Girls und Panzer gekidžóban

Girls und Panzer der Film

Girls und Panzer the Movie

Animovaný / Akční / Sportovní

Japonsko, 2015, 120 min

Pre mňa asi najočakávanejší film 2016. Zatiaľ čo záverečný film Arpeggio of Blue Steel: Ars Nova Cadenza z jari tohto roka zvládli tvorcovia veľmi dobre a je dokonca ešte lepší než výborný seriál, dúfal som, že to tu bude platiť dvojnásobne. Prvé 2/3 som chcel dať (ako som si myslel celé mesiace) 5*. Nanešťastie, oproti seriálu sa tvorcovia vzdali akejkoľvek "racionality" a snahy o akú-takú "realistickosť". OK, i v seriály sa vyskytli nejaké kraviny a netreba to brať ako vojnový film, ale čo sa deje na obrazovke tu, popiera zákony všetkého: fyzika už nie je na nule, ale v záporných hodnotách, gravitácia tiež, tanky vážia asi ako pól kila múky a motory majú z Formuly 1. Skrátka, tvorcovia si zvolili VEĽMI, VEĽMI zlý smer. Začínam mať vážne obavy ako dopadne film Kancolle. Možno po pozretí až vyjdú CZ/SK titulky hodnotenie dám plné (v anime sa mi to občas stáva), ale pochybujem. Seriál mal v každom boji nejaké momenty, či už s prácou v hudbe alebo rozhodujúcim výstrelom. Tu prebieha neustály strelecký chaos, ktorý sa stáva prehľadnejší po asi treťom pozretí. Výpravu to má lepšiu než seriál, rovnako tak dejovo je to zaujímavejšie, takže ako fanda GuP dávam plný počet.(29.5.2016)

Eh, tohle bylo opravdu moc moc bláznivé, tankovité a zběsilé, ale též dosti zábavné :-) Ovšem pro člověka, který nezná seriál, je to poněkud matoucí - nějaké okolnosti a souvislosti vám nikdo na začátku nevysvětlí a teprve asi po půlhodince tankové bitvy se divák dozví alespoň tu nejzákladnější zápletku, což je trošku málo. Nicméně tohle stačí hodit za hlavu a ta roztomilá děvčata vám nabídnou opravdu hodně akční tankové srandy :-)(9.1.2017)

Vymazlené anime do nejmenších detailů, propojené se skutečnými událostmi z 2. světové války, s různými odkazy, narážkami, vtípky, za doprovodu dokonale zvolené hudby (např. ruská Kaťuša, německá Erika). A dvě sestry, které si příliš nerozumí, ve spoustě věcech se neshodnou, ale jedna druhé přijde na pomoc, když je to zapotřebí. A ten medvídek Boko, ach, tak krásná postavička "zmlácený", zcela prostý návod na život "nesmíš to vzdát". Velmi pěkná záležitost z Japonska.(27.11.2018)

Na film jsem se těšil od konce listopadu minulého roku, kdy se dostal do kin a já viděl upoutávku. Očekávání z mé strany byla velká, po zhlédnutí se přiznám, ne zcela naplněná... Jistě líbilo se mi to, je tam opravdu hodně dobrých okamžiků a ta nadsázka mi nevadí, v seriálu ji bylo také dost, ale tady ji bylo až za hranou, což tento snímek trochu shazuje. Přesto dám bez rozmyšlení maximum, už za tu nádhernou scénu, kdy Maho a Erika (a nejen ony) mají na sobě uniformu Oarai a jsou první, kdo svou účastí změní rozložení sil v nadcházejícím střetu...(27.5.2016)

Girls und Panzer der Film - oproti seriálu je tu obrovské množství tanků, s tím souvisí přehnané množství postav, díky čemuž jsem občas během bitev nevěděl, koho to vlastně sestřelili. Situace dohnané ad absurdum (tanko-katapult, KARL, pozorovací tank na horské dráze, stealth útoky s tankama převlečenýma za kachny,...). A trošku mě mrzelo, že vrchol seriálu byl smyk tankem, zatímco ve filmu driftovali úplně všichni. Celkově to mělo ale zase takovou veselou atmosféru, sympatické postavy (Katyusha!, dychtivě sebevražedné týmy lehkých tanků, Italský tým), prďáckou (v jedné části dokonce strašně dojemnou) hudbu a legrační bitvy, takže za mě spokojenost. Ale původní seriál byl stejně lepší. :)(8.6.2016)