Skvělí chlapi

• USA Wonder Boys (více)

Grady Tripp je usedlý univerzitní profesor, který má problém. Kdysi napsal vynikající knihu, ale teď neví, jak zakončit druhou. A nepovede se mu to ani tento víkend, protože ho čekají perné chvíle - setkání s nadaným studentem a notorickým lhářem Jamesem. Odstartuje se série nečekaných událostí, které převrátí jeho doposud klidný život úplně naruby. Hned ráno ho opustí manželka, pak do hry vstoupí těhotná milenka, shodou okolností šéfova žena, její zprvu zlostný a pak mrtvý pes, svůdná mladá studentka, bisexuální literární agent se svou transvestitskou přítelkyní a objeví se i svatební šaty Marilyn Monroe, takže tento víkend bude opravdu nezapomenutelný... (oficiální text distributora)

wege

V historii všech, co v tom hrají, naprosto zapomenutý film. Já o něm donedávna taky nevěděl. Kde se stala chyba? Proč to skoro nikdo nezná? Proč to pravidelně nedávají v televizi? Vždyť je to naprosto skvělé. Zvlášť, když je to podle Michala Chabona. Jeho Židovský policejní klub a Úžasná dobrodružství Kavaliera a Claye jsou z jedny z nejlepších knih, které jsem kdy četl. Ten film je neskutečná prdel, tak pěkně skrytá, ale tlemíte se od začátku do konce. Zároveň to je skvělé pohled do nitra člověka, který je zlomený a který hledá cestu ven i skrze pomoc všem ostatním. Naprosto fenomenální Michael, Robert, Tobey, Frances i Kate, zvlášť když pase po starších a úspěšných mužích. Ten film by měl být mezi základními stavebními kameny, měl by být u všech na seznamu must see. ()

Creony

Skvělý Douglas, skvělý Tobey a sladký Downey Jr. Rozhodně doporučuji pro ty, co milují suchý humor myšlený smrtelně vážně :-) ()

miki68cz

Potrhlá konverzačka s prvky Big Lebowskeho, která si s ním v ničem nezadá. Zábavné, bláznivé, skvěle zahrané, nápadité a jiné. Vyborná muzika, nápaditá kamera. Doporučuji vřele a ....... bavte se ()

teba

To byl tak milej film!!! :o) Douglase jsem v takhle hezký roli snad ještě neviděla, Maguire se u mě po Gatsbym zase plně rehabilitoval, Downey - netřeba slov, ale líbily se mi moc i Frances McDormand a Katie Holmes. "Komedie" bych tomu neřekla, ale přitom to bylo hrozně vtipný... Ideální materiál pro nadcházející dlouhé zimní večery :o) ()

LdaVinci

Ne, že by mě to nebavilo, ale přijde mi to takové o ničem. Zkrátka vidíme pohled profesora, kterému se děje sled různých až absurdních událostí. Mě ten film jako nějak netrápil, ale umím si představit plno lidí, který to moc neosloví. Ale herecké obsazení perfektní. ()

Bilky

Takéto obyčajné filmíky, kde sa niečo "trošku" posere a potom to už ide dole vodou fšetko...tak také milujem! :) Tá obyčajnosť je tu namieste, tomuto filmu sa dá uveriť aj keď pre nás sú tie situácie až bizardné. Ale život také situácie pripravuje! TOBEY v životnom výkone, FRANCES tie tehotné postavy prostě umí (Coenove FARGO) a MICHAEL je dokonalý! Film nám decentne podsúva jeden průser za druhým a vy sa pristihnete, že netrpezlivo čakáte ako to skončí... OST je úplne skvelý, šťastná ruka pri výbere skladieb. Ja som nemal veľké očakávania a zrejme preto ma film príjemne prekvapil. HANSON udržal laťku vysoko aj po L.A. PRÍSNE TAJNÉ. btw: A RIP THORN si tu struhol ďalší písmenkový (doslova) majsterštrik: V MiB hral Z a tu bol Q! :) ()

Předseda

Mám rád podobné filmy, které neřeší velká témata, netlačí ani na drama ani na vtipy, postavám věříme jejich motivace a všechny motivy scénáře se pozvolna dokončí. "Váš popis holého cypřiše bere dech!" ()

Trumper

Grady Tripp svými životními peripetiemi připomíná literární postavy Johna Irvinga, za což si také získal moje sympatie. Ani ostatní postavy nejsou k zahození – Downey se do role ulítlého nakladatele hodí lépe než kdokoli jiný, Maguire prakticky bezchybně vystihl poněkud „komplikovaný“ charakter talentovaného studenta a vlastně žádná z vedlejších postav tu není pouze do počtu, právě naopak. Každá má zcela svébytnou povahu a vlastní, uvěřitelný svět kolem sebe. Hercům navíc nahrává i to, jak se vyvíjí děj a jak se všechno kolem začíná komplikovat – geniální podhoubí pro ztřeštěné finále. O to více překvapí naprostá absence jakékoli gradace děje - film tak nějak vyšumí do prázdna (i když do doslovného prázdna) a ztřeštěné finále, které by vše jedním tahem a s irvingovskou elegancí vyřešilo, se zkrátka nedostaví. Nezbývá než se spokojit s výbornými herci v čele s Douglasem, který ani nepotřeboval bůhvíjak vtipné hlášky a dialogy na to, aby si mě získal. Celkově spíše průměrný film, avšak nadprůměrně zahraný. /80% ()

ikre

"A o čem to bylo? Já nevím." To citát z filmu, který přesně vystihuje můj pocit po skoro dvou hodinách nudy. Na začátku to vypadalo jako absurdní komedie, a když zabili psa, tak jsem se těšil, že se to konečně rozjede. Ale ono to tím skončilo. ()

pollstro

Lehkomyslná dramatická komedie s vypočítavě mířeným suchým humorem, podtrhující několik vážnějších a serióznějších myšlenek, obohacena zvráceným humorem, jehož prezentace je přirozená a plynulá. Příběh volnomyšlenkářské spisovatele kouřícího trávu, prozaika a profesora, vyučujícího na univerzitě, svádicí souboj nejen se svým profesním vyhořelým a snahou dokončit svůj další očekávaný román a navázat tak na svůj předchozí úspěch, ale taktéž se svým osobním životem, komplikovaným vztahem, problematickým studentem, svůdnou studentkou, zabitým psem v kufru, homosexuálním kamarádským editorem a kabátkem Marilyn Monroe. Skvěle napsané postavy, vynikající herci, perfektní dialogy a zajímavý pohled do spisovatelského života, který v žádném případě není plný přihlouplých, rádoby inteligentním a nikam nesměřujících konverzací. Občasná ztráta tempa a pocit nejistoty značně ubírá na celkovém zážitku, ale Michael Douglas je natolik sympatický, že lze tyhle výkyvy jednoznačně odpustit. "Okay, James, I wish you hadn't shot my girlfriend's dog. Even though Poe and I weren't exactly what you'd call simpatico, that's no reason he should've taken two in the chest." & "As for me, I lost everything: my wife, my book, my job, everything that I thought was important. But I finally knew where I wanted to go. And now I have someone to help me get there." ()

ahed

Naprosto parádní kousek s naprosto parádním RObertem Downeyem a Tobeyem Maguirem...Absurdní příběh s absurdními nehrdiny...tak by měla vypdat filmařina. ()

premeq

Proboha!! Za co??! Kdybych nepřeskakoval scény tak se na to ani nedodívám...1* za asi 3 jakš-takš vtipné momentky... Jinak asi nejhorší "film" který jsem viděl za poslední 3 měsíce! ()