Divoká řeka

The River Wild

Divoká rieka

Akční / Thriller / Dobrodružný / Drama

USA, 1994, 108 min

Celý příběh postupně graduje. Ze začátku to vypadá spíš jako rodinné drama v nádherné přírodě, ale najednou se děj přelomí a vy nemůžete od obrazovky odtrhnout oči. Je i úžasné pozorovat zápolení Meryl Streep a Kevina Bacona. Roky jezdím na divokou vodu a i když záběry z vody jsou hrozně přitažené za vlasy, tak mám tento film moc ráda..(11.3.2009)

Gail Hartmanová (Meryl Streep) je úplným opakem svého muže. Zatímco ten je plně pohlcen svojí prací, Gail je víc holka do nepohody. Nyní se jí podařilo přesvědčit svého manžela Toma (David Strathairn), že letošní prázdniny stráví i s malým synem sjížděním její oblíbené řeky. Ale tentokrát budou potřebovat více než jen štěstí na vodě, když je unesou dva zločinci prchající s balíkem peněz, a Gail by jim mohla zajistit bezpečnou únikovou cestu skrze nebezpečné peřeje... Tento film jsem poprvé viděl před mnoha a mnoha lety, a byl jsem z něj úplně unešený (možná proto, že to nebylo dlouho potom, co jsem taky strávil jedno léto "na vodě", a otočit to s kánoí na Vltavě nebylo o moc bezpečnější než na to měli hrdinové tohoto filmu). Nyní po letech mne sice film nezklamal, ale už jsem z něj tolik nadšený nebyl, kdy hlavně v závěrečné třetině filmu jsem se dost nudil (divák , jak film skončí, a jen čeká kdy - a filmaři to natahují a natahují), z hlavního poseroutky se stal největší tvrďák, a další filmová klišé. Na druhou stranu jsem si tentokrát více užíval charakterů v pozadí, ať již skvělého Strathaima, tak hlavně John C. Reillyho - kteří jsou na první pohled sice zastíněni ústřední dvojicí Meryl Streep a Kevinem Baconem, ale skutečnost je přesně opačná...(26.3.2013)

(-) Příliš mnoho feminismu v podobě téměř nadlidské superhrdinky (+) velmi dobrý výkon této superhrdinky coby herečky Maryl Streep (-) povrchní, nepřekvapující, nudná zápletka (-) příliš mnoho průměrnosti (+) nové prostředí, netradiční a zajímavé (-) Kevin Bacon se pravděpodobně probudil z komatu těsně před natáčením, protože jeho herecké výkony jsou nulové ==> * * *(21.12.2004)

Vcelku nadprůměrný projekt. Maestro Goldsmith opět bortí zdi svým uměním a i méně známými motivy dokáže vyvolat husí kůži i starým soundtrackovým mazákům. Film sám o sobě nepřekračuje hranice průměru, ale ve výsledku je pro diváka velice zajímavou a poustavou podívanou. 3,44. Solidně odvedená práce a v hudba zvlášť. Teď mě napadá, kdyby Goldmisth dělal hudbu k večerníčku, pak bych si asi nenechal ujít jediný díl.(7.7.2010)

• MM_Ramone

Meryl Streep je výborná herečka, ktorá získala za svoje výkony mnoho oceniní, vrátane prestižného Oscara. No nikdy sa mi nezdala ako vhodný typ do akčného snímku. Napriek tomu aj to zvládla celkom dobre. Povedal by som, že práve ona je najlepším prvkom celéhoto tohto filmu. Ostatní herci sú hodne toporní. Kevin Bacon úlohu hlavného záporného hrdinu absolutne nezvládol. Vôbec z neho nešiel strach, nemal žiadny rešpekt, pôsobil skôr smiešne. I samotný scenár je značne nahlúply a prevídateľný. "Divoká rieka" mala byť trhákom, ale akosi sa to nepodarilo. **(14.12.2012)