Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Dětská radost, touha žít i cítit první lásku navzdory válečným hrůzám... S postupem II. světové války se útočištěm rodiny Frankových před pronásledování nacisty stává Amsterdam. Doufají, že zde najdou bezpečí a klidný život, což ovšem radikálně změní obsazení Holandska a stupňující se persekuce židovského obyvatelstva. Otto Frank se v roce 1942 rozhodne ukrýt s manželkou a dvěma dospívajícími dcerami v utajeném podkrovním bytě. Jeho mladší dcera Anne tíživé dny strávené v úkrytu zaznamenává do deníku, který pro ni představuje nejbližšího přítele a přináší naději. Ani nepředstavitelná krutost a hrůzy války nedokáží zničit mladou touhu žít, poznávat svět ve všech jeho krásách, poprvé se zamilovat nebo si hledat vlastní pravdu... Anne Franková se toužila stát spisovatelkou. Společně se svou rodinou byla v srpnu 1944 zatčena Gestapem a deportována do koncentračního tábora. Tím končí deníkové záznamy. Anne Franková zemřela na jaře 1945 v koncentračním táboře Bergen Belsen ve věku nedožitých šestnácti let a stala se jednou z přibližně šesti milionů židovských obětí vražedného nacistického režimu. Její deník byl vydán po skončení války pod názvem "Deník mladé dívky", přeložen do více než 70 jazyků a dodnes patří mezi nejsilnější literární výpovědi o holokaustu. (Česká televize)

(více)

Recenze (23)

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Deník Anne Frankové je kniha, o níž se učí i ve školách, takže abych ji neznal. Je logické, že vznikla celá řada verzí. Já doufám a věřím, že existuje lepší. Smutné na celé tragédii této rodiny je fakt, že zemřeli doslova na poslední chvíli těsně před koncem války. Pár měsíců a mohli být volní. Tento film se docela podrobně zaobírá tím, jak se v onom úkrytu žilo a jak náročné to bylo psychicky i fyzicky. Možná až zbytečně mnoho věnuje také dospívání mladé dívky a sebepoznávání vlastního těla, což mi přijde vzhledem k tématu zbytečné a místy i trochu přes čáru. ()

Enšpígl 

všechny recenze uživatele

Já jsem hlavně rád, že nám filmovejm ultras pořád rostou nový a nový herecký talenti jako třeba Lea Van Ackem, protože je třeba si uvědomit, že zahrát postavu jen na základě napsaných poznámek není až taková prdel. Samotný příběh je dostatečně znám a člověk prostě musí litovat osudu některých lidí . ()

Reklama

agentmiky 

všechny recenze uživatele

Film jsem viděl v Lucerně se školou. Předešlé dva roky jsme šli na filmy, které mě ale vůbec nenadchly, a tak jsem doufal, že tentokrát mě film už nezklame. A to tedy neudělal. Němci mi opět potvrdili, že válečné filmy umí točit a výsledek pak stojí za to. Deník Anny Frankové začíná docela nevinně, ale pak se rozjede komorní drama a divák neví, co se může v následujících minutách stát. Kontrasty mezi šťastnějšími a těmi horšími momenty (zejména na konci) jsou zde skvěle vykreslené. Bylo zajímavé sledovat, jak herci dokázali ztvárnit psychologické vyčerpání svých postav po více než dvouletém životě v úkrytu. Dívka, která si zahrála samotnou Annu Frankovou, se zhostila své role na svůj věk velmi profesionálně a z jejího výkonu to bylo jasně patrné. Konec byl velmi drsný a smutný zároveň, opravdu nic pro slabší jedince. Skoro si ode mě film odnesl pět hvězd, ale některé filmové pasáže mi ani do příběhu moc nepasovaly a přišly mi zbytečné. Za mě dávám 85 % ()

Amonasr 

všechny recenze uživatele

Niterný pohled na holocaust, který odhaluje jeho zrůdnost možná ještě silněji než různá drastická líčení. Film je poměrně civilní a vyhýbá se zbytečnému patosu, což mu slouží ke cti. Nutí tak diváka k niternějšímu přemýšlení o tom, kde se mohou rodit v lidech kořeny podobného zla a jak jim v zárodku pokud možno čelit. Přitom nejde zdaleka jen o holocaust, neboť jak známo, lidstvo je v podstatě nepoučitelné. Jako obvykle u současnějších filmů, laciný dabing snímku spíš škodí, než že by mu pomáhal. Kde jsou doby, kdy byl český dabing pojmem - možná by nebylo od věci ho jednou provždy opustit, když už ho pořádně neumíme. Na dnešních velkých obrazovkách se už titulky dají pohodlně číst a umělecký dojem i lepší srozumitelnost by tak zbytečně neutrpěly. ()

hygienik 

všechny recenze uživatele

Pre mňa je Lea van Acken. v porovnaní s jej výkonom v Krížovej ceste, trochu sklamaním. Chcel by som ju vidieť hrať akčne, ale vybral som si nesprávny film. Tu dostatočne dynamická byť nemohla, už z povahy deja. Zato emocionálne bola presvedčivá až tak, že som mal pocit, že sledujem divadelnú hru, nie film. Dej som poznal dopredu, čiže ma nebavil natoľko, ako by mohol. ()

Galerie (18)

Související novinky

Egon Schiele, Anne Franková

Egon Schiele, Anne Franková

19.10.2016

Bezmála čtyři desítky filmů od historických dramat, přes thrillery, žánrové a artové filmy až po komedie nabídne již příští týden festival DAS FILMFEST. Přehlídka německojazyčných filmů odstartuje ve… (více)

Reklama

Reklama