Geralta skolí děsivá smečka nepřátel. Yennefer se společně se svými mágy připravuje na obranu. Neznámá laskavá žena se ujme otřesené Ciri. (Netflix)

HennessyVSOP

Asi jsem trochu čekal více, ale tak vzhledem k tomu že neznám předlohu, tak vlastně nevím, jak na to mám nahlédnout. Vyvraždění několika postav aniž by se vlastně v seriálu stalo něco jiného než se setkali dvě hlavní postavy a odvyprávěl se prolog... Zbytek je ale v pořádku, i bitva byla natočená za mně pěkně s originálními prvky. Jsem zvědavý kam se to celé pohne v další řadě a především doufám, že zrychlí tempo. ()

VashCZ

Já už snad ani nemohu komentovat věci jako to, že při ukázaném umění by měl Geralt prokousnuté hrdlo, hodné americké mámy, nebo tucet čarodějek plovoucích na loďce 3x1. Ale ta americká hrdost při obraně ruin... já ty chyby fakt nehledám, oni prostě existují a jsou vidět na první pohled. 22 lidí = 88 opravdových v americe. Maj čtvrtlidi, hustý. "To je magie, to není doopravdy." No tvle, to sou výplody. "We live and we must let live" a servíruje na stůl mrtvá zvířata xD. Vojáci kteří útočí na hrad ignorují hlavní bránu kde nikdo není. Nejschopnější čarodějka se nechá porazit jednoduchou lstí, se kterou se sama dlouhodobě setkává u svých žákyň, a to od čarodějky, o které se ví, že zradila čarodějnickou lodgi. Při rozmazaném vidění co jsme viděli bych to tipoval na rozšířené zorničky, které neměl. Celá ta obrana ruiny na konci vůbec nedává smysl, všichni mají být mrtví. Kde jsou nějací útočící vojáci? Asi se na pár hodin šli projít do lesa, aby pak mohli všichni být zabiti jako mučedníci satanistické Bílé růže. ()

DanielDall

Konečně chápu proč museli být čarodějové sterilní. To je ochrana světa. Jinak by skončil ve stavu popsaném ve filmu idiocracy v době ještě před objevením parního stroje. Někteří autoři scénářů jsou předurčení být čaroději. Když nejde o nic tak si čarodějové portálem skáčou pro pizzu, ale jak jde o osud světa tak si raději sednou do necek .Na kopec v horách se přemístí střihem. A zde pomocí vesničanů na které produkce zapoměla při epizodě s naháněním draka udělají mejdlo s ohňostrojem a ráno jdou spáchat asistovanou sebevraždu každý zvlášť mezi nepřehledné stromy. ()

Tomulka

To měla být bitva o Soden??? Jsem zklamán!!! Začínám si myslet, že všechny zdroje se utratili za Henry Cavilla a na nic ostatní už nezbylo anebo je to naprostá neschopnost scénáře a režie. Vždyť to postrádalo naprosto všechno! Ta bitva byla kompletně bez logiky, emocí a celé to je postavené naprosto chybně na Yennefer. To je smutné!!! A jako totální úlet bude pokračování až 2021 tak doufám, že s takovou pauzou budou tvůrci hlavně hodně přemýšlet na přerodu celého seriálu!!! ()

antolikopoli

No konečne, pod dvoch mesiacoch pauzy, ktorú som nutné potreboval, som sa dostal na finále prvej série zaklínača. Spomínam si že seriál mi nejak extra nebavil ale poslaná časť bola jedna z lepších. Samozrejme kamarátka nuda mi robila chvíľami spoločnosť ale podstatne menej ako to bývalo zvykom. 7/10 ()

sKralicek

Nechci říct, že tato epizoda byla vyloženě zklamání, ale spokojený jsem s ní rozhodně nebyl. Díky uspěchanému ději a absence času na vytvoření vztahu k postavám, pochopení jejich chování a pochopení světa, jsem se díval na epizodu naprosto chladný bez emocí a chvílemi jsem ani nechápal, co se tam děje a to jsem četl všechny knížky a hrál 2 hry. Vůbec si nedokážu představit, co si říkal divák, který nezná knížky ani hry. Finální setkání Geralta s Ciri působí nepochopitelně a divákovi snad ani nemůže být jasné, jaktože se poznali hned na první pohled. (Protože v seriálu chybí dost důležitá povídka, kde se Geralt setkal poprvé s Ciri). Sečteno podtrženo poslední epizoda nedává smysl, vůbec nenaláká diváka, aby se těšil na další sérii, nechá ho zmateným, co se vlastně v této epizodě stalo a vlastně ho uspokojí v tom, že už ta první série konečně skončila a už si konečně nemusí motat hlavu a číst mezi řádky, co v seriálu chybí. Aspoň má ale hezké efekty a poprvé jsem si říkal, že si asi na herečky Triss a Yennefer zvyknu. 3/5 ()

pajator

Seriál hodnotím až po shlédnutí celé série. Nechápu, jak někdo může seriál hodnotit po dvou nebo třech dílech. Knižní předlohu jsem nečetl, počítačové hry jsem nikdy nehrál, takže jsem k němu přistupoval jen jako fanda fantasy filmů a seriálů. A musím říci, že mně se seriál líbil. Předem jsem četl nějaké recenze, takže jsem věděl o různých časových rovinách. Ale i bez varování se to dalo celkem rychle odhalit. Nedělalo mi problémy se orientovat, ale chápu, že s tím někdo mohl mít problém a proto má výhrady. Herecké obsazení hlavních tří postav je vydařené a líbilo se mi. Ostatní postavy mi přišli trochu nevýrazné a občas skoro zaměnitelné, ale také nic, co by výrazně snižovalo požitek ze sledování seriálu. Snaha o rasovou vyváženost je dost úsměvná, ale taktéž mi to skoro nevadilo. Černoši mezi rytíři nebo čaroději se dají pochopit, trochu přes čáru byl černý elf. To už bylo dost trapné. Ale také nic, kvůli čemu bych měl seriál zatratit. Jak už jsem psal, seriál se líbil a už se těším na druhou řadu. A proč tedy jen tři hvězdičky? Beru je jako hodně dobré tři hvězdy. A čtyřku jsem nedal proto, abych vyvážil těch spousty pětkových hodnocení, které jsem tady viděl. Možná jsem tím vůči seriálu nespravedlivý, ale TOP seriál to prostě není a to ani zdaleka. Hodně lidí seriál srovnává se Hrou o trůny. A dost lidí tady jej hodnotilo jako kvalitnější. Pokud budu oba seriály srovnávat, tak mi bohužel Zaklínač vychází jako chudý příbuzný. A to říkám jako fanoušek žánru, který viděl oba seriály a u obou seriálů neznal předlohu, a tedy není ovlivněn ničím jiným než provedením. Zaklínač prohrává na všech frontách. GoT měl mnohem propracovanější postavy a také mnohem výraznější herecké představitele. V tom seriálu snad nebyla žádná vysloveně slabá postava. V Zaklínači jich je několik. Hudební stránka je také nesrovnatelná. Hudba u Zaklínače je celkem vydařená a k seriálu se hodí. Ale rozhodně to není nic bombastického až legendárního. Znělku z GoT svého času v různých variantách přehrávala snad veškerá slavnější hudební tělesa, youtube je plný různých cover verzí. V Zaklínači je nejvíc k zapamatování píseň o zaklínači, kterou zpívá Marigold v jednom z dílů. A úplně největší rozdíl v kvalitě je výpravnost obou seriálů. V GoT je každá část království zobrazena skutečně uvěřitelně, výzbroj vojáků z jednotlivých království je rozdílná, rozlišitelná a vypadá použitelně. Propíraná výzbroj vojáků Nilfgaardu je jak z nějakého futuristického filmu o hráčích amerického fotbalu. Zaklínač v některých momentech vypadá až moc pohádkově a v některých dost lacině. Velice jednoduché porovnání je, když si vedle sebe postavíte draka z GoT a draka ze Zaklínače. Ten ze Zaklínače je jen o fous lepší než drak z pohádek Zdenka Trošky. Jediná věc, kde Zaklínač snese s GoT srovnání, jsou šermířské souboje. Ty jsou natočené velmi zručně, přehledně a akčně. Na můj vkus sice Zaklínač s mečem zachází až moc rychle a spíš než boj s těžkým mečem mi to připomíná boj s lehkou katanou nebo šavlí, ale to je nepodstatný detail. Co se naopak v Zaklínači vůbec nepovedlo, jsou velké bitevní scény. První bitva, ve které bojovala královna Calanthé ještě byla v rámci seriálové tvorby dobrá a vypadla celkem jako skutečná bitva armád o desetitisících mužů. Dobývání hlavního města Cintri a útok na Sodenn byly ale neskutečně nepodařené. Nechápu jak to někdo mohl nazvat epické finále. Než útok desetitisícové armády to spíše připomínalo dobývání loupeživou tlupou o několika desítkách mužů maximálně. To už akčněji vypadalo dobývání tvrze v české filmu pro děti Ať žijí rytíři. Prostě tohle se vůbec nepovedlo. Jako hodně okatý příklad je obrana proražené brány ze strany čarodějky. Ta bránu kouzlem zahradí nějakou rostlinou. K bráně pak postupně přiběhnou dva (opravdu přesně dva) vojáci, kteří se do brány zamotají. Pak přiběhne třetí, který už překoná bránu dýkou a nakonec pochodní. Takhle má vypadat útok veliké armády? Tři vojáci? Srovnejte si to s útokem na bránu v Králově přístavišti v GoT a pochopíte, kde je rozdíl. Chápu, že se jedná jen o seriál a není to americký velkofilm, ale právě často srovnávané GoT se s tím vypořádalo podstatně lépe. Ale dost kritiky. Jsem rád, že tento seriál vznikl, jsem rád, že má sledovanost a že tedy tím pádem nás čekají další série. A předpokládám (nebo spíš doufám), že kvalita seriálu bude postupně stoupat. () (méně) (více)

Ozz

Asi nejhorší díl. Sice v předloze není úplně popsána úloha čarodějů a jejich konkrétní boj při bitvě o Sodden, ale tohle ztvárnění je hodně bídné. Triss stavící bránu z kořenů je víc než trapná. Tenhle díl by se dal shrnout jednoduše""nepouštěj se do velkých akcí, když na to nemáš prachy." ()

Tom10000

8. a poslední díl 1.série. Geralt bojuje se stvůrami vylézajícími ze země, jež ho pokoušou jedovatými zuby. Po tomto incidentu ho zachraňuje místní statkář, s jehož pomocí zůstane při vědomí, a nezemře. Poté, co si dá jeden ze svůch lektvarů a přijde k sobě, dojedou do cíle cesty. Právě v něm se v podobnou chvíli nachází i Ciri, jež po využití své moci (kterou ani dobře nezná) zde nachází bezpečí. Na konci dílu se oba dva šťastně shledají. Yennefer se chystá se svými spojenci na obranu poslední pevnosti před příchodem na Sever, jež hodlají ubránit vůči Nilfgárďanům. Jejich lsti, početnost a především nebezpečně mocná magie přinutí mladou čarodějku zbavit se všech svých zábran a vypustit "chaos" bez kontroly ven. Nikdo neví, kam se následně poděla či jestli se jí něco vážného nestalo. Jistá je jedna věc: Stihla ochránit pevnost na tak dlouho, aby přijeli armády ze Severu. 95 procent, výborný díl, ale napětí, jež jsem pociťoval, mne velmi drásalo. ()