Kocour Bob

• Velká Británie A Street Cat Named Bob (více)

Kocour Bob, dojemný a povznášející film, který vznikl podle skutečného příběhu popsaného v mezinárodním knižním bestselleru, vezme za srdce každého. Když londýnský pouliční umělec a bývalý narkoman James Bowen (Luke Treadaway) najde zraněnou toulavou kočku, vůbec netuší, jaká velká změna ho v životě právě potkala. (Bontonfilm)

kartacek

No jasněžejo, existuje přece Felinoterapie: Léčba kočkou. No a takový Jiří Kulhánek by mohl vyprávět... No co mohl, on vypráví - v jeho Nočním klubu, tam se setkáte s kočkou... No a pak třeba taky Kocour v botách, že jo, Bulgakovův kocour z Mistra a Markétky, kocour Mikeš, kocour Tom z pohádky Tom a Jerry, kocour Garfield, kočička z Povídání o pejskovi a kočičce od Josefa Lady, no a další a další kočky a kocouři. A kromě kocoura Boba Jamese v Kocourovi Bobovi léčila ještě jedna kočka - no jasněžejo - Ruta Gedmintas. No ale protože existuje taky třeba hipoterapie, canisterapie, rybičkoterapie, želvoterapie a podobně, mohlo by ve filmu vystupovat jiné zvířátko a Jamesovi by k uzdravení taky pomohlo, film by měl pak název třeba: Hnědák Emil, Fena Běta, Plné akvárium, Želva Elsa. No ale kočka by tam pořád byla -no jasněžejo - Ruta Gedmintas. ()

petikacka

Opravdu velice lidský příběh člověka na dně a jeho náhodně potkaného kocoura Boba, který mu změní život...Zvířata nám můžou fuckt pomoct aniž bychom si to uvědomovali...A tento příběh je toho názornou ukázkou a navíc podle skutečného příběhu...Jo internet je všemocný...Za mě 98% ()

Aurus

9,5/10. Všechny tři knihy jsem četl a pořád jsou pro mě jedny z nejlepších knih které jsem kdy četl a tenhle film je prostě tak perfektní že mi to uteklo tak rychle že mi přišlo že film nemá 103 minut ale 30 minut. A kdo taky má rád kočky jako například já tak každý tomuto filmu dá 5*. Film si 76% nezaslouží, zaslouží si 95%. Příběh je perfektní, postavy jsou neuvěřitelně sympatické, hudba je výborná, atmosféru tento film má perfektní, napětí je zde docela časté, lokace jsou zajímavé a kamera filmu je perfektní. Hned jsi jdu pustit druhý díl. ()

lemonova

Konečne film, ktorý je o mačke, a pritom nie je ani prihlúplo roztomilý ani uplakaný ani "vtipný", ale celkom normálny. Asi preto, že je zo života. A život je v skutočnosti oveľa zaujímavejší, ako sa nám na prvý pohľad môže zdať. ()

Ombak▼Penari

Těžko se u takového filmu nedojmout, když je to příběh kluka z ulice, kterého před sebezničením zachránil vztah ke krásnému zrzavému kocourovi. To snad ani nejde nesledovat s nadšením. Pokud si toho ňuňu kocourka odmyslím, tak je to pouze průměrně hezký snímek s hrdinou, který je popravdě tak moc sympatický, že mám problém věřit tomu, že feťák z ulice ve skutečnosti takový opravdu byl. Nicméně i přes některé výtky je to ohromně feel good film s fajn písničkovým soundtrackem a dvěma sympaťáky v hlavní roli. ()

Biopler

V prvom rade musím uviesť, že kocúrovi by som hneď pristrihol fúzy. Moje hodnotenie je veľmi subjektívne. Chápem užívateľov-mačkofilov, ktorí dávajú plné hodnotenie, lebo sa položili z toho, že mufti dokázal dať packu, resp., že sa u chlapíka z ulice cítil ako doma. Ako ja keď vidím zábery na mačku, ktorá sa rochní na sedačke a chlapík sedí na špinavom zachlpatenom koberci pri radiátore, tak mám dosť, a kdesi v kútiku srdca mi bolo i herca ľúto. Scenáristickým klišé ako napr. "tento kocúr mi zmenil život" sa film nevyhol, avšak na druhej strane vyzdvihol iný fakt celkom pekne do popredia. A to ten, že koľkokrát si bezdomovca nevšimneme, skrátka je nám ukradnutý, ale keď má nejakú atrakciu, až keď ju má, tak mu dokážeme prejaviť pozornosť či dokonca ho milo osloviť. Príbeh je jasne letiaci šíp do cieľa, nejaká extra zápletka sa tu nekoná. Vedľajšia linka s kamošom narkomanom je v jednom momente useknutá. Už sa nedozvieme ako jeho príbeh dopadol. Trochu ma prekvapil výber herečky v podobe Rudy Gedmintas, akejsi hipisáčky podľa zjavu, ktorú by som skôr tipol na narkomanku ako na tú, ktorá bude odhovárať. ()

Rockerman

Takových příběhů o přátelství člověka a zvířete jsme už viděli mnoho. U Boba je tu ta zvláštnost, že se to tak všechno údajně stalo doopravdy. No, dejme tomu. Já jsem teď viděl poměrně dost depresivních filmů a tak mi tento krásný zrzavý kocour a jeho od fetu si odvykající kámoš James přišel vhod a bavil mě. Dalo se dokonce u toho i dojmout a tak nějaká slabší povaha by mohla i zaslzet. Dávám zasloužené čtyři hvězdy a jdu si utřít oči do kapesníku. ()

desade

Máme doma kocúra Maca, ten je ako Bob, len šedý. A potom ešte Mura, ten je čierny s trochou bieleho a rád sa nosí na pleci, presne ako Bob. Packy sme ich neučili dávať, nechceme, aby sa "opičili" po ľuďoch. A skoro som zabudol - film sa im páčil. ()

Simomon

POSLEDNI SLOVO: Pribeh lze odvypravet jednou vetou, s troskou snahy rozvinutem souveti. Ale rozhodne ne v celovecernim filmu.. 2/5* ()

Trixinka

Velmi pozitivní film o tom, že když se chce a někdo vám věří, tak jde všechno. A klidně ten někdo může být kočka. ()

Shaleman

O feťáčkovi a kočičce. Nijak vyjímečná pohádka, která mě svoji až vánoční atmosférou absolutně dostala, málem jsem spálil kuře v troubě a ihned po závěrečných titulkách pečlivě okrájel a očistil hřbet a kosti, co jsem plánoval na poctivý domácí vývar z chemického velkochovu. Za oknem na mě totiž mňoukal Rudolf, naše kočka a její syn Kalcifer, co jakoby Bobovy z oka vypadl. No nedejte jim. ()

bearmeedek

Ano, film je příjemný, v pohodě se na něj dívá. Ale nemohl jsem si nevšimnout toho úžasu obyvatel Londýna z dvojice muž a kocour na ulici. A to tak moc, až to strhnulo mediální šílenství a Bobův páneček o nich musel napsat úspěšnou knihu. V Anglii nemají kočky? Tohle by u nás asi nezafungovalo. 68%. ()

Maximilianus

Pekný film o tom, že sa netreba vzdávať ani v najhorších chvíľach života a že nesebeckosť a starostlivosť o iných nás obohatí a prinesie nám do života niečo pozitívne. ()

Clark_Kent

Kocouři nosí štestí, vážně to je fakt. Nic opravdovějšího jsem poslední dobou dlouho neviděl. Síla zvířecí magie a kouzla je nekonečná, hodně silný a krásný příběh. ()

elimS

85% - komentář 20ti slovy: Krásný příběh s nádhernou a chytrou kočkou! Je neuvěřitelné, jak taková "maličkost" změní život...se psem by to nešlo :D Knížku si přečtu. ()

Felisr

Knihu dle které je film natočený mám doma, přečtenou. Líbila se mi a film taky, hodnotím je tedy shodně. Popravdě řečeno bych našla ještě pár scén, které mi ve filmu chyběly, ale režisér asi věděl, proč je vynechat. Příjemné bylo cameo skutečného Jamese Bowena - mimochodem je to ten chlápek, co mu na konci James podepisuje knihu s otázkou "Jak se vám líbila?" "Je to jako bych žil každým okamžikem." A k velikému překvapení hrál i Bob sám sebe v některých scénách. ()