Tomboy: Příběh pomsty

• USA The Assignment (více)
Trailer

Když se nájemný vrah pobere a zjistí, že prodělal operativní změnu pohlaví, začne hledat lékaře, který operaci provedl. (Filmbox)

Trailer

Gilmour93

Michelle Rodriguez s nalepeným plnovousem někdo uřízne penis a přišije prsa a ona touží zjistit kdo. Byl to pan Monk, protože nádobíčko nebylo dole symetrické? Nebo doktor Riviera ze Simpsonů, co píchá před zákrokem anestetikum sobě namísto pacientovi? A nebo snad Ripleyová, co vizáží začíná připomínat palubního androida? Powers Boothe kdysi řekl, že každý film který kdy Walter Hill natočil, je western, akorát to lidé neví. I přes ten motiv pomsty tohle nebyl western, ale sračka. Sympaticky bizarní, ale pořád sračka. Citoval se tam Poe a já viděl na římse havrana s přešitou kloakou, jak řve: „Nevermore! Nevermore!“ I Sigourney chtěla v závěru ukázat všem, co vydrželi až do konce, že jsou jedničky, ale prostě to nešlo.. ()

Visáč

Generický thriller s neotrelou zápletkou, ktorej potenciál zostal nevyužitý. Akcia skratkovitá a nezaujímavá. Michelle Rodriguez typovo skvele obsadená, ale to je asi tak všetko. Inak je to čistá straight-to-video šmíra, vhodná ako záplata do nočného vysielania káblovky. Dve veci upomínajú na filmársky jazyk Waltera Hilla: titulok "A Lone Wolf film" a komiksovo štylizované prestrihy á la obnovená verzia Warriors. ()

SOLOM.

Natočit tenhle akční „skvost“ ještě o pár let později – byla by to pro určité sorty lidí pecka a adept na Oscara. Jasně plní dnešní filmové kvóty a všechny transky, milovníci 1000 pohlaví a Transgenders komunita museli slintat blahem. Klasický divák však bude zhnusen již na samotném počátku filmu, kde nám herečka Michelle Rodriguez ukáže zarostlou hruď a umělého ptáka, aby se následně „omluvila“ kozičkami a bobrem. Ne nejsme na exkurzi v ZOO. Tvůrčí myšlenka možná nebyla špatná, nicméně promrhaný potenciál a celkové špatné ztvárnění tomu moc nepomohlo. Jasně, bylo tu pár krvavých mordů, byl tu Monk, babička Sigourney Weaver a celkem pěkná šlapka (pardon zdravotní sestra), ale viditelně je hrát v takové pitchovině bez pořádné atmosféry ani nebavilo. Jako mám rád pořádné slušné bizarní, úchylné, ujeté filmy, ale tohle si mé sympatie moc nezískalo. 40% ()

eraserhead666

No ty vole. Michelle Rodriguez jako akční hrdina. Ano, ne hrdinka, ale akční hrdina! Zpočátku i s pinďourem. Tohle je přesně ta blbost, u níž vám vlastně ani nevadí, že je to blbost na entou a v klidu to dáte. Už pro ženské postavy a tu bizarnost námětu (a jeho zpracování). Naprostá blbost, kterou už si s největší pravděpodobností nikdy nepustím, ale jsem rád a nijak mi nevadí, že jsem to viděl. ()

JFL

Z dílčích prvků čiší potenciál, ale Walter Hill se bohužel ve svém vlastním námětu a scénáři ztratil v několika časových rovinách a vypravěčích. Celému počinu také nepomáhá snaha o komiksový rámec, která na rozdíl od režisérské verze kultovních "Warriors" tady vůbec nefunguje a jen vytváří další nechtěně zcizující element. Na akci se pořádně dostalo vlastně jen v jedné scéně, která dá připomenout, že Hill kdysi býval pokračovatelem Peckinpaha. Paradoxně by onen námět mohl fungovat prostoru minisérie, kde by postavy i ambiciózní teze v jádru snímku o genderu a pohlaví dostaly víc prostoru a mohlo by to být doprovázeno vícero akčními pasážemi. Napěchován do stopáže standardní videobrakovky představuje "The Assignment" bohužel blouznivý nesourodý mišmaš nedotažených elementů a nevyužitého skvostného hereckého ansámblu. ()