Piková trojka je moderní kriminální příběh, odehrávající se na Dolním Mahnattanu. Frannie Avery (MEG RYAN) je učitelkou tvůrčího psaní, která je velmi ostražitá vůči navazování nových známostí. Jednoho dne se však setká s detektivem Malloyem (MARK RUFFALO), který vyšetřuje vraždu v jejím sousedství, a za podpory své nevlastní sestry Pauline (JENNIFER JASON LEIGH) s ním naváže vztah, který je zcela otevřeně sexuální. Osvěžující přímočarost jejich poměru ale hluboce podkopává pokračující a dosud neobjasněná série vražd. Po útoku maskovaného násilníka ale Frannie ztratí důvěru ve všechny lidi okolo sebe. V mladého studenta Cornelia (SHARRIEFF PUGH), který sepisuje práci o nevině masového vraha Johna Waynea Gacyho, ve svého bývalého přítele Johna Grahama (KEVIN BACON), který ji pronásleduje na každém kroku, a především v Malloye, který v ní nyní probouzí nejen vášeň, ale také podezření. Neexistuje nikdo, koho by nezávislá Frannie mohla požádat o pomoc - zarmoucená a vystrašená se proto rozhodne vzít záchranu svého života do vlastních rukou. (oficiální text distributora)

Trailer

Matty

Neromanticky nadržená hvězda romanticky nenadržených komedií ojíždí pohledem (a v menší míře i tělem) vše, co jen vzdáleně připomíná falus v nezáživném "vytřu vám zrak" thrilleru. Co to mělo u levé bradavky Meg Ryan znamenat?! Odpověď hledejte pod pravou bradavkou. 45% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, Fabienne, Colonist ()

POMO

Vražedný thriller, obalený do figgisovského melancholizmu. Campionová má určite nepokojnú a trasľavú dušu a rada to zo seba vypúšťa prostredníctvom filmových obrázkov. Ale nemala by pchať prsty tam, kde sa nevie zorientovať. Z thrillerového hľadiska ide dej kupredu strašne pomaly, film je nudný, predvídateľný a v prekvapujúcom vyústení skôr naivný, než šokujúci a napínavý. A ten kontroverzný detail "kuřby" v úvode je tam len preto, aby sa o snímke hovorilo. ()

gouryella

Nepodařený thriller, který se nakonec proměnil na jakousi pro mě nepochopitelnou diskusi na téma "Vykuř mi ptáka". A bohužel ani Meg Ryan není to co bývala - na mě působí především notně vulgárním dojmem - je sice hezké, že nechce věčně být jen představitelkou romantických rolí, ale bohužel to jsou asi jediné role ve kterých nepůsobí nijak nepatřičně. ()

kleopatra

Třeba mě zabte, mně se to líbilo. A právě pro to, co tomu vyčítáte. Pro zpomalený záběry, "zbytečný nudný" hovory, "vulgární" (a pro někoho málo vulgární) Meg. Líbil se mi právě TENHLE přístup, kdy detektivní linka filmu přestala být podstatná, kdy se kamera pásla na "bezvýznamných" detailech a scénář "zdržoval" (Meg a Jennifer na kanapi si povídají o ničem a broukají si písničku s Annie Lennox - ňam). Jane Campion není John Woo a proto to natočila právě takhle a tak to taky mělo být. ()

Djkoma

Erotický thriller z trochu už postarší Meg Ryan v hlavní roli? Žádná jiná hvězda na kilometry daleko a bohužel ani režisér neví co chce natočit. Šokující záběry orálního sexu už dneska nešokují. Filmu chybí to nejdůležitější a to je duše. Herci k sobě příliš nepadnou a nevytváří vnitřní vesmír filmu, tak aby jim to divák hltal očima. ()

• Hlavní roli měla původně hrát Nicole Kidman, ale nakonec se rozhodla film pouze produkovat. (kenny.h)