Divoká řeka

The River Wild

Divoká rieka

Akční / Thriller / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 108 min

Ve své době zatraceně efektní - a adrenalinový - thriller v podstatě pro celou rodinu (až bude Kevin Bacon po někom střílet, můžete dětem zakrýt oči;)). Dnes kvalitní žánrová podívaná s Meryl Streepovou v nejlepší formě. Byť je to samozřejmě poněkud předvídatelné, Curtis Hanson tyhle věci umí, a tak máte na co se dívat. Když už na nic jiného, tak na přírodu. No a nezmínit nádhernou hudbu Jerryho Goldsmithe, to by byla v podstatě svatokrádež. Když si vzpomenu, jak jsme v kině tleskali - hm, moment, kdo vlastně tohle pustil jako školní projekci???:)) - nemůžu nedat 80%. Dobré herectví v thrilleru si to totiž zaslouží.(28.8.2011)

Mně to přišlo napínavý a po herecké stránce výborně zvládnutý thriller, umístěný do krásné přírody a nezkrotné řeky. Přirozená a všestranná Meryl Streep opět dokazuje, že lehce zvládne jakoukoliv roli a v tomto případě se jí to obzvlášť povedlo. Z jejího manžela Davida Strathairna se vyklube odvážný hrdina a záchránce a zdá se, že manželství v krizi bude zachráněno... To mi nijak zvlášť zajímavé nepřišlo, to bylo jasné už od začátku. Ale napínavé scény jimž vévodil psychopatický Kevin Bacon bylo něco zcela jiného. Ten je svým zjevem a hereckým podání přímo předurčen k takovýto ne příliš sympatickým postavám, kterých už má na účtě nemálo. Zato si myslím zaslouží obdiv. Místy by se dalo napětí krájet, což výborně dotvořila zvolená hudba. Každopádně nevím proč bych měl hodnit jinak, klidně se zas nato někdy s radostí podívám.(5.4.2008)

Kultovní film především mých dětských let, pamatuji si, že jsem se hodně bál Kevina Bacona, ze kterého jde (i přes fakt, že váží 50 kg i s postelí) strach. Meryl Streep zase ukázala, že je herečkou, která dokáže zahrát naprosto jakoukoliv roli, takových už se dnes moc nevidí.............moje hodnocení = 6,5 z 10.(6.7.2015)

Nebezpečný výlet se dvěma zločinci, který může stát život ale paradoxně dá do kupy jedno rozhádané a pomalu rozpadající se manželství. Tenhle film mám moc ráda. Za prvý jsou mi moc příjemní herci - obzlášť skvělá Meryl Streep a i Kevin Bacon je jako "ten zlý" výborný (nezapomenu nezmínit ani výborný dabing Zlaty Adamovské a Lukáše Langmajera). A za druhý je to neuvěřitelně napínavá podívaná. Když jsem Divokou řeku film viděla poprvé, byla jsem šíleně napnutá, jak to dopadne a ikdyž tenhle snímek vidím už po několikáté, vždy se skvěle bavím a prožívám to. Přišlo mi, že se film i brzo pěkně rozjede a ani chvíly se nenudím. A navíc skvělá hudba.(5.7.2012)

Jednoduchý a nenáročný film, který je bez nudného místa a na který se moc dobře dívá - hlavně kvůli nádherné přírodě a moc hezkým hereckým výkonům. Meryl Streep je opět dokonalá a Kevin Bacon hraje záporáky prostě skvěle. Je to přesně ten typ filmu, který se musí líbit snad každému, ale na druhou stranu ničím nenadchne. Děj, nebo spíše jednotlivé scény jsou místy opravdu příjemně napínavé. Nebýt toho usmrkaného konce a občasného nelogického chování postav, tak bych šel s hodnocením výš. Je to ideální film, když se chceme odreagovat něčím příjemným a nemáme zrovna náladu u filmu moc přemýšlet. 70%(8.2.2009)