Šimon a Matouš

• Česko Šimon a Matouš: Obchodníci s diamanty (více)

waits

Bezelstně a přímočaře pitomé, dokonale nenáročné, prošpikováno ovšem jiskřivě přitroublými dialogy Dojem kazí jen pachut parazitování na dvojici Spencer / Hill, jejichž charisma tahle dvojka nemá. Už na základní škole jsme se ve škole smáli: "Šéfe, sloup!"nebo "Kdo volal? To byl šéf." No a smál jsem se spokojeně i ted´, ne že ne:) ()

KosiR_ksr

Mými oblíbenými komiky v dětství byli (mj.) Bud Spencer a Terence Hill. Tato komedie je založená na stejném principu jako ty jejich a úspěšně z toho těží. Filmy je celkem podařeným a zábavným derivátem. Nenáročná, ale solidní podívaná (7/10). ()

Saur.us

Jako malý jsem to sjížděl na VHS v jednom kuse. Teď, cca po patnácti letech co jsem to neviděl, jsem se stále královsky bavil jako za mlada a užíval si tu sice úplně pitomou ale strašně zábavnou střeštěnost a konečně jsem úlplně docenil tu fackovací choreografii. ()

Woodstock

Dva plagiátoři, jeden ne dost tlustý a druhý ne dost modrooký, nestydatě parazitují na slávě Buda Spencera a Terence Hilla a kupodivu se proparazitovali až k 76%, takže jim to očividně lidi žerou. Já ne. ()

Judas

Velmi vydařená komedie, ve které se skvěle bavíte a řekl bych o chlup více než se Spencerem a Hillem. Srovnávat je, je možné, ale ne v rovině humoru, ale vzhledu a to je asi vše. Tito dva jsou komediálnější než S. a H. Humor a groteska v tomto případě jsou nápaditější. ()

bundaboy

V dětsví jsem tenhle film viděl snad 100x :). A když jsem si to pouštěl nedávno, tak jsem pořád slzel smíchy, takže to věkem vůbec neztrácí na kvalitě :). Nutno ovšem poznamenat, že nejlepší je to s původním českým dabingem (Mrkvička + Jelínek + Filipovský)! A možná to bude znít divně, ale mě se tyhle dva filmy s Šimonem a Matoušem líbily vždycky víc, než ty původní s Hillem a Spencerem... ;) ()

Rami

Nemůžu dát nic jiného než 5 hvězdiček. Tenhle film je klasika a navíc jedna z nejlepších komedií, co jsem viděl. Můžu ji vidět kdkoli a bavím se vždy stejně dobře. Trochu nechápu smysl pro humor těch, co se při této komedii nesmějí. Hlášky typu: "Tahle pistole se vždycky trefí do černýho", jsou dokonalý. A když se tato dvojce srovnává s Hillem a Spancrem, musím dodat, že jsou mnohem lepší a zábavnější, než jejich známější kolegové. A to mám filmy s Budem a Terencem fakt rád. ()

in4mator

Je to sice klasika, ale špatná klasika. Kdysi tento typ filmů byl můj nejoblíbenější a tehdy bych mu dal určitě všechny hvězdy, ale čas letí a na nostalgii nehraju. Musím ale přiznat, že některé hlášky tam jsou povedené. ()

drankeryth

Velmi milo ma prekvapila tato dvojka, ktora kopiruje Terenca Hilla a Buda Spencera. Film bol spravne nastartovany co sa tyka humornych situacii, ale ked sa nasa zabavna dvojica premiestnila do rise tulipanov, tak tam sa to uz nejako uberalo uz nie tak zabavnym tempom, ako bola prva polovica filmu. Tu akoby tvorcovia filmu slapli uplne vedla a uz len sa to len vlieklo do zaverecnych tituliek s dost nudnymi pasazami. Obcas aj v tejto polovici filmu sa nieco naslo komicke, ale uz nie v takom pocte, ako v prvej polke filmu. ()

P.J.2

Nemuzu hodnotit jinak. Tenhle film jsem videl uz nespocetnekrat. A jako malemu mi nedoslo ze ti dva jsou vlastne dvojnici Hilla a Spencera. ()

Rathalos

Aj ich druhy film dopadol vyborne,opat som sa skvelo bavil a smial sa,klasika,ktora zabavi aj po tych rokoch a nemozem zabudnut na super soundtrack,ktory je uplne idealny na tento druh komedie...:-) ()

L'Alpagueur

Možná hodnotím příliš přísně, ale tato komedie podobně jako například Belmondův Policajt nebo rošťák prostě v průběhu let ztratila své kouzlo. Zatímco u Belmonda představuje Policajt nebo rošťák výjimku, u filmů dvojice Spencer/Hill, případně Smith/Cantafora je to spíše pravidlem. ()

Joeey

Velice pěkná komedie. Scény (většinou rvačky), ale i dialogy (např. hlášky "Kontrola provedena. Funguje. Končím." Šéf: "Já jsem s váma taky skončil" :)) ) jsou opravdu zábavné! ()

NiaWolf

Filmy se Šimonem a Matoušem jsou bezva, herci skvělí (teprve po 10 letech jsem zjistila, že to nejsou T.Hill a B. Spencer :), děj je taky fajn. Ale přesto tomu oproti H&S filmům něco chybí...hžel nedokážu říci co..alespoň zatím ()

kluzo

Viděl jsem to jako malej klouček a tak nostalgie dělá jistě své. V době vzniku mi bylo nějakých 7 let a věřte, nebo ne, jestli to je Spencer a Hill jsem opravdu neřešil :-). Směji se i dnes po mnoha a mnoha letech :-) Dominic Barto je prostě nepřekonatelný šéf lotrů :-) Myslím, že by si určitě zasloužil svůj životopis na ČSFD, ale nic (krom fotek) jsem k němu nenašel. "Šéfe sloup! Šéfe sloup!!!", "Dobrmany nééééé", "Chytrý jako lišaj a tichý jako prd". Hudba Guido a Maurizio De Angelis. Zajímavost: Antonio Cantafora je v titulkách uveden jako Michael Coby. Bavím se i při čtení některých zdejších komentářů a diskusních příspěvků, jak někteří vyspěli a stali se mnohem více "inteligentnějšími" a jsou již dnes "jinde" a používají různá učená cizí slova pro podpoření svých názorů, zapomínajíc na dobu vzniku filmu. Křižník Potěmkin taky není jistě v dnešní době nejzábavnější film, nicméně bych jej asi taky nenazval brakem. ()