• Nový Zéland

• Austrálie

Hudební / Romantický / Komedie / Drama

Irsko / Velká Británie / USA, 2016, 106 min

Přesně ten typ feel-good snímku u kterého si přejete, aby nikdy neskončil. Dlouho jsem neviděl tolik úžasné atmosféry, naprosto neuvěřitelného soundtracku a výborné režie, díky které jsou charaktery tak bravurně vykresleny. Nemám výhrad, ani na chvilku jsem se nepřestal bavit, prostředí Dublinu 80.let je dechberoucí a působí velmi realistickým dojmem, stejně jako všichni mladí hrdinové tohoto energického snímku. Čirá radost, jeden z filmů, který si kdykoli pustím zas a znovu. "I'm so happy sad." 9/10(26.1.2017)

Film je chvílemi romantickou komedií o chlapci snažící se získat starší dívku, chvílemi rodinným dramatem o mezilidských vztazích, zmařených ideálech a bratrské lásce, ovšem čím je snímek celou dobu je hudební výběr parádních 80.let. Irská škola jako prostředí pro vznik pop-futuristické kapely ve které se dají dohromady tragédi ročníku působí velmi dobře. Škoda jen, že snímek nepůsobí právě tím uceleným dojmem a nevyvaruje se mnohdy až kýčových scén...(19.9.2016)

Co na tom, že se o osmdesátkách škodolibě mluví jako o období nevkusu, a většinou oprávněně, pořád je to mé mládí, a to se počítá. Některé zákonitosti jsou navíc univerzální – kapela se vždy zakládá kvůli holkám a nejdůležitější je vždy její název a "imidž“ muzikantů. To ostatní se pořeší časem. A Phila Collinse fakt nesnáším.(26.3.2017)

Skvelá vec toto! A to som si pustil len tak, na prestriedanie, že už som dlho nevidel žiadny muzikál. Ale toto ma fakt dostalo! Páčilo sa mi prostredie cirkevnej školy 80tych rokov, aj skvelé postavy členov kapely a samozrejme celý ten dej, ktorý mal veľmi ďaleko od klišoidného amerického idealizmu. Práveže to často pôsobilo skôr komicky amatérsky ako za každú cenu chceli iniciovať kapelu. Navyše to malo aj svoj parádny dôvtip, ktorého je už v poslednej dobe vo filmoch ako šafránu. No a Lucy Boynton ako femme fatale, ktorá celý dej filmu o rock´n´roll band odštartovala - tak to je naozaj kus sympatickej ženy. Nemôžem inak ako 5*! Konečne niečo poriadne, už dlho sa mi nestalo, žeby nejaký z tých nových muzikálov takto bavil (a zároveň aj pobavil). A aby som nezabudol - parádny soundtrack!(24.7.2016)

Kolik kapel asi vzniklo kvůli jediné konkrétní ženské? Myslím, že bychom se nedopočítali. Takže jakkoli střeleně vypadá úvod tohoto retro hudebního filmu, rozhodně proti tomu v zásadě nic nemám. Irsko v 80. letech byla země, kde happyend znamenalo odsud utéci. A do této doby zasadil John Carney příběh mladého šikanovaného outsidera, ve kterém zužitkoval jak svůj cit pro hudbu, tak momentální retro nálady a pomrkávání po tom, jak vypadala hudební scéna v 80. letech. Carneymu tyhle nízkorozpočtové filmy jdou skvěle, tak mu radši nedávejte moc peněz ani herecké hvězdy. Za mne o parník lepší než vychvalovaný La La Land.(30.3.2017)

• - Timeline: V únoru 2014 byl ohlášen nový film Johna Carneyho podle vlastního, zčásti autobiografického scénáře. V červenci režisér ohlásil, že chce do filmu obsadit neznámé tváře. V květnu zakoupila práva na kinodistribuci ve Spojených státech společnost Weinstein Company za 3 miliony dolarů. Natáčet se začalo v září v Dublinu. Poslední klapka padla 25. října. Světovou premiéru si film odbyl 24. ledna 2016 na filmovém festivalu Sundance. Do kin se snímek podíval 17. března. (Hal_Moore)

• - Film byl mimo jiné natáčen v stejnojmenné škole Synge Street CBS v Dublinu. (Posheidon)

• - Ve filmu zazní i songy „The Cure“, „A-ha“, „Duran Duran“, „The Clash“, „Hall & Oates“, „Spandau Ballet“ , „M“, „The Jam“, „Motörhead“, „Joe Jackson“, „The Score“, „Hudson Thames“. (Posheidon)