• Irsko

Hudební / Romantický / Komedie / Drama

Irsko / Velká Británie / USA, 2016, 106 min

Kolik kapel asi vzniklo kvůli jediné konkrétní ženské? Myslím, že bychom se nedopočítali. Takže jakkoli střeleně vypadá úvod tohoto retro hudebního filmu, rozhodně proti tomu v zásadě nic nemám. Irsko v 80. letech byla země, kde happyend znamenalo odsud utéci. A do této doby zasadil John Carney příběh mladého šikanovaného outsidera, ve kterém zužitkoval jak svůj cit pro hudbu, tak momentální retro nálady a pomrkávání po tom, jak vypadala hudební scéna v 80. letech. Carneymu tyhle nízkorozpočtové filmy jdou skvěle, tak mu radši nedávejte moc peněz ani herecké hvězdy. Za mne o parník lepší než vychvalovaný La La Land.(30.3.2017)

Skvelá vec toto! A to som si pustil len tak, na prestriedanie, že už som dlho nevidel žiadny muzikál. Ale toto ma fakt dostalo! Páčilo sa mi prostredie cirkevnej školy 80tych rokov, aj skvelé postavy členov kapely a samozrejme celý ten dej, ktorý mal veľmi ďaleko od klišoidného amerického idealizmu. Práveže to často pôsobilo skôr komicky amatérsky ako za každú cenu chceli iniciovať kapelu. Navyše to malo aj svoj parádny dôvtip, ktorého je už v poslednej dobe vo filmoch ako šafránu. No a Lucy Boynton ako femme fatale, ktorá celý dej filmu o rock´n´roll band odštartovala - tak to je naozaj kus sympatickej ženy. Nemôžem inak ako 5*! Konečne niečo poriadne, už dlho sa mi nestalo, žeby nejaký z tých nových muzikálov takto bavil (a zároveň aj pobavil). A aby som nezabudol - parádny soundtrack!(24.7.2016)

Perfektni retro vyprava, ktera vas privede do Irska osmdesatych let minuleho stoleti. Film vypravi jednoduchy pribeh o jedne kapele a jedne lasce na stredni skole. Zpracovani a jiz vyse zminena vyprava je bezchybna, hudba produkovana "SingStreety" me moc nebrala... Sympaticke postavy a po herecke strance taky na vysoke urovni. Nevim, zda film zabere na dnesni teenagery, ale cca ctyricatnici si film uziji!(6.8.2016)

Hezký muzikál, kterému se skvěle podařilo zachytit jednu dobu, kdy Irsko je zde prezentováno se svými problémy, i když nijak komplexně, především se ale jedná o dobrý hudební film. Hudba vás zde dovede dostat. Co se ale týká dějové linky, tak ta mě prostě ohromit nedokázala, přišla mi až příliš ohraná.(18.7.2016)

Těžko se věří tomu, že se nejedná o žádný životopisný film, protože je to tak natočené, ale jsem si jistá, že nějakou inspiraci režisér a tvůrci filmu v hudebních skupinách našli. Všechny hudební skupiny přece začínali podobně, že? Příběh krásně šlapal od začátku do konce, bavila jsem se, skvělá hudba, super nápad. Hlavní postava mi byla velmi sympatická, stejně tak i Raphina. A konec se mi zdál vážně snový.(8.4.2017)

• - Ve filmu je několikrát zmiňován snímek Návrat do budoucnosti (1985). Tento snímek však v Irsku promítali až v prosinci 1985 a film se odehrává v průběhu roku 1985. To znamená, že film nemohla vidět žádná z postav, ačkoliv ho Conor (Ferdia Walsh-Peelo) zmiňuje. (Fugas.cz)

• - Timeline: V únoru 2014 byl ohlášen nový film Johna Carneyho podle vlastního, zčásti autobiografického scénáře. V červenci režisér ohlásil, že chce do filmu obsadit neznámé tváře. V květnu zakoupila práva na kinodistribuci ve Spojených státech společnost Weinstein Company za 3 miliony dolarů. Natáčet se začalo v září v Dublinu. Poslední klapka padla 25. října. Světovou premiéru si film odbyl 24. ledna 2016 na filmovém festivalu Sundance. Do kin se snímek podíval 17. března. (Hal_Moore)

• - Převážnou většinu hudby skupiny Sing Street složil skladatel a producent Gary Clark, který je i frontmanem skupiny Danny Wilson. (Posheidon)