Piková trojka

In the Cut

Smrtiaca vášeň

Krimi / Thriller / Mysteriózní

Austrálie / USA / Velká Británie, 2003, 119 min

Některé filmy jsou jako falešné diamanty, oslňující v každém úhlu prázdným zábleskem. Některé jsou jako oblázky na cestě, ne vlastní vinou nepovšimnuté a zašlapávané do prachu. A některé jsou jako labradority - slovy tvůrkyně mých milovaných náušnic chvíli vypadajících, že jde jen o tmavé, šedozelené kameny, ale pak pohybem nebo zábleskem světla zahoří ledovým modrým plamenem - a jako poezie všedního dne, ne psaná na starém papíře vázaném v kůži, ale šeptaná ve tmě suterénního baru, kreslená do nevychladlého potu na zádech a kolující v krvi, která hýbe tělem a městem světců a nestvůr, vrahů a andělů, rytířů v brnění a bledých dívek v černém sametu, městem lidí, kteří propadli trhlinami. Neil Gaiman se shovívavě pousměje a netrapte se vy, kdož nerozumíte - ani já nerozumím, proč mi matka říkávala, že spodní prádlo má ladit s botami, ale mám teď na sobě červené lodičky...(22.9.2013)

• Sofia

Pěkná blbost...Mark Ruffalo s knírkem byl naprosto odpudivý, jeho řeči taky, a po půlhodině už bylo jasné,kdo je vrah, protože moc postav se v tomhle rádoby erotickém příběhu nevyskytuje. Jen se mi líbily všechny ty možné básničky a slova a úryvky, které si Meg Ryan lepila po celém bytě. Škoda, že tenhle motiv hry se slovy tam nebyl nějak víc rozpracován. Těžko uvěřit, že režisérka tohoto paskvilu natočila i Piano.(17.3.2006)

Naprosto průměrné. Film rozhodně neurazí, ale ani nenadchne. Standartní thriller, který by se ztratil mezi filmy, které běží na našich komerčních tekevizích v nočních hodinách, nebýt docela kvalitního obsazení. Meg Ryanová, zbavena veškeré své krásy se docela snaží a Mark Ruffalo je naprosto skvělý. Retrospektivy s bruslením působí vyloženě trapně (až na tu s těma přejetejma nohama), ale aspoň pointa filmu je docela zajímavá, i když režijně boužel ne moc dobře zvládnutá.(15.2.2006)

• Colonist

Na film jsem koukal jen ze zvědavosti, kolik toho Meg Ryan vlastně ukázala (skutečně jen z počestných důvodů zvědavosti, nejsem úchylný :-) ). No ukázala toho celkem dost. Ale vlastně to za moc nestálo. Celý film se točí jen kolem sexu. O sexu se mluví, sex se provozuje, o sexu se sní. Úvodní šmírácká scéna v baru mě nijak zvlášť nešokovala. Scénář je takový nijaký. Kriminální příběh psychopatického vraha je jaksi v pozadí a pomalu vyplouvá na povrch, takže se člověk nudí. Hlavní postavy také mohly být mnohem lepší. Polda Mark Ruffalo mi přišel děsně nesympatický a Meg Ryan v tomhle filmu zase také není taková kočka. Navíc mi její postava přišla jako největší úchylačka ve filmu, která si klidně nechá přes telefon poradit, aby masturbovala. Tohle prostě není film pro mě. Ani nevím, za co jsou vlastně ty dvě hvězdičky...(1.9.2007)

• gouryella

Nepodařený thriller, který se nakonec proměnil na jakousi pro mě nepochopitelnou diskusi na téma "Vykuř mi ptáka". A bohužel ani Meg Ryan není to co bývala - na mě působí především notně vulgárním dojmem - je sice hezké, že nechce věčně být jen představitelkou romantických rolí, ale bohužel to jsou asi jediné role ve kterých nepůsobí nijak nepatřičně.(17.3.2004)

• - Hlavní roli měla původně hrát Nicole Kidman, ale nakonec se rozhodla film pouze produkovat. (kenny.h)