Divoká řeka

The River Wild

Divoká rieka

Akční / Thriller / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 108 min

Skvelý thriller, skvelé výkony hercov, úžasné prírodné scenérie... Takto presne sa z minima ťaží maximum. Žiadne blockbusterovské megaefekty, žiadne naháňačky s multiexplóziami na diaľniciach, žiadne divoké prestrelky. Len trochu rozumu, super výprava, gradujúca atmosféra a filmík ako stvorený pre mňa... :-)(13.8.2009)

Ve své době zatraceně efektní - a adrenalinový - thriller v podstatě pro celou rodinu (až bude Kevin Bacon po někom střílet, můžete dětem zakrýt oči;)). Dnes kvalitní žánrová podívaná s Meryl Streepovou v nejlepší formě. Byť je to samozřejmě poněkud předvídatelné, Curtis Hanson tyhle věci umí, a tak máte na co se dívat. Když už na nic jiného, tak na přírodu. No a nezmínit nádhernou hudbu Jerryho Goldsmithe, to by byla v podstatě svatokrádež. Když si vzpomenu, jak jsme v kině tleskali - hm, moment, kdo vlastně tohle pustil jako školní projekci???:)) - nemůžu nedat 80%. Dobré herectví v thrilleru si to totiž zaslouží.(28.8.2011)

Pěkně odsejpající a napínavý thriller, u kterého se příjemně bavíte, ale zároveň máte pocit, že je to film s tím nejpředvídatelnějším scénářem, jaký vůbec mohl být a tím pádem máte pocit, že něco podobného jste viděli už mockrát. Za velké plus beru herecký výkon Meryl Streepové, která hrála většinu, i těch nebezpečných scén, a parádní výpravu.(12.3.2013)

Divoká rieka sa pre mňa spája s dosť nostalgickými pocitmi. Prvýkrát som ju videla ešte ako dieťa a už aj vtedy si ma vedela získať svojou akciou, svižnosťou, vypätými momentami a pôsobivými zábermi z krásnej prírody. Meryl Streep je pani herečka, akých je veľmi málo a podľa môjho názoru by si tento film zaslúžil aj vyššie hodnotenie. Predsa len, dobrodružných thrillerov s dramatickým podtónom s tak slušným hereckým obsadením nie je až tak mnoho.(12.5.2013)

TV BARRANDOV - První film roku 2014, který jsem si dopřál. Tentokrát se jednalo o nostalgickou záležitost a ani se mi nechce věřit, že se jedná již o 20 let starý film. Divokou řeku jsem od natočení viděl mnohokrát, vždycky jsem to považoval za kvalitní napínavou podívanou a ani dnes názor radikálně nezměním. River Wild má v podstatě vše, co by kvalitní thriller měl mít (napětí, skvělý hlavní záporák, občasnou akci, atd.) Závěr pěkně vygradovanej, finální scény na raftu dobře natočeny a konec takový, jaký tomu sluší nejvíce. Ještě dodám, že paní Adamovská a pan Langmajer podali v českém znění velmi dobré výkony. Čili spokojenost. 75% (with J.)(1.1.2014)

• - Vyčerpaná Meryl Streep se zalekla, když jí režisér Curtis Hanson požádal před koncem natáčecího dne ještě o jednu scénu. Meryl předpadla přes raft a málem se utopila. Když se vrátila na břeh, řekla bledému a rozklepanému Hansonovi: "Pro příště, když řeknu, že něco nezvládnu, tak by mi měli ostatní věrit." Hanson okamžitě souhlasil. (HappySmile)

• - Roli Toma Hartmana odmítl Sam Neill. (jezurka42)

• - Meryl Streep zvládla většinu scén bez kaskadéra. (HappySmile)