Piková trojka

• Austrálie In the Cut (více)

Piková trojka je moderní kriminální příběh, odehrávající se na Dolním Mahnattanu. Frannie Avery (MEG RYAN) je učitelkou tvůrčího psaní, která je velmi ostražitá vůči navazování nových známostí. Jednoho dne se však setká s detektivem Malloyem (MARK RUFFALO), který vyšetřuje vraždu v jejím sousedství, a za podpory své nevlastní sestry Pauline (JENNIFER JASON LEIGH) s ním naváže vztah, který je zcela otevřeně sexuální. Osvěžující přímočarost jejich poměru ale hluboce podkopává pokračující a dosud neobjasněná série vražd. Po útoku maskovaného násilníka ale Frannie ztratí důvěru ve všechny lidi okolo sebe. V mladého studenta Cornelia (SHARRIEFF PUGH), který sepisuje práci o nevině masového vraha Johna Waynea Gacyho, ve svého bývalého přítele Johna Grahama (KEVIN BACON), který ji pronásleduje na každém kroku, a především v Malloye, který v ní nyní probouzí nejen vášeň, ale také podezření. Neexistuje nikdo, koho by nezávislá Frannie mohla požádat o pomoc - zarmoucená a vystrašená se proto rozhodne vzít záchranu svého života do vlastních rukou. (oficiální text distributora)

bono22vox

Film,který zůstal na půl cesty mezi krimithrillerem a psychologickým dramatem. Výsledkem je skoro-průměr v obou žánrech... ()

Mocoft

Skvělý film, který mi nepřipadl tak odtažitý od života, jako každá druhá současná detektivka. Meg se chová iracionálně, její sestra je napůl blázen, detektiv je vlezlej sprosťák co má Meg jen na sex a jeho případ se vyřeší jaksi sám a náhodou. Přesto, nebo spíš právě proto se mi to moc líbilo a Meg se konečně ukázala taky ztrhaná a ubrečená, na což v romantických komediích nebyl moc prostor. ()

Rodin

Já jsem se docela bavil. Nebyl to zrovna žádný vrcholný Friedkin, nicméně za zhlédnutí to rozhodně stojí. Zde přítomných 53% mně připadá nespravedlivě málo, já bych dal přes sedmdesát, tudíž pro dorovnání dávám 4/. ()

HanSolo

Tak tohle se moc nevydařilo vzhledem k nevýrazné režii, nezajímavému námětu i scénáři a nepříliš přesvědčivým hereckým výkonům. ()

pajapal

Tak nějak ne zrovna moc povedený film.Pěkná kamera a silná atmosféra příliš nevyváží mdlí děj, který chce být zjevně víc než jen detektivka s erotickým nábojem a stále nám proto podsouvá nějaká moudra o životě a sexu.Film se vleče a dává divákovi možnost všímat si chvílemi dost nelogického jednání postav.Závěr je podivně zrychlený a vzniká tak dost dohadů nad kterými se mi, ale zrovna moc přemýšlet nechce. ()

Arccos

Mohl to být alespoň tuctový thriller. Jenomže všechno v tomto filmu se točí kolem sexu a výsledek není erotický, ale oplzlý. Jedinou zajímavostí tak zůstává ona explicitní téměř porno scéna hned na začátku (a asi proto tam i byla). ()

Anarion odpad!

Když se spojí prvoplánovost, nuda, feminismus, "ženský" paranoidně-paradoxní pohled na svět a trocha sadismu vznikne zcela určitě špatný film. Je-li však toto všechno ještě doplněno neumětelskou snahou o režijní umění, pak vznikne Piková trojka. ()

old salt

Myslím, že to byl velmi zajímavý počin . A myslím, že bylo HODNĚ znát, že to natočila žena. akorát si nejsem zcela jistý žánrem. Zápletka i vyvrcholení byly celkem čitelné. Na druhou stranu forma zpracování se mi dosti líbila. Při sledování jsem si vzpomněl na první film Julie Taymor - TITUS. I tam se mi forma hodně líbila ... Bylo to prostě něco jiného než "mužské" filmy. A pak - stalo se mi, že jsem v jednom týdnu viděl 3 filmy s Markem Ruffalem a ve všech mne zaujal. Vždy byl jiný a vždy poměrně výrazný. 4 hvězdy dávám především, jak jsem již napsal, za formu zpracování... ()

kokofek

Z každého žánru trochu,ale jen trochu.Dohromady je to nesourodé,nekomunikující.Ale svoje hodnocení dávám za (pro mě) sexy vzrušujícího Marka Ruffala.Mám po tom hezké sny. ()

Salvator

Tady je snad všechno špatně. Nezajímavý příběh, "neodolatelný" Mark Ruffalo a nudná Meg Ryan. A nezachrání to ani blowjob v úvodu. ()

Curfew

Vyhledavač mi v souvislosti se slovem "trojka" nabídl mimo jiné snímek s interesantním názvem Balkánská perestrojka a myslím, že by to byla zajímavější podívaná. Piková trojka se totiž tváří jako umění šmrncnuté thrillerem, ale nakonec se utápí v nudě, kašírovaných dialozích a nepřesvědčivých hereckých výkonech. Třikrát pikově škoda, protože Jennifer Jason Leigh je už dlouho neprávem přehlížená, Meg Ryan MŮŽE zahrát erotickou roli a hlavní mužskou postavu si zase mohl střihnout někdo OPRAVDU nepřehlédnutelný a mystický. Režisérka Campionová ale zřejmě považuje za takového herce Marka Ruffala, což já pro změnu považuji za hluboký omyl. A Kevin Bacon je ve filmu totálně utopený, což je pro herce jeho kvalit škoda. Promarněná šance a hlavně: fakt nuda. ()

revere

Přečtěte si, co k tomuto filmu napsal Djkoma, znegujte všechny jeho výroky a to, co vyjde, je můj komentář. ()

Pythonator

Takhle by vypadaly filmy, kdyby je točily blbé feministky. Co to jako bylo? Erotický thriller bez erotiky? Napínavá kriminálka bez napětí? Scénář i režie bez mozku? Něco to bylo, ale radši ruce pryč od toho. ()

Jurcekk

To je perfektný film toto. Také osviežujúce, keď to inak postrihajú. Tvorcovia poctivo chodili do školy a dávali pozor. Aj talent majú... Campion na mňa urobila dojem. Skvelá hudba. Výborné. Len krútim hlavou nad toľkým sexom. To sa často na tejto úrovni nevidí. Dievčence túto niektoré to poriadne rozpálilo. Tak to má byť. Neviem, aký mal film osud. Ale je to pecka, ktorá by mala byť citovaná.. ()

Sable.i

První film Jane Campion, který jsem kdy viděla a musím říct, že obavy, se kterými jsem k němu přistupovala se v první půlhodině rozplynuly. Už úvodní titulky byly velice zajímavé a zbytek filmu na tom nebyl jinak. Velice netypickou hlavní roli zde ztvárnila Meg Ryan coby tichá učitelka angličtiny Frannie, jejíž touha vzroste do obrovských výšin po setkání s vášnivým detektivem Malloyem, který nejen že vyšetřuje záhadné vraždy dívek k nimž může Frannie pomoct najít vodítko, ale také disponuje svou sexuální otevřeností, která Frannie vtáhne do jeho náruče. Ale, jak už to tak bývá, nic hezkého věčně netrvá a dojde k další vraždě, která pořádně zamotá Franniinou důvěrou v lidi kolem ní. Meg Ryan mě musím říct hodně příjemně překvapila. S filmem Kate a Leopold a Životní zkouška to vypadalo, že už to lepší nebude, ale ono ejhle a touto nečekanou změnou se vrátila na můj žebříček nejoblíbenějších hereček. Mark Ruffalo v pro něj rovněž neobvyklé roli detektiva Malloye mě taky musím říct zaskočil ale rozhodně ne ve špatném slova smyslu. Není na škodu když herci čas od času vystoupí ze svého standartu a šokují nás něčím novým. Plusem, který mě nutí dát hvězdičku navíc je pohled na obyčejnou učitelku, její sestru a pohled na život kolem. Ale Piková trojka není rozhodně film plný samých kladů. Obrovským mínusem je malá pozornost ostatním postavám v nichž jednoznačně vyniká Jennifer Jason Leigh coby Franniina sestra. Dál by si větší prostor zasloužil vynikající Kevin Bacon. Slabší částí filmu je i jeho slabý přístup ke kriminální zápletce, ale přesto konec je vcelku nečekaný (pro mě). Piková trojka je něčím novým, sice ne odzbrojujícím nebo šokujícím, přesto je filmem, který za shlédnutí stojí. ()

GintrWinkr

Tohle je první film kde se mi Meg Ryan líbila a nemyslím jako herečka. Akorát by se to spíš hodilo do FK na dvojce než do programu stanice Nova. ()

BigBen87CZ odpad!

Smíchejte absolutně zcestnou režii s ještě zcestnějšími dialogy, zamíchejte to se špetkou, ale opravdu jen špetkou příběhu a zamixujte se spoustou sexuálních rozhovorů a scén. Pak přidejte Meg Ryan v hlavní roli a k ní spoustu postav, které jsou úplně zbytečné a povětšinou trpí různými psychickými nemocemi (jako třeba černošský student, který jí navštíví, když je opilá, aby se jí nejdřív, přesně v duchu filmu, pokusil znásilnit a pak jí ještě seřve, že jí stejně nechtěl nikdy š*kat a uteče). Výsledek: tzv. moderní krimi thriller. Pro ty z Vás, co nevědí, co z toho vyleze, můžu dát několik příkladů z filmu, které Vás přesvědčí. Když Meg Ryan na stanici vysvětluje detektivovi, s kterým se vyspala proto, že ho podezdřívá, že si ho nechal vykouřit v baru, kde se stala vražda, co se stalo, když našla svoji sestru rozřezanou v jejím bytě (a poté co se s její uříznutou hlavou v pytli patřičně pomazlila) ... : On: Musím se tě zeptat na několik otázek o tvé sestře Ona: Když mi bylo 12, můj otec odjel na pět dní na služební cestu. A ona mi řekla, že jsem blbá, že jsem toho měla využít. Objednat si kupu čokolády, nebo jít ven stavět sněhuláka. On: telefonuje s ní, když se kouká na to, jak kusy těla oběti vytahují z pračky. Nasedne do auta, požádá jí, aby si sedla, navede jí, aby si sáhla do kalhotek a masírovala si klitoris, jak on to má rád. Pak řekne, že musí končit a zavěsí. Ona: (ožralá) kdes byl. On: V práci Ona: Nechal si kouřit č*ráka, to je tvoje práce, tak pojď na kouření se toho nedá moc zkazit On: Ale jo, některý ženský nemaj rytmus a smysl pro ptáka. A na těhle opravdu imbecilních okamžicích je založen celý film ... pro mě, neuvěřitelný odpad, který mi nahání strach tím, že se zve "moderním krimi thrillerem". Jestli je tohle budoucnoust kinematografie, pak doufám, že se té budoucnosti nedožiju ... ()