Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Víte, jak se správně koupat? A víte, že když vám začne v ponorce docházet vzduch, pomůže inhalovat kyslík z lívanců? I ve své nejnovější hravé férii prokazuje Guy Maddin za podpory herců Geraldine Chaplinové či Uda Kiera nezdolnost své imaginace a oživuje ducha filmů, které kdysi vznikly, ale už neexistují. (MFF Karlovy Vary)

Videa (1)

Trailer

Recenze (16)

r_t_fish 

všechny recenze uživatele

Maddin ve vrcholné formě. Výtvarně možná nejkrásnější koláž, jakou ze svých oblíbených stylů dosud vytvořil. A příběhy se vrství a noří do sebe báječně absurdním způsobem, jejich protagonisté vyskakují zpoza napůl zamlžených hlubin paměti právě včas, aby svůj kus vyprávění posunuly dál a přidali k celku, zatímco celková tapisérie se postupně zaplňuje jednotlivými dílky jako široký obraz s přesahem do braku, mystična i čisté poezie. A vtipné je to jako bájná Nejsmutnější hudba světa, k čemuž přispěl i skvělý překlad na MFF KV. ()

Davered 

všechny recenze uživatele

Svou vicemene povidkovou strukturou a primocarym durazem na humor se sice zdanlive jedna o mene ambiciozni kus, jenz uplne nedosahuje kvalit Maddinovych predchozich majstrstyku, ale i tak je zde merou vrchovatou patrna ohromna invence a typicky naprosto dokonale audiovizualni atributy. Je velka skoda, ze evidentne ne kazdy divak dokaze proniknout do teto prijemne ruzove jeskynky. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Chápem všetkých, ktorí to po desiatich minútach vypli a rovnako chápem všetkých, ktorí dali tomuto filmu negatívne hodnotenie. Súčasne ale chápem aj všetkých kritikov, ktorí boli z filmu nadšení a musím povedať, že ich pozitívne dojmy zdieľam. "The Forbidden Room" je film, ktorý je podľa mňa jeden zo svojho druhu. Nikdy som asi nič podobné nevidel. Či už v štýle akým je film natočený alebo príbehmi. Je to film, v ktorom sa môže udiať úplne všetko a dokopy to možno nedáva zmysel, no súčasne je to stále absolútne fascinujúce sledovať, lebo človek sa pozerá na film, aký je asi len jeden. Aspoň mňa nič iné nenapadne, čo by išlo touto cestou. Niekedy nepotrebujeme príbeh ako taký. Stačia nám zaujímavé vizuály, skvelá hudba a pocit, ako keby sme boli v jednom veľkom sne. Tam tiež nič nemusí dávať zmysel a človek na všetko zabudne. A pritom máme tých snov za sebou toľko, že máme pocit, že je to jeden dlhý ale nie je to tak. A možno to je to, ako by som tento film najlepšie vedel definovať. Ako zhluk snov, ktoré možno má posádka v ponorke, kde nám dochádza vzduch. Alebo sa to sníva hrdinovi, ktorý sa kúpe vo vani? Tak či tak, oceňujem štýl, oceňujem spôsob a veľmi chválim vizuálny dojem. Toto je film, aký sa tak často nevidí. Ale na druhú stranu to nie je niečo, čo by sa mohlo páčiť každému. Dokonca si viem predstaviť, že film bude mať viac odporcov, než priaznivcov. Nech sú ale vaše názory akékoľvek, nemyslím si, že by ste vedeli povedať iný film, ktorý vyzerá ako "The Forbidden Room." Najmä nie za posledných možno 40 rokov. Hodnotenie: B+ ()

jochanan 

všechny recenze uživatele

50th IFFKV Nějak se nemůžu rozhodnout, jestli to byla totální sračka nebo jestli to bylo geniální. 130 minut totálního šílenství, barev, střihu, emocí - kompletně celý tým musel rozhodně být na tripu. Hodnocení zatím nechávám nevyplněno, protože tohle se hned po skončení ani hodnotit nedá. Jen pro silné povahy! ()

Killda 

všechny recenze uživatele

Reálné zhmotnění snů je neuvěřitelný nápad, v krátkém filmu by fungoval skvěle a já bych dával za pět *. Jenže film má přes dvě ubíjející hodiny. Takže tahle šílená přehlídka opravdu ničí duši zdravého člověka. Ale musím uznat, že podobnou projekci zřejmě již v životě nazažiju a za to přidám hvězdu nahoru. ()

Galerie (16)

Související novinky

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2015 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

30.12.2015

V letošním přehledu nej filmů, které viděli naši top uživatelé v roce 2015, jsme dali prostor i filmům s jiným rokem výroby/uvedení než 2015. Anketu vyhrál postapokalyptický akčňák Šílený Max:…

Reklama

Reklama