• Larky

Zhruba do své půle je Ore monogatari!! vcelku zábavné rabukome, které, když už nic jiného, má alespoň, na poměry romantických Anime vcelku netradičního hlavního hrdinu. Tím je snad skoro třímetrový hromotluk Góda Takeo, který si, jakkoliv se to úplně na začátku nemusí zdát, najde roztomilou přítelkyni. Kolem Góda se pak v průběhu seriálu motá pár dalších slečen, vznikne i pár milostných víceúhelníků, prostě klasické rabukome. -------- Druhý poločas v rámci seriálové stopáže je ale místy až nesnesitelně stereotypní. Těch pár vtipů, které si tvůrci dokázali vymyslet a světe div se, většina z nich tančí kolem Gódového hromotluctví, opravdu překvapivé, tak těch pár vtipů pořád dokola opakují. Romantická linka scénáře pořádně nikam nevede, dialogy jsou často stěží průměrné a postavy jsou nezajímavé a zapomenutelné. ------- Že jde udělat rabukome aniž by mu došel dech po 10-ti dílech dokázal například fantastický School Rumble, takže to jde, jen se tvůrcům Ore monogatari!! nechtělo nic nad rámec jednoduché zábavy pro nenáročného diváka vymýšlet. Čisté 2*(16.2.2017)

Konečně příběh s pořádným hlavním hrdinou a to nejen svými rozměry, velikostí srdce a intenzitou projevovaných emocí. Takeo je prostě borec a nejde mu nefandit. Jeho povaha je tak originální a neotřelá, že je to po všech těch bishíkách, generických Takeších a hrdinech s emocionálním rozpětím pařezu, naprostý balzám. Navíc když má člověk skoro dva metry a váží něco kolem metráku, tak jisté věci prostě zná a chápe a dokáže se k hlavnímu hrdinovi poměrně snadno přiblížit... Yamato je sice těžká stydlivka, ale na mě to překvapivě působí velmi pozitivně a přijde mi neskutečně roztomilá a navíc ona se i snaží a to je ještě roztomilejší... Suna asi nebude gay, ale je to přesně takový příklad klasického znuděného playboye bez emocí, z kterého si většina děvčátek kolem sedá na zadek a přesně tohle je ten typ, který vévodí spoustě titulů z kategorie shoujo. Takže pro porovnání dobré a fakt, že bude hrát druhé housle - úplně skvělé... Pak tu máme Sunovu sestru a i ta se mi hodně líbí. Zkrátka postavy jsou pro mě skvělé. Příběh působí velmi jednoduše a srozumitelně a prakticky nikam se to nežene a kromě romantiky té nejčistší úrovně se vlastně vůbec, ale vůbec nic neděje... Nejzajímavější je, že mi to vůbec nevadí a že jsem se na každý další díl těšil a tak si u mě Takeo udržel hodnocení nejvyšší, protože tohle je prostě krása a navíc jak asi ti bystřejší z vás pochopili zdejší téma je mi v podstatě docela blízké... 9/10.(15.4.2015)

Velmi milá romantická oddechová zábava, která dokáže být jak vtipná tak dojemná. Hlavní medvědí hrdina je neskutečný sympaťák, i jeho nejlepší kamarád Suna a roztomilá Yamato jsou fajn. Animace je pěkně barevná, soundtrack příjemný, opening s endingem sedí celkové atmosféře. Pro mě tento kousek zářivě svítí jako hvězda mezi mraky, neboť letošní jarní sezóna je jinak příšerně slabá a tohle je to jediné, na co se dá dívat. 8,5/10(9.4.2015)

Na tomhle šódžo se mi moc líbilo, že si sice na začátku projdeme tím kolečkem mám ji rád, ale ona mě určitě ne-mám ho ráda, ale on mě určitě ne, ale potom je se to z něj vymaní a my můžeme koukat na vztah dvou naivních středoškoláků. A jejich moudrého „tatínka“ Sunu. Tímhle se to pro mě lišilo do těch ostatních šódžo, kde vyznání a akceptování lásky trvá celých 24 dílů. Samozřejmě je to trochu klišoidní, ale tady to vůbec nevadilo, protože vše bylo použito s mírou, až na Takeovu velikost, která byla výborným zábavným prvkem. Dobrá oddechovka, která nezlobí. Slabší 4*.(4.6.2017)

Pěkný odpočinkový počin, který jen tak neomrzí. Scény se nijak neopakuji, příběh se vyvíjí rozumným tempem (nebýt extrémně uspěchaných 2 episod), zahřeje na srdci, rozšíří úsměv. Dokonce i přítelkyni, která viděla v životě snad 2 anime a byla přinucena se se mnou podívat na cca 17. episodu. P.S. Proč 3*? Protože když to srovnám, čemu dávám 4*, tak pro stě ne :-) Chybí tu 3,5... toto "Love story" zas tak něčím neoplývalo, v budoucnu si neřeknu "jak že to bylo? musím se kouknout znova" a to je důvod, proč jen 3. Zkouknutí hezké, ale že bych to někomu doporučil, nebo tomu dal 4, nedejbože 5* a srovnával to s Ouranem? To ani omylem :-) Hřejivých 65%(24.9.2015)