Princ Valiant: Boj o Excalibur

Princ Valiant

Dobrodružný / Fantasy / Romantický

Irsko / Velká Británie / Německo, 1997, 88 min

• filmmovier

Legendy o Artušovi, Merlinovi nebo Excaulliburu patří k mým oblíbeným legendám. A právě proto jsem čekal od tohoto filmu další povedenou fantasy, jakou byl třeba Merlin. Fantasy to ale je ukrutně nepovedená a nudící. herecký výkony taky stojí také úplně za prd. Sice tam jsou všechny postavy z legendy, ale ani jedna film nezachrání. velmi nepovedené dílko od režiséra, kterého neznám. Zná ho někdo?(30.12.2011)

• Morganela

Neskutočná vtákovina. Ak odignorujem kopec logických chýb, podivné kostýmy, odporne conanovsky vyzerajúci záporný hrdina (Resp. hrdinovia) a celkovo nesympatické obsadenie (Možno na pár výnimiek, zdravím Heigl), tak mi ostane len pekná hudba a kde-tu pôsobivý prírodný kukuč. Ale to proste nestačí, ak siahnuť po nejakom filme s artušovskou tematikou, tak tento to rozhodne nie je.(26.12.2009)

• 3DD!3

Valiant. Člověk by čekal, že to bude animovaný holub, který dělal pošťáka ve druhé světové válce, anebo pokud trochu přesmýknete písmenka, tak kotel, který má ve značce zeleného králička. Věci jako princ, Camelot a Excalibur by mě rozhodně nenapadli. No byla to celkem legrace, takže za ni jedna hvězda a za Rona Perlmana bude ta druhá.(5.10.2007)

Valiant je pouhým panošem, když se však čest jeho pána, sira Gawaina, ocitne v ohrožení, neváhá a postaví se s dřevcem v ruce na kolbiště místo něho. Nepozornosti během her však využijí vikingové a zmocní se symbolu, který králům propůjčuje moc, kouzelného meče Excaliburu. Bez něho se soudržnost Anglie ocitá v ohrožení, proto král Artuš vyráží se svým vojskem proti domělému nepříteli Skotům a Valiant je pověřen doprovodit princeznu Ilene do bezpečí. Úkolu se velmi rád zhostí, neb hoří k princezně tajnou láskou. Síla meče Excaliburu je nesmírná, může ho však ovládat jen dědic královské krve. Vikingové se proto navrací a unášejí sira Gawaina, kterého za následníka považují, a společně s ním i princeznu Ilene. Oddaný a zamilovaný Valiant je jim však v patách. ● Spojení legendy o meči Excalibur a legendy o princi Valiantovi dalo vzniknout romantické fantasy pohádce zasazené do ranného středověku. A právě zde dochází k největšímu nepochopení z řad diváků, film je srovnáván se středověkými výpravnými eposy a tvrdě kritizován, je však především pohádkou o ztraceném princi a jeho lásce k princezně. A nutno říci, že o přízeň krásné Katherine Heigl by se bil jako lev snad každý. Film Princ Valiant: Boj o Excalibur je příjemným zpestřením večera, pokud si ho nezkazíte přemýšlením o filmu v hlubších souvislostech. Například o Valiantovi, který zvládne být všude, všechny zachránit a navíc být nesmrtelným. ║20.6.2010║(20.6.2010)

• gudaulin

Poměřovat Prince Valianta áčkovou produkcí, jakou je například Excalibur (a tím se Hickox mimo jiné vzdáleně inspiroval a podobnému ohlasu se chtěl aspoň částečně přiblížit), by znamenalo rozhodovat se mezi odpadem a jednou hvězdičkou. Jenže zatímco jsou filmy objektivně vzato mnohem lepší, od kterých toho ale hodně čekáte a výsledek vás proto naštve, existují i filmy, které jsou tak hloupoučké a neumětelské, až jsou vlastně roztomilé a zábavné. Herectví většiny zúčastněných je tak toporné, že jsem se uculoval od ucha k uchu. Vzdáleně mi to připomíná produkci Edwarda Wooda. Celkový dojem 35 %.(27.11.2007)

• - Film sestříhali němečtí producenti, zatímco byl režisér na dovolené. Byly odstraněny čtyři klíčové scény. (HellFire)

• - Poslední film Waltera Gotella. (HellFire)