Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (Cinemart)

Drozdo57

Hodinu dvadsať som čumel s otvorenou pusou a zatajeným dychom na telku a neveril, že v dnešnej dobe niekto natočil takýto inteligentný, pútavý, kinematograficky kvalitný film. Hodinu dvadsať som sa modlil aby sa táto fantastická jazda nedosrala nejakým debilným, pseudointelektuálnym alebo artovým koncom. Moje obavy sa naplnili a keďže nie som fanúšik dubstepu a halucunogénne tripy ma nikdy neoslovovali, po konci filmu som televízor vypínal znechutene. Prvé 2/3 tohto filmu sú ale veľmi nadpriemene solídne, atmosféra je ako hrachová polievka a určite ich môžem odporúčiť každému náročnému fanúšikovi. Jedna poznámka ale: až budete nabudúce posielať 5 ženských do neznámeho prostredia, odkiaľ sa zatiaľ nevrátili ani vojaci zo špeciálnych jednotiek, aspoň základný výcvik by sa im určite zišiel. ()

bigjames

Líbil se mi nápad s tajemnou září, ve které existuje jiný svět a celkem spokojený jsem i s obsazením. To je ale dost málo. Samotná realizace značně pokulhává, z takového námětu se zkrátka mělo vytěžit mnohem víc. ()

Parabot

Po shlédnutí trailerů jsem nechápal, proč tento film nejde do kin. Nyní se rozhodnutí nedivím. Otázka, jak by na velkém plátně vynikl svébytný vizuál. Alex Garland chtěl údajně natočit chytré, inteligentní science fiction. Zůstal ale někde na půli cesty. Sebedestrukce člověka, potažmo celého lidstva, jako nosný motiv filmu, není příliš vytěžena. Hlouběji k ní odkazuje pouze jeden monolog a charakter hlavních ženských hrdinek. Ve finále, které je poměrně zajímavě zpracované, si Garland nekonzistentně odskakuje k úplně jinému tématu. Samozřejmě by se dala vykonstruovat nějaká metafora, dávajíci smysl. Třeba o ztrátě čistoty, nevinnosti, následné cestě slzavým údolím plným klasických archetypů, a katarzi v podobě nalezení zrcadla sama sebe, která jde ruku v ruce s nezbytným koncem, jež je také začátkem něčeho jiného. ...mno. Super! ___Výsledek filmu je zkrátka rozpačitý. Na druhou stranu, pořád jde o docela originální film. Nedá se říct, že je úplně zbytečným odpadem. Průměr. ()

jkpj22

Těžko komentovat tento snímek, který je někde mezi survival scifi filmem s prvky hororu a někde mezi filosofickou samohoňkou. Dohromady to ale funguje a na Natalii Portmanovou se dobře dívá. Jako obvykle, ehm dokonce má i milostnou scénu (jupí!). Tři hvězdy. ()

spoock

Dilko blizke svojim pojetim 2001 vesmirne odysee. Rozhodne by nikdo nemel delat usudky dle hodnoceni, ale kouknout na to a udelat si nazor sam. Velice zajimave uchopene scifi. ()

djbarrel

Hodně dobré sci-fi. Jo pár detailů se mi nelíbilo, to je fakt. Na mě to bylo trochu moc feministické a bylo tam i pár logických chyb, ale film měl skvělou atmosféru a velmi dobrý vizuál. Zprvu jsem si myslel, že je to takový spíš odfláklý, když jsme viděl ty mýdlový bublinky, ale opak byl pravdou. I když to monstrum (zmutovaný medvěd, nebo co to bylo) trochu odfláklý bylo, ale to už bych chtěl asi moc. Příjemné atmosférické sci-fi. 80% ()

luciekout

Vcelku zábavný film ve stylu Stalkera, akorát s nelogicky jednajícími bábovkami ve zmutované džungli. Konec předvídatelný, ale i tak prima atmosférická jednohubka na noc ()

J.Mayen

Vyborny, svizny, letosni muj prvni fullhouse, uzasny hudebni pozadi, konec byl celkem previdatelny, ale celkovy dojem z filmu nepokazil, rad se jeste jednou podivam, bravo. ()

Brock

Solidní, surový bubu biják s nadějným námětem, kterej sráží jenom tupoidní scénář a ta banda divnoženskejch k ničemu... (hlavní hrdinku nepočítaje, ta si jediná vždy ví rady a tak to má bejt :D ) ()

dudo24

Čakal som sci-fi ale toto bolo také psycho, že som bol celkom v strese pri pozeraní. V klasickom horore, človek vie s čím môže počítať ale toto bol iný level. Porovnal by som to ku Krajine Zázrakov skríženej s Upside Down na hororový žáner. Minimálny príbeh, žiadne odpovede na otázky ale zase až tak to nevadilo. Malo to svoju sofistikovanú myšlienku a riešila sa tam okrajovo aj nejaká psychológia a filozofia. Čo mi vadilo bolo, že sa postavy vôbec nesprávali strategicky. Na to, že v tom mieste nebola žiadna istota ničoho, riešili veci moc ležérne. Ja som sa vcelku bavil, až na ten stres. To fakt nemusím. Neskutočne rád som za Natalie v hlavnej úlohe. ()

valentaj

Příjemný výlet v ženském doprovodu, který nepokazily ani logické chyby ve scénáři. Zajímavý a zábavný film. ()

Diskomuz

Celkem pohodový sci-fi s nádechem horroru. Exteriéry i interiéry vypadaly skvěle, ale s těmi post-proces efekty to trochu podělali :D Asi si na to najali studenty zaučujícími se v After effects...Příběhově dobré (na horor super). ()

srolyma

Feministická sci-fi. Tady o chlapa prostě nezavadíte. Výzkumný oddíl zkoumající mimozemskou entitu je totiž výhradně ženský. Asi jako že chlapi selhali, tak si toho emzáka vezmeme na paškál my, paní tvorstva. Chlap je tam jenom jeden a jak se posléze ukáže, ani to vlastně není tak úplně chlap. ()

x_ander

Poctivý mindfuck. A to já rád. Annihilation je především o atmosféře a tu zvládá na jedničku. Je pravda, že v polovině filmu se tak nějak ztrácí tempo, ale naprosto dokonalá scéna s prasomedvědem mě tak rozhodila, že jsem až do finále nedutal. A Natálka se výborná. ()

vodkasesemte

"Musím říct, že takhle nepříjemně, hypnotizovaně, vyděšeně se cítím u filmu velmi zřídka, ale Garland je zrovna z těch, kdo tyhle pocity dokáže vyvolat." Dyt tam jen šukaj. "myslím, že je tento film ve skutečnosti zcela o této nemoci" Každej tam vidí něco jiného. My pokročilí víme, že všechny poslední filmy se točí na jediné téma. Návrat padlých. A jejich nový řád. Jejich život. Mutace s tím uzce souvisí. Todle se stane se světem, když jej opustí Buh. Máte se na co těšit, milí přátelé. ================= We have many theories, few facts - Like God made a mistake (weird moon in the daylight) - God doesnt make MISTAKES, somewhat key to the whole being a god thing - It meant the cell doesnt grow old, it becomes immortal. Keeps dividing, doesnt die - They say aging is a natural process, but its actually a FAULT in our genes - Foliage green, miluju - They are all so different, but they are growing from the same branch structure - Hrozně zajímavej námět (asi si přečtu knížku) - You cant crossbreed between different species - Corruptions of form. Echoes (krásný tetování) - Dreamlike. Nightmarish. Sometimes it was beautiful - Shes tried to kill herself? No, I think the OPPOSITE, trying to feel alive - We are all damaged goods here - Malignant, like tumors - Tak jesli tomu dobře rozumim, tak prasata na západě nepovažují islám za náboženství míru, ale za zosobnění čirého zla – a Alláh je Satan - To je výbornej nápad, rozřezat mu břicho, když dukazy mutace leží všude kolem - Hele, oni vážně mají mapu. Zásoby si tam ale nepřipravili - You are confusing suicide with self-destruction, podívejme se! A vy si pletete mír s klidem, když ne svoje příbuzný se zvířaty – vy prasata budete zlikvidovaný, dvív nebo později, proč to nechápete? - Almost none of us commit suicide and almost all of us self-destruct. In some way, in some part of our lives. Drink, smoke, happy marriage - Isnt self-destruction coded into us? Programmed into each cell? - Through the fence? Its ripped open like a fuckin zipper - Ta je hustá s tou bouchačkou. Normálně bych se od ní nechal zastřelit - Medvěd, a nebyl vidět v tom trávníku. Co doprdele dělaj medvědi na Floridě, připlavali po ledovci? - V takovým případě je fakt nejlepší nechat mu jednu kořist, aby s ní v klidu odešel. Problém je, že se vrátí - Kam asi šel s ní, ty pýčo? Asi k tý díře! Ten medvěd je chytřejší, než vy všechny dohromady - Dyt si chtěla dovnitř, před šesti dny, tak… - Safer going forward - Dva jsou jeden, jeden neznamená nic - Tak mi něco říká, že se v tomhle překrásném novím světě brzy ocitneme (fantasy, draci ap) - Vy dementi si myslíte, že to není možný, cha. Naprosto jednoduše. Od 2016 věřím, že draci nebyli jen v pohádkách - Hele, to mě už taky napadlo, že by se z tebe stala kytka a měl bys dostatek výživy - That doesnt make any sense (smaozřejmě, že ne, to je chaos) - Je to dobře šílený, něco jako moje sny - Light waves arnt blocked, they are refracted - They are scrambled - Hox gene. They are the genes that define the body plan, thy physical structure - And the plants have the human body plan - The Shimmer is a prism, but it refracts everything (cože) - This was a mistake - Není nad to vzít do skupiny psychopata - To je dobrej magor! - Ona je v tom, se v to proměnila? Čím dál lepší! - Tvl film, kterej něčím překvapil! - Tak po tom dnešním Alien Predátorovi je to příjemná náplast - Ty kráso, tak to nemělo chybu! - Ty pýčo, tak to bylo do-ko-na-lý! - Hm a je to! - A to jsme teprve ve druhý třetině! - I think as she was dying part of her mind became part of the creature that was killing her - Aha, ona s tím nebojuje, tak rychleji splývá - No jasně, co když to zasáhne do vody, jak vytvoříte perimetr? - Taková Zona - Its the last phase. Vanished into havoc (boží dopuštění). Unfathomable mind and now beacon - Todle je vážne strašidelný - Its not like us. Its unlike us - It will grow until it encompasses everything (vážně v tom nevidíte návaznost na Zjevení – dábel nás přišel svést od víry) - Our minds and bodies will be fragmented into their smallest parts until not one part remains - Annihilation - Loveparade - Tomu konci nerozumím - Umělá inteligence, která se učí? - Hele, hele, ona ji navede nad tu díru. Myslel jsem, že zpomalí a otevře jí ty zasraný dveře - Pořád bojovej mod - No shit - To je skvělý, ted celá planeta shoří - Peklo na zemi. Ten nádhernej svět se rozpadne - It came here for a reason - It was mutating our environment, it was destroying everything - It wasnt destroying. It was changing everything - It was making something NEW - Verbal se muže jít se svým – děj bez hlubšího sdělení, vycpat. Proč by to potom tak komentovali. Mohl zazvonit konec a pohádky byl konec - Making what? - I dont know (ona, když se na ni lépe podíváte, je změněná – ostatně stejně jako další celebrity) - Evrything is ASH (phoenix vstane z popela) - Sleduj: If what you encountered was once alive (středověk, dávnověk, víra, svět divu a zázraku) it seems its now dead (nikdo nevěří v Boha, ani Satana) - To tetování tam hraje duležitou ulohu, ačkoli – a právě proto – se o něm téměř nemluví - Osm, forever, věčný cyklus, hybatel - Novej Adam a Eva - Kane a Lena - Fakt že jo () (méně) (více)

a0001

"Romantický", feministický, scifi film. Štyri ženy idú do magického lesa, už som čakal jednorožce, rúžových hrochov, jasmínové korytnačky, zelenkavých sloníkov s minimálne dvomi chobotmi, hadíkov s dvomi nožičkami a živé vibrátory. Desivé to je asi ako hemoroid skrížený s lubrikačným gélom. ()

Knightey

Tak nejak me tento film ve mne vyvolava vselijake pocity. Zaclo to docela slibne ale ten konec je totalne ujety... Chapu ze si radeji filmari nechavaji otevrene vratka na pokracovani ale spis to, jakto bylo provedene. Dle meho hodne nedomyslene. Byt lepsi konec, tak to mohlo dopadnout s hodnocenim mnohem lepe. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt