Divoká řeka

The River Wild

Divoká rieka

Akční / Thriller / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 108 min

Soundtrack Jerry Goldsmith: 1. The Water is Wide - Cowboy Junkies [3:13] ,2. Gale's Theme (Main Title) [2:26] ,3. Big Water [2:53] ,4. Wade Goes Under [3:20] ,5. Tom Hangs On [3:23] ,6. Vision Quest [2:59] ,7. Little Niagra [2:43] ,8. Same Old Story [2:14] ,9. Vacation's Over [9:54] ,10. Family Reunion (End Title) [5:47](9.5.2011)

Gail Hartmanová (Meryl Streep) je úplným opakem svého muže. Zatímco ten je plně pohlcen svojí prací, Gail je víc holka do nepohody. Nyní se jí podařilo přesvědčit svého manžela Toma (David Strathairn), že letošní prázdniny stráví i s malým synem sjížděním její oblíbené řeky. Ale tentokrát budou potřebovat více než jen štěstí na vodě, když je unesou dva zločinci prchající s balíkem peněz, a Gail by jim mohla zajistit bezpečnou únikovou cestu skrze nebezpečné peřeje... Tento film jsem poprvé viděl před mnoha a mnoha lety, a byl jsem z něj úplně unešený (možná proto, že to nebylo dlouho potom, co jsem taky strávil jedno léto "na vodě", a otočit to s kánoí na Vltavě nebylo o moc bezpečnější než na to měli hrdinové tohoto filmu). Nyní po letech mne sice film nezklamal, ale už jsem z něj tolik nadšený nebyl, kdy hlavně v závěrečné třetině filmu jsem se dost nudil (divák , jak film skončí, a jen čeká kdy - a filmaři to natahují a natahují), z hlavního poseroutky se stal největší tvrďák, a další filmová klišé. Na druhou stranu jsem si tentokrát více užíval charakterů v pozadí, ať již skvělého Strathaima, tak hlavně John C. Reillyho - kteří jsou na první pohled sice zastíněni ústřední dvojicí Meryl Streep a Kevinem Baconem, ale skutečnost je přesně opačná...(26.3.2013)

Vynikající film. Meryl Streep v situaci, v které jsem jí ještě neviděla. Dále Kevin Bacon-skvělé, skvělé, skvělé. Nádherné záběry, dobré herecké výkony a dobrodružství tady rozhodně nechybí. A že Meryl většinu záběrů zvládla bez kaskadérů je pro mě velké překvapení, vůbec bych to do ní neřekla (i když je pro každou špatnost :))(29.1.2012)

„Viete, čo je to hypotermia?“ Toto vodné dobrodružstvo Curtisa Hansona, kde sú až príliš jasne rozdelené strany dobra a zla som vždy mal rád. Zároveň som si však zakaždým plne uvedomoval, aké je to jedno veľké klišé. Navyše, David Strathairn, malý Joseph Mazzello (hrajúci tu vrámci aury z nedávneho Jurského parku, ale dlho to nevydržalo) a John C. Reilly sú tu skôr iba do počtu, než že by scény s nimi boli bohvieako dobré. A Benjamin Bratt je dobrý, ale dlho na plátne nepobudne. Na mierny nadpriemer je snímka vyťahovaná predovšetkým vynikajúcimi výkonmi Meryl Streep a spoľahlivého Kevina Bacona, realistickými akčnými scénami (herci väčšinu splavovacích scén zvládli sami!), pôvabná hudba a majestátna výprava krásnych a silných hôr a spenených riek. Stačilo málo a skončilo by to ako o rok staršia a podstatne horšia (a televízna) Vražda na Rio Grande.(17.10.2004)

Film ve kterém se sjíždí divoká voda mne nemůže nechat chladným! Ale nebýt napínavého, gradujícího příběhu, který podpírá svým výkonem především Meryl Streep a Kevin Bacon, samotné záběry peřejí a panenské přírody by byly jen fádním dokumentem. To, že je naše rodinka nucená plout dále po proudu se zločinci, kteří nemají co ztratit v zádech, dává Divoké řece všechny atributy, které má thriller mít. A to, že splouvání každé řeky může vztah rozdělit nebo sblížit, není pro mne žádnou novinkou a rozhodně to není pouhé klišé.(11.6.2008)