poster

Tomboy: Příběh pomsty

 • USA

  The Assignment

 • USA

  Tomboy, a Revenger's Tale

  (neoficiální název)
 • Kanada

  (Re) Assignment

  (festivalový název)
 • Francie

  Revenger

 • Velká Británie

  Tomboy

Akční / Krimi / Thriller

USA / Kanada / Francie, 2016, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Lacike
  *

  Ustredny netradicny koncept o nasilnej zmene pohlavia mi pripomenul tieto 2 filmy. The Skin I Live In, ktory temu pojal ako psychologicku dramu a Victim, ktory to pojal ako horor. Tentoraz to natocili ako revenge film a to rovno na druhu, kedze sa mstia hned obidve hlavne postavy. Cely film je podany ako paralelna spoved obidvoch postav v com vidim najväcsi problem. Pôsobi to strasne sterilne bez akejkolvek gradacie. A hlavne predvidatelne. Maximalne do pol hodiny si viete dopodrobna domysliet ako to bude pokracovat dalej a pritom vas caka este cela hodina filmu. Cely cas to na mna pôsobilo akokeby si tvorcovia mysleli, ze vymysleli neskutocne originalny a sokujuci namet a tak sa namiesto strhujuceho deju venuju v jednej linii premene hlavneho hrdinu a v druhej rozoberaju stav a motivaciu doktorky, ktora ho operovala. Pritom vsetky detaile divak pozna uz z traileru. A o nejakej prepracovanej psychologii sa tiez neda hovorit. Je to strasne povrchne az to pôsobi komicky. Namiesto poriadneho hereckeho vykonu Michelle Rodriguez, ktory tema ponukala sa reziser sustredil na trikove znazornenie jej premeny. Takze film sa naplno uziju iba ludia, ktory tuzili vidiet full frontal Michelle Rodriguez s chlpatou muzskou hrudou a hompalajucim sa penisom. Neviem kolko sa takych najde, ale ja medzi nich rozhodne nepatrim. P.S: akcie tu je uplne minimum. Parkrat tu Michelle po niekom vystreli a to je vsetko. 1/10.(20.3.2017)

 • Morholt
  *

  Když mi na začátku ukázali fousatou Michelle Rodriguez s ochlupenou plochou hrudí a přilepenym pérem, vyprsknul jsem smíchy a přestal brát film vážně. Prostě to nešlo. Pochechtával jsem se pak prakticky po celou stopáž. Ostatně ono mi ani nic jinýho nezbejvalo, protože akce stojí za prd a všechno ostatní taky. Že se Michelle párkát ukázala nahoře bez je asi to jediný, co stojí za zmínku. 10%(20.3.2017)

 • BoredSeal
  *

  Smutné selhání původně asi ne tak blbého nápadu. Udělat komiksově brutální úlet o tom, jak ze zabijáka udělá šílená doktorka ženskou a ten se za ztrátu svých genitálií hodlá krutě pomstít, není tak špatný nápad pro béčko. Michelle Rodriguezová je vhodně obsazená a její drsňáctví funguje dobře jako zlozvyk badass transgendera, který si odmítá přisvojit ženské chování. Sigourney Weaver je zábavné sledovat asi v čemkoliv a ujetá záporácká doktorka by jí měla jít levou zadní. Ale... ten film se krutě nepovedl. Jako kdyby autoři vůbec nevěděli, na co se vlastně chtějí vrhnout. Tempo už od začátku brzdí vložené výslechy doktorky (a velice nudné) a skoro to působí, jako kdyby se po dokončení filmu režisér lekl, že je film blbý a rychle docpal víc scén odhalující postavu Weaverové - trochu zbytečně, protože žádný souboj ženy oblékající se jako chlap (Weaverová) versus transka Rodriguezová se nakonec nekoná a konfrontace je směšná. Pomstychtivé akční scény Rodriguezové vůbec nefungují a je strašlivě prostříhaná do stylu vyprávění, takže pokud nejde o akční masakr transky, o co teda jde? A do toho začnou v druhé půlce cpát videozáznamy hlavní hrdinky a celý film je to vůbec úplně zprzněn monologem, který vlastně ani neví, co je pointa. To je fakt strašně, strašně špatný a měli by to pouštět na filmových školách, aby studenti pochopili, jak se nemá stavět film. Nejhorší je, že tohle nedělal žádný absolvent, ale Walter Hill, což býval za své zlaté éry mistr kvalitních nejen béček a teď vyplodil něco, co by nechtěl nabízet ani Netflix z nouze.(24.6.2018)

 • kaylin
  ***

  Michelle Rodriguez hraje chlapa, zabijáka, který se jednoho dne probudí jako žena. Chce vědět, co bylo příčinou operace, která ho změnila a jestli je možné změnu obrátit. Už tohle samo o sobě je tak krásně šílené, že jsem prostě musel snímek vidět. V konečném důsledku to není nic skvělého, ale ten nápad je dobrý.(27.3.2017)

 • Kushina
  **

  Film nebyl špatný, bohužel ale působil i dost laciným dojmem, což se i nakonec potvrdilo. Příběh byl dost neucelený i čitelný. Režisér bere asi slušný matroš, protože to bylo hrozný. Ačkoliv bylo ve filmu více než dost nedostatků, tak se na to dalo koukal hlavně díky akčním scénám. Mohlo to být každopádně lepší a konec mohl být také zajímavější, ale co vzniklo to vzniklo. 45%(13.10.2017)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace