Ford Fairlane je rokenrolový detektiv z Los Angeles. Vypadá jako Elvis Presley, mluví jako žumpa a je pořádně praštěný. Ale, když chcete dělat tuhle práci, musíte být rošku paranoidní. Nenechte si ujít tuhle ztřeštěnou komedii s hudbou od skupiny Yello. (Guild Home Video)

Haymar

Když tu tak čtu ta hodnocení, tak sem asi viděl nějakej jinej film. Divnej film, divný postavy, divnej scénář, divná kamera (co měly znamenat ty věčně blbě komponovaný scény? Křivý "úhly", lidi s uříznutejma hlavama ap. Kameraman byl vožralej nebo žeby "umělecký záměr" ?). Kultovní Ed "Bunda" O'Neill zde by neuvěřitelně trapnej a obsazení ústřední postavy - těžko říci na kolik mu takhle dementní "hraní" připisoval scénář a kolik do toho dával "herec" sám... Těžko věřit že stejný režisér natočil v jednom roce tuhle "divnost" a Die Hard 2 ()

choze

"JOHNNY BYL JEDINEJ ČLOVĚK NECHUTNĚJŠÍ NEŽ JÁ. JAKO DĚTI JSME SE POŘÁD TRUMFOVALI. VYKAŠLAL JSEM NA STůL HLEN A ON ŘEKL: "DOBREJ POKUS." A VYTÁHL BRČKO.." V pubertě jsem žral druhý kultovní snímek komika Andrew Dice Claye a sice Puynova DRTIČE MOZKů, ale tenhle mi, třebaže jsem o něm věděl, nějak unikl. Škoda, protože tenkrát bych si ho byl býval užil určitě mnohem víc než dnes. Film na mě zpočátku působil (i přes mnohé vtipné hlášky) poněkud rozpačitě, ale postupně se rozjel a druhá půlka už byla i solidně akční (honička na hřbitově, pyrotechnické orgie ve Fordově domě, slézání výškové budovy). Potěšila jak Priscilla Presley v roli chladné a perverzní dámy z lepší společnosti, tak roztomilá Fordova sekretářka Lauren Holly (chvíli mi trvalo než jsem ji pod těmi brýlemi poznal), vysmátý zabiják Robert Englund či omezený policajt Ed O´Neill. Když studioví hlavouni (produkoval Joel Silver) viděli denní práce, nabídli prý Harlinovi (který už ale měl na kontě solidní horor VĚZNICE a úspěšnou čtvrtou NOČNÍ MůRU V ELM STREET) režii SMRTONOSNÉ PASTI 2 a ten ji začal točit souběžně s post-produkcí FORDA. Škoda toho zkurveného dabingu, který zničil mnohé dialogy. ()

Shit

Un-fuckin'- believable, heh? Naprosto cool béčko se všim všudy, ultra-cool rock 'n'roll superhero Ford Fairlane vypouští každou minutu nějmíň 3 hlášky, do toho fakt pohodovej a zábavnej příběh v rytmu rock 'n'rollu a super úchylácky výsmátej záporák Robert Englund, tohle prostě nemá chybu a to sem se ještě nezmínil, že tady je jako vypatlanej detektiv Ed O'Neill s knírkem a moc pěkná Lauren Holly. Skvělá zábava ()

blackJag

Moc mě to nechytlo. Možná se na tom nemalou měrou podepsal hrozný dabing, protože pochybuji, že v podobně rozjařeném snímku bylo za nejsprostší slovo anglický ekvivalent k českému "třasořitka", ale i tak. Srala mě ta nekonečná póza, která se celým filmem táhne jako nezdolný sopel, sralo mě kravské sako hlavního hrdiny, srala mě Lauren Hollyová s nechutným rezavým střapcem na hlavě a dost mě sral všudypřítomný pokus o hlášky za každou cenu (i když tady uznávám, že hodnotím podle dabingu). Harlin se snaží, akční scény nepopírají jistý nádech nápaditosti (autohonička na hřbitově, střelba z "trojbrokovnice" nebo sestup z členitých výšin), ale ve střihu mu to neštymuje a v řídkém ději nedrží tempo. Normálně s nadsázkou nemám problém, ale tady jsem se nudil. Aspoň že tu koalu nakonec jakože neoběsili. 40% ()

strougy

Jsou filmy, které se prezentují inteligentním scénářem, politickou korektností, nemluví se v nich sprostě a dokonce mívají i myšlenku a poselství. Na tohle všechno Farlaine kašle. Je totálně nevkusný, nekorektní, sprostý a o tom, že by film měl divákovi něco sdělit nikdy neslyšel, jelikož o tom se v Rock´n´Rollu nezpívá, že. To všechno může vzít čert, protože je tam plyšová panda, skvělý Dice Clay a Englund, krásný ženský, které se za své vnady nestydí a spousta výborných hlášek. Díky Bohu za podobný filmy. ()

• Andrew Dice Clay získal v roce 1990 za roli Forda Fairlana Zlatou malinu pro nejhoršího herce. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v Los Angeles. (reich)