poster

Sing Street (festivalový název)

 • Irsko

  Sing Street

 • Velká Británie

  Sing Street

Hudební / Romantický / Komedie / Drama

Irsko / Velká Británie / USA, 2016, 106 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • filmsim
  *****

  Přesně ten typ feel-good snímku u kterého si přejete, aby nikdy neskončil. Dlouho jsem neviděl tolik úžasné atmosféry, naprosto neuvěřitelného soundtracku a výborné režie, díky které jsou charaktery tak bravurně vykresleny. Nemám výhrad, ani na chvilku jsem se nepřestal bavit, prostředí Dublinu 80.let je dechberoucí a působí velmi realistickým dojmem, stejně jako všichni mladí hrdinové tohoto energického snímku. Čirá radost, jeden z filmů, který si kdykoli pustím zas a znovu. "I'm so happy sad." 9/10(26.1.2017)

 • hroubek
  *****

  Tohle byla hodně pocitová záležitost. Režisér John Carney si mě kdysi získal svým Once a jeho Love Song taky nebyl k zahození. A Sing Street si také drží vysoce nastavenou kvalitativní laťku. Tenhle příběh z 80. let z Irska mě hodně moc sedl. Nejen kvůli muzice, atmosféře, ale hlavně kvůli sympatickým hercům a perfektně zahraným postavám. Carney dokáže z herců vydolovat, tak výborně nenucené výkony, že je radost na to koukat. Navíc umí krásně propojovat hudbu s příběhem a díky tomu je muzika stejně důležitá jako obraz a mnohdy je i doslovnější. Navíc má Carney dost chytrých a zajímavých nápadů, díky kterým je film o dost příjemnější a zábavnější. Ferdia Walsh-Peelo je velmi dobrý a má dost talentu, což několikrát prokáže. I ostatní členové kapely jsou dobří, jen nemají tolik potřebného prostoru. Lucy Boynton je perfektní múza. Naprosto jsem chápal hlavního hrdinu, proč to všechno dělá a upřímně jsem mu přál, aby mu to vyšlo. Nejvíce mě ze všech herců překvapil Jack Reynor, do kterého bych to neřekl, že zvládne až takhle dobře hrát. Film má hodně dobrou atmosféru, a natáčení hudební klipů je lahůdka, a nebo taková snová sekvence je parádně natočená. Dost mě překvapilo, jak moc se filmu daří být dětský(na hranici puberty) a dospělý zároveň, hlavně v těch vážnějších momentech, které fungují. Samotné hodnocení filmu bylo pro mě oříšek, ale nakonec jsem nechal vyhrát pocity a proto plná palba. Sing Street je opravdu moc pěkně natočený film, který vypovídá o tom jaké je to být zamilovaný do muziky nebo do něčeho jiného a do jedné holky, která je vaší múzou. Kdo, zažil pochopí.(25.7.2016)

 • Slarque
  *****

  Kolik kapel asi vzniklo kvůli jediné konkrétní ženské? Myslím, že bychom se nedopočítali. Takže jakkoli střeleně vypadá úvod tohoto retro hudebního filmu, rozhodně proti tomu v zásadě nic nemám. Irsko v 80. letech byla země, kde happyend znamenalo odsud utéci. A do této doby zasadil John Carney příběh mladého šikanovaného outsidera, ve kterém zužitkoval jak svůj cit pro hudbu, tak momentální retro nálady a pomrkávání po tom, jak vypadala hudební scéna v 80. letech. Carneymu tyhle nízkorozpočtové filmy jdou skvěle, tak mu radši nedávejte moc peněz ani herecké hvězdy. Za mne o parník lepší než vychvalovaný La La Land.(30.3.2017)

 • malylada
  *****

  John Carney je prostě borec a nejlepší režisér muzikálních filmů současnosti. Vše se točí kolem mladých outsiderů, zakládající kapele, poznání první lásky. Líbilo se mi, jak jednoduchý příběh může spojit motiv kamarádství na pozadí chudé irské čtvrti, navázání první lásky a to za doprovodu dobré muziky. Film má hloubku, baví po celou dobu a vyvolá emoce i v situacích, kde by to člověk nečekal. Možná závěr mohl být o něco lepší, ale opět skvěle odvedená práce.......9/10(6.12.2016)

 • Aljak
  *****

  Skvelá vec toto! A to som si pustil len tak, na prestriedanie, že už som dlho nevidel žiadny muzikál. Ale toto ma fakt dostalo! Páčilo sa mi prostredie cirkevnej školy 80tych rokov, aj skvelé postavy členov kapely a samozrejme celý ten dej, ktorý mal veľmi ďaleko od klišoidného amerického idealizmu. Práveže to často pôsobilo skôr komicky amatérsky ako za každú cenu chceli iniciovať kapelu. Navyše to malo aj svoj parádny dôvtip, ktorého je už v poslednej dobe vo filmoch ako šafránu. No a Lucy Boynton ako femme fatale, ktorá celý dej filmu o rock´n´roll band odštartovala - tak to je naozaj kus sympatickej ženy. Nemôžem inak ako 5*! Konečne niečo poriadne, už dlho sa mi nestalo, žeby nejaký z tých nových muzikálov takto bavil (a zároveň aj pobavil). A aby som nezabudol - parádny soundtrack!(24.7.2016)

 • - Převážnou většinu hudby skupiny Sing Street složil skladatel a producent Gary Clark, který je i frontmanem skupiny Danny Wilson. (Posheidon)

 • - Představitelka Raphiny Lucy Boynton byla pro roli šestnáctileté dívky po castingu nejprve odmítnuta jako příliš stará (v době natáčení jí bylo 21 let), následně jí ale ze studia znovu zavolali a dostala ještě jednu šanci. Podruhé dostala instrukce, že musí vypadat mladší. Lucy Boynton o roli hodně stála a nakonec napodruhé uspěla. (Dont)

 • - Timeline: V únoru 2014 byl ohlášen nový film Johna Carneyho podle vlastního, zčásti autobiografického scénáře. V červenci režisér ohlásil, že chce do filmu obsadit neznámé tváře. V květnu zakoupila práva na kinodistribuci ve Spojených státech společnost Weinstein Company za 3 miliony dolarů. Natáčet se začalo v září v Dublinu. Poslední klapka padla 25. října. Světovou premiéru si film odbyl 24. ledna 2016 na filmovém festivalu Sundance. Do kin se snímek podíval 17. března. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace