poster

Princ Valiant: Boj o Excalibur

 • Česko

  Boj o Excalibur

 • Německo

  Prinz Eisenherz

 • Slovensko

  Princ Valiant

Dobrodružný / Fantasy / Romantický

Irsko / Velká Británie / Německo, 1997, 88 min

 • 3DD!3
  **

  Valiant. Člověk by čekal, že to bude animovaný holub, který dělal pošťáka ve druhé světové válce, anebo pokud trochu přesmýknete písmenka, tak kotel, který má ve značce zeleného králička. Věci jako princ, Camelot a Excalibur by mě rozhodně nenapadli. No byla to celkem legrace, takže za ni jedna hvězda a za Rona Perlmana bude ta druhá.(5.10.2007)

 • Camus
  *

  Vikingové pod vedením Morgany ukradnou z Camelotu Excalibur a podezření padne na Skoty. Začne se chystat tažení, jen mladý panoš Valiant (sirotek, neví nic o svých rodičích, kdo to asi bude...), který se navleče do brnění rytíře (a Artuš posléze nic nenamítá) dostane za úkol odvést princeznu do její vlasti. Cestou je ale přepadnou. Několikrát... a postavy dokážou skutečně zajímavé kousky v brnění. Film občas přejde do kreslené, komiksové verze.(17.7.2005)

 • gudaulin
  **

  Poměřovat Prince Valianta áčkovou produkcí, jakou je například Excalibur (a tím se Hickox mimo jiné vzdáleně inspiroval a podobnému ohlasu se chtěl aspoň částečně přiblížit), by znamenalo rozhodovat se mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Jenže zatímco jsou filmy objektivně vzato mnohem lepší, od kterých toho ale hodně čekáte a výsledek vás proto naštve, existují i filmy, které jsou tak hloupoučké a neumětelské, až jsou vlastně roztomilé a zábavné. Herectví většiny zúčastněných je tak toporné, že jsem se uculoval od ucha k uchu. Vzdáleně mi to připomíná produkci Edwarda Wooda. Celkový dojem 35 %.(27.11.2007)

 • B!shop
  ***

  Na tenhle film sem se mrknul hlavne proto, ze mam rad filmy o Artusovi, Excaliburu a vseho kolem, ale tenhle film nema s tou legendou prakticky nic spolecnyho. Sice se tu vyskytuje mec a par znamejch jmen, ale jinak jde naprosto o neco jinyho. Coz by nevadilo, fantasy mam rad, ale tohle bylo dost spatny. Jednak herci jsou naprosto strasny a to vcetne Pearlmana. Pak triky, to je neco naprosto otresnyho a ty animovany casti byly taky strasne otravny. A co se tyce samotnyho pribehu, ten zas tak spatnej neni, jenze to je cely takovy bez napeti a pusobi to desne lacine. Ale i pres vsechny tyhle zapory se neda filmu uprit jista zabavnost, takze to bude na slabsi 3*.(6.10.2007)

 • Mat21
  ***

  Valiant je pouhým panošem, když se však čest jeho pána, sira Gawaina, ocitne v ohrožení, neváhá a postaví se s dřevcem v ruce na kolbiště místo něho. Nepozornosti během her však využijí vikingové a zmocní se symbolu, který králům propůjčuje moc, kouzelného meče Excaliburu. Bez něho se soudržnost Anglie ocitá v ohrožení, proto král Artuš vyráží se svým vojskem proti domělému nepříteli Skotům a Valiant je pověřen doprovodit princeznu Ilene do bezpečí. Úkolu se velmi rád zhostí, neb hoří k princezně tajnou láskou. Síla meče Excaliburu je nesmírná, může ho však ovládat jen dědic královské krve. Vikingové se proto navrací a unášejí sira Gawaina, kterého za následníka považují, a společně s ním i princeznu Ilene. Oddaný a zamilovaný Valiant je jim však v patách. ● Spojení legendy o meči Excalibur a legendy o princi Valiantovi dalo vzniknout romantické fantasy pohádce zasazené do ranného středověku. A právě zde dochází k největšímu nepochopení z řad diváků, film je srovnáván se středověkými výpravnými eposy a tvrdě kritizován, je však především pohádkou o ztraceném princi a jeho lásce k princezně. A nutno říci, že o přízeň krásné Katherine Heigl by se bil jako lev snad každý. Film Princ Valiant: Boj o Excalibur je příjemným zpestřením večera, pokud si ho nezkazíte přemýšlením o filmu v hlubších souvislostech. Například o Valiantovi, který zvládne být všude, všechny zachránit a navíc být nesmrtelným. ║20.6.2010║(20.6.2010)

 • - Poslední film Waltera Gotella. (HellFire)

 • - Film sestříhali němečtí producenti, zatímco byl režisér na dovolené. Byly odstraněny čtyři klíčové scény. (HellFire)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace