Planeta Česko

• angličtina Planet Czechia (více)

Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky – stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Seznamte se s s tetřevem tokajícím za úsvitu, se vzácnými sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky nebo s užovkami v dramatickém zápase s rybí kořistí. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte – divočina přitom začíná hned za vašimi dveřmi! (Aerofilms)

Facillitant

Od Planety Česko jsem vzhledem k její propagaci očekávala hodně. Ve skutečnosti se film od mých představ samozřejmě velmi liší (a to není kritika). Podle názvu jsem předpokládala, že česká příroda bude jediným hlavním tématem. Jako rušivé vnímám časté opakování příběhu autora. Jako by bylo podstatnější dokazovat, že i Češi si umí natočit "Modrou planetu", že na to přece máme atd., než se zaměřit pouze na přírodu. Mj. POLÁK - to je nejen obyvatel Polska a české příjmení, ale i druh kachny (Aythya). ()

sardon

Autor je zjevně " blázen ". A já mu za to děkuji. :) Na dokumenty o přírodě příliš často nekoukám, ale pokud už nějaký shlédnu vyplyne mi z toho vždy jediné - kdyby se člověk do přírody věčně nesral a nesnažil se ji přizpůsobit k obrazu svému, vše by fungovalo jak má. ()

Blazis34

Krásné záběry z naší malé republiky. Překvapili mě užovky u Tróji i syslové v Mladé Boleslavi. Jinak českou přírodu nezatracuji, mám ji hodně rád a že je rozmanitá, svědčí i tento krásný dokument. Hodnotím za 65%, lepší tři hvězdy. ()

rashaverak

Kdyz koukam na prirodopisny dokument o zviratech, nechci koukat na lidi, uz vubec ne na autora dokumentu a jeho dcery. Hlas pruvodce byl zcela nevhodny. ()

mkee

Pekné zábery s dobrou myšlienkou, bez exotiky - čo nevadí, i keď sa to nedá podvedome neustále neporovnávať s dokumentmi od Sira Attenborougha. Tie sú však spektakulárne a priam dokonalé, z dôvodu čoho hodnotíme tento seriál ako o čosi "slabší odvar", i keď za mňa stále výborný. Tento dokument skrátka neudiví niečím celkom nevídaným (čo, pochopiteľne, ani nie je a nemôže byť jeho snahou), skôr poukazuje na skryté poklady a nevídanosť vo všednosti... Príjemné, okulahodiace, poučné. Dokument, ktorého najväčšou devízou je práve "naša" príroda. ()

Víteček

Dávám 3 s tím, že mě dokument svým zpracováním výrazně otravoval a dalo by se vyjmenovat mnohé, co je na něm špatně. Osobní zpracování, Kryštof Hádek, mluvící za autora, roztěkanost, nedostatek záběrů, nejasné poselství, povrchnost, či přespříliš velká snaha nijak ekologicky neagitovat. oceňuji jen to, že se opravdu najde jen velmi málo dokumentů, které by ukázaly českou přírodu a oceňuji tak i tohle navzdory slabšímu zpracování. Kdybych věděl o něčem opravdu dobrém o české "divočině", tak tohle hodnotím výrazně. Takhle je to jednooký mezi slepci. ()

blondboss

Nalejeme si čistého vína a rovno napíšem, že tento dokument nie je z dielne BBC a je to vidieť. Ani nie tak v záberoch, ktoré sú podľa mňa podobne úchvatné, avšak skôr je tu kvalitatívny rozdiel z koncepčného hľadiska, kde v BBC jednotlivé zábery majú hlavu a pätu, kdežto tu je to len také hala-bala natáčanie zvierat v prírode. Samozrejme treba oceniť podobný typ dokumentu, hlavne čo sa týka českej prírody všeobecne, a aj preto pridám štvrtú hviezdu. 70 % ()

koza3

Krásný jednoduchý dokument o česku. Autor předává silnou myšlenku, že bychom se o naši přírodu měli starat, ale zároveň poukazuje na to, že příroda si vždycky poradí. Raritní motýli na střelnici nebo pravěcí pulci na tankodromu. Je super, že se nejednalo o nějaký mainstreamový dokument, ale autor nám ukazuje skryté krásy, které jsou všude kolem nás. Líbil se mi i ten doprovodný příběh o předání poselství svým dcerám. Dokument se vyrovná svým zahraničním konkurentům a určitě by si zasloužil nějaké to filmové promítání pro školy. Dělá se to vůbec ještě nebo chodí dítka jenom na animáky? ()

Popinodan

Ve finále to byl opravdu úžasný dokument o naší české přírodě. Naše příroda tak trochu jinak,úžasné záběry zvířat které jsou kolem nás. Pro mě určitě spousta nových a velice zajímavích informací. M.Polák a jeho tým odvedli hodně dobrý kus práce. ()

mouzi

Brutalni agitka, bez hlavy a paty. Krasne a na ceske pomery uchvatne zabery nasi vlasti. Tri hvezdy jen za zabery. ()

Willynka

Spíš než celistvý dokument mi to připomínalo letní hrátky s kamerou amatérského ornitologa. Osmdesát minut je žalostně málo a na spoustu krásných druhů jako je třeba rys se vůbec nedostalo. Škoda, dokument svůj účel věru moc nesplnil. ()

Athares

Skvělé záběry jsou dnes už standard. Co nejvíce oceňuji je poselství tohoto dokumentu, které apeluje k vážení si přírody, kterou máme kolem sebe a osobní pohled režiséra. ()

0kozel

Jsem rád, že konečně vznikl podobný dokument z ČR. Pokud by to byl úvodní film k nějaké ucelené sérii, bylo by to lepší. Takhle je to dokument, kde jsou ukázány náhodné lokality s jejich zvířecím obyvateli. Působí to spíše jako putování českou krajinou s amatérským zoologem. Uvítal bych kdyby vznikla série dokumentů s logicky uspořádanými celky např. podle ročních období nebo typu krajiny. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let