Skvělí chlapi

Skvelí chlapci

Drama / Komedie

USA / Německo / Velká Británie / Japonsko, 2000, 107 min

• sedm.1

Přes opravdu skvělé obsazení neskutečně nudný a pomalý film.Možná,že pro diváky,jimž byla postava Tobey Maguira blízka,tim se tento snímek určitě líbil.Ano,ti mohou Skvělé chlapi vyzvednout.Já viděl ale jen bloumajícího Michaela Douglase,který rozjímá a rozjíma,sem tam se mu přihodí něco veselého,pak něco smutného,občas se to proloží něčím neobvyklím,až nakonec dojde svého klidného stáří,ale ve skutečnosti kde nic,tu nic.O to je víc škoda Roberta Downeyho Jr.,který se tu sice mihne jen párkrát,ale každým svým výstupem tu zašedlou nudu naprosto rozjasní a zpestří o 100%.Skvělí chlapi není filmem pro každého,mě nezaujal vůbec a prostě jsem asi naprosto nepochopil,co jsem v něm měl vlastně hledat.(6.10.2009)

On je to dost dobrej film, mě jenom chvilkama obtěžovala taková ta intelektuální skepse či rádoby nadhled, kdy teda "musíme" uznat, že ta láska má cenu, že je třeba následovat srdce, ale s takovým tim přeinteligentnělým hnidopišstvím. Herecky je to ale bezva, hlavně Douglas je tu fakt ten profesor literatury.(11.2.2009)

Obdivujem umenie, v ktorom dokáže scenárista nechutne vážnu situáciu odľahčiť komickou scénkou, na ktorej sa nedá nezasmiať a pritom stále zachováva pôvodnú vážnosť. A takých situácií je tu požehnane. Film plynie neskutočne pohodovo rýchlo, až tak, že som pri konci chcel ešte prídavok v podaní pár minút tohto malého hereckého zázraku. 80%.(25.7.2007)

Já nad tímto hodnocením žasnu, které tady kolegové uvedli. Já jsem na tom filmu neviděla nic komediálního, chvílemi to bylo trapné, MICHAEL DOUGLAS na mě občas působil jako nesvéprávný blbeček, takže abych tomu filmu dala 5*, tak to by na mě musel někdo mířit kalašnikovem. Určitý náboj to má, ale pro mě pouze 3*.(23.11.2010)

Herecké obsazení (především můj actor number one Robert Downey Jr.) naznačovalo, že se bude jednat o zajímavou podívanou. Čekal sem, že nepůjde o nic převratnýho a že se celý film jen tak prokecá, ale taky sem čekal, že to bude mít mnohem silnější a chytlavější příběh. Film jsem sice dokoukal, nevytuhnul sem, ale už zítra nebudu vědět o čem že to vlastně bylo, což je škoda. Jo i když si vlastně budu pamatovat věčně zhuleného Douglase (spisovatele), který ne a ne dokončit svojí další knihu. Zjistil sem, že mi fakt vadí herečka McDormand a herec (spiderman) Maguire. Ten když je v nějakým filmu, tak ten film jde automaticky o * dolů. Na to že má být film komedie, tak sem se ani jednou (což je fakt blbý) nezasmál. Takže tohle taky nic. Není mi jasný, jak mohl tenhle rejža natočit dokonale L. A. Confidential, to mi zůstává záhadou. Tohle už nikdy neuvidím a nebude mě to vůbec mrzet.(25.6.2013)

• - Michael Douglas kvůli své postavě Gradyho přibral 12 kilogramů. Docílil toho pojídáním pizzy a pitím piva. (jenik71)

• - Snímek byl natáčen v Pittsburghu v Pennsylvanii, konkrétně na Carnegie Mellon University, Chatham University, Shady Side akademii a dalších pennsylvánských lokalitách, jako je Beaver, Rochester a Rostraver Township. (BLANIK.)

• - Scéna, ve které se Grady (Michael Douglas) vrací domů spolu s Crabtreem (Robert Downey Jr.) a Jamesem (Tobey Maguire) byly natočena „na míru“ písničce Boba Dylana. (camper)