Konverzační komedie z novinářského prostředí je i na dnešní dobu dost jadrná. Klasický souboj pohlaví v hektickém odpoledni, ve kterém se bojuje o článek i o manželství. Cary Grant jako zkušený šéfredaktor tlačí na svoji bývalou ženu, která má za pár hodin opustit město a další den se znovu provdat (za hodného troubu, jak jinak), aby mu napsala článek o ostře sledované kauze trestu smrti pro neznámého chudáka. (Ferguson)

closed.eye

Na mě bylo toho šíleně rychlýho mletí hubou ke konci už vážně trochu moc. Paradoxně mě zvyšující se kadence slov postupně uspávala, přistihla jsem se, jak někdy v poslední čtvrtině sleduju, kolik ještě zbývá do konce... Zkrátka to přehnali, drmolení bez přestávky už v závěru ztrácelo šmrnc - první polovinu filmu příjemně bavilo, později se stalo protivným... ()

Joski

No škoda. Oveľa skôr som videl Wilderovu verziu "Na titulnej strane" (1974) s Lemmonom a Matthauom. Ale určite pri tejto originál verzii môžte očakávať veľmi rýchlu a vtipnú konverzačku, ktorá i napriek roku výroby vie zaujať a stále pobaviť. Rozhodne je ženská rola Rosalind Russellovej oveľa pohotovejšia v reči i v skoku do diaľky:-). Odporúčam pre pamätníkov nostalgikého humoru a pre veľmi dobre sčítaných divákov :-) 75% ()

yerdua

noo ze zacatku jsem premyslela jestli to bude nudne tlachani o nicem ale ak se to zvrhlo v takovou smrst ze jsem skoro nestihala vnimat kazde slovo :) proste skvelej zazitek ()

Gromit

Nádhera! Screwballová klasika v tom nejlepším slova smyslu. Cary Grant je jako vždy okouzlující a Rosalind Russellová s ním po celou dobu dokáže držet krok. Můj velký dík nakladatelství Levné knihy! ()

denulik

Ukričané, nelogické, nevtipné. Pri komédii by som sa mala aspoň raz zasmiať, tu sa to nestalo. Možno je to kvôli postavám, ktoré mi neboli sympatické, ale otravné. ()

Rattlehead

To bývaly časy, kdy v Levných knihách vycházely podobné klasiky. Osobně bych upřednostnil  český dabing, neboť ve filmu se mluví opravdu hodně, rychle a občas i více osob najednou, takže číst titulky je trochu náročnější. Ale i tak je to skvělý snímek, který nenudí ani chviličku. ()

Maras.L

Výborný snímek a musím souhlait s názorem, že, ač je J. Lemmon a W. Matthau vynikající, na předlohu jejich předělávka Na titulní straně určitě nemá. ()

Bendiys

Komedie v besilem tempu s promyslenym scenarem, ktery nuti herce sypat repliky s vysokou kadenci. Naramne ukocirovana komedie, jejiz pribeh drzi pohromade, je poutavy a vtipny... ()

PlayEasy

Další velmi dobrá komedie s energickým Carym Grantem, který byl ve své době absolutně ve formě a společně s výborným režisérem té doby (Howardem Hawksem) a se skvělou Rosalind Russel vytvořili nezapomenutelnou komedii o novinách a jednom tak trochu zvláštním městě, ve kterém novináři ani nespí. A už se velmi těšíme na remake Na titulní straně s dalším naším velkým oblíbence Jackem Lemmonem a uvidíme jestli se vyrovné Carymu, protože lehké to nebude:) 75% ()

Stranger77

Viděno na LFŠ 2023. Naprostá paráda. Když Iva Hejlíčková mluvila o kadenci slov, nedokázal jsem si asi ani představit jak rychlé to bude. Zároveň ale nechyběl obsah a výkony obou dvou hlavních představitelů jsou naprosto parádní. Navíc oproti předloze nápad udělat z novináře novinářku a ještě bývalou manželku považuji za naprosto geniální. Viděl jsem na LFŠ vícero různých filmů Howarda Hawkse a byly to často velmi odlišné žánry, nicméně pokud bych pocitově měl vypálit jen jeden z těch 5 filmů, byla by to Jeho dívka Pátek. ()

raider.minoo

7/10 - Docela vtipný a svižný počin (na svou dobu se mi zdá jeho tempo dost vyjímečné) se skvělým Carym Grantem a ještě lepší Rosalind Russell, která by si rozhodně zasloužila větší role ve více filmech. ()

pollstro

Archetyp žánru a naprostá klasika screwballového sub žánru romantických komedií, který nabízí naprosto neuvěřitelně zběsilé a rychlé tempo, rozvíjející svůj důvtip a kouzlo dialogů na pozadí novinářské branže. Hawks prezentuje celý film jako živou komedii, která přináší rychle slovní bitvy hlavních protagonistů, které mohou nepřipraveného diváka rychle zaskočit, ale zároveň zvyšují celkovou dynamiku a tempo vyprávění. Film celkem ironizuje vztah mezi pohlavími v souladu s žánrem, přičemž částečně kritizuje zkorumpovaný právní systém a zpochybňuje zpravodajství novinářů. Celkové filmové zpracování se pyšní naprostou jednoduchostí, od příběhu až po jednotlivé postavení veškerých scén, které se ve větší míře odehrávají v jedné místnosti. Až na občasné slabší místa zapříčiněné absencí scén s Grantem, se jedná o klasické dílo nejen svého období, ale vůbec žánru romantických komedií. Závěrečné několikanásobné probíhající telefonáty, přeskakování z jednoho z jednoho tématu k druhému, je absolutně strhující a vynikající. Jeden z prvních filmů, kde se použila technika překrývajícího se dialogu. ()

OwenBobby

Po dialogové stránce neskutečná jízda a jedna z nejlepších ztřeštěných komedií. Jednoznačně nejlepší jsou scény s Caty Grantem, který se však paradoxně objevuje jen v úvodu a na závěr. Howard Hawks byl mistr sfého řemesla. 9/10 ()

r007

Vzhledem k tomu, že filmy z novinářského prostředí nepatří k mým oblíbeným, není moje hodnocení tak vysoké. Možná je to i tím, že jsem film sledovala bez titulků a tak mi vzhledem ke zběsilému tempu řada vtípků unikla.Budu to muset někdy napravit. Ale i tak oceňuji Caryho komediální talent, jeho scény patří k těm nejlepším. ()

Raf

Film se zaobírá vztahem prací "posedlého" šéfredaktora a jeho bývalé podřízené na pozadí velmi prestižního novinového plátků .. Ta je shodou okolností také jeho bývalou ženou .. Navíc je odhodlána vstoupit do nového manželství a hektický svět velké žurnalistiky, ve kterém byla úspěšnější než většina mužů, nechat celý za sebou. Howard Hawks zde staví do protikladu mužský a ženský element, které jsou v permanentním konverzačním komediálním sváru .. Opravdu dokáže nechat odejít ze svého pracovního i soukromého života svoji nejlepší novinářku a bývalou manželku ? .. Je jejich vztah již pouhou vyvanulou vzpomínkou nebo k sobě stále něco cítí ? .. Bláznivá excentrická komedie plná konverzačních a situačních zvratů. Excelentní herecké výkony dvou ústředních postav zastiňují a upozaďují všechny ostatní a tím, spolu s neexistencí komplexnější a propracovanější dějové linky, degradují snímek na pouhou skvělou divadelní podívanou. ()

Bogrant

Vždy, keď nebol Cary Grant zrovna na obrazovke, tak ma to z neznámych dôvodov veľmi nebavilo. Asi to bude tým, že on bol proste vždy o niekoľko levelov vyššie ako ostatní hereckí kolegovia, lenže pre tento krát to nestačilo, keďže nedostal zrovna dvakrát veľkú porciu času. A ten novinársky zvyšok ma proste tak nezaujal akoby som možno pri pohľade na priaznivé hodnotenia očakával. ()

Sopholojong

Kanonada konverzacnych prestreliek par excellence. Intenzivne reziserske a herecke tempo na bode varu v pribehu o mierne posahanych novinaroch, ktori nikdy neboli sympatickejsi. Hawksovo majstrovske dielo, Grantovo legendarne predstavenie. Film roka 1940. ()

Ferguson

Jedna z nejlepších komedií všech dob. Souboj pohlaví v těžké váze a důkaz, že mužská i ženská emancipace můžou fungovat vedle sebe. ()

sioned

Věřím, že pro někoho to může být výborný film. Já si ale musela dát přestávku, protože jsem tu ukecanost charakterů už prostě psychicky nezvládala a vlastně celé prostředí téhle žurnalistiky mi bylo silně nesympatické. ()

rbr

Mluvíme o zběsilosti. Můj mozek nechtěl zpomalit ani hodinu potom, co sem to dokoukal. Mezi tempem a překrývajícím se dialogem (jeden z prvních filmů, kterej tohle použil), v tomhle filmu musí bejt přes 200 000 slov. Mnohem víc než v Jih proti Severu a Ben Hur dohromady. Svižný a cynický. Unikatní na svoji dobu. Like. ()