Anihilace

• Velká Británie Annihilation (více)

Na Zemi se objevil nový, neznámý ekosystém. Každý, kdo se ho rozhodl prozkoumat, v něm nenávratně zmizí. Až na manžela mladé bioložky, která se teď vydává v jeho stopách, aby pochopila, proč se tak změnil. (CinemArt)

Duffson

Dal bych 3,5 ale jelikoz to nelze a podobnych filmu nyni neni mnoho tak davam 4. Skoda, ze nevyuzili vic toho potencialu a konec bych si take predstavoval zajimavejsi..ale jinak zabava ()

FisakCZ

Asi jsem nebyl úplně cílovka. Jelikož na to jak to dobře začalo a bylo vysvětleno, jsem se na konci trochu ztratil. Kdyby mi to na samém závěru nevysvětlili slovem mimozemšťan, tak bych se nechytl už vůbec. Herecky to není špatný, Portman jsem to i věřil. Co je dobře udělané jsou zvířata, sice jich je málo, ale i tak jsou precizní. Viz. scéna v báraku, z toho mi třeba moc dobře nebylo, z těch hlasů. Nevím, jako jednou mi to asi stačilo, a nemyslím si, že si o tom filmu budu někdy s někým povídat. ()

DanP

Pokud máte rádi filmy, v kterých se těšíte na to, až už bude finále, abyste mohli k sobě poskládat všechny střípky, které jste cestou posbírali, tak je toto film pro vás. Navíc je to cesta skrze pestrost a úžasná místa, kde si příroda řekla, že tady to bude bez pravidel. ()

stret

Tuší niekto, prečo mal byť taký problém do tejto oblasti "z ktorej sa nikto nevrátil" poslať trebárs tisíc dronov alebo to prípadne vybombardovať? Prišlo mi to ako by predlohu napísala žena pre ženy. Nudné, problematické, a v druhej polovici značne béčkové. ()

BigJohn02

Zóna, kde všechno mutuje? Nemohl jsem nevzpomenout na bratry Strugacké a jejich Stalkera. Ale zatímco tam se chodilo do zóny pro artefakty, tady se chodí do zóny umřít. A když nezaberou vojenská komanda, pošleme bandu emocionálně rozsypaných buchet. Vizuálně zajímavé, jinak pomalé a zbytečně tříštěné flashbacky. Jinak celkem slušná sci-fi, ani ta J. J. Leigh není tak nesnesitelná jako zamlada. ()

jethrotull odpad!

Klasicke sci-fi poslednych rokov.Ludstvo zachranuju Ti najvacsie tupela ake tu ziju.Vojaci to nezvladaju,tak tam posleme 5 zenskych a dame im M-16 na obranu a pritom len jedina drzala zbran niekedy v ruke.A veru su aj vzdelanostne vybavene,okrem dvoch su to malducke sotva dostodovane devusky co maju riesit neznamu rovnicu. Tu uz som sa smiechu nezdrazal. A ten debilny a primitivny zaver to uz bol vrchol idiotizmu.Nechapem tie uzasne hodnotenia,Ti ludia asi ziju v inom svete ako my co pouzivame mozog. Ale ako sa hovori,milion ludi,milion chuti. Pre mna totalny odpad a magorina roka. ()

wollfy

Není to Sci-fi je to psychologcké drama se scifi pozadím. Sledujeme tři časové roviny. Jedna se odehrává v Avatar světě, druhá v laboratoři, kde vypráví co se tam dělo jedinná přeživší a pak jsou zde vzpomínky. Natalie hraje to co vždy, má jen jednu polohu. Kdo je ovšem skvělýje Oscar Isaak těžko věřit že to je ten prdlej pilot z nových SW nebo ten arogantní miliardář z Ex-machina ano dělal to stejný režisér. Tempo pomalé takže to není pro každého. Pointa není. Film je správně diverzitní, máme zde asiatku, černošku, bělošku straší ženy mladší ženy. Ano ženy. dnes je to tak, že kde neuspějí špičkový vojáci tam uspěje parta holek bez výcviku co drží pušku jako lopatu. Scéna s medvědem super. Ale ke konci se to už dost vleče a závěr je asi otevírákem pro druhý díl. JAko dobrý ale jednou stačilo. ()

opatstviolov

Ze začátku normální mysteriózní film, veprostřed sci-fi horor a na konci totální mindfuck. Ale právě ten bizarní konec byla nejlepší část celého filmu. 7/10 ()

Dana.Mikulda

Velmi zvláštní film. Evokuje ve mne depresivní vnímání, podporována divnou muzikou. Díky hororovým scénám, bych film hodnotila jako béčkový horor.  Scéna v majáku je ale velmi silná. Proto hodnotím kladně. ()

peproch

Annihilace má jistě některá slabá místa, áaaaale.... Annihilace není pouze technicistnim názvem toho mimozemského, co si pomaličku pomalinku osvojuje kousíček pevniny, ale i procesem, kde se lidská touha se překročit projevuje v sebe-destrukci. Kdo je pokousany životem, nechť vstoupí do záře a může se divit a poznat a dokonce zmutovat. Byla jsem z filmu velice moc potěšena. Vyprávěný je pomaličku, jen krok za krokem a flešbeky vlastně znamenají totéž co časté výroky postav: nevím. A to není jen to teenagerské nevím, je to absence smyslu a odhodlání zachovat svůj život jeho ztracením když vás vyslýchá zaoveralovany Číňan. ()

Nellaron

Veľkým plusom tohto sci-fi počinu je inovatívne poňatie. Alex Garland si ma získal filmom Ex Machina a s Annihilation úspešne pokračuje. Recenziu píšem až po roku, čo som film videl a napriek tomu ho mám čerstvo v pamäti. Vyčnieva spomedzi ostatných filmov a to svedčí o jeho výnimočnosti. Ženské komando na čele s Natalie Portman postupne vstupuje do územia zasiahnutého mimozemským ekosystémom, a ja sa pri ich skúmaní cítim rovnako omamne a fascinujúco, ako keby som tam s nimi bol. Výborne zachytená atmosféra. ()

PST1

hodně dobrý a k zamyšlení. Že by zrození dalších reptiliánů? nebo Plejáďani ? Muzika za 5 hv. zpracování za 4hv. Natálie jako vždy za 5. ()

pekkanik

Ťažko sa to hodnotí. Z mužského (vlastne vojenského) pohľadu je nezmysel posielať päť - povedzme to slušne - duševne nevyrovnaných žien, aby zistili, čo spústa namakaných chlapov pred nimi nezistili. Až keď som film dopozeral, došlo mi, že tu nejde o akčné scény - tých je tu málo, navyše s mizernou grafikou, dokonca nejde ani o ten "šokujúci" záver, ktorý som už videl inde. Toto je psychologická dráma o žene (ale tie patetické kecy: "Som mu to dlžná" si mohli odpustiť). Balansujeme tu na hrane sebectva a sebaobetovania. Milo ma prekvapili exteriéry. Takto nejako som si to predstavoval u Strugackích (Stalker). Pár odkazov na Aliena, Blair Witch a zrejme aj ďalšie pobavilo, ale vlastne to len odvádzalo pozornosť. Ešte nikdy som tak necítil smútok, bolesť, beznádej a výčitky. Váhal som medzi tromi a štyrmi (dosť zvláštni herci okrem Natalie), nakoniec štyri, Garland zrejme trochu pozná baby. ()

Co nového chystá Alex Garland?

Co nového chystá Alex Garland?

24.01.2022

Režisér Ex Machiny si vybral další projekt