Clive Owen hraje detektiva, který žije ve světě, kde neexistuje soukromí či anonymita. Životy všech jsou transparentní, vysledovatelné a kontrolované příslušnými orgány. Vypadá to na konec zločinnosti. Avšak když narazí na mladou ženu (Amanda Seyfried), o které nejsou vedeny žádné záznamy, začne si uvědomovat, že to nemusí být konec zločinnosti, ale teprve začátek. (ČSFD)

neskvik

Pre mňa najslabší Niccol. Záverečné odhalenie viac než slabé, takmer akoby patrilo k inému filmu. Skoda takmer 2/3 sa pozerali dost dobre. ()

goauld

Je to takové moc "sterilní"... sice to má dost ponurou atmosféru, ale celkově jsou všichni účastníci chladní, bezemoční... robotičtí. Každopádně takovou budoucnost, bych tedy nechtěl zažít.... Každý, každému pomalu může vlézt do soukromí a nedejbože když to někdo "hackne"... To pak ta psychika musí pořádně dostat zabrat ;-) Nicméně - mám pocit, že už jsem "něco takového" jednou viděl ;-) Film pojednával o experimentu, kdy si dobrovolník nechal namontovat minikamerku (sledovací samozřejmě) a ta taky přenášela (do ústředí) vše co daný člověk viděl.... Zde to ovšem mělo "malý háček" v tom, že daný suběkt nesměl zavřít na delší dobu oči (což se nakonec stalo a subjekt tímto oslepl). Zdá se tudíž, že daný rejža tento snímek viděl a "poupravil" tak aby se to vešlo do "moderní doby" včetně složitější zápletky. Neřikám, že se to nepodařilo - nicméně.... zde se opět rejža nevyhnul určitých nelogickým sekvencím. Suma sumárum - průměr na jedno shlédnutí a smazání z paměti :-) ()

Dangerous2

Nemohu si pomoci, ale filmy Andrew Niccola mě téměř vždy nenechávají chladným, a to již od dob legendární Gattacy. Za mě plný počet pruhů i hvězd. ()

RathuVSoak

Musím říct, že Vyměřený čas ve mne zanechal lepší dojem. Pravda - grafické ztvárnění SYSTÉMU bylo vydařené a námět podsouvá člověku příležitosti k zamyšlení (obzvlášť v dnešních dobách), chybělo mi však podrobnější vyobrazení fungovaní tamějšího světa jako celku, jeho stinné i světlé stránky, jako tomu bylo ve Vyměřeném čase. Subjektivní emoční prožitek hlavního hrdiny mi k tomu moc nestačil. Zároveň se zde vyskytovaly scény, které děj natahovaly namísto, aby ho zhušťovali a loudavě plynoucím hudebním podkresem se tyto scény natahovaly dvojnásob (ale připouštím, že někdo si je vychutnávat může). Na mne bohužel nezapůsobily. Místo toho aby mne do děje více vtáhly nebo díky nim děj odsýpal, jsem se cítil čím dál víc unavenější. Daleko lépe bych si to dokázal představit jako cyberpunk noir. Náležitosti těchto stylů by příběhu dle mého dodaly šťávu. ()

BStone

Povedené sci-fi z dílny Netflixu o světě, kde většina lidí nemá soukromí a zločinnost je vyšetřována pomocí implantovaných čipů a naprosté kontroly nad jejich životy. Hackeři to ale dovedou někdy úspěšně řešit... Film má bezvadný vizuál i dobrý námět, kvalitní herce a v druhé polovině i slušný tah na branku. Především pasáže, kdy se detektiv už tak nějak nemůže spolehnout na svůj zrak jsou výborné. Závěr je lehce uspěchaný a nedotažený, každopádně pro fandy sci-fi a dystopických námětů lze snímek jen doporučit. 65% ()

dunbar

Schválne som si dal tú robotu a často pauzoval film aby som videl čo sa píše v tých info boxoch... No, dali si s tým fakt robotu, tím podporných copywriterov makal zjavne nadčasy. Ale pointu som ku koncu žiaľ nejak stratil a zakončením tomu rejžo úplne zatĺkol klinec. Dalo sa na to slušne pozerať, ale celkový dojem tak 5 z 10. ()

Dalajlada

Opět se dotýkáme toho, co nás čeká. Chvíle, kdy nám všechno bude zprostředkovávat nějaká mašina, která se dá oblbnout, a Velký Bratr si to všechno bude moci kdykoli prohlídnout. Ne, že by se to již nedělo, ale... A ti co si budou chtít uchovat nějaké to soukromí, tak to budou největší nepřátelé státu. Pochmurnost tohoto díla by se dala krájet. Šestou hvězdu vynesly všechny ty kozenky co jde vidět. Hlavně ty Amandiny. ()

peproch

Úmyslně bezemoční, suchopárný dramatický příběh v čistě technicistní společnosti bez soukromí. Střízlivé, neokázalé, symbolické, pusté - a to nejsouslova odsudku, ale pochvaly. ()