Sing Street

• Irsko Sing Street (více)

Film se odehrává v Irsku v polovině 80. let, kdy v důsledku nedostatku práce řada Irů opouští zemi a odjíždí hledat štěstí do Anglie nebo Ameriky. Rodiče patnáctiletého Conora (Ferdia Walsh-Peelo) spolu nevychází, hádají se a potřebují ušetřit peníze v napnutém rodinném rozpočtu. Proto se Conor musí přesunout na levnější školu, kde na něj čeká šikana od spolužáků a do oka si nepadne ani s místními učiteli. Zatímco se snad všechno v jeho životě ubírá špatným směrem, potká před školou o rok starší Raphinu (Lucy Boynton), která chce prorazit jako modelka. Aby získal její pozornost, pozve ji na natáčení videoklipu k písni jeho hudební skupiny. Zbývá už jen jediné – založit hudební skupinu a složit nějakou píseň... (Dont)

lineker

Nemusím hudbu osmdesátek (alespoň střední proud) a nejsem ani fanda muzikálů. Přesto mne Sing Street dostalo. Jedním z důvodů je určitě i ten, že do klasického muzikálu má ten film dost daleko. Spíše jde o sociální love story za doprovodu chytlavé hudby. Sympatická hlavní dvojice, která to nemá v životě zrovna dvakrát jednoduché si musí cestu k sobě a svým úspěchům poctivě vyšlapat. Ani jeden z nich nemá na růžích ustláno, ale to jim nebrání snít své sny. A i když do klasického happyendu má závěr daleko, přesto vyznívá optimisticky. Tak jak ve filmu několikrát zazní "smutek i radost". ()

Pthumeru

Človek, ktorý je od mala vychovávaný s láskou k hudbe, konkretne rockovej a rock´n rollovej, sa podľa mňa len veľmi ťažko ubráni neustálemu úsmevu pri pozeraní Sing Street-u. Počas filmu som mal neustále chuť obvolať pár zabudnutých kontaktov, s ktorými som hrával v akejsi pseudo-cover kapele ešte na strednej škole. Na záver hlavné klady filmu, a to herecké výkony, kamera, scenár, soundtrack (ktorý je neskutočne chytlavý) a celkové poslanie. Zápory? Osobne mi nesadol koniec. Čakal som zkrátka niečo výstižnejšie ako tú zvláštnu scénu na mori. Ale to je až príliš osobný názor. 5/5 Must watch pre milovníkov rock n rollovej hudby minulého storočia. ()

Stranger11

Tento film vidím už podruhé a pořád neomrzí. Výborné herecké výkony jak mladých herců tak i všech ostatních. Sing Street nabízí úplně jiný emoční zážitek, než který vám většina hudebních filmů momentálně nabízí a rozhodně ho doporučuji shlédnout se svou drahou polovičkou. Jako milovník dobré hudby musím jenom vesele přikyvovat ke všem ostatním kladným hodnocením filmu. Velká poklona! ()

danny79

John Carney opet predvedl, ze filmum o hudebnicich dokaze vtisknout uveritelnost, realnost. Z tria Once, Love song a Sing Street ale hodnotim posledni jmenovany jako nejslabsi. ()

Hynais

Je to výborné! Písničky nemůžu dostat z hlavy. Dialogy jsou vtipné nebo mají svůj význam - často oboje. Náctiletí herci hrají civilně a uvolněně. Nemá to žádný zbytečný patos a přitom to diváka citově vtáhne. Doporočuji!!! ()

barny120

Parádny film. Chalan má problémy, a hľadá únik v hudbe. Inšpiratívny príbeh s prvkami romantiky, ktorý ma pobavil a pohľadil dušu. ()

Kyberswat

prostě super ! :) tenhle film je míchaná zrmrzlina, je to mix sladkého a poctivého, je to o motivaci, zamilovaném srdci, kreativitě, o super partě, která si užívá zábavu... o tom, že ženy a naše láska k nim mohou změnit mnohé....usmíval jsem se skoro celou druhou půlku filmu. rozhodně doporučuji jako jednu z nejlepších komedií... nic amerického, úplně jiná chuť ()

Tonula

SING STREET je velmi příjemně natočený film. Pěkná retro hudba odkazující na 80. léta s výraznou melodickou linkou, nové mladé tváře, romantický příběh, logický děj a prostě všechno jak má být v hudebním filmu. Taková milá komerce, na kterou se asi budou lidé rádi dívat když nemají zájem o komplikované příběhy s tragickým koncem. Mimochodem - režisér a scénárista John Carney je ten chlápek, co proslavil Irglovou a Hansarda svým filmem Once. Kromě jednoho tanečního čísla, které vypadalo jako z Bollywoodu, byl film perfektní. Myslím, že se mi už dlouho nic tak nelíbilo, jako tohle. Snad i víc než Bohemian Rhapsody. Překvapivě oba filmy spojila Lucy Boynton (Raphina) v jedné z hlavních rolí Sing Street. 95% ()

sun.eagle

Film mi byl doporučen jako jeden z feel good filmů, a ač nelze filmu upřít některé kouzelné momenty, příjemnou naivitu a poselství, tak problém je, že vám musí sednout postavy, hudba a to kde je film zasazen, což není můj případ, místo feel good pocitu se o mě pokoušela menší deprese, ale to je jen můj dojem, chápu že někomu se to může zdát jako super nakopávák pozitivity. ()

lestatie

Zábavný film. Dávám pěkné čtyři hvězdy. Pátou nemůžu, protože mi nesedla hudba. Škoda, že to nebylo trošku víc punk. Ale postavy byly zahrané velmi přesvědčivě, kulisy a prostředí fungovaly. Humor i drama taky. Moc se mi to líbilo, film jsem vypínala s úsměvem na tváři. ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Johnny Depp a Vražda v Orient expresu

Johnny Depp a Vražda v Orient expresu

01.10.2016

Legendární detektivka od Agathy Christie ožila v letech 2001 a 2010 v televizi, její nejslavnější adaptace ale vznikla v roce 1974. Do vraždy v bájném Orient expresu se tehdy zapletli Sean Connery,… (více)