Lovci myšlenek

• USA Mindhunters (více)

Hrdinové tohoto filmu jsou členové FBI, kteří mají za úkol stát se odborníky na sériové vrahy, tzn. přijít na motiv, pochopit jejich myšlení a na tomto základě, vraha chytit a usvědčit. Tým sedmi mladých lidí je proto poslán na opuštěný ostrov, kde mají pod dozorem arogantního a sobeckého profesionála podstoupit závěrečný test. Jejich úkolem je vyřešit fiktivní případ sériového vraha. Horor nastává v okamžiku, kdy se na scéně objevuje vrah opravdový a postupně likviduje členy skupiny. Na každého z nich používá jiný druh děsivé pasti. Jak přibývá mrtvých a zároveň i stop, začíná být jasné, že vrahem je někdo z týmu a ne neznámá osoba. Podaří se dosud žijícím přátelům včas odhalit, kdo z nich má na svědomí mrtvé kamarády? (oficiální text distributora)

Lokran

miluji filmy plné klišé, miluji když se rádoby profíci začnou najednou chovat jako největší amatéři, miluji filmy kde na konci odléta vrtulník přes slunce, miluji filmy kde zvrat není zvrat, ale zvratky... prostě kdyby nebylo několika neuvěřitelně úchylných úmrtí (jako třeba ta s tím dusíkem:) tak by se na to nedalo dívat, takhle 40% ()

GOGO3000

Mělo to být strašidelné a možná i nervy drásající, ale tak trochu mi to připomíná SAW říznutý Beatlle Royal - kdo přežije, vyhraje. Jestli takto vypadá "skutečný" výcvik FBI, pak se nemají čím chlubit. Herecké obsazení a jejich výkony jsou lehce nadprůměrné a udržují film v lepším průměru. Čekal jsem od tohoto filmu o trochu víc. ()

altaica

PRO MUŽE:Závěrečná simulace z výcviku budoucí elity FBI. Opuštěný ostrov. Tíživá atmosféra. Helikoptéra fuč. Žádný telefon, žádné spojení. Nalezené hodinky. V čase, který ukazují někdo zemře. A pokaždé se najdou další. Ze simulace je hra na kočku a na myš. Každý s výcvikem, aby byl kočkou, ale dnes, dnes jsou z nich jen myši. Tým profíků, které si někdo vyprofiloval tak dokonale, že jsou jak hovádka na porážce. Nápověda je ve filmu, ale slabá a kulhá na obě nohy. Dobrý námět, podprůměrný scénář, průměrní herci a zachraňující režie. Celkem – dobrý průměr. Něco jako manželka, nebo trabant. Uspokojí, ale nenadchne.         PRO ŽENY A *CITLIVÉ* MUŽE: Madam, pokud máte ráda detektivky a horory, kdy na uzavřeném místě je vyvražďována skupinka lidí, co nejvíce bizarními způsoby, krimi, kde okruh podezřelých se zužuje postupným odchodem na věčnost téměř všech jeho členů, pak je to film pro vás. Postupná gradace filmu, až k nepříliš povedenému závěru. Pokud vás to chytne, tak si drobných logických přešlapů ani nevšimnete. Rozhodně koukatelný thriller, ale žádná slavobrána se nekoná.          HLÁŠKA:Víš, co na tobě nesnáším Jede? Že si se mnou chceš jen povídat. ()

papadoce

Priemerný prekombinovaný americký thriller s príjemným obsadením. Každopádne popcornová zábava, ktorá občas postačí. No možno aj dve hviezdy by boli dosť. ()

Shitonit

Nejvíc mě nasralo, že jsem někde v půlce zjsitil, že jsem to už viděl, a to mě fakt neba. Jinak je to takovýto klasický domino, jak postavíš figurky, cvrnkneš a oni Ti jedna podruhý popadaj. Jeden magor větší než druhej, ale koukat se na to dá. ()

Clark_Kent

Celkem slušný i zábavný. Ovšem jak to dotahuje ke konci, není to úplně řemeslně odvedené. No dobře, lovil jsem teda myšlenky. ()

snake

Z naprosto tuctového námětu se dá vykřesat alespoň průměrný scénář. Tak jak to je s těma Lovci myšlenek? Velice tragické. Naprosto trapný scénář, který krade kde jen může a k tomu se občas zesměšňuje sám není dobrým podkladem k filmu (naprosto jsem nepochopil proč pět minut zkoumali tu tabuli s těma číslama a pak z ní vlastně nic nevykoumali), který má být napínavý thriller. Ale co je ještě horší, i ta režie je doopravdy strašná, naprosto nenápaditá a zoufale nudná. Kdyby aspoň ona mě donutila u toho filmu hodinu a půl přežít tak by to bylo možná i za dvě hvězdy, ale toto? Oni náhodou za režii je i ta jedna moc. A co je ještě tisíckrát horší jsou naprosto tragické neherecké výkony. Cokoliv hrdina udělá je naprosto předvídatelné a vrah mi byl znám asi už po půl hodině. Jediný hrdina, který by mě možná zajímal by byla postava Vala Kilmera, no jenže ten si tam zahraje asi tak pět minut. Bože, proč někdo mučí videopůjčovny a lidi takovýma hovadinama??? :-(( ()

curfew77

Obtížné hodnocení, především proto, že každý aspoň trochu soudný divák musí pozornost neustále strhávat k nesmyslnému, přeplácanému scénaři, případně k nelogické a totálně nevěrohodné zápletce. Skutečnost, že se přitom v Mindhunters míhají i docela dobří herci, že Renny Harlin VÍ, jak akční film režírovat, že vlastně i ostatní složky jakž takž splňují podmínky slušného řemesla... to všechno ubíjí stupidita děje. Když už nic jiného, tak usnadnit si hororovou práci pobíháním hlavních postav po ostrově s výcvikovým městem plným umělohmotných figurín... myslí to Renny & Company opravdu vážně? 40 % ()

MarsVl

Líbil se mi začátek. Toho kdo to všechno dělá jsem si správně tipl hned na začátku a zbytek filmu pro mě poté nebyl už nějak překvapující. 3* a bylo málo Vala!! ()

Bigwave

Nechápu proč se tento film jménu Lovci myšlenek. Možná to jediné mě donutilo se na něj dívat. Při prvních minutách filmu, mě nadchlo profilování pachatele a takový ten náběh chytrého thrilleru. Ale to bylo jen počáteční ošálení. Z filmu se následně vyklubalo něco nepředstavitelně hrozného. Vycvičení profesionálové se nechávají zabíjet jak na jatkách. A vraždy, u kterých byly hodně béčkové filmové triky. No hrůza. ()

Hanussen

Není to nejhorší, ale znova bych se na Lovce myšlenek koukat nechtěl. To si radši přečtu stejné téma v Deseti malých černoušcích od Agathy Christie, což je desettisíckrát lepší. ()

J.Cobra

Normálně bych si tento film jen stěží pustil dobrovolně, ale pokud třeba cestujete autobusem z dovolené a tohle vám pustí... klidně koukněte. ()

Kubi21

Člověk to ochutná, poválí na jazyku, dostaví se zajímavý pocit něčeho neotřelého, aby za chvíli zjistil, že pocit vyprchal a on tohle dílko zkonzumoval bez jakéhokoliv většího zájmu. Několik chuťových variací je zajímavých, ale potom to je obyčejný smažák s bramborem, který nasytí, neurazí, ale nijak nenadchne. ()

Quendi odpad!

Vydržela jsem asi třicet minut, pak mi začalo být hrozně líto mých mozkových buňek. Takže jestli se ve zbytku filmu stalo něco, co by rapidně vylepšilo kvalitu, přičtěte si tři hvězdičky. ()

Met...

Výborná hra o přežití, která by snesla lepší konec a logičtější chování "profesionálů". Jinak ale svižné, napínavé a některá "úmrtí" fakt stála za to. ()

GordonCZ

Scénář, kdy se masovému vrahovi daří zabíjet jednoho experta-studenta FBI za druhým na opuštěném ostrově v Atlantiku asi není úplně uvěřitelný, ale o to tady vlastně vůbec nejde. Spíše bych v tomto případě hodnotil samotné provedení a to nebylo vůbec špatné. Sled událostí má spád, tísnivá atmosféra odlehlého ostrova přidává na napětí, které by se už i tak dalo krájet, jednotlivé vraždy nejsou stereotypní a mají i svou logiku. Navíc, když jsem film viděl poprvé, až do konce jsem si nebyl jistý, kdo je vlastně vrah. A to je u každého thrilleru určitě velké plus. Při druhém shlédnutí už jsem viděl poměrně dost indicií, které by mě vlastně mohly k vrahovi dovést relativně brzo, ale které jsem předtím bez znalosti pachatele jednoduše přehlédl. Nicméně mi to film nijak nekazí, nehlásím se totiž k FBI... ()