Šťastný princ (festivalový název)

• Německo

Šťastný princ

(festivalový název)
  • Kanada

• Nový Zéland

• Austrálie

Drama / Životopisný

Velká Británie / Belgie / Itálie / Německo, 2018, 105 min

Poctivý ale beztvarý portrét. Název filmu tak je spíše ironie. Příběh o zradě jak se z vládce komedie stala tragédie. Zdá se mi to přehnané, každopádně Everett vypráví důležitý příběh o muži, který se narodil příliš brzo.(28.12.2018)

"The Happy Prince je podľa mňa celkom obstojne napísané, dobre zrežírované dielko s Rupertom Everettom v hlavnej role, ktorý sa postaral aj o scenár a réžiu. A musím ho pochváliť. Vo všetkých aspektoch tomu dáva maximum, čo tomu mohol dať. Film má celkom dobrú stopáž, sleduje sa celkom dobre, akurát by som možno chcel vidieť aj trošku viac šťastia. Nevedel som čo môžem od filmu čakať, no myslím si, že film zachytáva posledné roky Oscara Wilda celkom dobre a rozhodne ma to bavilo. Postavy sú dobré. Chcel som ich sledovať, a súčasne som si uvedomoval, že niekedy nás môžu naše rozhodnutia stáť veľmi veľa. Lenže nikdy nevieme ako to s nimi reálne dopadne. Postupné odkrývanie kariet je v tomto filme veľmi zaujímavé a celý čas s napätím sledujeme, kedy všetko zapadne na miesto a dočkáme sa toho veľkého finále. A keď to príde, je to veľmi tiché, komorné a funguje to veľmi dobre. Ako celok pre mňa ide o silné dielo, ktoré odporúčam fanúšikom historických životopisných filmov. A je fajn, že bol v roku 2017 Oscar Wilde omilostený. Len mám pocit, že je to 117 rokov neskoro. Hodnotenie: B(30.10.2018)