Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Víte, jak se správně koupat? A víte, že když vám začne v ponorce docházet vzduch, pomůže inhalovat kyslík z lívanců? I ve své nejnovější hravé férii prokazuje Guy Maddin za podpory herců Geraldine Chaplinové či Uda Kiera nezdolnost své imaginace a oživuje ducha filmů, které kdysi vznikly, ale už neexistují. (MFF Karlovy Vary)

Videa (1)

Trailer

Recenze (17)

jochanan 

všechny recenze uživatele

50th IFFKV Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli to byla totální sračka nebo jestli to bylo geniální. 130 minut totálního šílenství, barev, střihu, emocí - kompletně celý tým musel rozhodně být na tripu. Hodnocení zatím nechávám nevyplněno, protože tohle se hned po skončení ani hodnotit nedá. Jen pro silné povahy! ()

Davered 

všechny recenze uživatele

Svou vicemene povidkovou strukturou a primocarym durazem na humor se sice zdanlive jedna o mene ambiciozni kus, jenz uplne nedosahuje kvalit Maddinovych predchozich majstrstyku, ale i tak je zde merou vrchovatou patrna ohromna invence a typicky naprosto dokonale audiovizualni atributy. Je velka skoda, ze evidentne ne kazdy divak dokaze proniknout do teto prijemne ruzove jeskynky. ()

Reklama

pornogrind 

všechny recenze uživatele

V tomhle případě nevím jak mám popsat něco tak nepopsatelnýho. Mám rád ujetosti všeho druhu a tohle byla echt ujetost. Něco tak divnýho jsem snad ještě neviděl. "Film" jen pro okrajové publikum. Píšu to častokrát, protože tím chci jen upozornit a varovat normální filmový konzumenty. V tomhle konkrétním případě je to ale opravdu kousek, kterej dokouká, pobere a ocení jen hrstka vyvolených. ()

silentname 

všechny recenze uživatele

Chápem všetkých, ktorí to po desiatich minútach vypli a rovnako chápem všetkých, ktorí dali tomuto filmu negatívne hodnotenie. Súčasne ale chápem aj všetkých kritikov, ktorí boli z filmu nadšení a musím povedať, že ich pozitívne dojmy zdieľam. "The Forbidden Room" je film, ktorý je podľa mňa jeden zo svojho druhu. Nikdy som asi nič podobné nevidel. Či už v štýle akým je film natočený alebo príbehmi. Je to film, v ktorom sa môže udiať úplne všetko a dokopy to možno nedáva zmysel, no súčasne je to stále absolútne fascinujúce sledovať, lebo človek sa pozerá na film, aký je asi len jeden. Aspoň mňa nič iné nenapadne, čo by išlo touto cestou. Niekedy nepotrebujeme príbeh ako taký. Stačia nám zaujímavé vizuály, skvelá hudba a pocit, ako keby sme boli v jednom veľkom sne. Tam tiež nič nemusí dávať zmysel a človek na všetko zabudne. A pritom máme tých snov za sebou toľko, že máme pocit, že je to jeden dlhý ale nie je to tak. A možno to je to, ako by som tento film najlepšie vedel definovať. Ako zhluk snov, ktoré možno má posádka v ponorke, kde nám dochádza vzduch. Alebo sa to sníva hrdinovi, ktorý sa kúpe vo vani? Tak či tak, oceňujem štýl, oceňujem spôsob a veľmi chválim vizuálny dojem. Toto je film, aký sa tak často nevidí. Ale na druhú stranu to nie je niečo, čo by sa mohlo páčiť každému. Dokonca si viem predstaviť, že film bude mať viac odporcov, než priaznivcov. Nech sú ale vaše názory akékoľvek, nemyslím si, že by ste vedeli povedať iný film, ktorý vyzerá ako "The Forbidden Room." Najmä nie za posledných možno 40 rokov. Hodnotenie: B+ ()

nichts 

všechny recenze uživatele

Film byl sponzorován Centre Pompidou, tomu odpovídá, že se dílo blíží videoartu, takový Krvavý román na video. Nemohu říci že by mne to plně strhlo, ale mají vůbec takové věci strhávat? Interpretaci pomůže (spoiler) znalost, že celý film je rámován povídáním o koupání ve vaně, + že celé dobrodružství končí, když dřevorubec najde svou ztracenou vzpomínku (ona dívka) v plně rozteklém výbušném rosolu.(spoiler end) ani já ani zbytek publika jsme nepochopili, film jako komedii, ačkoliv zpětně nechápu jak je to možné s takovým množstvím absurdně směšných scén, nesmyslnými přeskoky, dramatickým požíráním lívanců a stálým přerušováním napětí jednoho příběhu dalšími a dalšími nesouvisejícími vyprávěními senilního dědka. ()

Galerie (16)

Související novinky

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

V letošním přehledu nej filmů, které viděli naši top uživatelé v roce 2015, jsme dali prostor i filmům s jiným rokem výroby/uvedení než 2015. Anketu vyhrál postapokalyptický akčňák Šílený Max:… (více)

Reklama

Reklama