľnený štýl, je to trendy, svižné, pohodové, zábavné, sympaticky obsadené, napísané, parádne nazvučené a keď na to čučíte s potrebným nadhľadom, tak sa bavíte, aj keď vám už dávno nie je "násť" a teenagerské blábolky na tému "čo so životom po strednej?", vám už inak zvyčajne lezú krkom.(29.10.2015)

Fajn filmové překvapení. Rád bych viděl lépe rozepsané charaktery přátel hlavního hrdiny, přesto zvládnou být fajn sympaťáci. Moralistický závěr mi vůbec nevadil, možná jen přehnaná doslovnost to shazuje. Nicméně příjemně odsýpající film s niggama milujícíma bělošský věci. Jako třeba manga komiksy, nebo Donalda Glovera.(8.9.2016)

Běloši ze střední Evropy nejsou cílovka tohoto filmu a závěrečný pokus o poselství mě lehce minul (ano, zeptali by se tě, protože tu otázku kladou všem), nic to ale nemění na tom, že hlavní herecká trojice je skvělá a několik songů už jsem si přidala do playlistu, i když mě jinak hip-hop míjí velkým obloukem.(26.12.2016)

Ze začátku mě to fakt nadchlo nečekanou kriminální zápletkou a navíc to stále stíhalo být furt sympatické a vtipné. Po rozjezdu "eshopu" to ztratilo dech a nebylo to už úplně ono. Přišlo mi, že to zůstalo tak na půl cesty mezi hravým filmem a agitkou s ambicí něco sdělit. Každopádně herci jsou do jednoho sympaťáci a soundtrack je boží. 70%(30.10.2015)

• - Dope se stal prvním filmem, který akceptoval platbu bitcoiny za vstupenky do více jak 900 kin v USA skrz portál MovieTickets.com. (preclajsz)