Reklama

Reklama

Princ Valiant: Boj o Excalibur

  • Česko Boj o Excalibur (více)
všechny plakáty

Obsahy(1)

Cesty mladého šlechtice Valianta a legendárního meče se protínají. Excalibur je v ohrožení a s ním i osud celé Anglie. V odlehlé arktické zemi přikáže zlá čarodějka Morgan Le Fey – odcizená sestra krále Artuše, vikingským vojákům, aby otevřeli Merlinovu rakev, kde je uložena slavná kniha kouzel. Mezitím se v Camelonu koná výroční turnaj Rytířů kulatého stolu, který je přerušen hroznou zprávou: vikingští bojovníci ukořistili posvátný Excaliburův meč. Do hry vstupuje chrabrý Valiant a začíná úžasné dobrodružství se sílami dobra a zla... (HBO Europe)

(více)

Recenze (34)

daEmoNickY

všechny recenze uživatele

Pridavam se k nazoru KdG. Je to jednoduse komiks plny veci ktere nedavaji smysl(dej, chovani postav, "nahody" ...). To me vsak kupodivu zacalo bavit, a usmev na me tvari vydrzel az do konce. Posledni zfilmovany komiks ktery me takto rozesmal byl (kresleny) Asterix a Obelix ......... Souboje maji dost vtipu. Tech par kreseb je vytecnych, skoda jen ze jich tam nevpasovali vice ................. Zajimavost na konec - komiks pochopi "kazdej" .................... EDIT: videl jsem to podruhe a musim uznat ze jsem hodnoceni hodne prestrelil. ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Valiant. Člověk by čekal, že to bude animovaný holub, který dělal pošťáka ve druhé světové válce, anebo pokud trochu přesmýknete písmenka, tak kotel, který má ve značce zeleného králička. Věci jako princ, Camelot a Excalibur by mě rozhodně nenapadli. No byla to celkem legrace, takže za ni jedna hvězda a za Rona Perlmana bude ta druhá. ()

Reklama

Mat21 

všechny recenze uživatele

Valiant je pouhým panošem, když se však čest jeho pána, sira Gawaina, ocitne v ohrožení, neváhá a postaví se s dřevcem v ruce na kolbiště místo něho. Nepozornosti během her však využijí vikingové a zmocní se symbolu, který králům propůjčuje moc, kouzelného meče Excaliburu. Bez něho se soudržnost Anglie ocitá v ohrožení, proto král Artuš vyráží se svým vojskem proti domělému nepříteli Skotům a Valiant je pověřen doprovodit princeznu Ilene do bezpečí. Úkolu se velmi rád zhostí, neb hoří k princezně tajnou láskou. Síla meče Excaliburu je nesmírná, může ho však ovládat jen dědic královské krve. Vikingové se proto navrací a unášejí sira Gawaina, kterého za následníka považují, a společně s ním i princeznu Ilene. Oddaný a zamilovaný Valiant je jim však v patách. ● Spojení legendy o meči Excalibur a legendy o princi Valiantovi dalo vzniknout romantické fantasy pohádce zasazené do ranného středověku. A právě zde dochází k největšímu nepochopení z řad diváků, film je srovnáván se středověkými výpravnými eposy a tvrdě kritizován, je však především pohádkou o ztraceném princi a jeho lásce k princezně. A nutno říci, že o přízeň krásné Katherine Heigl by se bil jako lev snad každý. Film Princ Valiant: Boj o Excalibur je příjemným zpestřením večera, pokud si ho nezkazíte přemýšlením o filmu v hlubších souvislostech. Například o Valiantovi, který zvládne být všude, všechny zachránit a navíc být nesmrtelným. ║20.6.2010║ ()

Falko 

všechny recenze uživatele

HELLRAISER III: PEKLO NA ZEMI (1992) alebo WARLOCK 2: ARMAGEDON (1993) boli este filmy - horory, na ktore som sa do kina celkom tesil a rezisera Anthony Hickoxa som si celkom vazil, ale ze sa obratil od zanru tak daleko a natocil tuto lacnu fantasy blbost, tak s tym som nepocital. Potesila ma jedine sympaticka Katherine Heigl, ktoru som spoznal az v slusnej komedii ZBOUCHNUTA (2007). Ron Perlman bol nevyrazny a vobec vsetko v tom filme bolo take o nicom. Na cely film som sa dival na hodinky, kedy skonci, pretoze som mal pocit, ze sa divam na nejaku cast zo serialu Xena alebo Herkules, pricom aj tieto serialy by ma bavili asi viac. Jednu hviezdicku davam za spominanu Katherine Heigl... 23.05.2010 _______ Stephen Moyer - (Princ Valiant) +++ Katherine Heigl - (Princezna Ilene) +++ Thomas Kretschmann - (Thagnar) +++ Edward Fox - (Kráľ Artuš) +++ Udo Kier - (Sligon) +++ Ron Perlman - (Boltar) +++ Joanna Lumley - (Morgan Le Fey) +++ Anthony Hickox - (Princ Gawain) +++ Zach Galligan - (Sir Kay) +++ Produkcia: Bern Eichinger +++ Hudba: David Bergeaud +++ ()

filmmovier odpad!

všechny recenze uživatele

Legendy o Artušovi, Merlinovi nebo Excaulliburu patří k mým oblíbeným legendám. A právě proto jsem čekal od tohoto filmu další povedenou fantasy, jakou byl třeba Merlin. Fantasy to ale je ukrutně nepovedená a nudící. herecký výkony taky stojí také úplně za prd. Sice tam jsou všechny postavy z legendy, ale ani jedna film nezachrání. velmi nepovedené dílko od režiséra, kterého neznám. Zná ho někdo? ()

Galerie (5)

Zajímavosti (2)

  • Poslední film Waltera Gotella. (HellFire)
  • Film sestříhali němečtí producenti, zatímco byl režisér na dovolené. Byly odstraněny čtyři klíčové scény. (HellFire)

Reklama

Reklama