Tomboy: Příběh pomsty

• USA The Assignment (více)
Trailer

VOD (1)

Když se nájemný vrah pobere a zjistí, že prodělal operativní změnu pohlaví, začne hledat lékaře, který operaci provedl. (Filmbox)

Trailer

Johnny.ARN

Ok, taká, ina komiksovka. Skôr svet Johna Wicka a Sin City. Verzia Rodrigez ako muža vyzerala však tak katastrofalne, že to sa už horšie nedalo spraviť. Potom keď tam chvíľu behala holá, to bolo fajn. Je to vypointované, neustále sa niečo deje, väčšinou teda zbesilé vrazdenie. Výhoda je hlavne minutáž a jednoduchosť akčných scén, kde sa nechcel zjavne nikto hrať na super OP nesmrtelného killera a nedávať jednotky na hlavu. Nemôžem povedať, že som sa bavil, ale nešklbal som si kotlety. Je to pozeratelné. 3 z 5 ()

Gilmour93

Michelle Rodriguez s nalepeným plnovousem někdo uřízne penis a přišije prsa a ona touží zjistit kdo. Byl to pan Monk, protože nádobíčko nebylo dole symetrické? Nebo doktor Riviera ze Simpsonů, co píchá před zákrokem anestetikum sobě namísto pacientovi? A nebo snad Ripleyová, co vizáží začíná připomínat palubního androida? Powers Boothe kdysi řekl, že každý film který kdy Walter Hill natočil, je western, akorát to lidé neví. I přes ten motiv pomsty tohle nebyl western, ale sračka. Sympaticky bizarní, ale pořád sračka. Citoval se tam Poe a já viděl na římse havrana s přešitou kloakou, jak řve: „Nevermore! Nevermore!“ I Sigourney chtěla v závěru ukázat všem, co vydrželi až do konce, že jsou jedničky, ale prostě to nešlo.. ()

iXtr3m3

Toto že natočil Walter Hill? Tak to snáď nie. Nie, že by nebol svoju kariéru totálne zabil už 19 rokov dozadu pri Supernove, ale tu dosiahol asi svoju skutočne tvorivé dno. Na papieri možno hlavná myšlienka znela fajn, ale v skutočnosti to bola katastrofa. Ani zúčastnení tomu moc nepomohli. Strach a hrôza. Najlepšia vec na celom filme je asi len jeho plagát. Nedávam odpad čisto len z úcty k všetkým zúčastneným, ktoré stále aspoň trošku ešte niečo znamenajú, alebo v minulosti znamenali. ()

SOLOM.

Natočit tenhle akční „skvost“ ještě o pár let později – byla by to pro určité sorty lidí pecka a adept na Oscara. Jasně plní dnešní filmové kvóty a všechny transky, milovníci 1000 pohlaví a Transgenders komunita museli slintat blahem. Klasický divák však bude zhnusen již na samotném počátku filmu, kde nám herečka Michelle Rodriguez ukáže zarostlou hruď a umělého ptáka, aby se následně „omluvila“ kozičkami a bobrem. Ne nejsme na exkurzi v ZOO. Tvůrčí myšlenka možná nebyla špatná, nicméně promrhaný potenciál a celkové špatné ztvárnění tomu moc nepomohlo. Jasně, bylo tu pár krvavých mordů, byl tu Monk, babička Sigourney Weaver a celkem pěkná šlapka (pardon zdravotní sestra), ale viditelně je hrát v takové pitchovině bez pořádné atmosféry ani nebavilo. Jako mám rád pořádné slušné bizarní, úchylné, ujeté filmy, ale tohle si mé sympatie moc nezískalo. 40% ()

kaylin

Michelle Rodriguez hraje chlapa, zabijáka, který se jednoho dne probudí jako žena. Chce vědět, co bylo příčinou operace, která ho změnila a jestli je možné změnu obrátit. Už tohle samo o sobě je tak krásně šílené, že jsem prostě musel snímek vidět. V konečném důsledku to není nic skvělého, ale ten nápad je dobrý. ()