Ben Barber (Kevin Hart) má čerstvý diplom z policejní akademie a vyhlídku na šťastný život po boku krásné Angely. Její brácha James Payton (Ice Cube) z toho není ani trochu nadšený, ale když už se mu nepodařilo sestře svatbu rozmluvit, rozhodne se z Bena udělat pořádného chlapa. Respektive se o to aspoň pokusit. Jako elitního detektiva atlantské policie Jamese nadřízení vyšlou do Miami, aby přímo u zdroje zatípnul dopravu drog do země. Jeho cílem je údajný narkobaron Antonio Pope (Benjamin Bratt). Právě tuhle akci zvolí James jako školu života pro svého budoucího švagra. Kdyby jen tušil, co všechno bude muset kvůli tomuhle rozhodnutí skousnout, určitě by si to rozmyslel. Nejenže musí řešit nepřetržitou sérii většinou strašlivých průšvihů, ale navíc má co dělat, aby jeho sestra neovdověla dřív, než se vůbec stačí provdat. (CinemArt)

Malarkey

Za jinejch okolností mám podobné buddy akčňáky hodně rád. Tady jsem ale nechápal proč jinak zajímavou akční honičku poupravili jako videoherní video z Grand Theft Auto 3. Včetně tehdejší grafiky. A to nebyla jediná pitomá scéna tohoto filmu. Děsně užvaněnej Kevin Hart s úchylným Ken Jeongem to také bohužel nezachrání. Takže, co dodat? Příště se tomuto kousku s radostí vyhnu. ()

Fiftis

Scenár a dej neprekvitajú originalitou, ale tento subžáner si s nimi nedáva ani príliš veľa námahy. Všetci očakávame, či sa prípadne niečo zmenilo od jednotky, alebo idú naplno do novej misie. Víťazí druhá možnosť - rovnaký tím, zhodné situácie, jasné očakávania. Niektorí môžu nariekať, že druhý diel si zobral konštrukciu prvého a vyzerá skôr ako remake, nie poctivá dvojka. S čím naprosto súhlasím. Jediným diamantom je okúzľujúca Olivia Munn z ktorej každý heterák musí slintať. Veľmi jej sekne policajný kostým so zbraňou a odznakom. Klasické vyšetrovanie, hľadanie stôp i svedkov, narážanie na podozrivé tipy i finále so zloduchom sú až príliš tuctové. Dejová kostra slúži ako pôdorys pre improvizáciu komikov, ktorí sa snažia z napísanej situácie či vzniknutého aktu pri natáčaní filmu využiť všetko. To však nestačí. Kevin Hart je trápny v každom filme. A popravde on hrá snáď všade rovnakú ukričanú a ukecanú postavu. Je to asi taký istý komik ako náš slovenský šašo Juraj Kemka. ()

ScarPoul

Oproti debilnej a neznesiteľnej jednotke výrazné zlepšenie. Hlavne kvôli vedľajším hercom - Jeong je super, rovnako aj Munn a Bratt si strihol naozaj dobrého zloducha. Škoda že v žánrovke ktorá mu neponúka veľa priestoru. Nie je to ani veľmi akčné ani veľmi vtipné, ale má to spád a atraktívne prostredie Miami. A musím sa priznať že osobne tie černošské filmy v malých dávkach môžem. Hart je super. Cube tu dáva aj nejaké výraznejšie herecké polohy. Stále to nie je úplné terno, ale lepšie ako nič. ()

honajz

Otravnější a ukecanější než první díl, který si navíc chce až moc hrát na odlehčené Miami Vice (ten seriál), ale vůbec mu to nejde. Kevin Hart je čím dál víc na zabití, když ne na přesdržku, vtipný není ani trochu, a že by s ním ta vysoká černá kráska chtěla dobrovolně mít sňatek, to je uvěřitelné asi jako Měsíc ze sýra. Má to jen jednu dobrou scénu (ty akční stojí všechny za prd), a to honičku v autech ve stylu počítačové hry, to byl jediný zajímavý a neotřelý nápad. Kdyby ubylo šaškáren a bylo to vtipné něčím jiným, než permanentní pitomostí a debilitou jednoho z poldů, byl bych raději. ()

Vančura odpad!

Stejná sračka jako Jízda švárů, jen s navýšeným rozpočtem (jednička rozpočet $25 mio vs. dvojka $40 mio), tzn. je sice trochu znát, že se do toho po úspěchu jedničky nalilo víc prachů (čti: rozfláká se zde víc aut), ale jinak bych k tomu mohl napsat to samé co k jedničce: ten film je nevtipná přehlídka příšerných hereckých výkonů a nekončícího přívalu žánrových klišé - scénář je natolik odporná vykrádačka všeho možného, že v něm původního není snad vůbec nic. Když si k tomu člověk přičte děsivé herectví Ice Cuba, který momentálně aspiruje na jednoho z nejhorších herců co znám, hrozný soundtrack a naprosto idiotský a totálně předvídatelný děj, nemám za sebe problém napsat, že tenhle film je čistý odpad, před nímž by měl být každý varován. Skutečnost, že CinemArt záměrně nikde neuvádí, že Poldův švagr je sequel Jízdy švárů, je podle mě z jejich strany kalkul, aby na to dostali do kina i lidi, kteří jedničku neviděli nebo které by mohlo odradit její nízké hodnocení. Nuže, za mě jste byli varováni. Při ochodu z kina jsem zaslechl povzdech jednoho postaršího pána: "Já vždycky když vidím něco takovýho, je mi hrozně líto těch peněz, co to stálo". Měl svatou pravdu, ten moudrý chlapík! ()

• Film mal premiéru takmer presne 2 roky po prvej časti – Ride Along (2014). Kým tá mala premiéru 17. januára 2014, pokračovanie odštartovalo svoju púť v kinách 15. januára 2016. (beso74)
  • Keď príde James do Benovho bytu požiadať ho, aby s ním išiel do Miami, na stene sa dá všimnúť plagát hry "Gears of War 3". (Laslo)
  • Chyba ve filmu: Když se Ben (Kevin Hart) pokouší na party dostat do pokoje Antonia, tak na záchodě se mu záhadně změní během mžiku šerpa. (Matysek__k)