poster

Princ Valiant: Boj o Excalibur

 • Česko

  Boj o Excalibur

 • Německo

  Prinz Eisenherz

 • Slovensko

  Princ Valiant

Dobrodružný / Fantasy / Romantický

Irsko / Velká Británie / Německo, 1997, 88 min

 • evil_ryu
  **

  Mal som celú dobu pocit ako z TV filmu. Boje nezaujímavé, prostredie chabé, a celkovo biedny dej. Jedine čo ma celkom potešilo boli herci, predovšetkým výskyt Rona Perlmana a Wawaricka Davisa lebo sú to moji obľúbenci a ani Katherine nebola zlá, hlavne jej krása tomu dopomohla. Celkovo nestojí tento film za moc, ale na sobotňajšie popoludnie je taký akurát.(18.1.2009)

 • daEmoNickY

  Pridavam se k nazoru KdG. Je to jednoduse komiks plny veci ktere nedavaji smysl(dej, chovani postav, "nahody" ...). To me vsak kupodivu zacalo bavit, a usmev na me tvari vydrzel az do konce. Posledni zfilmovany komiks ktery me takto rozesmal byl (kresleny) Asterix a Obelix ......... Souboje maji dost vtipu. Tech par kreseb je vytecnych, skoda jen ze jich tam nevpasovali vice ................. Zajimavost na konec - komiks pochopi "kazdej" .................... EDIT: videl jsem to podruhe a musim uznat ze jsem hodnoceni hodne prestrelil.(17.1.2009)

 • Mat21
  ***

  Valiant je pouhým panošem, když se však čest jeho pána, sira Gawaina, ocitne v ohrožení, neváhá a postaví se s dřevcem v ruce na kolbiště místo něho. Nepozornosti během her však využijí vikingové a zmocní se symbolu, který králům propůjčuje moc, kouzelného meče Excaliburu. Bez něho se soudržnost Anglie ocitá v ohrožení, proto král Artuš vyráží se svým vojskem proti domělému nepříteli Skotům a Valiant je pověřen doprovodit princeznu Ilene do bezpečí. Úkolu se velmi rád zhostí, neb hoří k princezně tajnou láskou. Síla meče Excaliburu je nesmírná, může ho však ovládat jen dědic královské krve. Vikingové se proto navrací a unášejí sira Gawaina, kterého za následníka považují, a společně s ním i princeznu Ilene. Oddaný a zamilovaný Valiant je jim však v patách. ● Spojení legendy o meči Excalibur a legendy o princi Valiantovi dalo vzniknout romantické fantasy pohádce zasazené do ranného středověku. A právě zde dochází k největšímu nepochopení z řad diváků, film je srovnáván se středověkými výpravnými eposy a tvrdě kritizován, je však především pohádkou o ztraceném princi a jeho lásce k princezně. A nutno říci, že o přízeň krásné Katherine Heigl by se bil jako lev snad každý. Film Princ Valiant: Boj o Excalibur je příjemným zpestřením večera, pokud si ho nezkazíte přemýšlením o filmu v hlubších souvislostech. Například o Valiantovi, který zvládne být všude, všechny zachránit a navíc být nesmrtelným. ║20.6.2010║(20.6.2010)

 • 3DD!3
  **

  Valiant. Člověk by čekal, že to bude animovaný holub, který dělal pošťáka ve druhé světové válce, anebo pokud trochu přesmýknete písmenka, tak kotel, který má ve značce zeleného králička. Věci jako princ, Camelot a Excalibur by mě rozhodně nenapadli. No byla to celkem legrace, takže za ni jedna hvězda a za Rona Perlmana bude ta druhá.(5.10.2007)

 • Morganela
  **

  Neskutočná vtákovina. Ak odignorujem kopec logických chýb, podivné kostýmy, odporne conanovsky vyzerajúci záporný hrdina (Resp. hrdinovia) a celkovo nesympatické obsadenie (Možno na pár výnimiek, zdravím Heigl), tak mi ostane len pekná hudba a kde-tu pôsobivý prírodný kukuč. Ale to proste nestačí, ak siahnuť po nejakom filme s artušovskou tematikou, tak tento to rozhodne nie je.(26.12.2009)

 • - Film sestříhali němečtí producenti, zatímco byl režisér na dovolené. Byly odstraněny čtyři klíčové scény. (HellFire)

 • - Poslední film Waltera Gotella. (HellFire)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace