Skvělí chlapi

• USA Wonder Boys (více)

Grady Tripp je usedlý univerzitní profesor, který má problém. Kdysi napsal vynikající knihu, ale teď neví, jak zakončit druhou. A nepovede se mu to ani tento víkend, protože ho čekají perné chvíle - setkání s nadaným studentem a notorickým lhářem Jamesem. Odstartuje se série nečekaných událostí, které převrátí jeho doposud klidný život úplně naruby. Hned ráno ho opustí manželka, pak do hry vstoupí těhotná milenka, shodou okolností šéfova žena, její zprvu zlostný a pak mrtvý pes, svůdná mladá studentka, bisexuální literární agent se svou transvestitskou přítelkyní a objeví se i svatební šaty Marilyn Monroe, takže tento víkend bude opravdu nezapomenutelný... (oficiální text distributora)

Orbeek

Wonder looney movie! Všichni Ti herečtí chlapi jsou skvělí. Douglas vládne, je úžasně omolousanej a vtipnej, velmi baví Richard Knox aka Vernon a jeho dikce. Doplňuje vždy přesná Frances a rozkošná "kabátek útlá ramínka" Jane Adams aka Oola, Katie Holmes je prostě taková "Holmes". Scénář, režie a hudba spolu tvoří úžasně kompaktní tvar připomínající náladu Irvingovských příběhů. V krátké době jsem viděl podruhé - radost a nadšení. 13.9.14 Hmcnm U3L16 MM (viz. kleopatra&castor) ()

Tereza11

I když to bylo skvěle zrežírovaný a herci fantasticky ta dějová linie mi přišla pekelně nudná....vůbec se mi nedostala pod kůži a upřímně měla jsem co dělat abych film dokoukala...tokový to jak to v klidu třikrát stopnete jdete si pro piti...:-) prostě tady u toho radši i pes chcipnul :-) ()

Cuffini

Tohle byla taková komedie po celém dni na dvě věci, že jsem se dokonce za celé promítání 2× zakuckala svoji třetí bradou, když z mého krku chtělo vyklouznout přes jazyk něco jako cha..cha.. ()

KT_2011

Bohužel ukázka toho, jak povrchní dokáže být film proti knižní předloze a to se v tomto případě ani nejednalo o nijak převratné dílo. Nemyslím jen okleštění o postavy, lokace a akci, ale i obrovské zjednodušení postav, které přepis do filmu přežily a jejich vzájemných vztahů. ()

Suryana

Mimoriadne príjemný snímok s výborným obsadením. Nenásilné, pohodové, zo života. Takéto filmy vlievajú do života pohodu a presvedčenie, že aj keď si každý nesieme na chrbte svoj kríž, dá sa z toho vždy urobiť sranda. ()

CaptainPixel

Náročnější konverzační drama, rozhodně nic pro zlaté rybky. Místy na můj vkus překomplikované, jindy až klišé. Douglas v hlavní roli spustlíka to celé táhne, zbytek ansámblu místy nestačí sekundovat. ()

Sejkorka

Výborný film, téměř na 5*, ale v závěru bylo pár pasáží, které mne od tohoto záměru odradily. Též dabing Katie Holmes není moc kvalitní. Nicméně, postava spisovatele .. , kterou hraje Michael Douglas, je jak z partesu. Stárnoucí profesor, který není schopný dopsat druhou knihu, kde je již na straně 2611 a pořád ne to dokončit. Pravděpodobně vlivem alkoholu a drog. Jedna z nejlepších rolí (ne-li úplně nejlepší) MD. Ale i ostatní herci jsou výborní. Maguire, Downey, zmíněná KH. Je to z roku 2000, všichni jsou tak mladí. ()

NedelaRano

Príjemné, pozvoľné a prekvapivé? Uvoľnené doslova. Neprezradím vám nič. Sára čaká a dočká sa? Frances je tu celkom zlatá , ale potom je tu aj Katie .. ()