Skvělí chlapi

• USA Wonder Boys (více)

Grady Tripp je usedlý univerzitní profesor, který má problém. Kdysi napsal vynikající knihu, ale teď neví, jak zakončit druhou. A nepovede se mu to ani tento víkend, protože ho čekají perné chvíle - setkání s nadaným studentem a notorickým lhářem Jamesem. Odstartuje se série nečekaných událostí, které převrátí jeho doposud klidný život úplně naruby. Hned ráno ho opustí manželka, pak do hry vstoupí těhotná milenka, shodou okolností šéfova žena, její zprvu zlostný a pak mrtvý pes, svůdná mladá studentka, bisexuální literární agent se svou transvestitskou přítelkyní a objeví se i svatební šaty Marilyn Monroe, takže tento víkend bude opravdu nezapomenutelný... (oficiální text distributora)

nydahl

Jeden ze dvou nejvice nedocenenych filmu hollywoodu poslednich 20ti let . Naprosto skvele zrezirovane komedialni dramatko z prostredi intelektualni smetanky jiz zde reprezentuji spisovatele a univerzitni ucitele literatury.Par dnu z zivotni krizovatky "vyhoreleho" spisovatele , ktery se coby univerzitni profesor potaci v profesni i osobni krizi a tezke casy ma ulehcit sexualne vsemozne orientovany editor a extremene nadany zacek uprostred vlastni krize identity. Profesor Tripp (Dougy) behem procesu totalniho rozpadu sveho zivota prochazi radou neocekavanych (a hodne komedialnich) situaci avsak pres zbidaceny fyzicky stav a neutesnost situace neztraci noblesu a glanc. Famozni scenar , perfektni rezie a hlavne dokonale povedeny casting davaji dohromady opravdu pochoutku filmoveho prumyslu. Zpusob jakym Douglas podal profesora Trippa ho radi spolu s postavou Olivera Rose mezi jeho 2 zivotni herecke vykony - tyhle a nic jineho.Maquire a Downey jr. taky uzasni.Davam 5 hvezd - moje top10 jak z praku. ()

komando20

Michael v tomto filme predstavuje nesmierne pohodového profesora literatúru , ktoreho by chcel mať asi každý :) no vo filme mi prišlo par scén pri ktorých som sa nudil ()

gizi

Pro mě naprosto průměrný film, u kterého jsem se těšil, až mu bude konec. 60%, 18.4.2013. Shlédnuto znovu 12.10.2014 a je zvláštní, že tentokrát se m film jevil jako dost nadprůměrný - především za to může výborný Douglas (ale i další herci) a dobrý scénář ze života, ne zcela typický pro americký snímek. Tentokrát 80%. ()

vaexp

Robert Downey Jr. a Tobey Maguire v roli obyčejných smrtelníků, už nejsou žádní superhrdinové, jsou stejní jako my a Michael Douglas v roli spisovatele, který nedokáže dokončit knihu, a taky je pořád v rauši. Sled nečekaných událostí, které se stanou během víkendu, je buď přinutí posunout se ve své tvorbě a životě dál, nebo naopak je uvězní na jednom místě. ()

dauby

Suverénně nejhloupější film s Michaelem Douglasem, který jsem kdy viděl. Nezajímavé, hloupé, rádoby intelektuálské, nudné, bez nápadu. Hodnocení 76% zřejmě asi hodnotí nějaký jiný film, ne??? Jinak si to nedokážu vysvětlit. ()

foils

Film, který zajímavě doplácí na svou hollywoodskost: Téma "krize středního věku" se zřejmě Američanům nejeví jako dostatečně dramatické, takže je potřeba přikořenit bizarní kriminální zápletkou. Výsledek je dostatečně absurdní na to, abyste se párkrát zasmáli. Mezi nedostatky filmu patří velmi pomalý rozjezd a značná užvaněnost (byť jsou dialogy celkem na úrovni), vítaným osvěžením je naopak soundtrack - Bob Dylan dokonce k filmu natočil videoklip! ()

Primus tesla

Není se co divit, že je to tak skvélé. Vždyť je to bodle knihy kterou napsal Michael Chabon. Ze začátku mi to přišlo dost ztřeštěné (možná víc než Kiss kiss bang bang), ale pak jsem se do toho dostal a bavilo mě to moc. Zhruba od té písničky co zpívá Neil Young jsem se prostě jen kochal a držel Trippovi palce. Moc hezká záležitost. I casting se povedl. ()

revere

Tenhle film mi prostě nesedl. Viděl jsem jej třikrát v rozmezí třinácti let a pořád nic. Jedná se o můj oblíbený žánr ... pořád nic. Hrají tam skvělí herci v čele s Michaelem Douglasem, ústřední píseň je jedna z nejlepších od jednoho z nejlepších ... pořád nic. ()

Jurcekk

Ako povedal movie, film so skvelou atmosférou. Obças by som ubral. Na mieste Douglasa som videl jeffa bridgesa .... Ale aj tak príjemný večer. A to len kvôli tomu že som si čítal nieço o Dylanovi... ()

BONOBON

Nenápadný, leč pozoruhodný, filmeček Curtise Hansona zaujme především skvělým scénářem a bezchybnými hereckými výkony všech zúčastněných.. Pohodová záležitost s perfektně budovanou atmosférou. ()

de.ardoise

No, takový film se nevídá často. Naprosto kouzelná atmosféra - zimní období, poletující sníh, omšelé auto, excelentně zahrané postavy a přirozený nevyumělkovaný realismus prostředí. Dokonalá je i sofistikovaná znalost prostředí a mode de vie spisovatele, člověka žijícího literaturou. Na víc je celý děj prodchnutý ironicky vtipným duchem, kterýpřirozeně pointuje některé scény. Dějová linka je poněkud zhutnělá, možná až překombinovaná, jako by se tu sešlo několik silným scénaristických nápadů - ale což. Nápad s kabátkem Marilyn Monroe je tařka geniální a je krásně využit. Pokud mi tenhle film něco připomněl, pak to byla Americká krása a Věčný svit neposkvrněné mysli - pokud máte tyto filmy rádi, nezklame vás ani tento. ()

bertrand

Tak na tohle se dalo koukat. Objevily se sice povinné pasáže pro americkou mládež školou povinnou, ale jejich patetičnost byla udržena na hranici snesitelnosti. Je třeba připomenout, že Downey Jr. a Maguire už svými hereckými pózami působí otravně a film naopak patří zcela a jedině Michaelu Douglasovi, kvůli němu také ty 4 hvězdy. Jeho profesora z Wonder Boys lze srovnat s nejlepšími výkony jeho táty, nepřekonatelného Kirka Dé, a to je co říct. Je tohle opravdu jediný film, ve kterém je Douglas sympatický nebo panu B. něco ušlo? ()

vitrouš odpad!

Strašná blbost. Tváří se to strašně inteligentně, ale přitom to je blbý jak necky. Tady snad všichni hulej, jak jinak si vysvětlit takhle vysoké hodnocení. Kdo se rád nudí, poslouchá dialogy o ničem, nesnáší logiku, vtip a napětí, rychle si tenhle film sežeňte, bude se vám moc líbit. ()

JerryPilsen

Těžký týden inženýra Kubrta v podání výborného Douglase.Série málo pravděpodobných situací skvěle zrežírovaná.Trochu chyběl větší drive,ale jinak příjemné. ()

Mischak

Skvělí chlapi je něžně jemný film. Zdá se, že se v malém univerzitním prostředí, kde sledujeme hrdiny, nic neděje. Ale ono se děje, stejně tak, jak to v životě každého z nás. Život je plný nenápadných rozhodnutí které sdílíme s někým a nebo sami. Vztah profesora a spisovatele Trippa (Douglas) a rektorovy manželky (McDormand), student který rád lže (Maguire) a díky tomu tak nějak žije, studentka pátrající po Trippově „nepsavosti“ (Holmes) , Trippův agent (Downey Jr.)se svou rádoby milenkou, mrtvý pes (Poe) a nějaká zatoulaná pilulka... Režisér Curtis Hanson nám předkládá skvělou lahůdku a dle mého mínění Michael Douglas jednu ze svých nejlepších rolí. Ostatní jsou též skvělí a vy si tu jízdu užijte až do konce :-) ()

loyeme

..ak mate radi filmy o intelektualoch, chcete si oddychnut a mat z filmu dobry pocit, tento film urcite nesklame. Hoci sa vo filme nediali ziadne velke akcie ci obrovske zvraty, kazda myslienka mala svoj vyznam a miesto. Film jednoducho nebol o nicom ale o niecom aj napriek tomu, ze bol podany maximalne oddychovym stylom a michael douglas doteraz u mna nie az tak oblubeny herec sa mi fakt zapacil. Rola obycajneho, ale zaroven nie nudneho profesora mu sadla a mozno by som si rada pozrela viac filmov, kde by hral cloveka, ktory odovzda kusok svojej duse a skusenosti mladej generacii, pretoze mu to jednoducho v tejto roli vyslo a ja mam voci ludom ako stvarnil, repsekt. ()

MrOgilwy

Asi jako když se necháváte volně odnášet řekou v loďce a narážíte na kameny, voda šplouchá a nevíte, kdy se objeví peřeje a vy se vyklopíte, přesto se snažíte přijmout vše, co přijde, tak jak je...a jako když se Vám to stává často. A pak hlavně nebýt sám a žít. ()