Zajatci času

• USA Time Trap (více)

Skupina studentů archeologie se rozhodne prozkoumat hluboké jeskyně v Texasu, aby našli svého oblíbeného profesora. Muž se ztratil při expedici za nejasných okolností. Cílem profesora bylo najít "fontánu mládí". Když studenti vstoupí do škvíry v meziprostoru, ukazuje se, že podzemní čas běží mnohem pomaleji než na povrchu. Zbaveni jakékoliv pomoci zvenčí, musí jít hlouběji do jeskyně, což vede k objevu jednoho z nejzajímavějších tajemství minulosti. (LIVINGDEAD)

Ryuuhei

Ze začátku jsem si říkal, na jakou hovadinu jsem se to zase rozhodl kouknout. Skupina lidí se rozhodne jít po stopách zmizelého profesora, ale tak nějak zjistí, že se dostala do podivné, časové pasti. A... v tomto duchu se nese celý film. Věčně se pobíhá po jeskyni sem a tam, utíká před divnými, kanibalskými divochy, a neustále jen blbě kecá o tom, co by se mělo a nemělo udělat, ale doopravdy koná se až po náležitém vřeštění a dalším zbytečném zdržování. Téměř všechny postavy jsou otravné a po celou dobu mi svým idiotským chováním neskutečně lezly na nervy. Týpek se dostane na povrch, auta jsou evidentně zarostlá, ale stejně se jedno z nich snaží nastartovat a huláká na celé kolo. Týpka se taky dostane na povrch, ale že by ji rozhodila vůbec ta blížící se písečná bouře viditelná na kilometry, to ne. A ty záznamy z kamery? Jistě, z půlhodinového záznamu je bezdůvodně pár minut. Přímo geniální dílo! Což o to, celý námět je v podstatě napínavý a člověk od půlky očekává, jak tohle dopadne (zatímco tu první ani nevěděl, co má od takového výplachu očekávat), ale celé je to tak protahované, otravné a komorní, že to ani zajímavé finále nezachraňuje. 62 %? ČSFD se opět pomátlo - jako vážně, tohle je podle vás úžasný, chytrý, skvěle zpracovaný snímek? Asi je čas se ve štítku „cestování časem“ poohlédnout po něčem reálně dobrém. Tohle je leda takový lepší exkrement, který si dopřejete namísto rýpání se z nudy v rektálu. ()

viperDavid

Slušný nápad a až na to, že to bylo béčkové, tak to vůbec navdilo. Rozhodně vybrali nádherné herečky a to stačí :) jo no jsem chlap ()

noriaki

V žánru filmů se zmatkujícíma a nepravděpodobně krásnýma pubreťákama je to super. V žánru inteligentních sci-fi zase tolik ne. Přesto mi na Time Trap vadila jen jedna věc. Konkrétně záporáci, bez nichž by se zápletka úplně obešla, a bez nichž se koneckonců obešla i realita. Takže za mě dobré, ale místo béčkových naháněček bych uvítal přemýšlivější pasáže. ()

bizz_mjc

I když nízkorozpočťák, vlastně docela inteligentní scífko, byť nápad s tajmzónou (pramenem) je pořádnej úlet a zásadní myšlenka také chybí. Minimálně zde ale autoři ukázali potenciál. ()

Sany33

Celkom dobré scifi za relatívne nízky rozpočet. Práve na to aký bol nízky rozpočet sa celkom dobre pozeralo na vizuálnu stránku celého filmu. Dej už trocha pokulhával ale na druhej strane ho posúvalo dopredu herecké obsadenie kde hlavne ženské osadenstvo stále celkom za to. Finále bolo trocha očakávateľné ale ako kratochvíľa film funguje výborne a ako aj v minulosti ak človek nemá veľké očakávania dostane sa mu dobrého zážitku. Ak však očakávate niečo čo ste nikdy nevideli alebo niečo čo bude mať hĺbku tak na tento film rovno zabudnite. 70% ()

BMAJTZ

Nápad je to dobrý, provedení už ani ne. Logických děr je tam taky spousta. A ropočet ten byl držen vyloženě na minimu. Jinak ano myšlenka zabaví, ale dalo by se z toho vyždímat mnohem lepší scifi. ()

iXtr3m3

Na moje prekvapenie slušný kúsok, len škoda, že skončil v tom najlepšom. Ale to je údel týchto low-cost záležitostí. Dobré spracovanie, badať určité prvky z Time Machine, čo potešilo. ()

Lukoboss

Jestli jste někdy chtěli zkusit LSD, už nemusíte, stačí se podívat na tenhle počin. Chvílema jsem fakt nestačil zírat, co se to přede mnou děje, jaký asi byly asociace tvůrců a co všechna se dá zkombinovat dohromady. Musím uznat, že nápadů (a zajímavých) je tam fakt hodně, myšlenka zajímavá, trošku horší je to se zpracováním. Chtělo by to asi větší rozpočet a zkušenýho režiséra, pak si troufám říct, že by to mohla být dost slušná podívaná. O úplným závěru filmu ani nemluvím, to je průser. Začátek filmu je slabší, dost narychlo se seznámíme s pubertální partičkou, bloncky jsou pěkný (a klasika, musí mít na sobě upnutý tílečka), ale to je tak všechno, herecky taky není o co stát. Mám z toho rozporuplný pocity a nějak si říkám, že i ty 3* jsou s odřenýma ušima. ()

Hanys_

Malé scífko, které není úplně tak špatné, ale je pravda, že ten nápad se tady nepodařilo úplně prodat. Navíc to fakt stojí jen na cca 5 hercích, takže pokud jsou to dřeva (což tady jsou), tak je hotovo. ()

Disease

Sice ne moc originální a spíš tak nějak pro děti a mládež, ale povedlo se udržet pozornost po celou stopáž. ()

Trash

Nápad fajn, ovšem scénář, který udělal ze všech postav bandu retardů – ten to zabil. A "herci" tomu všemu většinou bohužel taky zrovna nepomohli... ()

ArthasKarfa

Nevím proč ale ty hlavní hrdinové mě tam od začátku všichni hrozně rozčilovali, jinak by to byl docela zajímavý futuristický akční film, ale nominovat na studium paleontologie dvě blondýna a jedno hezouna, je prostě podle mě filmová sebevražda, kdy si každý divák řekne "No jasně".Škoda, pointa i celá zápletka je výborně vymyšlená, jen ty postavy byly podle mě nešťastně zvolené. Konec překvapí! ()

bobstock

Zajímavý nápad s časovou dírou v zemi, bohužel s né moc dobrou výpravou a zbytečně a hloupě ukecanými herci v laciném kabátku. 25% ()

jacksax

Hodně amatérský začátek a hodně uspěchaný konec to úplně nepotopily, takže i když se to spíš chová jako něco na způsob dílu Krajních mezí, šlo to. Slušnou výhodou je, že si to nehraje na přechytřelý blockbuster. ()

majec4

Davno ma nepotesil nejaky lacacik tak, ako toto nenapadne Sci-Fi. Super pocit z filmu mi zobrali len tie obcasne teengerske kecy o niecom, co je poslednych 5 minut kazdemu jasne. Inak to bola prijemna oddychovka, ktora vdaka super napadu nenudi. Vacsina filmu sa odohrava v jaskyni, co by mozno mohlo odradit, ale tu sa bat nemusite. Bavilo ma to hlavne kvoli stopazi, kedze za tych 85 minut som sa fakt ani raz nepristihol, ze by som nieco potreboval hejtovat. Postavy sympaticke, dej vysvetleny celkom obstojne, efekty sice slabsie, ale oci ma neboleli. Kvitujem dlzku, no na konci mi predsa len trosku vadilo, ze to bolo take na rychlo. Takze davam solidne 4* s vedomim, ze tento film si urcite zapamatam na dlhsie. ()

Dlubal David

Začíná to jako tuctová a předpokládaně nudná teenage vykopávka, kdy se parta amerických všeználků, kteří se ničeho nebojí a klidně vlezou do neznámé černé díry, vypraví hledat ztraceného profesora... Ale to, co se zprvu tváří jako další omýlačka na téma: ztraceni v čase, tak se posléze ukáže jako docela dost dobře promyšlená a propletená záležitost, u které jsem byl 3krát mile překvapen vývojem situace a gradací děje. ■ Před zhlédnutím jsem si nečetl žádnou anotaci k tomuto filmu a udělal jsem jedině dobře. Děj mě doslova vtáhnul a chvílemi i pohltil. To napětí, kdy nevíte, jak to vlastně dopadne a jestli ty náznaky během celého filmu, byly tím, čím si člověk myslel, že byly, tak to byla prostě a zkrátka paráda a já jsem ten nářez hltal, jak smyslů zbavený... ■ V prvních minutách jsem se mírně řečeno obával, že tu budeme mít další z vyčpělých variací na téma: Cesta do středu Země. Naštěstí se tak nestalo. Dostal jsem vrchovatou porci zábavy a dobrodružství... ■ Bylo tam několik scén, které mi připomněly jiné filmy, například dvě scény, u kterých se mi ihned vybavil Interstellar. [SPOILER] Když Cara vyšplhala na povrch a tam nebyla žádná zeleň, nic živého, všude jenom skály, písek a prach a pak se vrátila zpět do jeskyně a ta přibližně půlhoďka, co se přidušovala v nedýchatelné atmosféře na povrchu připomínající měsíční krajinu, tak pro její kámoše dole trvala cirka pět sekund. [/SPOILER] ■ A že jsou ve filmu mouchy? No a co? Malé nelogičnosti? Těch máte v žánru sci-fi bambilion. Tady jich taky pár je, ale já jsem se náramně bavil a ani na okamžik se nenudil. ■ Mám rád akční sci-fi béčka, céčka a déčka a leckdy mě nadchnou víc, než kdejaké áčkové záležitosti s rozpočtem 150 miliónů dolarů. Tohle je přesně ten případ. ■ Jestliže se potkají: správná konstelace nebeských těles, mírná erupce na Slunci, ta správná nálada, nízký stupeň únavy, chuť po fantaskním dobrodružství, krásný překlad do češtiny, zajímavá zápletka, vychlacená voda s citrónem, nová sluchátka téže značky, téhož druhu a té stejné řady, kterou člověk k maximální spokojenosti používá již dva roky, optimální nastavení obrazu a zvuku, nikým a ničím nerušená projekce, kvalitní médium, žádná bolest očí, nehlad, volný den, tak to ani jinak, než plným hodnocením nemůže skončit... ◢ ■ ◣ (R) [90/100] ■ (K) [90/100] ■ (V) [70/100] ■ (♫) [77/100] ■ (E) IO (2019) ● 400 Days (2015) ● Interstellar (2014) ● Journey to the Center of the Earth 3D (2008) ● Red Planet (2000) ● The Lost World (1999 - 2002) ● Moon (2009) ● The Cave (2005) ● Approaching the Unknown (2016) ■ (Č) 1 ■ (P) [Leden 2019] [1080p] ϿϾ [PZ-cz] [95/100] ■ (CSFD) MickeyStuma(C) [95/100] ()