poster

Thirteen (TV seriál)

Drama

Velká Británie, 2016, 4 h 53 min (Minutáž: 5x60 min)

Komentáře uživatelů k TV seriálu (12)

 • emma53
  ****

  Zatím jsem silně na vážkách, ale ještě jeden díl a ten to rozhodne. Některé postavy, včetně hlavní unesené Ivy a detektiva se chovají neobvykle protichůdně, takže otázek spíš přibývá, než naopak, tak jsem opravdu zvědavá na vyústění v posledním díle?(25.7.2016)

 • Morholt
  *****

  Na Nataschu Kampusch celkem pružně zareagoval i filmový a televizní svět, takže těch dramat, kdy se oběť únosu objeví po dlouhé době, se v posledních letech vyrojilo celkem dost. Každopádně Thirteen patří k těm nejlepším. Dalo by se říct, že seriál má dva hlavní motivy. Tím prvním je aklimatizace unesené Ivy v rodině a do určité míry i mezi přáteli a tím druhým policejní vyšetřování, které postupně začíná odhalovat, že není vše í tak úplně jasné, jak se na první pohled zdá. Obě dvě linky dostaly přibližně stejný prostor a obě dvě jsou zvládnuté na jedničku. A výborně jsou napsané i postavy, ačkoliv chování Ivy se může zdát místy nepochopitelné a i nad přístupem vyšetřujícího detektiva občas zůstává rozum stát. Na druhou stranu oba dva tyto zdánlivě negativní body zvyšují pocit nejistoty a divák o to intenzivněji přemýšlí, jak to tedy vlastně je. A to mě bavilo. Stejně jako bezchybný casting na čele s Jodie Comer, která hraje naprosto dokonale a doufám, že si tady řekla o větší role. BBC opět zabodovala. 90%(25.9.2016)

 • adam9
  *****

  Jodie Comer na mě zapůsobila v prvních dílech The White Princess natolik, že jsem si musel pustit i tohle. Úžasným výkonem si nominaci na BAFTA opravdu zasloužila. Postavu Ivy zvládla vykreslit mistrovsky, od mimik, přes gestika, vyjadřování až po celkový obraz psychické stránky člověka, který byl 13 let držen v rukou šíleného únosce. Poslední díl mi přišel možná až moc uspěchaný, ale na mém celkovém dojmu se to moc nepodepsalo. Bravurní.(11.5.2017)

 • Destinytte
  *****

  Luxusní záležitost, husí kůže, zatajený dech, napětí... Při konci mě napadlo jenom "ty vole".(28.3.2016)

 • akashisko
  *****

  Výborné drama BBC, Trochu jako Broadchurch, trochu jako True Detective s aktuálním tématem útěku ze zajetí . Jodie Corner je ve své roli naprosto přesvědčivá. Každý díl jsem doslova hltala. Chválím a těším se na finále.(20.3.2016)

 • vozralec
  ****

  Solidní fritzlovina. Trampoty kolem (Madison) Ivy.(3.9.2017)

 • parallelka
  *****

  Zhlédla jsem všech pět dílů najednou. Ačkoliv jsem od počátku tušila, jaké bude mít seriál vyústění, přesto mě udržoval v napětí až do konce. Výborný herecký výkon hlavní hrdinky a vývoj ostatních postav.(15.8.2016)

 • BaruM
  ****

  Zatím netuším, co od seriálu čekat. Druhý díl po tom úvodním celkem zmátl, jsem zvědavá, jak nakonec budu hodnotit.(14.9.2017)

 • Catchless
  ****

  Po pilote hodnotím ako fakt podarený anglický seriál. Téma únosov ma dosť baví a tu máme možnosť sledovať vývoj dlhšie ako len hodinu a pol vo filme. Zaujímave je, že nesledujeme samotný únos a väznenie, ale až útek obete a jej adaptácie po 13 rokoch. Uvidíme ako sa seriál bude vyvíjať.(18.3.2016)

 • Broen
  ****

  No, první polovina skvěle gradovala. Od začátku je nám to pěkně servírováno, bez jakýchkoliv přikrašlovacích amerických zvyklostí. Ale konec mě celkem zklamal, to už bylo trochu ve stylu Bonie a Clyde. Rozhodně bych zvolila chladný, psychologický a propracovaný konec. Dle mého odfláknuto.(21.8.2016)

 • studentice
  ****

  Velmi dobře zpracované, přesvědčivé herecké výkony. Hlavní hrdinka byla úžasná. Velmi dobře zpracoané po psychologické stránce. A navíc úžasný soundtrack...(1.5.2016)

 • jurkee
  **

  Feministické dílko. Od třetího dílu velké zklamání, příběh se začíná ztrácet v emočních bouřích všech žen. V pátém díle návrat z prapodivných vztahových zápletek zpět k detektivnímu napětí. Celé to působí velmi plytce, vlastně ani nevím, co si z toho odnést.(18.9.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace