Planeta Česko

• angličtina Planet Czechia (více)

Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky – stačí se jen dobře dívat! První celovečerní film o české přírodě ukazuje díky nejmodernějším technologiím fascinující dobrodružství zvířat a rostlin žijících kolem nás zcela zblízka. Seznamte se s s tetřevem tokajícím za úsvitu, se vzácnými sysly, s nimiž na louce laškují děti, ledňáčkem prorážejícím při lovu střemhlav vodní hladinu, s lososy putujícími z českých řek do moře a zpátky nebo s užovkami v dramatickém zápase s rybí kořistí. Prožijte vzrušující výpravu za muflony, bobry, modrajícími žabáky a desítkami dalších hrdinů. Některé z nich možná ani neznáte – divočina přitom začíná hned za vašimi dveřmi! (Aerofilms)

xmatysekx

Než jsem napsal komentář, tak jsem oproti svým zvyklostem nahlédl do komentářů, které tu už jsou (především jsem na filmu byl s rodinou, se kterou obvykle do kina nechodím, a názorově jsme se strašně neshodovali a tudíž jsem byl přehnaně zvědavý, co na to uživatelé zde). Nu a zde jsem nalezl - hned první na stránce - komentář uživatele Rover , který vše smysluplně sepsal uplně přesně tak, jak jsem to chtěl učinit. Neumím sem přidat odkaz na jeho komentář, ale jděte a přečtě si ho. Já tedy pouze bodově: 'dějová linie', posloupnost objevování zvířecího světa, proč Kryštof Hádek? Možná bych celkově koncept položil jinak, možná víc edukativně, ne tak naivně, očekával bych to spíš jako sérii kratších logicky uspořádaných filmů než tento celovečerní film. Možná se mi vlastně nelíbila ani propagace filmu, která s ním nekorespondovala a čekal bych k sloganu 'divočina začíná za vašimi dveřmi' něco jako 'tak nám to ukažte i Vy - sdílejte to na Instagram pod hashtagem #PlanetaČesko,' nebo tak něco. ()

Randyz

Není to sice tak úchvatné a dechberoucí jako zahraniční dokumenty z větších exotik a čekal jsem více pěkných záběru na ráz krajiny z dronu, ale jinak moc pěkný dokument a zároveň několik věcí mě docela dost překvapilo 🙂 ()

Asmodin

Na český dokument, je to pěkná podívaná. Je plný zajímavostí a je i inspirující. Člověk by se možná měl lépe dívat kolem sebe. ()

Esgalnor

Skvělý nápad, vynikající technické zpracování, dokument vymykající se českým standardům, který potvrzuje, že česká příroda rozhodně má co nabídnout. Jenže i přes krásný vizuál, je Hádkův komentář místy dost zbytečný, jako celek to je občas roztrhané a tematicky nesourodé, také mi nesedly režisérovy vstupy, které celkový dojem poměrně sráží. Vizuálně to ale v kině vypadalo moc pěkně, cením si náročné práce a panu režisérovi do budoucnosti fandím. ()

EllienPM

Byly jednou dvě trapně pubertální dcery, které nedokázaly ocenit, jaký má jejich táta parádní a trpělivost i odolnost vyžadující koníček. Tak se jim to otec snaží všelijak dokazovat. Jako by důkazy něco zmohly. Zde pomůže jen čas - až dcery dozrají, dříve to nepochopí - marná snaha. A dokument jako takový? Slabé, škoda. Ty Milovice, ach, to už je trapné, jak jsou jaksi všude. Přál jsem si Klabavskou nádrž - nebyla. Přál jsem si rysa, nebyl. Na druhou stranu - díky i za to (relativní) málo. Na jednoho zapáleného jednotlivce to celkem ujde. Snad jen ten lehce přehnaný název - Planeta Česko - vzbuzoval v odbornějším divákovi (já) přílišná očekávání, která se nedostavila. Popisu druhů a obecně odborných informací málo - ale to se dá s ohledem na důvod vzniku (dokazování laickým dcerám) hořce pochopit. ()

bobstock

Krásné záběry na nejrůznější faunu českých luhů, hájů, vojenských prostorů, obor a vlakového nádraží, doprovázený komentářem s pozitivní myšlenkou na budoucnost naší krajiny. 70% ()

hammerhead

I přes kostrbaté vysvětlení neskromně pojatého a nelogického názvu dokumentu jsem litoval absence skutečně unikátních krajinných míst ČR. Některé záběry živočichů byly velmi pěkné, celý dokument však, podle mého soudu, moc nedržel pohromadě a jisté postoje ohledně biodiverzity by asi vyžadovaly diskuzi. Vzhledem k luxusnímu TV načasování a upoutávce spíše zklamání, fandím objevitelskému nadšení. ()

Milky.

Pěkný dokument, který vás sice nějak úžasně nepoučí, ale ukáže vám plno věcí, které byste sami asi nikdy nespatřili, nebo by vás ani nenapadlo, že jsou kousek od vás. Skvěle natočeno i zpracováno. Jakožto milovník české přírody jsem si to užil a doporučuji. Ale jak už tu někdo připomenul, zajímalo by mě také jak se modrásek z toho mraveniště pak dostává. ()

IvcaSammet

Planetu Česko bych sice s britskými dokumenty od BBC nesrovnávala, a to nejenom z důvodu rozpočtu, ale i tak smekám klobouk dolů a uznávám, že je to jeden z nejlepších dokumentů, který kdy v Česku vznikl. Zajímavosti se na diváka chrlí od samého začátku až po konec, i když v porovnání s již zmiňovaným BBC okruh zajímavostí a informací nebyl až tak rozsáhlý. Přiznám se ale, že mi film opravdu hodně dal a změnil pohled na naši krajinu. Téměř každá informace pro mě byla zajímavou novinkou. Navíc bych ráda tvůrcům poděkovala za obsazení Kryštofa Hádka jako vypravěče, nikdo jiný by mi do dokumentu tak skvěle neseděl. Planeta Česko mě navíc překvapila i tím faktem, že se při sledování divák opravdu pobaví. Do škol bych rozhodně doporučila! :) Přece jenom jsem se ale nakonec rozhodla hodnotit "pouze" čtyřma hvězdičkama, celkově mi vstupy a záběry s Mariánem Polákem přišly rušivé - jako bychom se nedívali na dokument, ale jeho "film o filmu" a sice chápu, že jej převážně natočil pro své dcery, ale nemyslím si, že by to bylo natolik důležité, aby nakonec film vyzněl tak, že je Planeta Česko právě jenom pro ně a že ostatní diváci vlastně nejsou vůbec důležití ... ()

Jaroslaf

Nádherný dokument, ale kde byly SAKRA SRNKY A OSRSTĚNÁ ZVÍŘATA??! Hudba spíše rušivá, občas to znělo až příliš jako VST orchestrální pluginy, což asi taky byly. Závěrečná píseň byla bohužel tragédie. ()

Lukin413

Zkušební projekce 20.6.2017: Český pokus o přírodovědný dokument moderního stylu alá David Attenborough. Kladem je výběr opravdu nevšedních kolací, kde by divokou přírodu nikdo nehledal a dobrý výběr hlasu komentáře (Kryštof Hádek). Mínusem pak zřejmě rozpočet, kdy je znát, že na některých lokacích nebylo natočeno dostatek materiálu,a ani dobrý střih nezakryl občasné obtíže odvyprávět příběh každé epizodky. Z toho vyplývá i další nedostatek a to až přílišná doslovnost komentáře, který málokdy nechá mluvit obrázky samy o sobě. ()

popelka595

Zhlédnutí dokumentárního filmu Planeta Česko byl pro mě opravdu velkým zážitkem. Nejen že jsem se u něj pobavila (hlavně u sysla, vlaštovek a bobra), ale taky poučila, neboť jsem většinu zvířat (hlavně ptáků a brouků) ani neznala. S Marianem Polákem se určitě shodnu v tom, že se chodíme dívat na exotická zvířata do ZOO a přitom neznáme zvířata, která nám běhají za barákem. V dokumentu jsou nádherné záběry na Česko, z kterých mi spadla čelist a zároveň odstrašující podívaná na vydrancovanou přírodu, regulované řeky, z kterých se mi chtělo brečet. I právě proto mě moc potěšilo, jak se v dokumentu několikrát zmiňovalo, že není všechno tak černobílé, jak na první pohled vypadá (všechno zlé může být i k něčemu dobrému a naopak). Všech pět hvězd jsem dala taky hlavně proto, že jsem lepší dokument o české přírodě zatím neviděla. Marián Polák je v mých očích blázen v tom nejlepším slova smyslu. A jeho dcery, kterým svůj film věnoval, na něj můžou být opravdu náležitě hrdé. ()

fisus

Co člověk ještě nezažije v kině.Tak jsem si zašel na dokument Planeta Česko.Středa odpoledne,nebude tam moc lidí,říkám si.Kromě mě tam přišli ještě 4 dámy v letech.Ženám se nemá hádat věk,já vím,ale těmhle už určitě bylo každé přes 60 let.Aspoň bude klid a neuslyším žádné křupání,srkání atd.CELÝCH 80 MINUT bylo slyšet: Jéééé to je krásný brouček!Jéééé to je krásný ptáček!Jéééé tam jsme se byli tenkrát koupat!Jéééé tam jsme byli jako malé holky!Fuuuuuj jak ten had žere tu rybu!A co víc.Jedné zazvoní telefon a já jen slyším:Ahoj......Jsem v kině......Že jsem v kině!......Planeta Česko.......Krásnej dokument......Zítra přijdu.....Že zítra přijdu.....Co?.....Jo.....Ahoj.Od nějakých puberťáků bych to i čekal,ale od takových starších ženských určitě ne.Ono se sice říká,že nevidět film na plátně,je jako nevidět film vůbec,ale co z toho,když s vámi v sále sedí negramoti. ()

Kino Světozor slaví Patnáct let

Kino Světozor slaví Patnáct let