Ford Fairlane je rokenrolový detektiv z Los Angeles. Vypadá jako Elvis Presley, mluví jako žumpa a je pořádně praštěný. Ale, když chcete dělat tuhle práci, musíte být rošku paranoidní. Nenechte si ujít tuhle ztřeštěnou komedii s hudbou od skupiny Yello. (Guild Home Video)

Lacike

Tak ako ma Drtič mozgov bavil, tak Ford Fairlane išiel mimo mňa. Andrew Dice Clay tu je presne tak štylizovaný otravný kokot ako ho poznám väčšinu jeho kariéry. Detektívna zápletka ma vôbec nebavila. Humor je na úrovni kreslených grotesiek. Hlavne full retard záporáci jak keby z nejakej rozprávky vypadli.  Akcie je minimum. Okrem dvoch väčších výbuchov nič ďalšie nestojí za zmienku. Chýbala mi tu nejaká poriadna kráska. Viacero sa tu len mihne. Dosť to kazí aj CZ dabing. Možno zabil väčšinu hlášok a v originále je film o niečo lepší. Ale to nemám chuť zisťovať. Celkovo za mňa nuda a jeden z tých slabších Harlinových filmov. 4/10. ()

Haymar

Když tu tak čtu ta hodnocení, tak sem asi viděl nějakej jinej film. Divnej film, divný postavy, divnej scénář, divná kamera (co měly znamenat ty věčně blbě komponovaný scény? Křivý "úhly", lidi s uříznutejma hlavama ap. Kameraman byl vožralej nebo žeby "umělecký záměr" ?). Kultovní Ed "Bunda" O'Neill zde by neuvěřitelně trapnej a obsazení ústřední postavy - těžko říci na kolik mu takhle dementní "hraní" připisoval scénář a kolik do toho dával "herec" sám... Těžko věřit že stejný režisér natočil v jednom roce tuhle "divnost" a Die Hard 2 ()

corpsy

Zlaté Maliny? Vtedy museli byť v porote, ale riadne našľahaní.Ono dá sa povedať, že niečo zreje ako víno. Vtedy to možno nebol ten pravý mušt, ale dnes je to lahodné Chateauneuf-du-Pape a verím, že v dobe okolo vzniku filmu, by som bral tento snímok ako štýlový, raritný príspevok do komerčnej kinematografie. A tak je to aj dnes. ()

genetique

Konečne som po strašne dlhej dobe natrafil na čistokrvnú béčkovú akčnú komédiu z 80/90tych rokov, pri ktorej divák nemusí mať nostalgické spomienky, aby sa mu páčila. Aj keď k dokonalosti béčka to má ďaleko, tak som sa nesmierne bavil. Fordovou hlavnou zbraňou, ktorá ma odrovnala a donútila prihodiť o hviezdičku navyše, nebola ostrosť jeho pästí, či presnosť jeho výstrelov. Boli to naozaj premakané hlášky, ktoré by s prehľadom mohli konkurovať aj Harlinovým najväčším hitom z úspešného trojročia a ich frekventovanosť sa mohla merať s hocijakým iným filmom. Príbeh bol zaujímavo švihnutý do centra diania hudobného showbiznisu a myšlienka nestráca na originálnom nápade ani v dnešnej dobe. 75%. ()

SeBig

No jsem rád že mám tuhle koninu zasebou. Jeden z dalších mnoha filmu, který pro mě bylo utrpení vůbec dokoukat. Hlavní hrdina mě svým chováním akorát sral jak sí hrál na krále rocknrollu, na to že to má být film o rocknrollovým detektivovi, tak výběr hudby naprosto otřesný, záživný jak hovno, akce nulová, vtip žádnej.. jediná hvězda za tu honičku na hřbitově s šíleným Englundem. Trošku mě potěšilo že se tam na chvíli objevil El bunda, ale ten taky měl pěkně trapnej scénář. Tenhle film stojí na hraně mezi odpadem a jednou hvězdou. Je to fakt nudnej, nezáživnej, trapnej shit. ()

• Natáčení probíhalo v Los Angeles. (reich)
  • Andrew Dice Clay získal v roce 1990 za roli Forda Fairlana Zlatou malinu pro nejhoršího herce. (Terva)

Časové pásmo bylo změněno