Piková trojka

• Austrálie In the Cut (více)

Piková trojka je moderní kriminální příběh, odehrávající se na Dolním Mahnattanu. Frannie Avery (MEG RYAN) je učitelkou tvůrčího psaní, která je velmi ostražitá vůči navazování nových známostí. Jednoho dne se však setká s detektivem Malloyem (MARK RUFFALO), který vyšetřuje vraždu v jejím sousedství, a za podpory své nevlastní sestry Pauline (JENNIFER JASON LEIGH) s ním naváže vztah, který je zcela otevřeně sexuální. Osvěžující přímočarost jejich poměru ale hluboce podkopává pokračující a dosud neobjasněná série vražd. Po útoku maskovaného násilníka ale Frannie ztratí důvěru ve všechny lidi okolo sebe. V mladého studenta Cornelia (SHARRIEFF PUGH), který sepisuje práci o nevině masového vraha Johna Waynea Gacyho, ve svého bývalého přítele Johna Grahama (KEVIN BACON), který ji pronásleduje na každém kroku, a především v Malloye, který v ní nyní probouzí nejen vášeň, ale také podezření. Neexistuje nikdo, koho by nezávislá Frannie mohla požádat o pomoc - zarmoucená a vystrašená se proto rozhodne vzít záchranu svého života do vlastních rukou. (oficiální text distributora)

ZkuKol

Stále nevím, proč se rozhodla Meg Ryan svléknoutr až teď a proč zrovna v tomhle filmu, mi není jasné vůbec. ()

Rousse

Nooo tak teda nevím. Po přečtení textu distributora na obalu DVD jsem byla zvědavá, co se z tohoto krimi mysteriózního erotického thrilleru vyklube. A v závěru filmu (ano, vydržela jsem to až do konce!) jsem usoudila, že se z toho nevyklubal ani mysteriózní ani thriller - přišlo mi to jako hodně laciná, naprosto neucelená kriminálka s větším počtem otevřených záběrů na sex, kterýma měla šokovat, ale prostě to nevyšlo. Nějak to nefunguje - něco se v tomhle filmu pokazilo, ale nevím co. Film mi příjde jako slátanina nic neříkajících obrazů, kde se nic neděje....a to, že jsem už na začátku věděla, kdo je vrahem asi taky o něčem svědčí. Nuda! O ničem! Nebrat! ()

sedm.1

No fujtajbl!!!Takovou ubohost jsem už dlouho neviděl,nepovedený televizní film,jedna explicitní,neprosto zbytečná scéna v úvodu,rádobyšokující *ukající Meg Ryan(které to,nevím tedy jestli schválně,ale opravdu nesluší,respektive je zde nehorázně odpudivá),nevýrazný Mark Ruffalo,zoufalá J.J.Leigh(ta hraje také pořád je ty samé vedlejší "na dně" postavičky),primitivní zápletka,imbecilní scénář,megatrapné finále.Nerad píšu komentáře tohoto typu,kde píši jen jak je všechno na h...o,ale nemůžu si pomoc.Jestli se Meg Ryan chtěla zbavit své nálepky romantických osudových žen,měla si vybrat určitě jiný žánr,a nebo alespoň jiný film,tohle je skutečný brak! ()

Wilston

Nemohl jsem usnout a tak jsem se na to v televizi podíval. Docela mě překvapilo, že se Meg Ryan k něčemu takovému vůbec propůjčila.:-/ Děj je celý takový zpomalený a ne moc zajímavý. Takže za ** ()

ranp

Podle mě průměrný tříhvězdičkový thriller. Ale ten detailní záběr orálního sexu je hodně diskutabilní a filmu podle mě spíš škodí. Po prvním zhlédnutí to byl jediný výraznější moment, který jsem si z filmu pamatoval. A to není zrovna moc dobrá vizitka. ()

Paity

Piková trojka chtěla zaujmout pouze jediným, svlékáním, respektive nahodou hlavní představitelky - Meg Ryan a že se na to lidé chytli. Na internetu kolují dodnes fotky a videa z dotčené scény. Film ale hrozný. ()

kolemjdouc

tenhle film byl zřejmě vytvořen na míru Ryan aby jí vehnal ve cénáři do náruče dalšího pěkného chlapa .Odnesl to Ruffalo.Přijde mi že Megan sbírá jejich skalpy.Její herecké umění je někde o několik tříd níž než herců v béčkových filmechA tvůrci celkově dali filmu na frak.Další mínus rozhoupaní kamera a další :co to za exota hrál Bacon.JO jo účty se z něčeho platit musí.Nuto podotknout že Ruffalo už v té době byl dobrý a proto jsem si to rozmyslela a místo odpadu pro fil dám pouze a jen Ruffalovi čtyřku!!!!!!!!!!!!!!!. ()

Prochy38

No tak to bylo teda hodně divný.... Kde je ta kráska Meg Ryan?? Nějak to šlo celé kolem mě. Divný, hloupý, nezáživný, trapný, .... ()

Hanes88

Takový podprůměrný thriller, který se ale dal s napětím dokoukat až do konce. Takže nic extra, ale dá se. Podle toho taky hodnotím. ()

Oralfabet

Doopravdy svůdný, vtahující erotický thriller, kde vůbec nejde o vyšetřování a vlastně ani moc o ty vraždy, ale hlavně o atmosféru. Erotické napětí by se dalo krájet a každý záběr vypadá tak lahodně, že má člověk chuť olíznout obrazovku. Dvě hodiny jsou vzhledem k té nedějevosti možná trochu moc, ale bavilo mě to víceméně celou dobu. Zdejších 54% moc nechápu. Lepší než Basic Instinct. 8/10 ()

rotel

Nebudem hodnotiť výkony hercov, réžiu ani scenár. Jednoducho napíšem - tento film ma absolutne neoslovil , pre mňa veľké sklamanie. ()

pend

Musím se na ten film podívat znovu, na poprvé mi nesedl. Hodně se tu mluví, snaha šokovat s Meg Ryanovou je více než zřejmá. ()

Saur.us

To bych od klasické romantické Meg Ryan nečekal. Nečekaně se do krimi-erotického filmu hodila. Za to by si zasloužila bludišťáka. ()

JB2203 odpad!

Zřejmý a ztěží vyvratitelný důkaz toho, že by ženy režisérky raději vůbec neměly točit filmy. A pakliže ano, pak jedině jako instruktážní či studijní materiál na zakázku nějakého výzkumného ústavu sexuologického. Nejsem sice žádný velký puritán, ale tento umělecky náročný thriller mi pod tenkou slupkou několika efektních záběrů kamery připadal jako naprostý scénáristický blábol plný sexuálních traumat a přepjatých erotických scén. Jednání postav bylo redukováno výlučně na pohlavní pud a napětí si zde divák užil asi tolik jako v nějakém pokleslém pornofilmu. Vedle několika záběrů na rozřezaná ženská těla (hle: hororové prvky) spočívala celá atmosféra příběhu na postavě sexuálně frustrované učitelky anglického jazyka (Meg Ryan) a jejího milence - komisaře (Mark Ruffalo) - který zde představoval něco jako symbol ztopořeného mužství. Myslím, že jediným opravdovým smyslem filmu bylo sdělit nezkušeným mládencům, jak správně uspokojit ženu. Což je z hlediska vyznění celého díla asi to jediné, co se autorce - ústy i zbylými částmi těla obou hlavních protagonistů - podařilo. ()

Vodny

Tleskám. Absolutně nedoceněný snímek, kterých je strašně, strašně málo. Atmosféra je od samého začátku neksutečně hutná, skličující, ponurá, jako kdyby venku bylo pořád hnusně a vy jste měli depku. Do toho skvěle vyprofilované postavy, o kterých netušíte co si máte myslet. Všichni jsou tak trochu výstřední a přitom víte, že jsou úplně normální a akorát mají své problémy, touhy a tajemství. Je to drsné, je to hrubé, někdo se může při sledování stydět, červenat nebo snad pobuřovat. Ale takoví je prostě život, bez barevných veselých omalovánek, tvrdá realita. Takhle si představuji, že to na Dolním Manhattanu chodí. Trošku k příběhu. Ten jakoby není důelžitý, divák spíše sleduje "bezvýznamné" dění a do toho jakoby vloženou zápletku. Když už jsem si myslel, že vím jak to dopadne, tak mě to překvapilo. Čekal jsem něco trochu jiného, ale takhle to je lepší. Herci jsou parádní. Meg Ryan je neskutečně sexy, Mark Ruffalo je polda jako víno a Kevin Bacon hraje trošku pošahaného herce - to mu sedí. Tenhle film je naturalistický, melancholický thriller střihnutý s feministickou tématikou o ženách, které po něčem touží a když to dostanou, váhají jestli to za to stálo, jestli to bylo správné rozhodnutí a mají výčitky. A hlavně nikdy nemají dost. Je to hodně o sexu. Když se nadtím zamyslíte, tak každá postava ve filmu touží po sexu. Je všudypřítomný, jako nějaké afrodiziakum, droga, kterou prostě musíme dostat a skoro nic jiného nás nezajímá. Ta zaslepenost z něj pramenící je ubíjející. Herecké výkony a atmosféra jsou na jedničku. P.S. Podle komentářů jsou lidé tímto filmem tak trochu znechuceni, vadí jim věci, které tam být měly a bez kterých by ten film vlastně nebyl. Ale takový je holt úděl všech nízkorozpočtových filmů pro diváka, který umí naslouchat. ()

Rokle

Souložící Meg Ryan s Markem Ruffalem. O ničem jiném to není. Neříkám, že by to nebylo v pořádku, ale rád bych se podíval na FILM s dějem. Protože kriminální příběh jsem rozhodně neviděl. ()

Torgal

Horko-ťažko vybojované dve hviezdy. Ten film je neskutočne pomalý a nič sa tam nedeje. Hodnotenie je založené hlavne na prítomnosti známych tvárí. 3/10 ()

Pekisan

Toto keby natocil Lynch tak sa z toho vsetci posereme. Meg ma krasne prsia a ja zase krasne spomienky na jeden vecer v kine. ()

catt

Jsem na rozpacích. Natočené je to poměrně dobře, ale "ta holka" se chová jako husa. Dokáže vůbec někdo vysvětlit, proč je tam ta piková trojka? Nemohli mít aspoň nějaké inteligentnější tetování, třeba lebku nebo pavouka? ()