Sing Street

• Irsko Sing Street (více)

Film se odehrává v Irsku v polovině 80. let, kdy v důsledku nedostatku práce řada Irů opouští zemi a odjíždí hledat štěstí do Anglie nebo Ameriky. Rodiče patnáctiletého Conora (Ferdia Walsh-Peelo) spolu nevychází, hádají se a potřebují ušetřit peníze v napnutém rodinném rozpočtu. Proto se Conor musí přesunout na levnější školu, kde na něj čeká šikana od spolužáků a do oka si nepadne ani s místními učiteli. Zatímco se snad všechno v jeho životě ubírá špatným směrem, potká před školou o rok starší Raphinu (Lucy Boynton), která chce prorazit jako modelka. Aby získal její pozornost, pozve ji na natáčení videoklipu k písni jeho hudební skupiny. Zbývá už jen jediné – založit hudební skupinu a složit nějakou píseň... (Dont)

kockodan

Poctivě a slušně udělané filmy coming of age, a že jich je (a ještě bude), nikdy neurazí! Dva mladí krásní lidé se potkají na prahu života, a všichni trnou will they? won't they? a nakonec přece jen jo, osud jim dopřeje a jakože budou teda spolu, a po překonání všech nástrah, překážek (She's got a boyfriend. He's like a full grown man!) a příkoří odplují společně v loďce objímajíc jeden druhého do západu slunce... A my si můžeme všichni oddychnout, že láska a o něco se v žívotě snažit nakonec má cenu, a ti starší a zešmelcovaní životem zamáčknou slzu truchlíc po svém mládí a naivitě s ním spojené. Vtipných scének spojených s hudební produkcí early 80's a svérázných doprovodných vedlejších postav tak akorát na odlehčení jinak dosti zlehčeného až do groteskna zbagatelizovaného hrubého týrání a šikany na církevní chlapecké internátní škole, což mi docela vadilo. Ale i to k životu patří. Tedy aspoň v katolickém Irsku jednoznačně patřilo až do nedávné minulosti! Oh, well. ()

Lykr

Teda to bylo pořádné překvápko! Vynikající. milé, nenásilné. Energie srší na všechny strany. Skvělé charaktery, láska k jedné můze, krásný špinavý Irsko... Chvilkama člověk neví jestli je to vlastně "dospělácký", nebo dětský film. Atmosféra je dech beroucí.. je to prostě těžká pohoda! No a ta parádní muzika, krásně spojuje příběh a vybarvuje ho přesně tak jak má. Pro mě nejlepší film, topovka ve své kategorii. ()

KasaK

V Dublinu žiji již přes pět let a irskou historii a kulturu jsem měl a mám možnost poznávat prakticky každý den. Dublin, respektive Irsko, dnes a v 80. letech jsou dva totálně rozdílné světy. Snímek sympaticky poukazuje na jejich strasti a starosti a problémy v zemi, která fungovala pod tvrdou rukou katolické církve a vládou protestanské Anglie. Na jedné straně Irského moře zažívají rozkvět, kdežto v Átha Cliath to skřípe a pokulhává nutíc hordy Irů k emigraci nejen do Anglie. SPOILER!!! Mnozí tu vyčítají Conorovi, že opustil kapelu, kdy jejich pokus přeplavit se na kocábce z Dalkey působí až pohádkově naivně. Mě to však přišlo symbolické a ono v tu dobu to opravdu v Dublinu nebyl žádný med. Kdo neodešel, pachtil se podobně jako my v Československu. A právě pátá hvězda je za můj silný vztah k Irům, jež jsou úžasní lidé, kteří dostávali nakopáno do predelí od Angličanů podobně jako my od Sovětů. S tím rozdílem, že jim nebylo zakazováno emigrovat. ()

Kozlowski8

Možná trochu naivní věcička o partě irských výrostků, kteří se rozhodli založit hudební kapelu. Má to ale koule v podobě skvělé atmosféry, úžasného soundtracku, dobře vybraných - sympatických kluků z kapely a krásné, milé a herecky schopné Lucy Boynton v hlavní ženské roli. Na nudu zde není místo a celé to strašně rychle uteče. 75%. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 6/10 ... Soundtrack: 6/10 ... Didaktický potenciál: 5/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

D503

Premisa muzikálu z prostředí irské katolické školy 80. let nezní jako recept na nejlepší feel-good snímek roku. Přesto si nevzpomínám, kdy jsem naposledy viděl milejší a příjemnější romanci. Tady se povedlo naprosto všechno a i když první část přeci jen měla trochu svižnější tempo, celkově nemůžu vytknout vůbec nic. ()

TOPmoovie

pfuuu tak to bol naaaarez. prekvapilo to poriadnee. hudba ... no geniovia toto poskladali. a neni to iba o hudbe, su tam myslienky a najde sa kazdy. ale hudba hlavna rola. krasny namet, podarene. skoro 5 hviezd.! ()

andk

Filmů o puberťácích, kteří si založí kapelu už vzniklo hodně, ale tento je trochu jiný. Ať už atmosférou Irska osmdesátých let nebo zvláštními, ale sympatickými postavami. V závěru se sice nevyhne klišé, přesto však jde o velmi svěží a zábavný film. ()

KraLuban

Je to (o dost) delší, než by to mohlo, či mělo být. Přesto jsem se výborně bavil. Dobrá hudba, skvělé změny směřování kapely, dobrý film. ()

sherpa

Ten Motörhead na začátku mě dost navnadil, a větší část filmu stále věřil, že tu přiteplalou duranovskou muziku pošlou k čertu a alespoň kapánek přitvrdí, a ono houbelec .Po hudení stránce absolutní propadák, co se týče příběhu, tak člověk zavzpomínal na léta mládí. A co se týká holek, tak ty osmdesátkový fakt byly hezčí, než jsou ty dnešní. Mnoho současných mamin vypadá i přes těch pět křížků lépe, než jejich - cetileté dcerunky. ()

luboss822

Tak tomuto hovorím prírodná čistota. Ani neviem čo tým pojmom chcem povedať, ale bolo to výborné. Excelentné stvárnenie 80. rokov a jej hudby, každá postava výborne prezentovaná či už výzorom, alebo charakterom a ten írsky prízvuk tomu dodáva jednoducho šmrnc. Viem, že v pozadí filmu sa riešia ako keby tínedžerské problémy, ale mne už oku ulahodilo samotné spracovanie a tá hudba je jednoducho geniálna. Spoločne s Love Song najlepší hudobný film. ()

teckax

Je to dost přitažené za vlasy, pohádkový prvoplánový příběh... ale já hudební filmy můžu a tady je muzika naprosto dokonalá. Soundtrack teď pojedu pořád a pořád! Spolu se skvělou stylizací 80. let jsem spokojená. ()

Bumkybunny

Dle mého názoru jeden z nejlepších novodobých hudebních filmů. Děj plyne přirozeně a nesetkáte se v něm s pohádkově nesmyslnými zvraty. Občas si možná budete říkat, že je to až moc krutě reálné. Hudební stránka za mne skvělá. ()

Losia

Poměrně originální film, s naprosto skvělou hudbou. Když jsem slyšela, co hráli na začátku, mé uši to nepobrali nejlépe, ale stále se zlepšovali. Film jsem viděla už asi třikrát, pořád se mi neodíval. Ani nevím jak to, ale stal se mým nejoblíbenějším. ()

90125

Toto ma vždycky strašne s*re keď 22ročná hrá 15ročnú a je to aj jasne vidiet. A tie náreky o tažkom živote v Írsku, tie sú doslova na srandu. Nikto z tých postáv vo filme sa nemal zle, práve naopak. 14ročni chlapci prvý krát chytili do rúk nástroje a hneď boli ako kapela bezchybne zohratí. Veľmi naivná predstava, v skutočnosti je to celkom inak. Tiež by som chcel vidieť ako ten chlapčúlik zostriháva véháeský tých videoklipov. Sing Street je sice fíílgúúd film o snoch, ale základ by mal byť postavený na realite a tá sa teda moc nepodarila. Má to vtip, ale chýba silnejší, presvedčivejší príbeh. Keby aspoň chlapci mydlili nejaký Sabbath, ale oni hrali len tie mejkapové spandaudurány. Keby som bol ja írsky sopliak okolo osemdesiateho, mojim vzorom by bol jednoznačne Phil Lynott. Samozrejme nemám na mysli v užívaní heroinu. 67 % ()

Sefko

Z môjho pohľadu tak trocha strata času. Film je po technickej stránke dobrý aj pesničky sú fajn ale žiadna vás neosloví a nezasiahne natoľko aby ste ju mali stále v hlave a nemohli sa jej zbaviť. Pokiaľ ide o vývoj postav a plynutie deja tak je to jedno klišé za druhým. Nehovoriac o nevyváženom tempe rozprávania. Once mi prišiel o niekoľko levelov vyššie. Ale aby som len nekritizoval postava staršieho brata ktorú hrá Jack Reynor je super a asi jediná postava, ktorá ma zaujímavý dejový oblúk. Takého staršieho brata by chcel každý. ()

Opeth

Film, co mě absolutně zabavil. Vtipnej, dramatickej, roztomilej, naprosto fungující pro mé vnímání. Mám z něj radost, až tleskám .... ()

Tereza11

Co se tomuhle filmu nedá upřít je, že jakoby vycházel z reálného života, kde se většinou nic nedaří tak jak má, kdo nemá rád americké kýče, kde vše dobře dopadne a je zalité slunkem, tomu bych rozhodně doporučila tento film....není tu nic vyumělkovaného ani přeslazeného a to do konce ani konec :-) ()

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP filmy 2016 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2016

Johnny Depp a Vražda v Orient expresu

Johnny Depp a Vražda v Orient expresu

01.10.2016

Legendární detektivka od Agathy Christie ožila v letech 2001 a 2010 v televizi, její nejslavnější adaptace ale vznikla v roce 1974. Do vraždy v bájném Orient expresu se tehdy zapletli Sean Connery,… (více)