Šikanovaná a odstrkovaná Yennefer náhodou objeví způsob, jak utéct. Geraltovo pátrání po takzvaném ďáblovi skončí pořádným malérem. Ciri najde bezpečí mezi svými. (Netflix)

0verseer

"Toss a coin to your Witcher O’ Valley of Plenty O’ Valley of Plenty..." Jedna hviezdička za výcvik Yennefer a druhá za chytľavú pesničku Marigolda na konci. To sú asi jediné dve veci, ktoré možno pochváliť. Zhrnutie celej poviedky Koniec sveta do 10 minút ju prirodzene podobne ako v predchádzajúcej epizóde totálne pripravilo o akúkoľvek hĺbku. Porovnávanie s Game of Thrones samozrejme nemá veľký zmysel, ale jednu vec GoT dokázalo aspoň v počiatočných sériach robiť omnoho lepšie ako seriálový Witcher. Dať si načas a budovať atmosféru s dialógmi. Seriálový Witcher zatiaľ pôsobí ako referát, ktorý vždy udalosť z knihy, ktorá by si zaslúžila pokojne celú hodinu, zhrnie do desiatich minút. Nováčikovia sú tak pripravení o čo i len náznak skutočného rozmeru sveta zaklínača a hĺbky postáv knižnej predlohy a čitatelia, ktorí môžu s knihou porovnávať nad tým všetkým musia len pokrútiť hlavou... ()

Raskoslav

Po uspěchané jedničce přišla zas roztahaná dvojka plná prázdných dialogů. Představení elfů nic moc, historie týkající se Yennefer by mohla být zajímavá v rámci principu toho co se její příběh snaží ukázat, ale na mě to vůbec nezapůsobilo, opět jen halda zbytečných dialogů a moje citové zaujetí nula. Dandelion je docela v pohodě, Geralt měl málo prostoru. Každopádně srovnání s hry o trůny rozhodně neni na místě, alespoň ne s počátečními díly, chybí mi tu syrovost a herecké výkony postav (Henry to tu pořád táhne sám). Představení fantasy lore je strašné, já jako fanda knížek a her všechno znám, ale pro diváky nepolíbené to vůbec nevyužívá potenciál toho světa, nehledě na to že mi i chybí takové to správné typicky slovanské historické zobrazení středověku, což u Zaklínače vždy mělo svoji atmosféru. ()

Kitelon

Děj je snad ještě slabší, než byl v prvním díle. Vyobrazení nových postav: Marigold super, Filavandrel snad, Toruviel ne, Torque hrůza (lepší maska byla i v původním polském seriálu 2002), Yennefer uvidíme. 2/5. ()

stafino

Tu sme začali pociťovať nedostatok peňazí (čudné ale inak sa mi to vysvetliť nedá) odložených na CGI. Netflix ako najväčšia svetová streaming platforma a ten "diabol" mal byť čo akože? Neviem či sa smiať alebo plakať. 30% ()

Kanee

Mno, oproti prvnímu dílu poměrně slabota. Je to nesrovnatelné až bych řekl, nijak mne nenadechl děj druhého dílu, no, málo zaklínače více mladé čarodějky. Uvidíme co nám přinese třetí díl, bohužel za mě tři hvězdy, slabší. ()

tele.kom

Původně jsem chtěl dát čtyři hvězdičky, ale přidávám pátou za "Toss A Coin To Your Witcher", kterou se mi nedaří dostat již třetím dnem z hlavy. ()

HennessyVSOP

Díl opět rozseknutý na několik dějových linií a každá se odehrává v jiné době. Stejně jako u minulého dílu, podotýkám, že mi tohle lenění děje silně nevyhovuje, protože chronologická posloupnost a kontext se chytá velmi těžko. Marigold je ale podaný opravdu dobře (minimálně pro mě funguje jeho humor), linka s Yennefer se bohužel trochu táhne a což platí i o Ciri. Hodlám to dokoukat, ale předpokládám, že celý seriál nebude takhle ukecaný, jinak to i přes velmi dobrou produkci skončí nedobře. ()

VashCZ

Druhý díl mě trochu dostal z varu. Naštěstí tam bylo vyprávění o důležité postavě v sáze, které ještě ušlo. Ale Ciri a Geralt to byl zase úděs. Černý elf, naprosto netaktické chování od zaklínače. Geralt tu dělá jenom šaška, je jako karikatura. Příběh okolo čerta bych jako nezkušený divák vidět nechtěl, protože bylo prostříháno aspoň pět minut, které ho dělají celistvým. uff, snad jiný rejžové aspoň něco poberou v dalších dílech ()

Booomer

Jsem trochu zmatený, protože podle zdejšího hodnocení je druhý díl horší než první. U mě je to přesně naopak. Narozdíl od prvního dílu jsou jednotlivé dějové linky zajímavé, ubyly pitomé dialogy a nesmyslné scény. Henry Cavill se konečně aspoň trochu chová jako jeho knižní předloha. ()

Nespy

Ne příliš šťastně adaptovaná povídka s čertem. V seriálu se z ní vytrácí vtipnost Sapkowského předlohy a je jí z hodinu trvajícího dílu věnováno asi 10min, což je hřích. ()

boss123

Druhá epizóda nám prestavuje novú postavu Yennefer. Príbehová línia Zaklínača a princeznej pokračuje tam, kde skončila v prvej epizóde. Príbeh Yennefer je síce zaujímavý, ale prišlo mi, že za ostatnými dejovými linkami pomerne zaostáva. No napriek tomu som zvedavý, ako sa vyvinie ďalej. Taktiež je v tejto epizóde menej akcie a väčší priestor dostali dialógy. Vo výsledku je síce druhá epizóda slabšia ako tá prvá, ale myslím, že výrazne nezaostáva a ponúka stále dobrú kvalitu. Takže štyri hviezdy z piatich a 80%. ()

gonzo

Okej, pilot jsem kritizoval, ale tohle mi sedlo. Yennefer mě baví, jsem zvědav, jak její příběh bude pokračovat. Geraltova povídka byla stejně anticlimax, jako v knize, ale dohromady jsem spoko. Krásné a neokoukané exteriéry, supr song v hospodě, a i ten ďábel vypadal sympaticky. But let's address the elephant in the room. Henry Cavill vypadá skvěle, ale FAKT není dobrý herec. Jeho osudové, výhružné nebo zlověstné proslovy mu těžce nežeru. ()

antolikopoli

V podstate lepšie ako prvá časť no svetlých momentov nieje viac než prstov na jednej ruke. Bohatší diel hlavne čo sa týka dejovej stránky, o malinko pestrejšie prostredie konečne sme sa dostali von z hladkého hradu a videli viac vecí na ktoré sa dá pozerať a spred očí konečne zmizol ten otravný šedý filter. Znovu musím spomenúť že som nový vo svete zaklínača takže nie som veľmi v obraze a nemám žiadne poznatky a očakávania z kníh alebo hier. 4/10 ()