Sing Street (festivalový název)

• Irsko

Sing Street

Sing Street

Hudební / Romantický / Komedie / Drama

Irsko / Velká Británie / USA, 2016, 106 min

Další generační výpověď, která jede (víceméně) na popových baladách a playbacku. Ještě k tomu vypráví o lásce k holce, která che být modelkou a hlavního hrdinu zaujala svojí krásou. Kdyby to aspoň nepředstíralo, že na pozadí stojí téma toho, jak strašně důležitý je dotáhnout rebelii vůči autoritám do zdárnýho konce.(10.8.2017)

Těžko se věří tomu, že se nejedná o žádný životopisný film, protože je to tak natočené, ale jsem si jistá, že nějakou inspiraci režisér a tvůrci filmu v hudebních skupinách našli. Všechny hudební skupiny přece začínali podobně, že? Příběh krásně šlapal od začátku do konce, bavila jsem se, skvělá hudba, super nápad. Hlavní postava mi byla velmi sympatická, stejně tak i Raphina. A konec se mi zdál vážně snový.(8.4.2017)

Na prvním místě musím vychválit velmi povedené, chytlavé písničky, které perfektně nostalgicky zapadají do poloviny 80. let a stylu britských legend (Duran Duran, The Cure aj.). Myslím ty původní, složené pro film, avšak potěší každá na moment znějící klasika. Díky nim jednoduchý, téměř bezmráčkový příběh školní dublinské kapely - i trošku komplikovanější první pubertální lásky a konečného úniku z neperspektivních, šedých životních vyhlídek - bez námahy obhajuje pevnou 4. hvězdu, přestože ve vážnějších (nejen sociálních) podtónech víceméně povrchně tápe (kluk nemá na druhé - černé - boty, ovšem barvitých kostýmů a líčení podle svých idolů vystřídá přehršel).(17.3.2017)

Feel good movie, v ktorom sa všetko vyvíja ako má, podvedome tým pádom ním trochu pohŕdam(e), ale zároveň je príjemne návýkový. Weinsteinovci sa producentsky absolútne nepresadili, čo je konkrétne pri tomto počine škoda, najmä ak sa celá awards season točila okolo Trá-Lá-Landu. Jednoznačný súkromný Oscar za kostýmy. GO NOW!(26.3.2017)

Perfektni retro vyprava, ktera vas privede do Irska osmdesatych let minuleho stoleti. Film vypravi jednoduchy pribeh o jedne kapele a jedne lasce na stredni skole. Zpracovani a jiz vyse zminena vyprava je bezchybna, hudba produkovana "SingStreety" me moc nebrala... Sympaticke postavy a po herecke strance taky na vysoke urovni. Nevim, zda film zabere na dnesni teenagery, ale cca ctyricatnici si film uziji!(6.8.2016)

• - Otec a strýcové Ferdia Walsh-Peela (představitel hlavní role) chodili na skutečnou školu Synge Street Christian Brothers School. (Hal_Moore)

• - Mark McKenna hraje Eamona, který ve filmu zvládá hru na několik hudebních nástrojů, protože jeho otec je muzikant. Mark McKenna má ve skutečném životě otce, který je muzikant a  jmenuje se Eamon. (Fugas.cz)

• - Představitelka Raphiny Lucy Boynton byla pro roli šestnáctileté dívky po castingu nejprve odmítnuta jako příliš stará (v době natáčení jí bylo 21 let), následně jí ale ze studia znovu zavolali a dostala ještě jednu šanci. Podruhé dostala instrukce, že musí vypadat mladší. Lucy Boynton o roli hodně stála a nakonec napodruhé uspěla. (Dont)