Kocour Bob

• Velká Británie A Street Cat Named Bob (více)

Kocour Bob, dojemný a povznášející film, který vznikl podle skutečného příběhu popsaného v mezinárodním knižním bestselleru, vezme za srdce každého. Když londýnský pouliční umělec a bývalý narkoman James Bowen (Luke Treadaway) najde zraněnou toulavou kočku, vůbec netuší, jaká velká změna ho v životě právě potkala. (Bontonfilm)

Kinepa

Kdyby to nebylo podle skutečné události, tak si říkám, že to nemůže být pravda, aby jeden kocour v londýnských ulicích udělal tolik povyku ... Asi je to tím, že ve velkoměstech nemají lidé tolik zvířat nebo si to neumím představit. Ne, že bych neměl rád kočky (mám je rád), ale určitě bych z toho nedělal film. ()

Ivousx.y

Sice nemám rád "dojáky", nicméně to dojalo hodně i mě. Myslím, že to byl zajímavý film vidět, jak feťák se vrátí do normální lidské společnosti. A i kdyby to nebyla pravda (i když tvůrci tvrdí že ano), tak je hezký způsob, jak odradit lidi od drog. ()

RonnieR

Dávno, pradávno som nehodnotil...Päť úplne premočených servítok hovorí za všetko!!! A mačky sú moja srdcovka...!!!98%. ()

Freyia

Tak do tohotu filmu jsem se jako velká milovnice koček zabouchla až po uši. Je velmi dojemný, má nádherny děj a i herecké výkony ( včetně kocourka ) jsou úžasné. Stačilo mi shlédnout trailer a hned jsem věděla, že tento film bude přesně pro mě. Strašně moc mě to dojalo, o to víc, když je to natočené podle skutečnosti. Podle mě je to nejden z nejlepších filmů o zvířatech, a proto nemůžu dát méně jak 5 hvězdiček, 100%. :) ()

silvia93

Film se mi v celku líbil. Je spousta takových lidí, kterým se ale nepovede vrátit zpátky do života. Nebo už prostě nechtějí. Bob byl určitě veliká podpora, ale moc jsem nepochopila, když třeba jel hrát do města, jak byli všichni z Boba "podělaný". To v Anglii snad nikdo předtím neviděl kočku? Takové pro mě fakt nepřirozené a nahrané reakce lidí. Jinak svým způsobem hezký příběh ze života. ()

prybka

Film popisuje příběh člověka, jehož život visí na poslední nitce. Není to vlastně nitka, ale zrzavý kocouří chlup. Když projdete životním peklem, může pro vás záchranu znamenat upnutí se k něčemu, pro většinu tak absurdnímu, jako je toulavý zrzavý kocour. Je to absurdní, jak vyjadřuje scéna s Betty, která mu opakuje bezvýchodnost jeho stavu a zakončí otázkou: "A ty se staráš, co bude s kočkou?". Ano, když vše ztratíte, smrskne se se vám celý svět do slibu, který jste dal toulavé kočce a tento slib je vaší poslední vazbou se světem, s vlastní důstojností. "Jako bych to sám napsal." říká na autogramiádě skutečný James a i já se k němu přidávám. Kočka je štěstí, které můžete sebrat na ulici, jen neztratit schopnost ho vidět. ()

gospy

Tento film je len pre vybraný okruh divákov- milovníkov mačiek. Kto mačku nemal (alebo presnejšie- koho si mačka neprivlastnila), bude zrejme sledovať "ufónov" v ľudskej koži. Mňa si mačka privlastnila :) Film na motívy knižného hitu sa celkom drží pôvodnej literárnej línie. Sledovať vytriezvenie mladého drogového závisláka je vďaka príchodu ryšavého štvornohého hrdinu podstatne znesitelnejšie aj keď pôsobí príliš zjednodušene (ale to sa týka aj knižnej predlohy). Priateľstvo človeka a zvieraťa vyvažuje súčasná technologická doba (sociálne siete) vďaka ktorým sa to spomínané puto stalo celosvetovým fenoménom (kniha bola napísaná podľa skutočného príbehu a reálnych hrdinov je možné vidieť na youtube). Na dôvažok som aj pracoval v danej lokalite Londýna, takže o to som mal k filmu bližšie. Pri spätnej reflexii si myslím, že film je nakoniec lepší ako samotná kniha. Čo sa tak často nestáva. ()

space weaver

Uf, pro milovníky koček je tenhle film skvělý! Když vám z ničeho nic vstoupí do života kocour a rozhodne se, že vás neopustí. Sám mám rezavého kocoura a vím jak dokáže člověku zpříjemnit život a jaksi mě dělá šťastnějším člověkem. ()