Reklama

Reklama

Divoká řeka

Trailer

Obsahy(1)

Bostonská učitelka dějepisu Gail Hartmanová (Meryl Streepová) se ve volném čase věnuje veslování. Každý rok odjíždí s manželem Tomem a synkem Roarkem na tradiční výlet na divokou řeku poblíž kanadské hranice, kde kdysi pracovala jako průvodkyně. Hned na začátku plavby se rodina seznámí se sympatickým Wadem (Kevin Bacon) a jeho kamarádem Terrym (John C. Reilly), kteří mají stejnou cestu. Malý Roarke spatří ve Wadeovi správný chlapácký vzor místo věčně upracovaného otce. Jenže brzy se ukáže, že oba kumpáni jsou všeho schopní kriminálníci, kteří si plavbu na řece vybrali jako způsob útěku po provedené loupeži. A jelikož podcenili divokost řeky, budou potřebovat Gailinu pomoc… (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (243)

Dever 

všechny recenze uživatele

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. The Water is Wide - Cowboy Junkies [3:13] ,2. Gale's Theme (Main Title) [2:26] ,3. Big Water [2:53] ,4. Wade Goes Under [3:20] ,5. Tom Hangs On [3:23] ,6. Vision Quest [2:59] ,7. Little Niagra [2:43] ,8. Same Old Story [2:14] ,9. Vacation's Over [9:54] ,10. Family Reunion (End Title) [5:47] ()

tron 

všechny recenze uživatele

„Viete, čo je to hypotermia?“ Toto vodné dobrodružstvo Curtisa Hansona, kde sú až príliš jasne rozdelené strany dobra a zla, som vždy mal rád. Zároveň som si však zakaždým plne uvedomoval, aké je to veľké klišé. Navyše, David Strathairn, malý Joseph Mazzello a John C. Reilly sú skôr do počtu (Benjamin Bratt je prekvapivo dobrý, ale dlho na plátne nepobudne). Na mierny nadpriemer je snímka vyťahovaná predovšetkým vynikajúcimi výkonmi Meryl Streep a spoľahlivého Kevina Bacona, realistickými akčnými scénami (herci väčšinu splavovacích scén zvládli sami), pôvabná hudba a predovšetkým prekrásna, majestátna výprava krásnych a silných hôr a spenených riek, ktoré cez ne dravo pretekajú a nemilosrdne zabíjajú slabých a nepripravených. Stačilo málo a skončilo by to ako o rok staršia a podstatne horšia (a televízna) Vražda na Rio Grande. ()

Reklama

B!shop 

všechny recenze uživatele

No, Curtis mel svy dva nejzajimavejsi filmy teprve pred sebou, ale i tady predvadi, ze je schopnej reziser a ze stokrat ohranyho pribehu, tady akorat v zajimavejch kulisach, dokazal vytahnout fakt maximum. Zacatek, zhruba nakejch 40 minut, film spis pusobi jak rodinna podivana o udobrovani rodinky, nastesti pak se zacne pritvrzovat a film zacne bejt napinavej, az vse vyvrcholi v hodne vostrym zakazanym useku reky. Trosku sem se bal, aby po tech neustalejch kecech, jak je to mimo stupnici, desne hardcore, smrtici, nepredstavitelny a podobne, nebyla reka jen trochu napenena, nastesti je tam voda fakt divoka. Co se tyce Meryl, ta je naprosto suverenni, ze by si ji clovek doved predstavit v nakym akcnim filmu. Ze zaporaku stoji hlavne za pozornost celkem slusnej Bacon. Co taky filmu hodne pomaha, je velmi slusna hudba. Ja se dobre bavil. ()

Gemini 

všechny recenze uživatele

Ve své době zatraceně efektní - a adrenalinový - thriller v podstatě pro celou rodinu (až bude Kevin Bacon po někom střílet, můžete dětem zakrýt oči;)). Dnes kvalitní žánrová podívaná s Meryl Streepovou v nejlepší formě. Byť je to samozřejmě poněkud předvídatelné, Curtis Hanson tyhle věci umí, a tak máte na co se dívat. Když už na nic jiného, tak na přírodu. No a nezmínit nádhernou hudbu Jerryho Goldsmithe, to by byla v podstatě svatokrádež. Když si vzpomenu, jak jsme v kině tleskali - hm, moment, kdo vlastně tohle pustil jako školní projekci???:)) - nemůžu nedat 80%. Dobré herectví v thrilleru si to totiž zaslouží. ()

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Skvěle zvládnutý a skvěle zahraný rodinný a dobrodružný survival thriller. Není to sice film, z kterého by spadla čelist, jedná se o celkem jednoduchou a běžnou zápletku,ale film je tak neuvěřitelně zábavný a napínavý zároveň, že se mu dá leccos odpustit. Meryl Streep zde opět potvrzuje své herecké kvality, totéž vynikající Kevin Bacon, záporné role mu sedí jak by smet. Za mě velmi dobré. 80% ()

Galerie (65)

Zajímavosti (5)

  • Film se natáčel na řece Whitefish v Montaně. (inachisio)

Související novinky

Čertova švígrmutr

Čertova švígrmutr

30.06.2006

Někteří charakterní herci hrávají v inteligentních hlubších filmech, když jim jde o umění a touhu něco po sobě zanechat. Z toho se ale objeví v tak prvoplánovém hloupoučkém čemsi, že se člověk… (více)

Reklama

Reklama