Divoká řeka

The River Wild

Divoká rieka

Akční / Thriller / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 108 min

Je hezké zase jednou vidět film, kde nejsou pádla vodáků ztopořená, ale pádluje se s nimi.. Hanson umí, o tom není pochyb a taky měl šťastnou ruku při výběru herců (nenápadná síla Strathairn, nápadná síla Streep a Bacon, který je pro podobné týpky zrozen). Apropo, vynikajícím způsobem jej nadaboval Langmajer a ten si tak alespoň někoho v dobrém vodáckém filmu namluvil, když už mu nebylo panem Renčem dopřáno v něčem dobrém hrát..(13.9.2010)

Divoká řeka byl jeden z prvních thrillerů, které jsem viděl jako malý a do paměti se mi zaryla jako velmi napínavý snímek. Dnes to vidím úplně stejně, Curtis Hanson vytváří každou scénu napínavou, kde se vám tají dech a napoprvé nevíte co se stane. Pohledy kamery z vrchu nebo zmatená kamera při sjíždění řeky ještě více dodávají napětí a herecké výkony Meryl Streep s Kevinem Baconem nesou snímek ještě o něco výš. Tady jde vidět kouzlo zlatých devadesátek. P.S. Při volbě Divoká řeka x Tajemná řeka volím Divokou :-)(19.11.2016)

V rámci žánru průměr.. Místy je to docela napínavé, líbili se mi oba záporáci (slizký psychopat Kevina Bacona, tenhle typ rolí mu stejně sedí nejvíc a jako protipól - John C.Reilly, který je v podstatě jen hlupák, který se nechá ovládat jinými lidmi) a především postava manžela Merryl Streep. To je takový správný nehrdinský hrdina.. Na druhou stranu je to film, u kterého už na začátku víte jak to dopadne a vždycky jsem strašně nesnášel toho malýho spratka..(18.1.2006)

Solidny thriller odohravajuci sa na rieke, ktoru musi z donutenia zraftovat sympaticka a slusne vysportovana Meryl Streep. V ulohe zaporaka je tradicne skvely Kevin Bacon a pobavi aj jeho tupy poskok John C. Reilly. Dalej za zmienku stoji este David Strathairn ako nudny manzel Meryl z ktoreho sa vyklube celkom sikovny chlapik. Film obsahuje pôsobive sceny raftingu, peknu hudbu a solidnu zapletku so skvele zahranymi postavami. Ako maly som tento film zboznoval. Dnes uz ho za taku bezchybnu pecku nepovazujem lebo obsahuje aj zbytocne hluche miesta v ktorych sa nic poriadne nedeje. Stale je to ale solidna zanrovka, ktora stoji za to. Info pre psickarov. Aj ked mal na male, tak pes to prezil bez zranenia. 6/10.(21.12.2015)

8/10 - Film jsem viděl v kině, takže hodnotím optimističtěji než většina uživatelů a přidávám k třem a půl hvězdičkám ještě půl hvězdy za opravdu divokou řeku. Nadprůměrný thriller v netradičním prostředí, s vynikající Meryl Streepovou - matkou /v některých momentech mi svým chováním spíš připomínající puberťačku/, správně slizkým záporákem Kevinem Baconem a ´uťápnutým´ Davidem Strathairnem, z kterého se nakonec vyklube nejen zodpovědný, ale i odvážný otec.(14.1.2007)

• - Poslední tři symboly ve znakové řeči, které ukazoval David Strathairn, znamenaly "miluji tě." (HappySmile)

• - Meryl Streep zvládla většinu scén bez kaskadéra. (HappySmile)

• - Vyčerpaná Meryl Streep se zalekla, když jí režisér Curtis Hanson požádal před koncem natáčecího dne ještě o jednu scénu. Meryl předpadla přes raft a málem se utopila. Když se vrátila na břeh, řekla bledému a rozklepanému Hansonovi: "Pro příště, když řeknu, že něco nezvládnu, tak by mi měli ostatní věrit." Hanson okamžitě souhlasil. (HappySmile)