Piková trojka

In the Cut

Smrtiaca vášeň

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Austrálie / USA / Velká Británie, 2003, 119 min

Piková trojka není lehce stravitelný snímek. Explicitní sexuální scény dopomáhají dusivé až frustrující atmosféře a napovídají mnohé o zvláštním vztahu mezi učitelkou Frannie a detektivem Malloyem - odtažitost, nedůvěra, téměř žádný cit. A přesně tak jsem se cítila během sledování filmu. Jsou záběry na nedůlěžité momenty a předměty symbolem, paralelou nebo snahou o mé zmatení? Lže Malloy? Nebo jen neříká to (co je pro Frannie) podstatné? Uvažuje Frannie rozumně nebo se její mysl postupně zatemňuje? Samotná Meg Ryan mate dokonale - zbavila se rošťáckého blond rozcuchu i dětského úsměvu. Její výkon vybočuje z její dosavadní romantické škatulky a dokazuje, že není vůbec špatnou herečkou. Jane Campion porušila konvence žánru. Piková trojka je pomalý (pro někoho možná nudný) erotický thriller bez spalující vášně. Myslím, že Campion dosáhla toho, čeho chtěla - pochybuji, jsem zmatená a její snímek mě moc nevzrušil. 3 a ½*(1.6.2006)

• gouryella

Nepodařený thriller, který se nakonec proměnil na jakousi pro mě nepochopitelnou diskusi na téma "Vykuř mi ptáka". A bohužel ani Meg Ryan není to co bývala - na mě působí především notně vulgárním dojmem - je sice hezké, že nechce věčně být jen představitelkou romantických rolí, ale bohužel to jsou asi jediné role ve kterých nepůsobí nijak nepatřičně.(17.3.2004)

Některé filmy jsou jako falešné diamanty, oslňující v každém úhlu prázdným zábleskem. Některé jsou jako oblázky na cestě, ne vlastní vinou nepovšimnuté a zašlapávané do prachu. A některé jsou jako labradority - slovy tvůrkyně mých milovaných náušnic chvíli vypadajících, že jde jen o tmavé, šedozelené kameny, ale pak pohybem nebo zábleskem světla zahoří ledovým modrým plamenem - a jako poezie všedního dne, ne psaná na starém papíře vázaném v kůži, ale šeptaná ve tmě suterénního baru, kreslená do nevychladlého potu na zádech a kolující v krvi, která hýbe tělem a městem světců a nestvůr, vrahů a andělů, rytířů v brnění a bledých dívek v černém sametu, městem lidí, kteří propadli trhlinami. Neil Gaiman se shovívavě pousměje a netrapte se vy, kdož nerozumíte - ani já nerozumím, proč mi matka říkávala, že spodní prádlo má ladit s botami, ale mám teď na sobě červené lodičky...(22.9.2013)

• Goldbeater

Nudný a nezajímavý film, který má schopnost mučit svou nekřesťansky dlouhou stopáží, jež by neklesla na ději ani v případě, že by měla o hodinu míň. Když se nad tím zamyslím, vlastně se za celé ty dvě hodiny nic velkého neudálo a děj se točí pořád dokola kolem zdánlivě zajímavých myšlenek a rádoby lákavých (pro mne trapných) erotických scén. Mám rád Meg Ryanovou, Marka Ruffala i Kevina Bacona, ale v tomhle filmu opravdu zpitoměli. Už žádné takové trapárny prosím!(3.8.2011)

• Matty

Neromanticky nadržená hvězda romanticky nenadržených komedií ojíždí pohledem (a v menší míře i tělem) vše, co jen vzdáleně připomíná falus v nezáživném "vytřu vám zrak" thrilleru. Co to mělo u levé bradavky Meg Ryan znamenat?! Odpověď hledejte pod pravou bradavkou. 45% Zajímavé komentáře: Mr.Apache, Fabienne, Colonist(17.5.2008)

• - Hlavní roli měla původně hrát Nicole Kidman, ale nakonec se rozhodla film pouze produkovat. (kenny.h)