Divoká řeka

The River Wild

Divoká rieka

Akční / Thriller / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 108 min

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. The Water is Wide - Cowboy Junkies [3:13] ,2. Gale's Theme (Main Title) [2:26] ,3. Big Water [2:53] ,4. Wade Goes Under [3:20] ,5. Tom Hangs On [3:23] ,6. Vision Quest [2:59] ,7. Little Niagra [2:43] ,8. Same Old Story [2:14] ,9. Vacation's Over [9:54] ,10. Family Reunion (End Title) [5:47](9.5.2011)

8/10 - Film jsem viděl v kině, takže hodnotím optimističtěji než většina uživatelů a přidávám k třem a půl hvězdičkám ještě půl hvězdy za opravdu divokou řeku. Nadprůměrný thriller v netradičním prostředí, s vynikající Meryl Streepovou - matkou /v některých momentech mi svým chováním spíš připomínající puberťačku/, správně slizkým záporákem Kevinem Baconem a ´uťápnutým´ Davidem Strathairnem, z kterého se nakonec vyklube nejen zodpovědný, ale i odvážný otec.(14.1.2007)

"Já sem hodnej, ale trochu jinak." Kevin Bacon má to štěstí (a nebo smůlu), že většinou vyfasuje roli týpků, který jsou hodný právě tak trochu jinak. Ale co na tom sejde, když je umí tak bězvadně zahrát? A Reilly taky vypadal jako správnejch padouch. Konečně zase nějakej thriller, co byl opravdu napínavej a svýmu žánru tak rozhodně ostudu neudělá. Možná by to bylo ještě lepší, kdyby to mělo kratší rozjezd, míň scén na vodě (hlavně ke konci) a více těch psycho scén na břehu. Stejně ale dám čtyři silnější hvězdy, ať nežeru.(25.10.2011)

Nebezpečný výlet se dvěma zločinci, který může stát život ale paradoxně dá do kupy jedno rozhádané a pomalu rozpadající se manželství. Tenhle film mám moc ráda. Za prvý jsou mi moc příjemní herci - obzlášť skvělá Meryl Streep a i Kevin Bacon je jako "ten zlý" výborný (nezapomenu nezmínit ani výborný dabing Zlaty Adamovské a Lukáše Langmajera). A za druhý je to neuvěřitelně napínavá podívaná. Když jsem Divokou řeku film viděla poprvé, byla jsem šíleně napnutá, jak to dopadne a ikdyž tenhle snímek vidím už po několikáté, vždy se skvěle bavím a prožívám to. Přišlo mi, že se film i brzo pěkně rozjede a ani chvíly se nenudím. A navíc skvělá hudba.(5.7.2012)

Divoká rieka sa pre mňa spája s dosť nostalgickými pocitmi. Prvýkrát som ju videla ešte ako dieťa a už aj vtedy si ma vedela získať svojou akciou, svižnosťou, vypätými momentami a pôsobivými zábermi z krásnej prírody. Meryl Streep je pani herečka, akých je veľmi málo a podľa môjho názoru by si tento film zaslúžil aj vyššie hodnotenie. Predsa len, dobrodružných thrillerov s dramatickým podtónom s tak slušným hereckým obsadením nie je až tak mnoho.(12.5.2013)

• - Roli Toma Hartmana odmítl Sam Neill. (jezurka42)

• - Vyčerpaná Meryl Streep se zalekla, když jí režisér Curtis Hanson požádal před koncem natáčecího dne ještě o jednu scénu. Meryl předpadla přes raft a málem se utopila. Když se vrátila na břeh, řekla bledému a rozklepanému Hansonovi: "Pro příště, když řeknu, že něco nezvládnu, tak by mi měli ostatní věrit." Hanson okamžitě souhlasil. (HappySmile)

• - Meryl Streep zvládla většinu scén bez kaskadéra. (HappySmile)