Cokoliv

• USA Anything Else (více)

Ďalšia romantická komédia z pera osvedčeného Woodyho Allena plná vtipných náhod, nehôd a nedorozumení. Jerry (Biggs) je mladý 21-ročný komediálny spisovateľ žijúci v New Yorku. Aj napriek tomu, že je talentovaný, má problémy preraziť. Zásluhu na tom nesie jeho agent Harvey (DeVito), ktorý má sice o sebe vysokú mienku ale je dosť nepraktický a tiež David (Allen), jeho excentrický a paranoidný učiteľ. Ďalším kameňom úrazu je Amanda (Ricci), jeho priateľka. Od prvého momentu, kedy ju zbadal, vedel, že je do nej zamilovaný. Ale Amandine mnohopočetné neurózy, strach zo záväzkov a frustrácie najrôznejšieho druhu jej zabraňujú, aby bola Jerrymu nablízku, keď to najviac potrebuje. Krízovým bodom sa ukáže byť situácia, keď sa ocitne v malom byte s Amandou, ktorú nečakane navštívi jej matka Paula, ktorá sa rozhodla, že sa stane kabaretnou speváčkou. (oficiální text distributora)

Chladek

Film se mi velmi líbil, i když má své mouchy. Snímek si lze rozdělit na dva příběhy, ten, kde figurují J. Biggs a Ch. Ricci a ten, kde hraje hlavní roli W. Allen se svou podivnou minulostí a výstřelky. Ten první by sám vydal na ucházející film, normální milostné drama, kterých na nás produkce chrlí spousty. Právě proto mi sem nezapadá Allenův mentor David, se svými filosofiemi a hádankami. Sám o sobě je vtipný, ovšem ve dvojci s Biggsem mi nesedí. Po spisovatelově pravici jakožto rádcovský orgán bych viděl prostě někoho jiného. Přesto jako celek vrhá snímek příznivé světlo na různé dnešní problémy. Ještě mínus za klišé na konci, kdy snad každý očekával, co taxikář odpoví na Biggsovy úvahy. To se mi zdá trochu....přehnané. ()

janipoly

Příjemná záležitost skrývající pár pravd. Kdosi zde píše, že to není příliš "Allenovské". Nevím, jestli je to tak. Nevím, co je "Allenovské" (po shlédnutí Match Pointu jsem tu představu ztratila). Film rozhodně stojí za podívání ve chvílích, kdy máte náladu na něco lehkého a chcete se přitom vyhnout bezduchým škvárům. Neměli byste se nudit. Skvělé dialogy a charaktery postav, nádherný New York a geniální Woody Allen, který se ani v Cokoliv nezapře. ()

Anu.a

Nezanechalo to na mně žádný velký dojem, což mě, vzhledem k tomu, jak mám Woodyho ráda, celkem zklamalo. Jason Biggs a Christina Ricci jsou navíc pro mě celkem nesympatičtí herci a to filmu rozhodně moc nepřidalo. ()

aggatka

Dlhé a neskutočné nudné kecy, žiadny vtip, príbeh nula bodov, ako komédia ma ani nerozosmiala, Amanda mi svojimi rečami išla riadne na nervy a celé je to nezáživné. Nič mi ten film nedal..takže ani nemusel byť natočený...jedna hviezdička za Christinu Ricci. ()

nikkittka

Cokoliv rozhodně nepředstavuje Woodyho Allena ve vrcholné formě.Ovšem z těch jeho nezávazných komediálních hříček,které točí v novém tisíciletí,je jasně nejlepší,což mě ty slabší čtyři hvězdičky prostě nutí dát. ()

Trumper

Do filmu jsem šel s tím, že Christina Ricci je mi nesympatická, Jason Biggs je mizernej herec a téma už je od Allena stokrát omleté.___ Po filmu musím uznat, že na Ricci se dá koukat, navíc do své role skvěle zapadla, Biggs dokáže výborně zahrát role napsané Woddy Allenem pro Woodyho Allena a pokud jsou dobře napsané dialogy, pak ani ohrané téma nenudí… já prostě nevím, co tomu filmu vytknout. /75% ()

david666

Standartní Allen, nic víc - nic míň. (podotýkám, že tohle nemyslím ve zlém-spíš naopak) Příjemným překvapením je "prcičkový" Biggs, který se mi líbil (připadal mi herectvím jako mladý Allen). Doposavad jsem si ho moc nedovedl představit ve vážnější roli. Zklamáním je na druhou stranu Christina, od které jsem naopak čekal víc. Jinak "ukecanější" film od Allena už jsem dlouho neviděl-1,5 h konverzací (k tomu ne stupidních) - to zaslouží uznání. Navíc perly typu "řekl mi, že Auschwitz byl nějaký cirkus" nebo "urazil mou víru; ty jsi ale přece ateista" apod mě dostaly. ()

ondrzej

Překvapuje mě tak nízké hodnocení tohoto úžasného Woodyho filmu, který byť možná nepatří mezi jeho nejlepší snímky, v kontextu jeho pozdní tvorby se jedná rozhodně o suverénní nadprůměr! Osobně jsem film viděl kdysi v kině a teď jsem si jím hned dvakrát zpříjemnil večer z DVD. Byl jsem překvapen, jak moc je film zábavný a svěží, kolik vtipných hlášek si s chutí znovu poslechnu a kterým se zasměju i dodatečně, když si na ně vzpomenu... Je sympatické, že zde stárnoucí Woody nehraje chlapíka, který - řekněme s trochou nadsázky - dostane každou krásku, kterou si do filmu obsadí, naopak příběh spíše glosuje z povzdálí a dodává mu dynamiku... Osobně si alespoň nevzpomínám na akčnější Woodyho scénu, než tu, kde rozmlátí auto dvěma nabušeným týpkům, už za ni stojí film zkouknout. Radím vám dobře, dejte tomuhle filmu rozhodně ještě šanci nebo proti vám nasadíme Amandiny hormony do chemické války :) ()

ExecutorQ3

Nejhorší film, jaký jsem od Allena kdy viděl. Chybí tomu vtip a vůbec i děj je bez štávy. Pár světlých momentů nemůže přemáznout celkový pocit nudy. Doufám, že se to už nebude opakovat. Ta jedna hvězdička je za těch pár světlých okamžiků a za to, že je to Allen… ()

Svadbos

Najhorší film legendárneho režiséra. Cítite, že niečo nie je v poriadku, keď sa film začína tým, ako Woody rozpráva staré vtipy, ktoré nie sú vôbec smiešne. ()

9alena9

Keci,keci,keci a nesympatický hlavný predstaviteľ. Počas filmu som mala chuť navliecť si na ruky ponožky s očami a hrať divadlo podľa toho ako vo filme kecali,inak som si nevedela predstaviť ako to vydržať do finále a keďže ja pri filme zaspať neviem,tak som to nakoniec do konca popretáčala. ()

ragtime

Woodymu sa podarilo napísať jeden z najotrasnejších charakterov v celej histórii jeho filmov. Postava Christiny Ricci je neskutočne život otravujúca a Jason Biggs sa k nej hodil naozaj skvelo. Pár snov. A Woody oslavujúci vlastnenie zbrane doma, to už bolo naozaj príliš :) ()

marocco

Woodymu už zrejme dochádza dych, napriek tomu sa to dalo pozerať a obsadenie nebolo zlé (aj keď také "neAllenovské"). ()

Umělec

Mám rád Woodyho Alllena a tento film mi nabídl přesně to, co od něj čekám. Bylo to vtipné, děj plyne pomalu s mořem slov.... Přesně, jak to má u Woodyho být :-) Zdejší nízké hodnocení je mi záhadou, no nic. "Myslíš, že jsem tlustá? -Podle mně jsi krásná - No jo, když tys měl přede mnou jen šeredy ..." "OK, spala jsem s Ronem. Ale ne, protože ho mám ráda - A proč teda? Abys ho potrestala?" 85% ()