poster

Na střeše

 • Slovensko

  Na streche

Drama / Komedie

Česko, 2019, 97 min

Režie:

Jiří Mádl

Scénář:

Jiří Mádl

Kamera:

Martin Žiaran

Hudba:

René Rypar
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • radaza
  *****

  Rozhodl jsem se, že přitvrdím. Přes drobné slabosti jde o skvělý počin v českém filmu. V záplavě stupidních komedií, historických témat a filmů o lúzrech jde o příjemnou změnu. Skvěle zahrané, aktuální a vlastně u nás ve všech směrech nezvyklé. I když se generačně míjím, vždy se mi líbili Snowboarďáci a kdyby kvůli ničemu jinému, Janákovi patří dík za zviditelnění Kotka a Mádla. Padesátka a Na střeše se mi jednoduše líbily.(8.2.2019)

 • Ema57
  *****

  Mádlův scénář mi lahodil. Je komorní a nápaditý. Ze začátku se mi film zdál pomalý, ale pak mi začalo vyhovovat, jak si užívá Prahu nebo pohyb výtahu. Dostala mě konverzace o homosexuálech a následné registrované partnerství, bavil mě nápad s banány/Warholem a hlavně mě bavil skvělý pan Švehlík a autentický a milý Duy Anh Tran. Jen to pomalé čůrání by stačilo jednou. Vtipné je i to, že se hlavní postava jmenuje jako autor hudby. Povedený film.(12.2.2019)

 • dawid
  *****

  Mádl měl za sebou silnej režijní debut, během kariéry herce ustál role, které by jiným zlomily vaz (Gympl, Vejška). Bál jsem se, aby jeho druhej (scenáristickej a režisérskej) počin nebyl trapnej, nepřál bych mu to. Obavy byly liché. Jirka překročil vlastní stín mílovými kroky. Totiž ubalancoval drama a komedii. A... Jsem rád, že hlavní roli dostal z rukou osudu Alois Švehlík. S hlubokou úctou k Janu Třískovi!(10.2.2019)

 • mh.mail
  ****

  80% — Příjemné, vlastně po filmu Pojedeme k moři ani ne překvapení. Krásný komorní příběh vyprávějící o setkání dvou svým způsobem cizinců — vietnamský mladík Song je skutečným cizincem v cizí zemi a profesor Rypar (vynikající Alois Švehlík) je cizincem v dnešní době, kterou dílem nechápe a dílem nemá rád. Toto setkání se postupem času změní ve formu přátelství a oba muži se navzájem obohacují — Rypar uči Songa česky a hledá mu nevěstu, aby nebyl vyhoštěn, Song Rypara zase na oplátku naučí zacházet s počítačem a používat internet. A nakonec zprostředkuje setkání, ve které starý pán už ani nedoufal. Jiří Mádl dokázal, že úspěch filmu Pojedeme k moři nebyl náhodný jako zlatá medaile Ester Ledecké v Super-G, ale podařilo se mu na něj navázat neméně úspěšně. Bavilo mě to.(7.2.2019)

 • panWolf
  *****

  Nemůžu si pomoct, normálně má s českejma filmama problém , poslední , kterej mě fakt pobavil byla Teorie tygra. Jinak marná práce , je to slabota ty český filmy z posledních let. . Proto dávám plnej počet . Omluva panu Mádlovi , kterýho fakt nesnáším, možná po dnešní projekci přehodnotím. A pan Švehlík 1++. Chvilku jsem viděl Nicholsona, chvilku Eastwooda (asi trochu přeháním ,ale jen trochu :-))(15.2.2019)

 • - Hlavní herec Duy Anh Tran umí perfektně česky, ale pro účely filmu se musel naučit mluvit s cizím přízvukem. (nicholasdol)

 • - Jiří Mádl dopsal scénář už v roce 2011. (Jeansoul)

 • - Phonga, jednoho z vietnamských kluků z pěstírny, zahrál Viet Do Pham, který je ve skutečném životě právník. (nicholasdol)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace