Příběh tří lidí, jejichž osudy se setkají v ne zrovna správné chvíli. Bývalá narkomanka Cristina žije ve spokojeném manželství s architektem Michaelem a dvěma dcerami. Těžce nemocný Paul má slabé srdce, jeho žena Mary by s ním chtěla mít dítě. Jenže lékaři mu dávají jen jeden měsíc života. Jediná naděje je transplantace. Bývalý trestanec Jack, kterého napravila víra, žije s manželkou a dvěma dětmi a bojuje se svou prchlivostí. Jednoho dne Jack srazí autem muže se dvěma dětmi a ujede. Vzápětí se Cristina dozví, že její manžel a obě dcery zemřely, a Paul dostane zprávu, že se našel vhodný dárce pro jeho transplantaci srdce. Když se pak rozhodne poděkovat rodině dárce, seznámí se s Cristinou, zamiluje se do ní a společně se rozhodnou pomstít smrt jejích blízkých. (TV Nova)

HarlanWade

Alejandro González Iñárritu (režisér, o kterém jsem já osobně nikdy předtím neslyšel), měl tu výhodu, že se mu do ruky dostal parádní námět, který je sám o sobě brilantně vymyšleným propletencem o třech "obyčejných" lidech. To, co s ním ale provedl, to si zaslouží v rámci historie kinematografie maximální ocenění. Naprosto geniálně rozeskládaná mozaika, ve které jsem se já ze začátku místy dost ztrácel a nevěděl která bije, začíná ale každou další scénou dávat větší a větší smysl, jednotlivé spojitosti vyplouvají na povrch a na konci už je jenom ucelený příběh, skvělý příběh, v němž byl jenom záměrně trochu zamíchán scénář. Naprosto obdivuhodné. Nicméně důkazem schopností scénáristy je i fakt, že i kdyby to žádný smysl nedávalo, nijak obzvlášť by mi to nevadilo - i každá scéna sama o sobě je takovou ukázkou dokonalé filmařiny, že bych si nemohl stěžovat. Velký podíl na to měly i naprosto dokonalé herecké výkony Seanna, Benicia a Naomi. Takhle se to dělá, tomuhle se říká EXTRA počin! P.S.: "V okamžiku smrti, a nezáleží na tom, zda se jí bojíte či nikoliv, se hmotnost vašeho těla sníží o 21 gramů. Je to lidská duše?" - to jsem nezjistil. Každopádně děkuji celému štábu za to, že jsem toho zjistil daleko víc. ()

han.ci

První scény byly jako trailer k filmu. Bavilo mě přemýšlet, jak se co stalo a stane, kdo má co s kým, bylo to jako skládat puzzle. Každá scéna byla nabidá emocemi, herci skvělí. ()

Pavel_Pan

Iñárritu dokáže své experimentální projekty ukočírovat. Logicky to s tématem umí a ve střižně má šťastnou ruku. Takže je nakonec skoro vždy na co koukat. ()

BROADPEAK

Film, který pojednává o trnité cestě, kterou někteří z nás musí projít. Někdo vlastní chybou a někdo pouhou shodou nešťastných událostí. Režisér Alejandro González Iñárritu pojal tento film s určitou zvláštností, jak jsme u jeho snímků obvykle zvyklí nebo to tak alespoň očekáváme. Jako skládanku sestavuje tento film osudy rozdílných lidí, kteří by se nikdy nepotkali, když by tomu osud chtěl jinak. Osobně na mne udělal tento snímek velký dojem, přestože někteří možná očekávali víc. Z mého pohledu výborně zahrané v podání Benicia Del Tora, který působí ve filmu velice přirozeně a tím vyzařuje určitou atmosféru celého zpracování. Hodnotím proto **** za sílu příběhu a výborné herecké výkony. ()

4k7

Tohle bylo jako skládat nové puzzle a neznat obrázkovou předlohu. Ze začátku dřina pochopit o co jde, ale ke konci se příběh vybarvil jako listí na podzim. Ukázka, jak se můžou prolínat osudy tří lidí, na první pohled spolu vůbec nesouvisející. Kdyby jejich příběhy měly v průběhu filmu stejnou časouvou osu a byly synchronizované, určitě by to ve mě nezanechalo tolik vyhrocených pocitů a emocí. Díky Sean Pennovi, Benico Del Torovi a Naomi Watts jsou zaručené nefalšované herecké výkony ()

Winise

Moje druhé setkání s režisérem A. G. Ińárritu (první byl Babel) a byla jsem naprosto spokojená. Nic jsem od tohoto filmu nečekala a možná proto mě tolik dostal. Možná to tradičně zavinil i Sean Penn a Benicio Del Toro :-) ()

Emmet

Na začátku filmu jsem si říkal jestli jsem nedostal nějakou prostřihanou verzi. Film mynedával absolutně žádný smysl. Po shlédnutí celého fimlu mohu ,ale s klidem konstatovat ,že jsem prostříhanouverzi nedostal ,naopak dostal jsem dostal jsem do rukou opravdu skvělý film s výbornou atmosférou ,námětem samozdřejmostí jsou herecké výkony především Benicio Del Toro se mi velmi líbil (což se většinou nestává) ,Sean Penn to je už sázka na jistotu. ()

Nepoviem

Snímok rozprávajúci o tom,akú cenu má vlastne život.Život ako taký,ktorý sa môže behom sekundy rozsypať ako domček z karát,alebo úplne zmeniť a otočiť o 180 stupňov.Sentimentálne depresívny film dráždiaci Vašu citovú strunku dovtedy,pokým ju úplne nezlomí.Každá scéna má vlastnú špecifickú a v štruktúre veľmi zložitú úlohu,že vďaka zmeškaniu jednej z nich,by Vám film nedával žiadny zmysel.Meniace sa životné situácie sú výborne spravené a záverečná scéna núti človeka ešte viac sa zamyslieť nad "vlastným svetom". ()

Fejky13

Už jistá zamotanost na začátku filmu mi připomínalo mé oblíbené Memento. Po pár scénách už mi došlo o co ve filmu vlastně jde, takže jsem už jen čekal než to všechno dojde ke konci.Bohužel, ale v právě ten moment začíná být film na mě už moc dlouhý a režisér se snaží vkládat moc času do toho jak se Sean Penn a Naomi Watts zbližují i po této skutečnosti dávám za 5* , ale kdyby byl film delší ještě tak o 10 min. tak už bych šel do těch 4*. ()

Born2BeAlone

Precizně sestavená mozaika spletených lidský osudů na mě působila dvojsečně. Oproti Amores Perros děj běží svižněji, je kladen důraz na divákovu pozornost a to přirozeně drží člověka ve střehu. ()

vaclaw

Film syrový a drsný jako kulka prohnaná hlavou. Iňárritu se ani ve svém druhém filmu nezapřel a ačkoliv se přesunul z Mexika do USA, tak nám svět ukázal opět z jeho temné a bolavé stránky, kde v podstatě chybí kladné postavy (a nebo záporné??) a kde trocha stačí k tomu, aby bylo zničeno přímo i nepřímo několik životů v jednom okamžiku. Výborně sestavenou mozaiku příběhu doplňují skvělí herci, kamera i hudba a i když se nejedná o zrovna příjemné pokoukání, jedná se o nadmíru kvalitní film. ()

Týnidlo

Po shlédnutí jsem musela opravdu pár minut přemýšlet, kolik hvězdiček dám. Ale potom, co jsem si třikrát po sobě pustila konec - dokola a dokola (i se závěrečnými titulky), došlo mi to... Zbývá už jen vyzdvihnout tento skvost... ()

zed.

Veľmi sa mi to páčilo. Prelínanie dejov mi nevadilo (naopak veľmi bavilo!), príbeh sa mi zdal naozaj silný a aj silne spravený, herci dokonalí....veľmi, veľmi sa mi to páčilo! Koľko sa toho zmestí do 21 gramov? No koľko? ()

yaqwsx

Kde začít? 21 gramů mě nadchlo. Když by mi někdo stručně řekl jeho příběh, odvětil bych, že je telenovela. Jenže ona není. Příběh je úžasně vymyšlen a propracován. Má spád, myšlenku, a nápad - v postatě má všechno. Jenže toto všechno by nestačilo na to kouzlo, které tento film má. Kouzlo mu až dodává způsob vyprávění. Jednotlivé scény, které časově ani prostorově nejdou za sebou. Je to úžasná mozaika, která mě zaujala. Překvapilo mě, jak je člověk si ze zdánlivě nesouvisejících střípků schopen poskládat tak celistvý obraz. Podobný pocit jsme zažíval např. i u Mementa. Jenřže tady to bylo ještě silnější - oproti Mementu má tento film navíc naprosto perfektní herecké výkony - tedy zejména Naomi Watts. A tohle všechno celé je zabaleno do slušivé kamery (takto "vhodnou" kameru jsem již dlouho ve filmu neviděl – např. mě uneslo, jak bylo perfektně pracováno s hloubkou ostrosti na docílení atmosféry). Co víc si přát? Je to prostě můj nový Top10 film... ()

Forsetino

Ve vetšině filmu, kdyby se podobně skákalo po časové linii, tak se z toho stane nepřehledný guláš. Autor tohoto snímku s tím však pracoval bravurně a jen tak umocnil kvalitní filmový zážitek. Emotivní snímek o zajímavém propletení lidských osudů. Bohužel velmi smutném propletení. ()

Sabisk

Veľmi silný film, s jedinečným strihom, s emóciámi, z ktorých mi "mrazilo záda", s hercami, ktorým som zbaštil asi všetko. Tématika života a smrti, odpustenia a prijatia života. Po druhom zhliadnutí som opäť všetko prežíval akokeby som to predtým nevidel. Myslím, že si zaslúži ešte lepšiu pozíciu v rebríčku naj filmov. ()

Horxus

Film, který se dělá zajímavý jenom tím, že nejde chronologicky. Jinak se jedná o naprosto obyčejné drama, kterých už je všude až až. Herci mě nijak moc nezaujali, ani hlavní postavy, které mi přišli "nedodělané" a způsob vyprávění už vůbec ne. Tenhle film si podle mě nezaslouží tolik pozornosti, kolik se mu dostává. ()

The Last of Us nabírá herního skladatele

The Last of Us nabírá herního skladatele

13.03.2020

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

Kniha džungle – Favreau versus Iñárritu?

09.12.2013

Sean Penn a špionážní skandál

Sean Penn a špionážní skandál

25.02.2009

Tak, 81. udělování Cen Akademie máme za sebou a začíná tradiční hra „kdo jako první zlanaří čerstvé držitele Oscarů do svého filmu“. Jako první přichází Doug Liman s politickým dramatem Fair Game,… (více)