poster

Tarzan Triumphs

Akční / Válečný / Dobrodružný

USA, 1943, 76 min

 • kaylin
  ***

  Tarzan a náckové? Tohle zní jako pořádné béčko. No, zase tak pořádně béčkové to není, ale má už to trochu jinou atmosféru a ti náckové zde skutečně jsou a Tarzan se s nimi musí utkat. Funguje to, je to trochu jiné a není to pořád jen ubulená snaha zachránit Jane nebo Kluka, i když k tomu dochází. Jen ta žena se nám trochu změnila.(7.3.2017)

 • blondboss
  ***

  Ďalšie pokračovanie tarzanej série už v znamení novej produkčnej spoločnosti, ktorá chcela nepriamym spôsobom ukázať solidaritu voči v tom čase najmä Európou sužovanej ťažkej vojne. Produkčne a režijne je to zhruba na podobnej úrovni ako ostatné diely s podobným humorom. Tu si hlavne tvorcovia vystrelili z nemeckých nackov, hlavne v závere to bolo celkom slušné. Celkovo ale priemer v rámci žánru. 60 %(8.12.2017)

 • liquido26
  ***

  MGM prodalo Tarzana společnosti RKO a z původního osazenstva zůstali už jen Johnny Weissmüller a jeho filmový syn Johnny Sheffield. Představitelka Jane Maureen O' Sullivan se již díky smlouvě u MGM a také díky nechuti k postavě Tarzanovy družky natáčení neúčastnila. Jane byla z tohoto filmu vynechána s odůvodněním, že se jela do Anglie starat o nemocnou matku. Jako náhrada za ní je zde Tarzanovu hereckou partnerkou Frances Gifford, která představuje Zandru, vnučku vládce ukrytého města Palandria. No a vzhledem k tomu, že se psal rok 1943 a zuřila válka, musel si každý uvědomělý jedinec zabít svého nácka, a tak se Tarzan, Zandra, Boy a Cheeta vydávají do boje proti zlým Němcům, kteří se rozhodli ovládnout džungli a vytvořit si tam základny a přistávací plochy. V podstatě to není nic jiného než béčková propagandistická záležitost, nicméně i tak si to zachovalo zábavnost předchozích dílů série. Vytknul bych snad to, že Tarzanovy scény na liáně působí trošku neohrabaně a jeho pokřik (ten totiž MGM neprodali) zní příšerně, takže už nebudí takový respekt jako dřív :-)(3.9.2012)