Thirteen (TV seriál)

Velká Británie, 2016, 5x60 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (10)

Zatím jsem silně na vážkách, ale ještě jeden díl a ten to rozhodne. Některé postavy, včetně hlavní unesené Ivy a detektiva se chovají neobvykle protichůdně, takže otázek spíš přibývá, než naopak, tak jsem opravdu zvědavá na vyústění v posledním díle?(25.7.2016)

Na Nataschu Kampusch celkem pružně zareagoval i filmový a televizní svět, takže těch dramat, kdy se oběť únosu objeví po dlouhé době, se v posledních letech vyrojilo celkem dost. Každopádně Thirteen patří k těm nejlepším. Dalo by se říct, že seriál má dva hlavní motivy. Tím prvním je aklimatizace unesené Ivy v rodině a do určité míry i mezi přáteli a tím druhým policejní vyšetřování, které postupně začíná odhalovat, že není vše í tak úplně jasné, jak se na první pohled zdá. Obě dvě linky dostaly přibližně stejný prostor a obě dvě jsou zvládnuté na jedničku. A výborně jsou napsané i postavy, ačkoliv chování Ivy se může zdát místy nepochopitelné a i nad přístupem vyšetřujícího detektiva občas zůstává rozum stát. Na druhou stranu oba dva tyto zdánlivě negativní body zvyšují pocit nejistoty a divák o to intenzivněji přemýšlí, jak to tedy vlastně je. A to mě bavilo. Stejně jako bezchybný casting na čele s Jodie Comer, která hraje naprosto dokonale a doufám, že si tady řekla o větší role. BBC opět zabodovala. 90%(25.9.2016)

Jodie Comer na mě zapůsobila v prvních dílech The White Princess natolik, že jsem si musel pustit i tohle. Úžasným výkonem si nominaci na BAFTA opravdu zasloužila. Postavu Ivy zvládla vykreslit mistrovsky, od mimik, přes gestika, vyjadřování až po celkový obraz psychické stránky člověka, který byl 13 let držen v rukou šíleného únosce. Poslední díl mi přišel možná až moc uspěchaný, ale na mém celkovém dojmu se to moc nepodepsalo. Bravurní.(11.5.2017)

Luxusní záležitost, husí kůže, zatajený dech, napětí... Při konci mě napadlo jenom "ty vole".(28.3.2016)

Výborné drama BBC, Trochu jako Broadchurch, trochu jako True Detective s aktuálním tématem útěku ze zajetí . Jodie Corner je ve své roli naprosto přesvědčivá. Každý díl jsem doslova hltala. Chválím a těším se na finále.(20.3.2016)

Zhlédla jsem všech pět dílů najednou. Ačkoliv jsem od počátku tušila, jaké bude mít seriál vyústění, přesto mě udržoval v napětí až do konce. Výborný herecký výkon hlavní hrdinky a vývoj ostatních postav.(15.8.2016)

Po pilote hodnotím ako fakt podarený anglický seriál. Téma únosov ma dosť baví a tu máme možnosť sledovať vývoj dlhšie ako len hodinu a pol vo filme. Zaujímave je, že nesledujeme samotný únos a väznenie, ale až útek obete a jej adaptácie po 13 rokoch. Uvidíme ako sa seriál bude vyvíjať.(18.3.2016)

No, první polovina skvěle gradovala. Od začátku je nám to pěkně servírováno, bez jakýchkoliv přikrašlovacích amerických zvyklostí. Ale konec mě celkem zklamal, to už bylo trochu ve stylu Bonie a Clyde. Rozhodně bych zvolila chladný, psychologický a propracovaný konec. Dle mého odfláknuto.(21.8.2016)

Velmi dobře zpracované, přesvědčivé herecké výkony. Hlavní hrdinka byla úžasná. Velmi dobře zpracoané po psychologické stránce. A navíc úžasný soundtrack...(1.5.2016)

• jurkee

Feministické dílko. Od třetího dílu velké zklamání, příběh se začíná ztrácet v emočních bouřích všech žen. V pátém díle návrat z prapodivných vztahových zápletek zpět k detektivnímu napětí. Celé to působí velmi plytce, vlastně ani nevím, co si z toho odnést.(18.9.2016)