Divoká řeka

The River Wild

Divoká rieka

Akční / Thriller / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 108 min

Divoká řeka byl jeden z prvních thrillerů, které jsem viděl jako malý a do paměti se mi zaryla jako velmi napínavý snímek. Dnes to vidím úplně stejně, Curtis Hanson vytváří každou scénu napínavou, kde se vám tají dech a napoprvé nevíte co se stane. Pohledy kamery z vrchu nebo zmatená kamera při sjíždění řeky ještě více dodávají napětí a herecké výkony Meryl Streep s Kevinem Baconem nesou snímek ještě o něco výš. Tady jde vidět kouzlo zlatých devadesátek. P.S. Při volbě Divoká řeka x Tajemná řeka volím Divokou :-)(19.11.2016)

Velmi dobrý a hlavně velmi napínavý thriller. Moc se mi líbilo celé to prostředí - divoká řeka obklopená kaňony, hned bych tam jel na dovolenou. Příběh byl sice mírně předvídatelný, ale to je vynahrazeno spoustou opravdu napínavých scén, při kterých jsme doslova zatajoval dech. Výtečné obsazení pak jen korunuje tenhle velice dobrý film. Skvěle svou roli zvládnul Kevin Bacon, jehož záporák byl skutečně mimořádně odporný a při jeho "konci" jsem cítil skutečné zadostiučinění. Musím zmínit i Meryl Streep, která odvedla svůj tradičně skvělý výkon a mimořádně přesvědčivě zahrála mimořádně silnou ženu, která se nikdy úplně nepodvolila. /viděno na DVD: 85% a 4*/(10.8.2011)

Tento film jsem pokaždé viděla jen na půl oka, poslouchala na půl ucha, většinou jsem při něm dělala ještě mnoho dalších věcí a moc jsem mu nevěnovala pozornost.. Teprve nedávno jsem se na něj konečně plně soustředila a s překvapením jsem zjistila, že se jedná o moc pěkný snímek s akorátní dávkou napětí, nadprůměrnými herci a úžasnou přírodou.(26.10.2011)

Průměrný "napinák" díky přítomnosti Meryl STREEP. Jinak dějově lze přesně dopředu odhadnout, jak to dopadne. Vůbec bych to nezařazovala do akčních filmů, spíše rodinný -dobrodružný. Vždyť se tam hlavně jedná o děti a jejich ochranu před hnusnými zabijáky. Zápornou roli hraje výborně Kevin BACON. Zdá se, že nejen v tomto filmu. Ale pohled na divokou řeku, její úskalí a nebezpečí stojí zato.(11.10.2007)

Oproti jiným podobným thrillerům své doby si na nic nehraje a není ničím víc než je. Velmi dobrý komorní dobrodužný film, který nepostrádá napětí, zvraty či akci, přestože se odehrává téměř celý na vodě. Jinak samozřejmě skvělé výkony Meryl Streepové, perfektně záporného Kevina Bacona (skvěle ho namluvil Jiří Langmajer) a nejvíce mě asi překvapil David Strathairn v roli zpočátku maličko ňoumovitého manžela, který však postupem času dokáže jednat. Tenhle film je lepší, než jak je proklamován.(5.9.2007)

• - Vyčerpaná Meryl Streep se zalekla, když jí režisér Curtis Hanson požádal před koncem natáčecího dne ještě o jednu scénu. Meryl předpadla přes raft a málem se utopila. Když se vrátila na břeh, řekla bledému a rozklepanému Hansonovi: "Pro příště, když řeknu, že něco nezvládnu, tak by mi měli ostatní věrit." Hanson okamžitě souhlasil. (HappySmile)

• - Poslední tři symboly ve znakové řeči, které ukazoval David Strathairn, znamenaly "miluji tě." (HappySmile)

• - Roli Toma Hartmana odmítl Sam Neill. (jezurka42)