Profesor Rypar (Alois Švehlík) poskytne dočasné útočiště Songovi (Duy Anh Tran), mladému Vietnamci, jehož našel ukrytého na střeše svého domu. Mohou však dva  takto odlišní lidé vůbec sdílet jeden prostor, aby z toho nebyla katastrofa? Pomůže jim v tom jejich drzý plán? Soužití nevraživého pána, rozzlobeného na celý svět, který mu neuchopitelně uniká a mladíka, který hledá východisko ze zoufalé situace v neznámém městě, přináší mnoho třecích ploch, tragikomických situací, ale i překvapivých nápadů a řešení. Každý z nás totiž potřebuje, aby jej někdo potřeboval. A Song potřebuje kromě teplého oblečení a střechy na hlavou někoho, kdo mu bude důvěřovat. Lze však důvěřovat neznámému klukovi? Profesor Rypar se o to pokusí i za cenu, že musí sem tam slevit ze svých zásad a jeho střecha se musí trochu rozšířit. Ale dokáže Song tuto důvěru skutečně oplatit? (Falcon)

DuTo

Škoda několika načatých dějových linek které postupně vyšuměly do ztracena (vztah k sousedce, kom. minulost, Song vz. policejní zátah v pěstírně). A také některých méně uvěřitelných (naivních), či moc zrychlených dějových zvratů. I přesto všechno si myslím, že je to povedený komorní snímek. ()

instant

Alois Švěhlík - jedna hvězda za excelentní herectví Jiří Mádl - druhá hvězda za scénář bez klišé a levných řešení René Rypar - třetí hvězda za hudbu kterou jsem docenil až po filmu Martin Žiaran - čtvrtá hvězda za citlivou kameru Praha - pátou hvězdu za překrásné exteriéry, které potěšily tím jak sem je mohl poznávat ()

pethan

Byl jsem velmi příjemně překvapen; Jirka Mádl napsal a natočil skutečně působivý film. Film, který je navíc z hlediska scénáře, režie a hereckých výkonů vysoko nad průměrností, nebo spíš podprůměrností, české filmové tvorby poslední doby. Práce kamery, používání přesně odměřených dějových zkratek, vedení dialogů herců, střih, který přispívá ke svižné dynamice děje – člověk by řekl, že je to dílo zkušeného matadora, který zúročil své životní zkušenosti. Nemalou měrou přispěli oba hlavní herci – pan Švehlík skutečně exceluje a velmi pozoruhodný je také výkon Duy Anh Tran “Lukáše”. Už titul Pojedeme k moři se Mádlovi velmi povedl a nyní jsme získali potvrzení, že úspěch nebyl náhodný, že máme v Česku opět Pana režiséra. Pátou hvězdu dávám především z radosti, že českou kinematografii nebudou muset úspěšně prezentovat jen balkánští režiséři, kteří studovali FAMU. ()

SimonaSK

Jsem ráda, že jsem nakonec nešla do kina na Ženy v běhu. Jednoduše proto, že film ve vás po celou dobu vzbuzuje pocit souznění s oběma hlavními postavami a čím blíže si jsou, tím více si přejete šťastný konec. Švehlík to snad nemohl zahrát lépe, ve filmu jsou krásné záběry na Prahu a mistrně je zobrazen i "život starého komunisty". (Překvapily mě i detaily jako dobové skleničky na turka, co jdou ruku v ruce s bytem, kde se zastavil čas). První Mádlův film diváka možná emočně smetl, u Na Střeše jsem spíš cítila pocit klidného smíření, kdy se mi do paměti vryla nejvíce asi scéna z parku, kde Rypar říká Songovi: "Zavři oči a představ si, že už jsi starej chlap..." ()

film4vorit odpad!

Smutné, že to, co je nepovedená kopie Eastwooda a spol. se tady bere za originál. Mádl neumí psát, udržet film na hraně humoru bez toho, aby vyzněl klišé se mu již po druhé nepovedlo. Miscast hlavního herce, kterému chybí důvtipný dialog se prostě nepovedl. Myslím, že Tříska může být rád, že se pod toto nepodepsal...Je jasné, že většině nesofistikovaným divákům se toto možná zalíbilo, ale i výsledky z kin mne utvrdili, že investice jak časová, tak finanční se do jeho filmů prostě nevyplácí. Pro mne poslední jeho film, za který jsem dal peníze. ()

GrooteLulu

Jednoduchý příběh, vygradovaný nečekaně závěrečnou svatbou Rýpara se Songem. Pan Švehlík zahrál senzačně. Celý to táhne jeho postava, ale je to tak na jedno podívání... téma homosexuality a občanů vietnamského původu by měly být zákonem zakázané.. Švehlíka je mě v tomto případě upřímně líto.. ()

clot

Nemohu se zbavit dojmu jako bych to už někdy v minulosti viděl. Tak, že žádné velké překvapení to nebylo. Za ta léta jsem si už zvykl na nějaké ty okopírované nebo převzaté scénáře. Bohužel neděje se to jen ve filmu ale i v muzice a to dvojnásob. V každém případě bych řekl, že je to docela povedený kousek (počin). Pan A.Švehlík je opravdu mistr herec a zde mu to sedlo na 100%. Jinak nic. ()

zuzlon

Brilantní. Po všech stránkách. Neotřelé téma, dva odlišné světy - nalinkovaný z totality a improvizační z jiné kultury. Na dvou postavách mistrně předvedeno, jak je lze sladit. Mádl opět nezklamal. ()

quido.morava

Nemám moc co dodat - klobouk dolů Jirko Mádle - perfektní. Konečně neprvoplánové drama s nepředvídatelným vývojem s několika jemnými a chytrými zvraty, nepostrádající inteligentní nadsázku a decentní humor. Tohle tu už řadu let chybí. ()

luciferrus

Vysoké hodnocení mě po dlouhé době přesvědčilo kouknout se na český film. Dost nuda, slabý děj, trochu dřevěné postavy.... Ovšem na český film nadprůměr. 3 a půl hvězdičky. ()

Filooos

Je vtipné, jak to třicetiletý snowboarďák natírá "renomovaným" českým režisérům. Tenhle film je opravdu parádní. ()

teraokula

Film režiséra Mádla mě mile překvapil zejména jednoduchým dějem a vynikajícím hereckým obsazením. Návrat p. Švehlíka, který nahradil tragicky zesnulého J. Třísku, na filmové plátno, mě osobně velice dojal a překvapil a musím říct, že herecky je mi bližší než v době, kdy působil v televizní inscenacích minulé doby. Někomu se může zdát , že děj je až příliš jednoduchý a postavy se nikam neposunují, ovšem snímek se neprezentuje, aby příliš vypovídal o dnešní době. Nabízí nám lehký, nedělní úsměvný pohled do soukromí seniora, který vlastně nemá pro co žít a tak se rozhodne zachránit mladého vietnamského chlapce před skokem ze střechy a tím tak přebírá odpovědnost za jeho "nový" život. Dále musím pochválit hudební doprovod, který celkově navozuje odlehčenou atmosféru. Děkuji a těším se na další filmový projekt mladého nadějného režiséra. ()

Gmisiycs

Slušný pokus o něco, co tu ještě nebylo. Jenomže už bylo. Takže jedna hvězda za zpracování s p. Švehlíkem. Jinak za lízání vagíny Angely Merkelové a !!!výhradně její!!! genderovou správnost jde vše ostatní dolůůů. Místo 4* jen jedna, protože příběh je pointuálně poslán do sraček mysli dnešní zelené mládeže a původní myšlenka byla nejdříve zbita. Potom zabita. ()

sakura-san

Film mě zaujal vietnamskými jmény v titulcích na plakátu. Bála jsem se, že to bude zas nějaký pseudoerudovaný náhled do vietnamské komunity jako byla Miss Hanoi. První, co mě přesvědčilo se na něj podívat, byl námět a obsah psaný zde na CSFD. Nejtypičtější protagonisté jednotlivých věkových i národnostních vrstev, kteří dávají dohromady velmi jemný a zároveň humorný příběh. Našla by se tam spousta drobných klišé, ale v tomto filmu by mi spíše chyběla jejich absence. Jedinou drobnou věc bych zkritizovala: Co měli být proboha ti dva pobudové, kteří hráli "spoluotroky" na začátku filmu? Jsem buď divná Vietnamka já nebo oni. Znělo to jako kdyby Čech se naučil špatně vietnamsky a pak vietnamsky naučil dva Filipínce. ()

Hirogen

Jiří Mádl dokazuje, že je nejen nadaný a šikovný herec, ale i režisér (na rozdíl od druhého z bývalé dvojice, který umí opravdu velmi dobře hrát, ale točí kokotiny). V obou prozatím natočených filmech se snažil o něco navíc. Zde nebyl evidentně priorotní HappyEnd, ale tak nějak realita. Přesto, jako příběh nezklamalo. Nebýt vtipné scénky, jak šel Švehlík koupit notebook, tak to nelze zařadit mezi komedie. ()

Edison Filmhub & Český lev

Edison Filmhub & Český lev

20.02.2020

Edison Filmhub ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií v termínu od 24. 2. do předávání cen 7.3. 2020 promítne všech 17 filmů nominovaných na cenu Český lev. Každý den přehlídky diváci v… (více)

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

Vyhlášení nominací na 27. Českého lva

15.01.2020

Již 7. března proběhne v pražském Rudolfinu vyhlašování 27. ročníku Českých lvů. Kdo se bude o ceny ucházet? Nejvíce nominací obdržela tragikomedie režiséra Jiřího Havelky Vlastníci. Snímek jich… (více)

S Kreativní Evropou na festival do Cannes

S Kreativní Evropou na festival do Cannes