Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

marocco

Skladačka útočiaca na city, ktorá postupne do seba presne zapadá. Fantastické výkony hlavných hercov, Naomi je božská. 90 percent. ()

YuriBS

Pravdupovediac som od tohto filmu očakával viac. Zrejme mi vôbec nesadol. Nehorázne mi vadilo, že to bolo absolútne pomiešané, bez hlavy a päty. Až ku koncu sa začali oveľa viac črtať obrysy celého deja. Pointa bola viac-menej jasná. Aj myšlienka bola dojemná. Ale dopozeral som to len silou vôle. Navyše myšlienka, že "duša váži 21 gramov" bola spomenutá až na záver, takže absolútne nechápem, čo to s tým malo spoločné. Zrejme mi niečo uniklo. Niečo dôležité. Bol som z celého filmu maximálne dezorientovaný. Iste, bol to zámer, ale pre mňa akosi nepochopený. Škoda. Možno keď si to niekedy znovu pozriem, tak bude moje hodnotenie na úrovni kvality. ()

Vinczent

Další Iňarrituovo drama které se mnou otřáslo. Příběh je poutavý a zpřeházený sled scén postupně odhaluje pozadí příběhu, který je v podstatě o samém základu lidství a tíze svědomí. Herci jsou brilantní a Benicio je dokonale rozervaný v každém záběru. SPOILER: Když si strká hlaveň ke krku a prosí je vidět v očích čirý zoufalství. A takovýhle story mám já moc rád. ()

Hemp

21. Gramů - Perfektní herecké výkony to byla první věc, která mě upoutala na tomto filmu. A to ve všech hlavních rolích. Zajímavý příbeh ve, kterém události nejdou chronologicky za sebou, to je další plus. Nakonec jako třešnička na dortu je hudba, velmi citlivě vybraná, tudíž nepůsobila přeslazeně, trapně ani levně. Hodnocení 80% ()

aulikd

Asi budu jeden z mála které 21 gramů nezaujalo tak jako ostatní. Na můj vkus trošku pomalé a ze začátku nepřehledné. Chvíli mi trvalo než jsem se zorientoval. Penn i Watts byly skvělý, to se nedá upřít. Celkově mi na tento film stačí se podívat jednou a myslím že podruhé ho z filmotéky nevytáhnu. Podle mě daleko lepší film s podobnou ikdyž ne tak depresivní tematikou ohledně prolínání lidských životů byl CRASH ()

jirkalala

Tento film by mě shodil z gauče, kdybych jej viděl před 6ti lety. Dlouho jsem o něm slýchával, až jsem měl občas pocit, že jsem ho musel už někdy alespoň část vidět. Sean Penn je můj oblíbenec (již od U-Turn) a i v tomto filmu mě přesvědčil. Stejně tak oproti očekávání Naomi Watts. Srovnání s Ammores Perros je mimo mísu, tenhle film je jinde a mnohem lepší. Plné pocitů zoufalství, naděje a pomsty. Nikdy nechci prožít takový příběh. ()

Helgard

Mně se ten film líbil. Zhruba polovinu filmu sbíráte informace a puzzle jednotlivých fragmentů aby se Vám to postupně a docela nenásilně začalo spojovat v jeden povedený celek. Je tam několik opravdu zajímavých scén a několik zajímavých myšlenek. Jinak docela obyčejný film. I když uznávám, že herecký výkon tří hlavních protagonostů mi nedovolil ani na chvilku pomyslet na nudu. Takže doporučuji. ()

sun.eagle

Úžasný film. Takových kvalitních filmů je jako šafránu. Jednoznačně vrchol režiséra který snad špatné film točit neumí. Překonalo to jasně i Láska je kurva. Pokud něco bych měl z tohohle filmu vyzdvihnout tak je to strhující herectví Naomi Watts, věděl jsem už v Mullholand drive že v ní něco je a tady mě naprosto odzbrojila. Není mi jasné proč nedostala oscara, ja osobně jsem ve svém životě takový výkon snad neviděl. Film nejdřív pusobí jako mozaika rostříštěná na malé kousky a skoro se v ní ztrácíte. Ale po chvíli se začnete orientovat a když se všechno spojí do jednoho ted už do obrazu jasně dávajícího smysl tak zustanete ochromení. A po záverečných titulkách ve vás zustane pocit že jste právě zhlédli cosi vyjímečného, něco co jen tak už neuvidíte. ()

Pattrick

Příjemný příběh, mozaikový styl, který mi přišel docela jednoduchý, když jsem se zamýšlel, bylo lehké odhadnout, proč, ale přesto zde byly ty okamžiky, které pak zapadaly ještě hlouběji do příběhu a to mě příjemně zamrazilo! Prostě podání filmu bylo vážně skvělé, nádherně převyprávě a naservírované k divákovi, ať si pohraje v myšlenkách. Od Alejandra jsem viděl nejdříve Babel, který mě odrovnal, tudíž tady jsem nebyl tak překvapen, jeho stylem. Čili Babel pro mě má vyšší hodnotu. Herecké obsazení, které hrálo jako o život, bylo famozní. Naomi zde zářila jako nikdy spolu Mullholandem její nejlepší role a Penn nemůže překvapit. Benicio zahrál skvěle, emočně rozdrceného člověka. Spokojenost, ale přece jen, je to na pomezí 4,5 * ()

♠Apple♠

V okamžiku smrti ztratíme 21 gramů své váhy, to je jen jedna z fascinujících myšlenek, které nám udává neméně fascinující Iñárritův film. Strhující děj, ve kterém se propletou osudy tří osob ze zcela odlišného prostředí, je roztříštěn do scének, které se střídají nezávisle na jakékoli časové či dějové posloupnosti, ale nakonec, ani nevíte jak, se Vám z nich zničehonic vyloupne překrásný příběh. Tenhle film je hlavně o dobrých nápadech, úžasných hereckých výkonech, dobrém střihu a chování lidí v absolutně vyhrocených životních situacích. ()

schebman.m

Neskutečně silný film plný emocí, místy Vás dojme k slzám, místy naštve k nepříčetnosti, chvílemi zase jen rezignovaně čekáte co přijde, jak Penn v nemocnici. Také jsem ze začátku úplně nechápal těm krátkým úryvkům, ale postupně mi to do sebe zapadalo. Asi by to šlo i bez tohoto způsobu servírování divákům a pravděpodobně by asi neztratil moc ze své hloubky a působivosti, ale režisér se určitě rozhodl dobře. Neskutečné výkony všech třech hlavních představitelů, nejvíc na mě ale zapůsobila Naomi. ()

enterama

pocit z tohoto filmu by som nakreslil na A4 a bol by v tvare takej velkej ciernej machule a tu machulu by som obtahoval velmi tenkymi zltymi ciarami, viete si to predstavit?tie tenke zlte ciary to boli usmevy seana pena a naomi,ktorych bolo velmi malo. naomi ma pekne prsia to musim napisat aby som potom nezabudol., scena s jej bradavkami a vobec odhalenymi prsiami sa nevidi kazdy den. nastrihane to bolo ako crash a skoro stale bol sivy den malo slnka este k tomu "deep down and dirty" mal som pocit ze su to moji susedia,zahrali to skvele ()

Bastard2

Slzy tečou a kárám české tvůrce, už Amores Perros poslalo českou tvorbu posledních let hluboko pod led. Teď už je ten led tak tlustej, že se musí vynaložit sakra snaha pro jeho překonání. Tohle je něco neokoukatelnýho. Fakt síla ()

JerryPilsen

Depresivní ale geniálně nastříhaný film.Člověk musí být stále v pozoru do které časové úrovně danná scéna patří.Sean Penn naprosto fenomenální. ()

paranoid82

Jeden z mých nejoblíbenějších filmů a nejzářivější Iňarritův diamant. Strhující příběh tří postav, které spojí jedna tragická událost a navždy změní jejich životy. Formou Iňarritu nezklamal, opět budeme napínat mozkové závity a skládat celkový příběh jako puzzle. Právě díky formě, kdy není film předkládán divákovi chronologicky, je příběh daleko silnější a poutavější. Co se týče hereckých výkonů, dlouho jsem neviděl v jednom jediném filmu takhle skvěle zahrané role. Stoprocentně věrohodný Sean Penn je zralý na Oscara, ďábelský Benicio del Toro jakbysmet (byl nominován) a Naomi Watts by si ho zasloužila asi nejvíc (také byla "pouze" nominována). Dle mého je role Christiny její životní rolí a díky tomuto filmu se stala jednou z mých nejoblíbenějších hereček. Skvělá režie, výborný scénář, citlivě vykreslená atmosféra postav i prostředí, křehká podmanivá hudba, minimalistický přístup kameramana, to vše řadí toto dokonalé drama o lásce, smrti, pomstě, vině a odpuštění k tomu vůbec nejlepšímu, co jsem, kdy viděl. Úchvatný zážitek, 100% ()

Umělec

Trochu víc se mi líbilo Amores Perros, ale i tento film se vyznačuje syrovostí a promotáním jednotlivých osudů hrdinů. Viděl jsem teď několik filmů s Seanem Penem a ač jsem ho neměl nikdy moc rád, tak v poslední době se to trochu mění. Super výkon. Ale ještě lepší byl výkon Del Tora, osud jeho ostavy byl silný a zahraný parádně... 85% ()

Clar

Film, který přiková k tomu, na čem sedíte a pustí vás až chvíli po závěrečných titulcích. Naprosto strhující drama. ()

Zrcadleni

Do poloviny filmu jsem bojoval s jedním jediným slovem...chaos! Dál jsem, ale filmu dostatek prostoru a dokoukal celou tu záhadu. Neuvěřitelný chaos se proměnil v jedno z nejobdivovanějších děl na které jsem měl tu možnost koukat. Sean? Modlil jsem se za každé jeho nadechnutí ,Benicio předvedl jednu ze svých životních rolí a Naomi? Kdo by s ní netrpěl? Věřil jsem jí každou vteřinu ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)