Toxický mstitel

• USA The Toxic Avenger (více)

Do rukou se vám dostává vlajková loď všech kultovních úchyláren. Důkaz toho, že toxický odpad je věc vysoce pozitivní, přinášející lidstvu dobro a že z nás, malých lidiček bez šance, může udělat hrdiny bez bázně a hany. Stejně tak, jako pomohl Melvinovi - čističi z města Tromaville - rychle dospět v mocného Toxic Avangera, může určitě pomoci i nám. (oficiální text distributora)

Jansen

Snad nejpokleslejší film jaký jsem kdy viděl. Toxický mstitel působí jako recyklovaný materiál té nejkonvenčnější silně komerční televizní produkce, který přičiněním největších nýmandů z praxe zmutoval do obludných rozměrů. Najdeme zde vše od pohádkových archetypů přes soap-operové konvence až po drsňácký chuck-norisovský absolutismus obohacený o supermanovské konotace. Film neustále vzbuzuje dojem, který by se dal nejpřesněji vyjádřit slovy: šílená tvůrčí křeč. Všechno je tlačeno k efektu tím neprůhlednějším způsobem, hlášky nejsou vtipné ani absurdní, ale působí jako něco, co dalece překračuje význam těchto dvou slov, všichni přehrávají ostošest a efekty stojí jednoduše za hovno. Nesmí chybět spousta brutality, nahé prsaté blondýnky, dement měnící se v super hrdinu, vlezlé disko osmdesátých let a jeden příběh velké lásky. S trochou nadsázky by se říct, že Toxický mstitel je sen všech televizních konzumentů implantovaný do jednoho filmu. Jednoduše řečeno, Toxický mstitel je zvrhlý k dokonalosti dovedený tvůrčí záměr. ()

corpsy

Tromovská lahôdka so supertopornými hereckými výkonmi, lacnými maskami, brutálnymi gore a celkovou strelenosťou príbehu. Troma ako vyšitá. ()

ConanVJ

Tak určitě vydařený první díl parádní trashové série Toxický mstitel od Troma týmu. Zrození hrdiny, který se s ničím nepáře, z vychrtlého tak trochu dementního kluka, se povedlo. Ve filmu je snad od všeho trochu, násilí je zde všudypřítomné, levné efekty taky. Jak je zvykem u Troma týmu, tak je zde spousta protikladů. příběh je jednoduchý, místy naivní, ale k celku sedne parádně. Je zde spousta vtipných pasáží, ale to záleží na vkusu každého diváka. Slepá Toxíkova přítelkyně je pěkná buchta. Jelikož jsem dřív viděl našlápnutější čtyřku, dávám Toxíkovi za 80% :) ()

Astaroth12

Pozor výstražný oznam!!!!!!!!!!!!!!Kto ešte neokúsil Tromu(herecké prejavy na bode porno hercov,prestrelené a dosť často aj trápne scény,poväčšine žiadny príbeh a triky na úrovni cirkusových čísiel ale len niektoré a veľa cakanice,hnusu a odtrhnutých končatín atď.) keď vám toto nevadí tak smelo do toho šialeného Tromáckeho projektu ale keď ste aspoň na jedno odpovedali nie,tak rýchlo prepnete.Je pravda,že tento film je vrcholom nevkusu ale svojsky štýl mi teraz dá sa povedať vyhovoval.Ako sranda sa to dá brať ale nič viac sa od toho nedá očakávať. ()

SlecnaSmilly

Ejchuchu, tohle má svý silný momenty. Já se na podobný filmový experimenty můžu dívat, anžto většina mých mozkových buněk spáchala sebevraždu poté, co jsem zhlédla celou první řadu slovenské obdoby pořadu Farmář hledá ženu, ale pro takový ty chytrý lidi, co dokážou sami vyluštit křížovku na zadní straně časáku Žena a život, to asi moc nebude. Já tedy onehdy málem složila Rubikovu kostku podle návodu, ale stejně si radši filmově moc nenakládám, aby to nedopadlo jako minulej tejden, kdy jsem hodinu a půl koukala na Boy meets Girl, přičemž na konci jsem si řekla jen:“Holka, to bylo tak pěkný, ale jakože o čem.“ Nicméně z Toxického mstitele vyplývá hned několik ponaučení. Třeba, že dobro může mít podobu monstra v baletní sukénce. Nebo že ani fakt oškliví hoši (jedno oko, křivá hlava, nerovnoměrnosti v barvě pleti…) to v životě s láskou nemusí vzdávat, stačí si najít slepou holku. ()

fcreading

Toxický mstitel bol dlhú dobu vlajkovou loďou, výrobnej firmy Troma, počas prvej polovice 80-tych rokov. Po celé tie roky robil Llloyd Kaufman šialené veci. Nápady ktoré ho počas filmu zastihli, nemohli ostať bez povšimnutia. A tak sa Troma stala celosvetovým fenoménom a Toxický mstitel kultom všetkých dôb. ()

Korbitch odpad!

Tohle není jen odpad, to je toxický odpad! Ubohost z tohoto patladíla stříká na všechny strany, stejně jako Rosenberg na jachtě plný kundiček! ()

CBD

Za zvrácenost bych musela dát 5 a za všechno ostatní 1. Těžká volba ulehčena tím, že mi tyhle neskutečné zhovadilosti baví... ()

Laxik

Musím přiznat, že film pro mě byl zklamáním. Paradoxně jsem totiž od TROMY čekal takovou sračku, až to bude zábava. Přeci jen znám trailery na jejich filmy (a ty nemají chybu) a viděl jsem Surf Nazis (kteří sice nenadchli, ale aspoň jsem měl představu, jak vypadá film, který se TROMĚ nepovede). Jenže co čert nechtěl, Toxic Avenger nebyl vůbec prošpikovaný nevkusem, nevěrohodnou umělou krví a pitomci na každém kroku. No dobře, doho všeho tam bylo dosytosti, ale taky tady bylo dvacet minut absolutní nudy. To když se ke slovu dostala avengerská psychologie a historie postav a hlavně ty stupidní opakovačky toho, co se už jednou (nebo dvakrát) stalo. Přijde mi nefér vůči ostatním filmům dát tři hvězdy, ale zase mi je těžko dát Toxiemu jen dvě. Takže tenhle nejlepší nejhorší film všech dob zařadím mezi průměr. ()

iolaos

Nadprumerna TROMA a hned prvni pocin uchylneho dedka Lloyda Kaufmana a rovnez prvni film tohoto genialne brakoveho studia, ktery sem videl. Toxie alias mopboy Melvin proste nema chybu a jeho premena na super-human-size mstitele je naprosty beckovy kult. I pres otresny hyc kina Mir muj vrcholny b-zazitek na LFŠ 2007. (80%) [220707] ()

blackrain odpad!

Nejbéčkovatější béčko ze všech béček. Já zkousnu hodně, ale čeho je moc,toho je příliš. Nějak jsem to nerozdejchala. Je vůbec možné něco takového natočit? Nápad možná dobrý, ale to je tak všechno. ()

K.I.N.G.

Z dílny TROMY už jsem několik filmů viděl, ale tento je zatím suverénně nejlepší. Plnohodnotný děj, ikdyž jednoduchý, krásně béčková atmosféra 80. let, množství nechutných gore hříček a zvrácených nápadů a k tomu konečně i značná dávka humoru aspon' trochu na úrovni, což jsem až dosud u Troma filmů postrádal. Velmi příjemné potěšení a doufám, že v podobném nebo lepším duchu se ponesou i další díly série. ()

topi

Když má něco výstižně charakterizovat Lloyda Kaufmana a potažmo celou TROMU, pak je to Melvin Furds alias Toxický mstitel!! Tohle je opravdová legenda! I LOVE MONSTER HERO!!! ()

YURAyura

Prvni ze serie hocha s cisticim mopem. Zabava na urovni znalcu druhe ligy okorenena nekolika kool dialogy se jiste nesetka s obdivem mezi priznivci Hranolku a Koly ()

Hanyou

Velevtipná šílenost. Skvělá byla montáž dobrých skutků (hlavně otevření zavařeniny). Komedie s gore prvky a superhrdinou v baletním oblečku. Prostě super. ()

pepua

Jen pár skutečně vtipných scén z tohoto filmu nedělá 100% odpad, ale jen tak 95%...Jestli tohle patří do kategorie "koukatelných" filmů od Tromy, tak nevim nevim, do dalších se mi moc nechce. ()

Cl3ricK

Už fakt dlouho jsem se nepobavil jako u téhle koniny. Je to tak bizardní až to není možné. Jako člověk zažije hodně, ale sloního muže v růžové sukni, jak morduje lidi na všechny možné způsoby, jen tak v ledajakém filmu neuvidí. Bavilo mě to a při nějaké chlastačce si to určitě rád zopakuju. ()

Martin741

Reziser Lloyd Kaufman /Rocky 1 - ako herec/ natocil hororovu komediu menom Toxic Avenger. Ono to s hororovymi komediami je tazke - najlepsie hororove komedie podla mna su Braindead a Bad Taste Petera Jacksona a este mozno ciastocne Navrat Ozivlych mrtvol. Tuto v tomto filme opat funguje to nestatstne spojenie horor a komedia, prvych 20 minut sa tam nic dohromady nedeje, a potom nastupia udalosti. Divak sam nevie, ci sa ma bavit, alebo smiat. No, pre mna teda Toxic Avenger nie je kult, a za kultove stale povazujem len Braindead a Bad Taste isteho Petera Jacksona. 52 % ()

honajz2

Na co celý Marvel a DC, když máme Toxického mstitele! Nejlepšího superhrdinu, jakého kdy svět viděl! No dobře, je to naprosto klasická Troma, plná příšerně zábavné filmařiny, debilních postav, holek v bikinách, tlusťochů, šílených scén a mixem všemožného humoru. A ono to opět fungovalo dobře, bylo to tak geniálně stupidní (nutno říct, ten film sám sebe nebere v ničem vážně), opět jsem se bavil, takže se mi to líbilo. A toho fekálního a infantilního humoru tam moc není. Ale upřímně, je to pro mě na úrovni prvního Atomového gymnázia, na to druhé zatím žádná Troma pro mě nemá. 4* ()

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

Festival Naruby holduje béčkovým filmům a rumu

23.03.2023

Superhrdinská parodie nabírá známé tváře

Superhrdinská parodie nabírá známé tváře

18.06.2021

Chystaný satirický komiksový film The Toxic Avenger posiluje obsazení. Snímek režiséra Macona Blaira (Lov, Jako v bavlnce) již dříve obsadil do titulní role Petera Dinklage, Jacoba Tremblayho,… (více)